MINI 070, 075

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#1831 Nový příspěvek od Tom »

Pokud má někdo v dědině ještě starou koňskou sečku, tak si ji pujč, Miník ji zvládne ;-)
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

stewinko136
Příspěvky: 64
Registrován: pon led 23, 2012 5:49 pm
Bydliště: zilina

Re: MINI 070, 075

#1832 Nový příspěvek od stewinko136 »

Tom píše:Pokud má někdo v dědině ještě starou koňskou sečku, tak si ji pujč, Miník ji zvládne ;-)
aj nad tym som uvazoval ale mame polia v kopcoch a tam by si mini neporadil.je lahky by sa zahrabal.rozmyslal som nao ornymi(zeleznymi) kolesami ale akosi ich niet v ziadnej inzercii a myslim si ze sa uz nevyrabaju.

Uživatelský avatar
strafnik
Příspěvky: 622
Registrován: sob čer 13, 2009 2:28 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#1833 Nový příspěvek od strafnik »

Tak jsem si konečně udělal radost. Dovezl jsem si z Polska secí strojek. Pevně doufám, že to nebude zklamání až dojde na akci :) Taky jsem trochu vozil dřevo a .... zapadl. Musím říci, že prozatím největší radost mi udělaly orebná kola. Jednoduše jsem je nasadil.... a Mini jel doslova jako tank (něco o tom vím, páč na vojně jsem k tomu přičichl). Od teď to bude automatická součást orby! :prace:
Přílohy
DSC05860.JPG
DSC05859.JPG
DSC05858.JPG
DSC05857.JPG

stewinko136
Příspěvky: 64
Registrován: pon led 23, 2012 5:49 pm
Bydliště: zilina

Re: MINI 070, 075

#1834 Nový příspěvek od stewinko136 »

strafnik píše:Tak jsem si konečně udělal radost. Dovezl jsem si z Polska secí strojek. Pevně doufám, že to nebude zklamání až dojde na akci :) Taky jsem trochu vozil dřevo a .... zapadl. Musím říci, že prozatím největší radost mi udělaly orebná kola. Jednoduše jsem je nasadil.... a Mini jel doslova jako tank (něco o tom vím, páč na vojně jsem k tomu přičichl). Od teď to bude automatická součást orby! :prace:
ahoj citam ze mas zelezne kolesa,mohol by si mi ich pomerat lebo chcel by som ich urobit doma...videl som video kde mini oral s nimi a dost ma to zaujalo.dakujem

Uživatelský avatar
strafnik
Příspěvky: 622
Registrován: sob čer 13, 2009 2:28 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#1835 Nový příspěvek od strafnik »

To jsou originály. Zastávám názor, že výrobce ví vždy nejlíp co jeho stroj potřebuje. Ne vždy je to však "user friendly". Občas je možné tyto kola koupit na inzerát, chce to jen trpělivost a kapku štěstí. Možná, že komplet orebná kola kola bude mít pan Smetana z Vizovic, kontaktuj ho! Každopádně pluh obracák ještě má :) Jinak orebným kolům jsme se tady už věnovali, pohledej v tomto vláknu kousek zpátky. Je to perfektně popsané a nafocené! Poměřit mohu až bude možné Mini zbavit bahna... jedna velká koule.

Uživatelský avatar
vlom
Příspěvky: 21
Registrován: úte črc 27, 2010 11:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: MINI 070, 075

#1836 Nový příspěvek od vlom »

strafnik píše:To jsou originály. Zastávám názor, že výrobce ví vždy nejlíp co jeho stroj potřebuje. Ne vždy je to však "user friendly". Občas je možné tyto kola koupit na inzerát, chce to jen trpělivost a kapku štěstí. Možná, že komplet orebná kola kola bude mít pan Smetana z Vizovic, kontaktuj ho! Každopádně pluh obracák ještě má :) Jinak orebným kolům jsme se tady už věnovali, pohledej v tomto vláknu kousek zpátky. Je to perfektně popsané a nafocené! Poměřit mohu až bude možné Mini zbavit bahna... jedna velká koule.

Někdo tu nazval orbu Královskou disciplínou. Je to tak! Takhle jsem oral já: http://www.youtube.com/watch?v=3sc1IUR1rMw Jedná se o naši druhou sezónu a chce to minimálně ještě jednu "zkušební" a ono to půjde! Orná kola jsem koupil za 3.000,- Kč a dělat bych je opravdu nechtěl. Záleží na půdě. Jak je vidět na videu, zalepují se i orná kola a dokonce si hlína vydřela cestu do blatníku. Vypadá to kupodivu pěkně, tak bych to já nevyhladil. Podpěrné listové pero (od pana Smetany) se vůbec neosvědčilo - dokonce zavazelo. Pluh jsem seřizoval v garáži podle návodu pepa_11 a tímto ho povyšuji na pepa_1. Akorád bych doporučil při výjezdu z garáže seřízený pluh pořádně zvednout (to nepsal). Celý další den jsem spravoval vytržená vrata. Osvědčil se i čínský motor, nerad bych to zakřikl, ale pracoval jak švýcarské hodinky. Přemýšlím, jestli vlastně potřebuju obracák pluh a jak by pomohlo přídavné stavitelné kolo abych mohl orat hlouběji. MINI s ornýma kolama opravdu jede jako tank, hlubší orbu by určitě zvládl, ale chtělo by to max. hloubku vymezit.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#1837 Nový příspěvek od Tom »

Krása... opravdu to musí být na těch kolech tank... Mě stačilo, když jsem nasadil řetězy. V porovnání s originál šípy - to je nebe a dudy....
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Dydi
Příspěvky: 54
Registrován: pon bře 21, 2011 6:20 am
Bydliště: Pardubice

Re: MINI 070, 075

#1838 Nový příspěvek od Dydi »

Drážková hřídel....

Pánové potřebuji poradit... neví někdo z vás jaké drážkování má mít hřídel do Předního závěsu s náhonem BPS-175
nebo nemáte náhodou náhonovou hřídel na Prstovou sekačku AZS-320

vím že to je dřídel 22mm 13 drážek
ale je to evolventní drážkování modul?, nebo to je to ploché drážkování? podle jaké normy?

Dělám doma přední bubnovou sekačku a na tomto jsem se zasekl...

Díky....
Přílohy
Výrobní.JPG

cyklobike
Příspěvky: 24
Registrován: pon lis 01, 2010 5:07 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#1839 Nový příspěvek od cyklobike »

Mám komplet přední náhon a jsem z Pardubic, tak jestli si to chceš přijet oměřit 603453991.

Dydi
Příspěvky: 54
Registrován: pon bře 21, 2011 6:20 am
Bydliště: Pardubice

Re: MINI 070, 075

#1840 Nový příspěvek od Dydi »

cyklobike píše:Mám komplet přední náhon a jsem z Pardubic, tak jestli si to chceš přijet oměřit 603453991.
To já mám také ale nakreslit výrobní výkres pro drážkovou hřídel dle ojeté předlohy je podle mě nemožné...

Ale díky.

cyklobike
Příspěvky: 24
Registrován: pon lis 01, 2010 5:07 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#1841 Nový příspěvek od cyklobike »

Tak pak mám ještě hřídel s převodovkou co do toho zapadá a pak už nic!!!!!!

Dydi
Příspěvky: 54
Registrován: pon bře 21, 2011 6:20 am
Bydliště: Pardubice

Re: MINI 070, 075

#1842 Nový příspěvek od Dydi »

cyklobike píše:Tak pak mám ještě hřídel s převodovkou co do toho zapadá a pak už nic!!!!!!
z čeho to je hřídel? z lištové sekačky? nemáš foto?

cyklobike
Příspěvky: 24
Registrován: pon lis 01, 2010 5:07 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#1843 Nový příspěvek od cyklobike »

Převodovka z mulčovače MF 70,drážkování pasuje do př.náhonu.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#1844 Nový příspěvek od Tom »

Dydi, jak se vede? Co Miník? Už je přestaven? Jestli máš nějaké fotky, sem s nimi ;-) Jinak jak jsme se kdysi bavili, jestli ještě máš rámečky zadních světel a chtěl bys je prodat, stále mám zájem.
Jinak k tomu drážkování... Norma, dle které by to drážkování mělo být není uvedena ani v patentu, který se týká systému pohonu přídavného nářadí k Minimu. Není to ani v příručce ani v katalogu ND.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

DurianSK
Příspěvky: 21
Registrován: pát kvě 01, 2009 11:43 am
Bydliště: Spišská Nová Ves

Re: MINI 070, 075

#1845 Nový příspěvek od DurianSK »

Zdravím traktoristov,
tak ako dopadla výmena motora "maluch" v MINI? Mám tiež ten motor už zopár rokov vo svojom pomocníkovi, tak som zvedaví 8) :)

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“