MINI 070, 075

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Lesa
Příspěvky: 1104
Registrován: sob dub 10, 2010 5:58 pm
Bydliště: Mikulov

Re: MINI 070, 075

#1951 Nový příspěvek od Lesa »

Lada881 Na tom sacím koleni máš nálitek CHOKE se šipkou - ukazuje ti kam zapnout sytič :)
A nezapomeň mrknout na ty dříky ventilů a zabrousit sedla když už to budeš mít rozdělané.
Sny se nemají plnit. Ty se mají snít. Proto je oblečená žena krásnější než nahá.
Juraj Kukura
Když chceš být moudrý, nauč se rozumně ptát, pozorně poslouchat, klidně odpovídat a když nemáš co říci, přestaň mluvit.
Johann Kaspar Lavater

Lada881
Příspěvky: 20
Registrován: pon led 30, 2012 7:37 pm
Bydliště: Bučovice

Re: MINI 070, 075

#1952 Nový příspěvek od Lada881 »

Šipky jsem si všimnul ale pro jistotu se ptám, zjistil jsem, že během chodu motoru se páčka samovolně přesunovala do polohy sytič, musel jsem přidat pdložky aby se zvýšilo tření a páčka držela, je možné , že to byl zdroj většiny problémů. Ventily- na cvičném motoru jsem demontoval ventily a opět jsem zkusil nasadit klínky do výfukového ventilu je to porod, vyzkoušel jsem různé způsoby bez úspěchu nakonec se podařilo drsným způsobem. Zatím nemám odvahu tohle praktikovat na dobrém motoru. Můžeš mě poradit jakým způsobem stlačím pružinu tak abych mohl nasadit oba klínky? Gravigace je zásadně proti :vztek:
Laďa

Lesa
Příspěvky: 1104
Registrován: sob dub 10, 2010 5:58 pm
Bydliště: Mikulov

Re: MINI 070, 075

#1953 Nový příspěvek od Lesa »

Udělat přípravek - něco jako stolařská svěrka, šroub M8, dva plocháčky, jeden z výřezem na dřík ventilu. Nasadíš pod pružinu, druhý přes hlavu ventilu a šroubem stahuješ jak pantáta.
Sny se nemají plnit. Ty se mají snít. Proto je oblečená žena krásnější než nahá.
Juraj Kukura
Když chceš být moudrý, nauč se rozumně ptát, pozorně poslouchat, klidně odpovídat a když nemáš co říci, přestaň mluvit.
Johann Kaspar Lavater

Lada881
Příspěvky: 20
Registrován: pon led 30, 2012 7:37 pm
Bydliště: Bučovice

Re: MINI 070, 075

#1954 Nový příspěvek od Lada881 »

Včera jsem se celý den trápil, střídavě se dařilo nastartovat ale většinou motor po chvilce chcípnul ale tentokrát nešel nastartovat nakonec jsem dal druhou svíčku motor naskočil pochvilce chcípnul a konec už neblafl, tentokrát nebude problém v benzínu ale v zapalování, zjistil jsem, že neháže jiskru, dnes jsem koupil novou svíčku, opět nic, vyměnil jsem zapalování z druhého motoru bez úspěchu, kontroloval jsem jestli není někde poškozená izolace drátu co vede ke chcípáku nic jsem nenašel, dávám foto zapalování, je správná moje doměnka, že z toho konektoru vede drát k tlačítku na zkratování zapalování? Zkoušel jsem jestli bude dávat jiskru když nebude konektor zapojen - beze změny. Dnes jsem znechucen skončil s konstatováním, že větší kurvu motor tam dát nemohli.
Laďa


Obrázek

kuro
Příspěvky: 5
Registrován: ned kvě 01, 2011 2:32 pm
Bydliště: SRMY

Re: MINI 070, 075

#1955 Nový příspěvek od kuro »

Zvažujem nad kúpou rotavátora akr 122 len mám dilemu, či to nebudú zbytočne vyhodené peniaze do vzduchu, keďže tu máme pomerne dosť ťažkú až ílovitú pôdu. Vzhľadom k neskúsenostiam mám obavu či na takej pôde rotavátor splní svoju funkciu. Preto sa touto formou obraciam s prozbou na všetkých, ktorí vlastnia a využívajú rotavátor na rôznych odlišných pôdach nech sa podelia tuna na fóre so svojimi doterajšími skúsenosťami a funkčnosťou rotavátora. :zapomel:
Vopred všetkým za príspevky ďakujem.

Uživatelský avatar
strafnik
Příspěvky: 622
Registrován: sob čer 13, 2009 2:28 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#1956 Nový příspěvek od strafnik »

Jelikož mám trochu zkušeností, podělím se. Půda jílovitá, těžká. Orba bez orebných kol nemyslitelná. Pokud se vystihne správný okamžik, dobře zpracovatelná. Naprostá nezbytnost - rotavátor.... nicméně velikost hrud záleží na dodržení předchozích agrotechnických postupů a vystihnutí toho jediného okamžiku. Videa z youtube kde rotavátor vyrobí krupici pro AKR neplatí. Patrně je to dáno počtem a geometrií nožů. Dá se tomu přiblížit opakovanými průjezdy s postupným snižováním hloubky. půda nesmí být přesušená ani mazlavá.

Jozik
Příspěvky: 18
Registrován: úte lis 22, 2011 11:00 am
Bydliště: Trencin

Re: MINI 070, 075

#1957 Nový příspěvek od Jozik »

Zdravim tiez mam rotavator. Predchadzajuci majitel mi tvrdil, ze s nim upravoval rolu ci uz tam sadil zemiaky, zeleninu, alebo hoc co ine. Ja som ho zatial pouzil iba niekolko krat, ked som siel siat burginu. Myslim, ze rotavator je vzborna vec, pokial ma skutocne vyuzitie, coz u mna velmi nema. Navyse tu paku, ktorou sa napina pohon kardanu musim cely cas drzat, co neni zrovna dva krat prijemne. Velmi dolezite je spravne vystihnut cas, kedy s rotavatorom vystartovat na rolu. Nesmie to byt blato, a samozrejme to nesmie byt ani moc tvrde. potom je poda idelane priprvena a ani namahanie rotavatora a celeho traktorika nie je take velke. takze prajem vela uspechov.

atrey
Příspěvky: 41
Registrován: sob zář 10, 2011 11:52 pm
Bydliště: pezinok

Re: MINI 070, 075

#1958 Nový příspěvek od atrey »

Ahoj chlapi
Vcera sme sa dostali k prestavbe motora. Kupil som Wiltec FE 192 s el.starterom, stal 299,-€ aj s dopravou necelych 350. Mam z webu k nemu manual, nahrubo prelozeny do SK, pdf-ko sem vsak nezavesim. Mozno ak budete mat niekto zujem z neho spravim jepegy.
Mini uz vecer vrcal, ale zatial bez plynu, ten budeme riesit nabuduci tyzden. Mal som rozbity jeden silenblok, dali sme nejaku nahradu, v mototechne mali posledne dva.
Zakladovu odpruzenu dosku pod motor sme po krajoch odrezali a dovarili po stranach plochac 50x5mm kvoli posunu celeho motora dopredu. Nasledne unasac hardy spojky bol predlzeny o cca 33mm. Nakoniec uprava kapotaze a vecer o 18tej sme zavrcali prvy krat.

Chceme vymysliet dvojite ovladanie plynu, nozny bude klasicky vedla brzdoveho pedala a rucny ako je original, mozno s inym tiahlom.Motor vrci celkom prijatelne, bublanie ako na trojvalcovom dízli to vsak nikdy nebude. V zime som kupil nove hardy, uz sa vozia v traktore... :ano:

Ahoj...vsetci
=ap=
Přílohy
03_po výmene silentblokov.jpg
04_pôvodná základová doska motora.jpg
05_nová základová doska motora.jpg
06_nová základová doska motora_zospodu.jpg
07_nová základová doska motora_porovnanie so starou.jpg
08_nová  a stará HardySpojka.jpg
10_nová HardySpojka.jpg
12_predĺženie unášača hardyspojky.jpg
13_skompletované predĺženie unášača hardyspojky.jpg
14_súososť motora a spojkovej hriadele.jpg
17_kapota_ľavý výrez.jpg
19_montáž motora.jpg
19_starý a nový motor.jpg
21_nový motor 18hp_2.jpg

atrey
Příspěvky: 41
Registrován: sob zář 10, 2011 11:52 pm
Bydliště: pezinok

Re: MINI 070, 075

#1959 Nový příspěvek od atrey »

Skusim este prve video...
Ak sa mi niekedy podari vtesnat ho do 2MB
Tak nabuduce...
=ap=

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#1960 Nový příspěvek od Tom »

Vypadá to hodně dobře 8) Video dej na youtube, a tady jenom odkaz, bude to nejjednodušší :)
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
strafnik
Příspěvky: 622
Registrován: sob čer 13, 2009 2:28 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#1961 Nový příspěvek od strafnik »

Skvělá práce! Taky jsem něco podnikal, s nářadím na brambory. Torzo bramborové sady použiji na oborávání. Doplnil jsem závaží z rýsovacího prkna a první test vyšel nad očekávání.
Přílohy
DSC05916.JPG
DSC05917.JPG
DSC05918.JPG

atrey
Příspěvky: 41
Registrován: sob zář 10, 2011 11:52 pm
Bydliště: pezinok

Re: MINI 070, 075

#1962 Nový příspěvek od atrey »

Tom píše:Vypadá to hodně dobře 8) :)
Strafnik píše:Skvělá práce!
Diky chlapi, pochvala patri hlavne mojim dvorným mechanikom: Lacovi (moj otec) a Jozefovi (moj kamarat a kolega)
Dnes vymysleli to kombinovane ovladanie plynu, nema to chybu, uz je to odskusane, perfektne reaguje na pracu nohou.
Dalsi clen mojho timu mechanik Laco (brat) vyspekuluje regulaciu a dobijanie AKB, to ale az neskor, budem vas informovat.
Ten motor ma pripravu na dvojite ovladanie, pozri detaily na fotke 13- vlavo bowden nozneho plynu, vpravo popred motor rucneho. Staru nadrz sme demontovali, musi tam ist vystuha (stlpik) kvoli rucnemu plynu, lebo teraz sa kapotaz borti (uhyba sile paky rucneho plynu). Priestor bude vyuzity na AKB a pripadne neskor na hydraulicke cerpadlo. Ale az v zime...

Ahoj, dufam ze ste sa niektori inspirovali.
=ap=
Přílohy
moji dvorní mechanici.jpg
dvorný mechanik Laco (otec).jpg
01_detail_posun pedala dolava.jpg
03_úchyt nožného plynu na motore.jpg
04_rozklad súčiastok plynového pedála_1.jpg
06_rozklad súčiastok plynového pedála_3.jpg
07_kontrola chodu plynového pedála.jpg
08_umiestnenie plynu a brzdy.jpg
11_uchytenie plynového lanka.jpg
12_konečné riešenie pedálov.jpg
13_uchytenie bowdenov ručného a nožného plynu na motore.jpg
14_to som ja s novým srdcom na frekvencii 18 koní .jpg

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9569
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#1963 Nový příspěvek od Atlan »

Coje AKB.... Ono to nejake dobijanie je....
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
majo258
Příspěvky: 801
Registrován: stř říj 21, 2009 4:26 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: MINI 070, 075

#1964 Nový příspěvek od majo258 »

ahoj
zeby akumulatorova bateria? :-/ 8) :D

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#1965 Nový příspěvek od Tom »

V týdnu jsem si od Cont33 přivezl čelní hydrauliku na Miniho. Dneska jsem z toho odřízl ten rám (měl to na fréze M6), jak bude čas, tak to celé rozložím, zrenovuju, a šup s tím na traktor :)
http://cont7133.rajce.idnes.cz/vypredaj#
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“