DDT -"Daddyho druhý traktor"

4x4, 6x6 apod

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Laslou
Příspěvky: 390
Registrován: sob říj 23, 2010 11:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: DDT -"Daddyho druhý traktor"

#571 Nový příspěvek od Laslou »

Angel píše:
Daddy píše:Chystá se všechno možné :) , jenom "časová osa" prací bude určitě delší :( .
Velké cíle si už nechci dávat - když se v létě traktor dostane vlastní silou na konec zahrady a zpět, tak budu spokojený :) a na podzim bych ho chtěl vyzkoušet při vyorávání brambor. (Jako malý jsem šrouboval Merkur, tak teď - cca 10 roků před důchodem šroubuji o něco větší stavebnici :) ).
Koukám že na tom sme začínali asi všicí, Jó Merkur to byla věc. Já když sem koukl na traktor tak sem také říkal do jara jedu a teď sem rád že sem neřekl které jaro. Ono mě dosty brzdí stroje nemám doma velkou vrtačku soustruh frézu a tak pořád čekám


...moje řeč,merkurem a později legem techic jsem začínal taky. No a pak pár dřevěných (později kovových) kár ,pak už s motorem ...
jen toho času kdyby bylo víc.
Jednou bych ctěl tak jako tady Daddy postavit si traktor (nebo jinak podobný stroj) jen tak - pro radost.

Angel
Příspěvky: 3337
Registrován: stř srp 18, 2010 7:09 pm
Bydliště: Tábor

Re: DDT -"Daddyho druhý traktor"

#572 Nový příspěvek od Angel »

Laslou píše:
Angel píše:
Daddy píše:Chystá se všechno možné :) , jenom "časová osa" prací bude určitě delší :( .
Velké cíle si už nechci dávat - když se v létě traktor dostane vlastní silou na konec zahrady a zpět, tak budu spokojený :) a na podzim bych ho chtěl vyzkoušet při vyorávání brambor. (Jako malý jsem šrouboval Merkur, tak teď - cca 10 roků před důchodem šroubuji o něco větší stavebnici :) ).
Koukám že na tom sme začínali asi všicí, Jó Merkur to byla věc. Já když sem koukl na traktor tak sem také říkal do jara jedu a teď sem rád že sem neřekl které jaro. Ono mě dosty brzdí stroje nemám doma velkou vrtačku soustruh frézu a tak pořád čekám


...moje řeč,merkurem a později legem techic jsem začínal taky. No a pak pár dřevěných (později kovových) kár ,pak už s motorem ...
jen toho času kdyby bylo víc.
Jednou bych ctěl tak jako tady Daddy postavit si traktor (nebo jinak podobný stroj) jen tak - pro radost.
No a co ti brání :shock: :-/ A neříkej čas :tyty:

Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: DDT -"Daddyho druhý traktor"

#573 Nový příspěvek od Daddy »

Angel: čas nás pronásleduje všechny stejně - a spravedlivě bez výjimek! :ano:
Handicap dojíždění mně v mrazivém období vyrovnává trvale vytápěná garáž, takže i dnes jsem vyrazil se odreagovat od každodenních pracovních povinností.
Oba blatníky jsou již na traktoru, na obou jsem jejich zadní část naříznul v lemu a trochu "natáhnul", je nabodovaný držák třetího bodu TBZ, vyrobil jsem si držáky obou nádrží na uchycení k rámu, je nachystaný materiál na stupačky pro obě strany traktoru (na poslední fotografii položený na podlaze). Zbývá dokončit podběhy a začnu se věnovat dalším nedodělkům (podlaha, řízení, ovládání spojky, plynový pedál, kardan na předek atd....).
Přílohy
IMG_9282.JPG
IMG_9284.JPG
IMG_9285.JPG
IMG_9289.JPG

Uživatelský avatar
vlk
Příspěvky: 1736
Registrován: ned črc 24, 2011 6:36 pm
Bydliště: okr.Přerov

Re: DDT -"Daddyho druhý traktor"

#574 Nový příspěvek od vlk »

Je vidět,že jsi nelenil pěkná práce. 8) Na jaře to budeš mít špígl nýgl. :ano:
P.S. Na sms jsem přišel až večer :red:

Angel
Příspěvky: 3337
Registrován: stř srp 18, 2010 7:09 pm
Bydliště: Tábor

Re: DDT -"Daddyho druhý traktor"

#575 Nový příspěvek od Angel »

Ale jo čas nám běží všem stejně jde jen o to jak se s nim naloží my co máme traktůrky jako relax ho tak nějak u nich neřešíme je to prostě koníček

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14615
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: DDT -"Daddyho druhý traktor"

#576 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...přimlouval bych se za dodělání podběhu... :ano:
Přílohy
IMG_9282.JPG

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14615
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: DDT -"Daddyho druhý traktor"

#577 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...a ještě návrh zakončení blatníku...
Přílohy
IMG_9282.JPG

Juraj maco
Příspěvky: 70
Registrován: ned říj 23, 2011 12:16 pm
Bydliště: topolčany

Re: DDT -"Daddyho druhý traktor"

#578 Nový příspěvek od Juraj maco »

Vladimír2 píše:...a ještě návrh zakončení blatníku...
mastam aj neaku vyrovnavaciu prevodovku ? alebo ti to pomerovopasuje?

Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: DDT -"Daddyho druhý traktor"

#579 Nový příspěvek od Daddy »

Vladimír2 píše:...přimlouval bych se za dodělání podběhu... :ano:
Vláďo, podběh bude - zmiňoval jsem se o jeho dodělání ve svém minulém příspěvku před tímto Tvým :) .
Zakončení blatníků zatím nechám být tak, jak jsou - udělám na ně konzolky na světla a budou dobré! O zakončení podle nákresu jsem také uvažoval (je to klasika), ale stávající tvar byl jednodušší - vzhledem k co největšímu využití polotovarů.
Juraj maco: žádný vyrovnávací převod nemám. Ideálně k sobě vychází kombinace pneumatik:
přední 6,50 - 16" a zadní 12,4 - 24",
může být i 7,50 - 16" a 12,4 - 24", samozřejmě při nápravách ARO M461 a V3S.
Já mám nyní přední 6,50 - 16" a zadní docela sjeté 14,9 - 24", takže k sobě také "sedí".
Ve finále budu přezouvat na 12,4 - 24".

Angel
Příspěvky: 3337
Registrován: stř srp 18, 2010 7:09 pm
Bydliště: Tábor

Re: DDT -"Daddyho druhý traktor"

#580 Nový příspěvek od Angel »

Pokud by ti to ještě pomohlo tak tady to sedí také 6,5-16" a náprava niva na předek a 12,5-20" náprava ávie na zadek

Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: DDT -"Daddyho druhý traktor"

#581 Nový příspěvek od Daddy »

V práci mě to teď těžce nebaví, tak jsem si vzal volno, abych se trochu vzpamatoval.
Plechy na podběhy jsou připravené k dovaření a stupačka je pouze aranžovaná (bude na obou stranách).
Přílohy
IMG_9302.JPG
IMG_9305.JPG

Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 4463
Registrován: stř črc 04, 2007 6:20 pm
Bydliště: Prostějovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: DDT -"Daddyho druhý traktor"

#582 Nový příspěvek od Roman »

jako vždy 8) 8) 8) . Ta stupačka, nebude malá? Já jen, když budeš nastupovat v zabahněnéch čapách, tak, aby na tym kósku neujela a nenabil sis dršku.
http://www.traktorista.estranky.cz
Zetor 5718
domádo new holland TCE 45 r.v. 2009
motorobot PF 61 r.v. 1957
kultivátor MS 06 r.v. 1995

Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: DDT -"Daddyho druhý traktor"

#583 Nový příspěvek od Daddy »

Stupačka velká není - to je fakt, ale když už jsem 2 ks v kovošrotu "objevil", tak je zkusím použít :ano: . Snad si stávající podobu ksichtu zachovám :) .
....a kdyby se neosvědčily, tak vymyslím jiné - třeba z kousků pororoštu :-/

Uživatelský avatar
vlk
Příspěvky: 1736
Registrován: ned črc 24, 2011 6:36 pm
Bydliště: okr.Přerov

Re: DDT -"Daddyho druhý traktor"

#584 Nový příspěvek od vlk »

Daddy píše:Stupačka velká není - to je fakt, ale když už jsem 2 ks v kovošrotu "objevil", tak je zkusím použít :ano: . Snad si stávající podobu ksichtu zachovám :) .
....a kdyby se neosvědčily, tak vymyslím jiné - třeba z kousků pororoštu :-/
A když ti to neklapne tak sebou budeš vozit štafle. :D :smich: :vysmech: :friends:

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14615
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: DDT -"Daddyho druhý traktor"

#585 Nový příspěvek od Vladimír2 »

Daddy píše:Chystá se všechno možné :) , jenom "časová osa" prací bude určitě delší :( .
Velké cíle si už nechci dávat - když se v létě traktor dostane vlastní silou na konec zahrady a zpět, tak budu spokojený :) a na podzim bych ho chtěl vyzkoušet při vyorávání brambor. (Jako malý jsem šrouboval Merkur, tak teď - cca 10 roků před důchodem šroubuji o něco větší stavebnici :) ).
...jenom jestli si s tím Merkurem nehraješ dodnes... :smich: :smich: :smich:
Přílohy
IMG_9305.JPG

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x4“