Vari System

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: Vari System

#331 Nový příspěvek od mazhor »

Je jasny, ze barva na spodni strane mulcovace asi dost trpi. ale jak je mozny, ze profi barva od Vari se po sezone prakticky sloupla az na pech, ale muj nater zakladovkou a zbytkem obycejne syntetiky drzi uz druhou sezonu bez ztraty kvetinky? :-/ Zas na druhou stranu, kdyby zavady koncili jen u loupajici se barvy, tak zaplat panbuh za to 8)

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: Vari System

#332 Nový příspěvek od mazhor »

U mulcovace i u bubnovky bych uvital trosku vetsi zaber. Motor si s bubnovkou jen hraje, takze by to asi zvladl v pohode. Ale na mulcovac je uz 160-tka slabsi. Jak trava preroste, vylozene nestiha. Mate nekdo zkusenosti se 190-kou? Je papirove vetsi vykon opravdu poznat?

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14610
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Vari System

#333 Nový příspěvek od DYK »

I já vím, jak vypadá věc ošetřená základem a vrchní syntetickou barvou a i když přijde do styku s posečenou trávou. Jenže já mám podezření, že třeba ty klechy na mulčovači a nejen tam, lakuje nějaký subdodavatel a ten to třeba fláká.
Když koupíš 190 motor udusíš ho mulčovačem v trávě taky. To je jasný. Je třeba dodržovat výrobcem doporučenou délku stébla. Já chápu, že to není vždy možné, pak ale je k sečení přerostlé trávy přistoupit trošku jinak a sám víš jak. Jinak to nejde. Nakoneckaždý stroj bezohledu na výkon má s hustotou porostu větší či menší problémy. No a protože má Vari 5 nebo 6 koní je ta hranice velice zřetelná a blízká.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

J.Pucera
Příspěvky: 524
Registrován: ned čer 26, 2011 8:30 pm
Bydliště: Hořešovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vari System

#334 Nový příspěvek od J.Pucera »

Zdravím!
Máte pravdu s tou barvou, ta je dole hned.. mám mulčák od roku 2004, a barvy na něm moc nezustalo... Myslim, že záběr je akurát, bo záleží co sečeš. Nikdy nemůžeš zajistit stejnou hustotu a výšku travní hmoty. Občas s tim má motor pěkně co dělat i když se seče poměrně nízký porost. Letos u nás dostal zahulit chudák mulčovač. Vypadá to, že budu muset vyměnit ložisko v převodovce, to v kterém se otáčí hřídel s nožem. Tuta hřídel je uložena na "krátko" jen v jednom ložisku. Uvidim jak bude vypadat vnitřek převodovky...

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Vari System

#335 Nový příspěvek od Tom »

Pánové, chci se zepat. V převodovce DSK 317 je hřídel č. 37 vložená do dílu 38 (viz katalog ND)? To ozubení na č. 37 je jeden kus se zbytkem hřídele, nebo je tam nalisované? Děkuji ;-)
http://www.lednice-trzil.cz/domain/dawe ... -str.2.pdf
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14610
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Vari System

#336 Nový příspěvek od DYK »

Mám dojem, že jeden kus. Říká se tomu pastorek. Co, chceš zrychlit převodovku?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Vari System

#337 Nový příspěvek od Tom »

DYK píše:Mám dojem, že jeden kus. Říká se tomu pastorek. Co, chceš zrychlit převodovku?
Díky za reakci ;-) Nechci, ale rád bych k tomu novému motoru co mám na okopávačce pořídil do budoucna nějakou takovou převodovku, akorát že Agzatů je málo a jsou drahé, na Robim bych musel upravit víko převodovky a udělat Agzaťáckou přírubu a taky jich není moc, těch Variňáckých je dost, myslel jsem že bych na té původní přírubě udělal novou, na 120 mm spojku, ale tím pádem bych musel prodloužit ten pastorek. Přemýšlel jsem vysoustružit to celé znova, delší (bylo by ještě jedno ložisko těsně pod tou novou přírubou), nebo tu hřídel nadstavit, ale to se mi nezdá moc pevné... Pak je ještě ve hře ta originál "redukce", která se tady taky probírala, ale to netuším, jak to u toho funguje, musím ještě pozjišťovat...
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14610
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Vari System

#338 Nový příspěvek od DYK »

Ty máš energie 8) Já bych se dnes už na takovéto akce slušně řečeno, vysral. Ale neber to jako hanění, jen se pokoušej, to jsou zkušenosti k nezaplacení. Držím palce.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Vari System

#339 Nový příspěvek od Tom »

DYK píše:Ty máš energie 8) Já bych se dnes už na takovéto akce slušně řečeno, vysral. Ale neber to jako hanění, jen se pokoušej, to jsou zkušenosti k nezaplacení. Držím palce.
Jako hanění to neberu, spíš je to konečně vysvětlení pro mnohdy zcestné a nelogické otázky na všechny strany (potažmo vlákna fora) :smich:
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15218
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Vari System

#340 Nový příspěvek od kenybz »

Nosič radliček vari na hrobkování na éééérteple má ho někdo? Bude někdo tak hodný a oměřá mě to, protože si ho chcu udělat díkes hošaní.
tady je na stránkách vari
http://www.vari.cz/detail-produktu/nosi ... -sv-1.html
no a tady je detail
http://www.vari.cz/detail-produktu/nosi ... -sv-1.html#

chobotek
Příspěvky: 11247
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Vari System

#341 Nový příspěvek od chobotek »

Mám to aji nafocené, ale ten netbook co na něm včil pišu, ale líné jak sviňa, tak se fotkama budem zabévať pozďéš.
Kvádr, co je to na něm pověšené je z mat. tl. 30mm, šíře 100mm, véška 70mm. Díra na čep je posunutá o 3mm dozadu od středu. Na něho je navařené trubka, to sem zapomněl změřit průměr, ale je tak 50mm, délka 300mm. Na koncu kolmo na ňu je jäkl 40x60mm, délka 700mm. Ten jäkl se dělal původně slabostěné, ale vytrhávalo se to. Mě se to též vytrhlo, tak byla zárověň příležitost to celé osově srovnat - tři se tří výrobků co sem viděl byly pootočené a tak se s tym blbě dělá.
Až s tym bodeš dělat, tož bez pořádně připravené hliny je to peklo. Dnes bych zvažoval spiš ten řetízkové sazeč...
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

rendos
Příspěvky: 42
Registrován: ned dub 03, 2011 8:55 pm
Bydliště: vidlákov

Re: Vari System

#342 Nový příspěvek od rendos »

chobotek píše:Mám to aji nafocené, ale ten netbook co na něm včil pišu, ale líné jak sviňa, tak se fotkama budem zabévať pozďéš.
Kvádr, co je to na něm pověšené je z mat. tl. 30mm, šíře 100mm, véška 70mm. Díra na čep je posunutá o 3mm dozadu od středu. Na něho je navařené trubka, to sem zapomněl změřit průměr, ale je tak 50mm, délka 300mm. Na koncu kolmo na ňu je jäkl 40x60mm, délka 700mm. Ten jäkl se dělal původně slabostěné, ale vytrhávalo se to. Mě se to též vytrhlo, tak byla zárověň příležitost to celé osově srovnat - tři se tří výrobků co sem viděl byly pootočené a tak se s tym blbě dělá.
Až s tym bodeš dělat, tož bez pořádně připravené hliny je to peklo. Dnes bych zvažoval spiš ten řetízkové sazeč...
Tak já jsem ho udělal loni podle originálu a byl to totální neúspěch ,je to k ničemu.Ihned jsem ho předělal podle sebe,to znamená ne dopředu ale je vzadu ,a funguje skvěle,soused taktéž zahodil svůj originální a půjčuje si můj.
základ je jekl 60/40/2 ,příčně 30/30/3 na něm posuvná pouzdra 35/35/2 s příčně navařeným jeklem 25/25/2 a v něm výškově nastavitelně chodí jekl 20/20/2 vyztužen 14čtyřhranem s radličkami z nerezu.
Foto dodám v nejbližším možném termínu.

chobotek
Příspěvky: 11247
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Vari System

#343 Nový příspěvek od chobotek »

Vidlákov može byť kdekoliv a je těžko řéct jaká je tam zem. Akorát mě řekni jak tema radličkama za kolama zahrnuješ? Když je pole dobře připravené (rotavátorem za TJ-6,5 projeté dvakrát, rotavátorem na T-20 tak štyrykrát) stačí udělat řádky, naházet zemáky a zase zahrnót. Netvrdil bych, že to je k ničemu. Ale když je člověk šikovné tajak kenybz, lepší zvážit stavbu sazeča.
No, nafotil sem aji jakési příslušenství, co sme kdysi používali, abe belo viděť kudy cesta nevede. Stay tuned ;-
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

rendos
Příspěvky: 42
Registrován: ned dub 03, 2011 8:55 pm
Bydliště: vidlákov

Re: Vari System

#344 Nový příspěvek od rendos »

chobotek píše:Vidlákov može byť kdekoliv a je těžko řéct jaká je tam zem. Akorát mě řekni jak tema radličkama za kolama zahrnuješ? Když je pole dobře připravené (rotavátorem za TJ-6,5 projeté dvakrát, rotavátorem na T-20 tak štyrykrát) stačí udělat řádky, naházet zemáky a zase zahrnót. Netvrdil bych, že to je k ničemu. Ale když je člověk šikovné tajak kenybz, lepší zvážit stavbu sazeča.
No, nafotil sem aji jakési příslušenství, co sme kdysi používali, abe belo viděť kudy cesta nevede. Stay tuned ;-
Protože mám radličky o něco menší než originál tak při rýhování vznikne na vrchu "hrobečku" asi 5-10 cm široká plocha po níž pak jedu a zahrnuji brambory.Je ale nutno použít orební návleky.Pokud nevznikne úplně ideální tvar "hrobečků" tak buď můžeš jet 2x a opravit ten který řádek ,nebo to nechat na pozdější proorávku .
Jinak půda je u nás středně těžká, kvalitní příprava je základ ,jezdím 2x rotavátorem s krytem.
Co se týká rotavátoru tak je dobré druhou jízdu jet s s vytočenými řídítky,od prostředka,pole je pak "čisté" , bez šlápot ,lépe se drží směr a nedělají se hroudy.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15218
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Vari System

#345 Nový příspěvek od kenybz »

když bych dělal sazeč tak bych ho tahal něčím co má 4 kola třeba něco takéhoto:
http://www.rvr-agro.cz/malotraktory/kubota/kubota-b1-17
Chobotku díky z info eště průměr tej trubky kdybys poměřal budu moc rád :friends:

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“