MINI 070, 075

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#1786 Nový příspěvek od Tom »

Holder píše:
Tom píše:Dnes opět a zase :smich: Ještěže je Mini takový malý a lehký, člověk se zapřáhne sám a vytáhne ho vlastními silami... už s TKčkem nevím co bych dělal :smich:
Tome TK , MT8 co je na obrázku by si stím poradilo hravě . :makarena: A když je v nesnázích tak odpojit vlek a to bys vyděl co dokážou ! ;-)
Jo, TK to i věřím, ale měl bych strach (konkrétně) např. o MT8 050. Já MT8 132 beru jako TKčko ;-)
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

creative
Příspěvky: 2851
Registrován: ned úno 20, 2011 10:54 am
Bydliště: okr.Vyškov

Re: MINI 070, 075

#1787 Nový příspěvek od creative »

Tom píše:
Peter768 píše:
Tom píše:Dnes opět a zase :smich: Ještěže je Mini takový malý a lehký, člověk se zapřáhne sám a vytáhne ho vlastními silami... už s TKčkem nevím co bych dělal :smich:
TK-čko by to prešlo :smich: Ale nemôžeme porovnávať MINIho s TKčkom :rally:
No, nebo bych s tím zapadl na více neuvěřitelném místě :smich: TKčko asi ano, ale s "velkou" MT8čkou bych tam měl taky strach... přece jenom moc vysoká není ale na váze si to vynahrazuje :)
To jsou ale úvahy, je vidět, že jsi s tím nejel.Jinak TK- čka jsou to všechno, mají to tak i na štítku označené, i Vinea,má MT -1.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#1788 Nový příspěvek od Tom »

Z tady toho výčtu jsem nejezdil akorát s TKčkem. Jezdím s různýma velikostma traktorů, různých velikostí a značek. Na té fotce to pod tím listím nejde vidět, ale od pole až po předek toho traktoru je to skoro tekuté bahno. Nebýt toho, že bylo celkem zmrzlo tak bych se tam vůbec nepokoušel jet. Tam je bahno i v parném létě. A to, že čím více stroj zvládne, na tím horším místě s tím zapadneš, to je fakt a s tím nic nenaděláme :)
Nevýhoda Miniho je světlá výška a neskutečně debilní pneumatiky, které se ihned oblepí bahnem a nic.
Celá tato debata začala tím, že jsem se snažil oživit vlákno fotkou na které byl po břucho zakopaný stroj (v našich podmínkách je to víc než časté, proto se tomu už jen směju), a komentář, že kdybych tam uvízl s MT8 050 (ta by šla taky na břucho), tak bych ji z toho sám nedostal.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

atrey
Příspěvky: 41
Registrován: sob zář 10, 2011 11:52 pm
Bydliště: pezinok

Re: MINI 070, 075

#1789 Nový příspěvek od atrey »

Atlan píše:tu mate motor dostupny v cesku http://www.bergland24.cz/elektrocentral ... -kw--13-ps cena je prijatelna ...no kvalita china. Ale ako dlho tu bude fungovat nikto nevie. ale motor honda vyzera rovnako.
Atlan, mas odo mna PM.

Mate niekto skusenosti s tymto motorom v miniku? S wiltecom su si napadne podobne a nielen podla Atlana vraj aj s Hondou. To je ako replika z Armagedonu:...ruskije sučástky, amerikanskije sučástky, vsjo zdeľano v Thajvanu...

Podelte sa o skusenosti tí z vás, ktorí ste niektorý z tých motorov menili. Aku ma hriadeľ povodny B&S 11HP? Má 25,4mm alebo 25,0mm? a je valcová, alebo kužeľová? (moj stroj je zazimovany niekolko desiatok km u otca, tak sa pytam). Čo všetko treba prisposobovat okrem kapoty? ....atd... napr. spotreba za hodinu prace (v dokumentacii je g/kW/h, ale po lopate v praxi v litroch...)
=ap=

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#1790 Nový příspěvek od Tom »

atrey píše:
Atlan píše:tu mate motor dostupny v cesku http://www.bergland24.cz/elektrocentral ... -kw--13-ps cena je prijatelna ...no kvalita china. Ale ako dlho tu bude fungovat nikto nevie. ale motor honda vyzera rovnako.
Atlan, mas odo mna PM.

Mate niekto skusenosti s tymto motorom v miniku? S wiltecom su si napadne podobne a nielen podla Atlana vraj aj s Hondou. To je ako replika z Armagedonu:...ruskije sučástky, amerikanskije sučástky, vsjo zdeľano v Thajvanu...

Podelte sa o skusenosti tí z vás, ktorí ste niektorý z tých motorov menili. Aku ma hriadeľ povodny B&S 11HP? Má 25,4mm alebo 25,0mm? a je valcová, alebo kužeľová? (moj stroj je zazimovany niekolko desiatok km u otca, tak sa pytam). Čo všetko treba prisposobovat okrem kapoty? ....atd... napr. spotreba za hodinu prace (v dokumentacii je g/kW/h, ale po lopate v praxi v litroch...)
=ap=
U nového motoru je potřeba si akorát uhlídat rozteč připevňovacích šroubů na té podstavě motoru, tloušťku hřídele (ta je válcová) a výšku hřídele nad zemí (resp. vzdálenost mezi středem hřídele a spodkem motoru) Upravuje se akorát karoserie, jinak nic... akorát budeš muset vymyslet ovládání ručního plynu. Jinak jak mi radil už Serda, kup motor, který má drátek na dobíjení baterky. Na ten připojíš zbytek původní elektroinstalace. Pokud koupíš motor bez drátku, tak nezapojíš el. instalaci.
Jinak Berlan, Wiltec, Kama,... to jsou všechno okopírované Hondy, Briggsy atd.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9569
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#1791 Nový příspěvek od Atlan »

berla naspon ten 13PS ma kablik na dobijanie baterie ale ziadne zazrak. MOze byt asi 1A cievka, na svetla treba inu a neviem cenovo to nebude lakave a berlan asi ani nedodava, su verzie 3A , 10A Existuje este sustava cievok 18A ale k tej treba aj regulator.... Tak ze standart 1A snad nato aby ste este nastartovali maximale svietili ledkami na cestu, alebo ked tam bude dobra baterka vecsinou na dojazd staci nejake halogena 35W. ERučny start to isti vzdy :D
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

mirototh
Příspěvky: 180
Registrován: úte srp 02, 2011 9:41 pm
Bydliště: Jarok

Re: MINI 070, 075

#1792 Nový příspěvek od mirototh »

zdrvím vás všetkých no ja som včera ale aj dnes trošku pojazdil na mojom miniku s motorom trabík velmi som spokojný mám tam aj riadny nožný plyn vyskušal som všetky štyri rýchlosti aj spiatočku a ešte tam dám 15-tky riadne šípaky maju niečo väčší priemer a myslím že to bude perfektné poriadne svetlá riadne štartujem zatial OK 8) 8) 8)

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#1793 Nový příspěvek od Tom »

mirototh píše:zdrvím vás všetkých no ja som včera ale aj dnes trošku pojazdil na mojom miniku s motorom trabík velmi som spokojný mám tam aj riadny nožný plyn vyskušal som všetky štyri rýchlosti aj spiatočku a ešte tam dám 15-tky riadne šípaky maju niečo väčší priemer a myslím že to bude perfektné poriadne svetlá riadne štartujem zatial OK 8) 8) 8)
Na jaké disky tam chceš dát ty parnáctky? Ty originál jsou 14", leda že bys stáhl z poloosy ten trojůhelníkový náboj a zároveň i závaží. Jak to potom budeš se závažím řešit?
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

mirototh
Příspěvky: 180
Registrován: úte srp 02, 2011 9:41 pm
Bydliště: Jarok

Re: MINI 070, 075

#1794 Nový příspěvek od mirototh »

Mám pripravené klasické autodisky len stred samozrejme upravím a závažie mám olovo a odlejem na mieru závažie už som to tak raz robil na domarobený a bolo to dobré a ešte tie 15-tky sú aj širšie takže záber bude lepší .

stewinko136
Příspěvky: 64
Registrován: pon led 23, 2012 5:49 pm
Bydliště: zilina

Re: MINI 070, 075

#1795 Nový příspěvek od stewinko136 »

predam rotovatok-kultivator cena 400e

Martines
Příspěvky: 71
Registrován: sob srp 29, 2009 2:46 pm
Bydliště: Tišnov u Brna

Re: MINI 070, 075

#1796 Nový příspěvek od Martines »

Nazdar.

Tak jsem si pořídil na Miníka konečně orebná kola. Původně jsem něco takového chtěl dělat, ale když jsem tyhle viděl v inzerci, tak se mi hned zamlouvali a už je mám doma. Jsou to origa na nějakou dvoukolou frézu, ale venkovní průměr mají stejný jako orig. kola z Miníka. Při zatížení ty zuby zajedou trochu do země, ale myslím, že to nebude vadit. Vypadá to, že budou brát hodně dobře a podle původního majitele se vůbec nezalepovaly.
Přílohy
P2120428.JPG

stewinko136
Příspěvky: 64
Registrován: pon led 23, 2012 5:49 pm
Bydliště: zilina

Re: MINI 070, 075

#1797 Nový příspěvek od stewinko136 »

mirototh píše:Mám pripravené klasické autodisky len stred samozrejme upravím a závažie mám olovo a odlejem na mieru závažie už som to tak raz robil na domarobený a bolo to dobré a ešte tie 15-tky sú aj širšie takže záber bude lepší .

pofot ich som zvedavy ako to vyzera!ja mam v plane kupit nove gumy(mitas),dufam ze budu lepsie zaberat ako originaly

Uživatelský avatar
zdenek f
Příspěvky: 79
Registrován: úte bře 23, 2010 8:56 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: MINI 070, 075

#1798 Nový příspěvek od zdenek f »

zdravím
zkoušel jsem radlici, zvolil jsem malý úhel vzhledem k rychlostem pojezdu. Snih se neodvaluje ono taky záleží na formě sněhu. Odhrnoval jsem i více sněhu ale byl fofr, tak jsem fotil až byla pohoda. Co se osvědčilo byly řetězy, při ukončení nahrnování musel MINIk přejet nahrnutou hromadu, zahrabal a couval. Problém byl lehčí předek, kola tolik neřídila. Na zpátečku jsem upravil hromady jak Velký traktor, prostě radost. Je mi jasné, že na velký sníh to není (pracuje fréza), malý traktůrek-malá práce. Řešim dilema co s ním dál, upravit úhel nebo udělat otočný?
zdenek
Přílohy
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
zdenek

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#1799 Nový příspěvek od Tom »

Zvětšení úhlu by bylo asi jednodušší, když to uděláš otočné, bylo by víceúčelovější. Chci se zepat, máš nějak podložené pravé zadní kolo? Pořídil jsem si řetězy a nevychází mi to tam vzhledem k hydrojednotce. Kolik to tam máš podložené?
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
zdenek f
Příspěvky: 79
Registrován: úte bře 23, 2010 8:56 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: MINI 070, 075

#1800 Nový příspěvek od zdenek f »

zdravím Tome
mám na pravé straně 2 podložky, je to na chlup. Na levé je na chlup mezera mezi kastlou a řetězem (brousil jsem)
zdenek
zdenek

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“