Terra

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9569
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Terra

#466 Nový příspěvek od Atlan »

Nevie niekto ci su predajne akcie aj na samotne prislusenstvo tera vari ? Ci sa mi oplati cakat a bude nejaka akciova cena na pluh.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

chobotek
Příspěvky: 11247
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Terra

#467 Nový příspěvek od chobotek »

Přímo výrobce nic takového pokud vím nedělá, vždy je "akční set". Proč chceš vůbec nový? Většina pluhů v inzerci vypadá, že nikdy neorala.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9569
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Terra

#468 Nový příspěvek od Atlan »

No v okoli som nic zaujimave nenasiel az na jeden ale ten je obracak lavy pravy a neviem ci sa to oplati kupit.. teoretickyby mi stacil pravy plus nasrtavovacie teleso. Cenovo obracak s telesom je v sume noveho praveho s tym nastavovacim medikusom teda ak uz to nije predane...
http://stroje.bazos.sk/inzerat/12402120 ... BRACAK.php
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14610
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Terra

#469 Nový příspěvek od DYK »

Jestli můžu poradit,tak si raděj kup ten pluh, co se prodává k Agzatu. Vyrábí se asi někde na slovensku a píše se tady o něm někde v Agzatech.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9569
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Terra

#470 Nový příspěvek od Atlan »

ok idem hladat ....keby niekto vedel link bol by som vdacny.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14610
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Terra

#471 Nový příspěvek od DYK »

Jen hledej, aspoň se něco dočteš :) Jde o tento pluh http://www.agrobonradosina.sk/prislusenstvo.htm a kdyby jsi to fakt nenašel, tak je to třeba tady http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 2&start=15
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9569
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Terra

#472 Nový příspěvek od Atlan »

neviem bol zom pozriet pluh podoba sa na tento http://www.predos.sk/pages/zahradna_tec ... ductID=916 Vyrobca vraj TECAK. vyzera normalne podla mna vydzri, predavaju sa k tomu nahradne lemeše. Tak neviem ten pj180 som nezohnal u nas. Tak co myslite orat t obude :)
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

pysta1
Příspěvky: 34
Registrován: pát led 06, 2012 7:15 pm
Bydliště: okr.Šaľa, Slovensko

Re: Terra

#473 Nový příspěvek od pysta1 »

Ahojte, keď je tu reč o pluhoch, chcel by som sa spýtať, ako oriete s Terrou, či máte kolesá na úzko (cca 40cm) alebo na široko (cca 60cm). Vlani som oral na úzko, ale zdalo sa mi že je Terra moc naklonená v brázde. Tak či náhodou nemáte neaké finty, ulahčujúce orbu. :) Ďakujem

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14610
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Terra

#474 Nový příspěvek od DYK »

Má se orat na 610 mm. Na 480 to oře taky, ale bere to malou slupku, práce dvakrát tak dýl, stroj je a musí být více nakloněn. Fint na ulehčení orby moc není. Základ je znalost seřízení pluhu v souvislostech a pak mít štěstí na lehčí půdu. Momentální vlhkost taky hraje svoji roli.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

rendos
Příspěvky: 42
Registrován: ned dub 03, 2011 8:55 pm
Bydliště: vidlákov

Re: Terra

#475 Nový příspěvek od rendos »

DYK píše:Má se orat na 610 mm. Na 480 to oře taky, ale bere to malou slupku, práce dvakrát tak dýl, stroj je a musí být více nakloněn. Fint na ulehčení orby moc není. Základ je znalost seřízení pluhu v souvislostech a pak mít štěstí na lehčí půdu. Momentální vlhkost taky hraje svoji roli.
Přesně jak to napsal DYK,šířka kol 600m a správné nastavení pluhu je to hlavní a bez toho to prostě nepůjde.A pozor i na to aby byly OBA pluhy seřízeny STEJNĚ ve VŠECH osách!!!! Tedy i patky pluhu,je tam seřizovací šroub.
Jen bych doplnil že v těžší půdě je dobré použít orební návleky,je to lepší.

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: Terra

#476 Nový příspěvek od Brendak »

Já ořu na 480 mm. Nemám toho tolik , tak je to v pohodě. A taky si myslím , že Terra nedostává tak zabrat. U převodovky T 20 se oře na spátečku a hřídel se šnekem tlačí do spodního ložiska. Jenzě do spodního ložiska padá nepořádek z převodovky. Takže časem odejde. U převodovek DSK se oře tuším na jedničku , takže je myslím namáhané horní ložisko. Když tak mě opravte jestli se pletu.

rendos
Příspěvky: 42
Registrován: ned dub 03, 2011 8:55 pm
Bydliště: vidlákov

Re: Terra

#477 Nový příspěvek od rendos »

Brendak píše:Já ořu na 480 mm. Nemám toho tolik , tak je to v pohodě. A taky si myslím , že Terra nedostává tak zabrat. U převodovky T 20 se oře na spátečku a hřídel se šnekem tlačí do spodního ložiska. Jenzě do spodního ložiska padá nepořádek z převodovky. Takže časem odejde. U převodovek DSK se oře tuším na jedničku , takže je myslím namáhané horní ložisko. Když tak mě opravte jestli se pletu.
Právě proto jsem T20 nechal jen na rotavátor a na orbu mám už DSK317, T 20 vydržela tak 3 roky . A co se týká rozchodu tak když to jde tak se snažím orat co nejhlouběji to jde a při 480mm už je náklon dost velký.

pysta1
Příspěvky: 34
Registrován: pát led 06, 2012 7:15 pm
Bydliště: okr.Šaľa, Slovensko

Re: Terra

#478 Nový příspěvek od pysta1 »

Veď práve toho sa obávam, že ak budú kolesá na 610 mm, tak za chvíľku v tej našej ťažkej zemi klakne. :(

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14610
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Terra

#479 Nový příspěvek od DYK »

Ta hřídel se šnekem prohučí spodem ven, kde není ložisko na starých T20 dříve či později každému. Je to jen otázka času a namáhání převodovky jak od kol, tak použití výkonějšího motoru. Urychlí to i použití orebných kol. Nynější T20 jsou konstrukčně jiné a tento jev u nich již nehrozí. Když se bude orat na 480 a snaha bude co nejhloubš pak to vyjde tak, že ten pluh, při správném nastavení, nebude brát skoro nic. Chce to dobrej, ostrej, na správně naštelovanej pluh a ten záběr 18 cm musí sestava zvnádnout na 610 mm Na rovině. Ten pluh o kterém jsem již psal už z obrázku vypadá, že má lepší geometrii a když jsem to viděl na fotkách v tom tématu jen mě to v tom utvrdilo, ale jak chcou vaši, našim je to jedno. Ty napíšeš, že jinej není u vás k sehnání, tak když není, tak není, no.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9569
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Terra

#480 Nový příspěvek od Atlan »

Ahojte. Predpokladam ze rozmer zavesu kde sa upina teleo NT2 alebo NT3 je rovnaky na tere aj azgade. Tak ak by sa nasla nejaka dobra dusa co by mi to pomerala na svojom stroji. Vyska je tusim 70mm... Sirku neviem ani hrubku materialu. Este by ma zaujimal priemer capu co tam ide. Dakujem
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“