MINI 070, 075

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ruda94
Příspěvky: 49
Registrován: pon zář 12, 2011 9:48 pm
Bydliště: Vřesina u Hlučína

Re: MINI 070, 075

#1771 Nový příspěvek od Ruda94 »

DYK píše:
Ruda94 píše:
DYK píše:Kdepak má převodovka MINI výkonový limit?
To se ptáš nebo odpovídáš ? - záleží jak s tím jezdíš né ?
To si právě myslím, že v tomto případě neplatí. Můžeš s tím zacházet sebeopatrněji, ale jaké sily v převodovce působí u přemotorovaného MINI asi neodhadneš. "Vždyť to tak pěkně táhne". Motory z trabantu i z malucha jsou svým výkonem škodící převodovce. A nedej bože, že se použijí třeba orebná kola.
abych řek pravdu tak nevím jak táhne - mi se to občas nechtělo ani rozjet n 4 do fakt mírného kopce a řazení s mezi plynem ? - tady skoro nejde. Je pravda že motor bude silnější ale jak tady čtu tak tam hodně lidí davají silnější motory 22Hp atd - tady ten by měl mít něco kolem 22-26 Hp - nevím přesně z kterého je roku- rozměrově tam padne - uvidím jak to ještě vykutím stím ventylovým víkem - je moc velké a to zbytečně :-D možná příjde sníži nebo nahradit - ještě na tom není daný altík a výfuk uvidím jak to dopadne no :-D sám jsem zvědav :-D

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#1772 Nový příspěvek od Tom »

Na čtyřku se řadí z trojky, jinak to nejde...A i tak se to na tu "výslednou" rychlost dostane postupně, ne hned. S meziplynem nic, když chceš podřadit tak vyřadíš a dobrzdíš. Zastavíš a zařadíš znova. Naštěstí to má dobré brzdy, tudíž to zvládne.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

karelda
Příspěvky: 11
Registrován: pon led 09, 2012 3:14 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: MINI 070, 075

#1773 Nový příspěvek od karelda »

To já s ním na čtyřku ještě nejel..... :wink:

Ferko
Příspěvky: 107
Registrován: sob črc 02, 2011 2:27 pm
Bydliště: Opava

Re: MINI 070, 075

#1774 Nový příspěvek od Ferko »

Zdravím. Vidím diskuzi na téma- silnější motor .Už jsem předělával 3 miniky ,dva s motorem od Wiltecu 16 ps a třetí 13 ps. Měl jsem sekačku vespod a sekal jsem s tím trávu 15-25 cm vysokou a jel jak pila. Bohužel , trhaly se hardyspojky během 25-30hodin provozu. Tak jsem dal kardan. Při záběru ve vyšší trávě má motor velký krouťák a začal se naklánět po směru otáčení hřídele. Trpěly sinebloky pod motorem a za další -kardan klepal o hřídel řízení. Takže tam nemá cenu dávat silnější motory. To je můj postřeh . Možná ,že nesouhlasíte ale tak to je. Pokud je velký odpor na sečení na zadní kardan ,nebo rotavátor ,tak to hrozně trpí.
Do třetího jsem dal motor 13 koní.Při jízdě to nepoznáte ,motor nemusí využít všechnu sílu ale při tom sečení to dostane zabrat.
Výhoda těch motorů je, že pasuje všechno až na kryt ze sklolaminátu. Ten se musí trochu vyřezat.
U motoru z trabantu tam asi určitě kryt nedáte. Motor je těžší a o něco dál dopředu, takže bude trpět přední náprava a v bahně se to hned zaboří. Zadek potom jenom hrabe a nehnete se z místa.

Ferko
Příspěvky: 107
Registrován: sob črc 02, 2011 2:27 pm
Bydliště: Opava

Re: MINI 070, 075

#1775 Nový příspěvek od Ferko »

fotky kardanu
Přílohy
kardan 003.jpg
kardan 005.jpg
kardan 009.jpg
kardan 007.jpg
Minitrakturek a pluh 013.jpg
Minitrakturek a pluh 015.jpg

stewinko136
Příspěvky: 64
Registrován: pon led 23, 2012 5:49 pm
Bydliště: zilina

Re: MINI 070, 075

#1776 Nový příspěvek od stewinko136 »

Ferko píše:Zdravím. Vidím diskuzi na téma- silnější motor .Už jsem předělával 3 miniky ,dva s motorem od Wiltecu 16 ps a třetí 13 ps. Měl jsem sekačku vespod a sekal jsem s tím trávu 15-25 cm vysokou a jel jak pila. Bohužel , trhaly se hardyspojky během 25-30hodin provozu. Tak jsem dal kardan. Při záběru ve vyšší trávě má motor velký krouťák a začal se naklánět po směru otáčení hřídele. Trpěly sinebloky pod motorem a za další -kardan klepal o hřídel řízení. Takže tam nemá cenu dávat silnější motory. To je můj postřeh . Možná ,že nesouhlasíte ale tak to je. Pokud je velký odpor na sečení na zadní kardan ,nebo rotavátor ,tak to hrozně trpí.
Do třetího jsem dal motor 13 koní.Při jízdě to nepoznáte ,motor nemusí využít všechnu sílu ale při tom sečení to dostane zabrat.
Výhoda těch motorů je, že pasuje všechno až na kryt ze sklolaminátu. Ten se musí trochu vyřezat.
U motoru z trabantu tam asi určitě kryt nedáte. Motor je těžší a o něco dál dopředu, takže bude trpět přední náprava a v bahně se to hned zaboří. Zadek potom jenom hrabe a nehnete se z místa.
ahoj ja mam tiez wiltec 16ps a opiera mi vyfuk o nadrz,ty si ho upravoval???

Ferko
Příspěvky: 107
Registrován: sob črc 02, 2011 2:27 pm
Bydliště: Opava

Re: MINI 070, 075

#1777 Nový příspěvek od Ferko »

Vyfuk byl těsně ale nádrž je prázdná. Používal jsem nádrž co byla přímo nad motorem.
U TK14 jsem tam dal desku z azbestu nebo cetris desku to je asi z cementu a pilin nebo z čeho. Hlavně ať je to nehořlavé.
Přílohy
Kipor 016.jpg

stewinko136
Příspěvky: 64
Registrován: pon led 23, 2012 5:49 pm
Bydliště: zilina

Re: MINI 070, 075

#1778 Nový příspěvek od stewinko136 »

Ferko píše:Vyfuk byl těsně ale nádrž je prázdná. Používal jsem nádrž co byla přímo nad motorem.
U TK14 jsem tam dal desku z azbestu nebo cetris desku to je asi z cementu a pilin nebo z čeho. Hlavně ať je to nehořlavé.

mne to buchala o nadrz ale objednal som si najtvrdsie silentbloky ake boli (80shore) tak uvidim za tyzden ked ich nahodim co to bude robit.momentalne mam minika rozobrateho koli spojke nevypinalo ju a priroba do ktorej sa prisrobuje kardan bola prasknuta,dal som novu vyrobit.

Uživatelský avatar
Ruda94
Příspěvky: 49
Registrován: pon zář 12, 2011 9:48 pm
Bydliště: Vřesina u Hlučína

Re: MINI 070, 075

#1779 Nový příspěvek od Ruda94 »

Ferko píše:Zdravím. Vidím diskuzi na téma- silnější motor .Už jsem předělával 3 miniky ,dva s motorem od Wiltecu 16 ps a třetí 13 ps. Měl jsem sekačku vespod a sekal jsem s tím trávu 15-25 cm vysokou a jel jak pila. Bohužel , trhaly se hardyspojky během 25-30hodin provozu. Tak jsem dal kardan. Při záběru ve vyšší trávě má motor velký krouťák a začal se naklánět po směru otáčení hřídele. Trpěly sinebloky pod motorem a za další -kardan klepal o hřídel řízení. Takže tam nemá cenu dávat silnější motory. To je můj postřeh . Možná ,že nesouhlasíte ale tak to je. Pokud je velký odpor na sečení na zadní kardan ,nebo rotavátor ,tak to hrozně trpí.
Do třetího jsem dal motor 13 koní.Při jízdě to nepoznáte ,motor nemusí využít všechnu sílu ale při tom sečení to dostane zabrat.
Výhoda těch motorů je, že pasuje všechno až na kryt ze sklolaminátu. Ten se musí trochu vyřezat.
U motoru z trabantu tam asi určitě kryt nedáte. Motor je těžší a o něco dál dopředu, takže bude trpět přední náprava a v bahně se to hned zaboří. Zadek potom jenom hrabe a nehnete se z místa.
no jo i těch 13 koní by stačilo - ale ten motor co tam byl měl 25Let bez přetěsnění a repasu - letos jak jsem ho dostal do ruk jsem vyměnil všecky náplně a zrepasoval hydrauliku. K té váze motoru - Nevím jak trabantovský motor a ale z malucha motor je váhově totožný - možná o trošku těžší ale není to nijak velká váha oproti originálu :-D Jen tak z prdele zkusím to zvážit. Jinak na motoru z malucha jsem zas zapracoval - rozdělal jsem ho a budu ho přetěsňovat aspoň těsnění vana hlavy a víka - gufera na klice a vačce jsou OK. Jo jakým silikonem by to šlo přetěsnit - ¨dík za typy

Dále nějaké nové fotečkyhttp://rudolfkrizak.rajce.idnes.cz/motor/

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#1780 Nový příspěvek od Tom »

Dnes opět a zase :smich: Ještěže je Mini takový malý a lehký, člověk se zapřáhne sám a vytáhne ho vlastními silami... už s TKčkem nevím co bych dělal :smich:
Přílohy
Fotografie0018.jpg
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4582
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: MINI 070, 075

#1781 Nový příspěvek od Peter768 »

Tom píše:Dnes opět a zase :smich: Ještěže je Mini takový malý a lehký, člověk se zapřáhne sám a vytáhne ho vlastními silami... už s TKčkem nevím co bych dělal :smich:
TK-čko by to prešlo :smich: Ale nemôžeme porovnávať MINIho s TKčkom :rally:

Ferko
Příspěvky: 107
Registrován: sob črc 02, 2011 2:27 pm
Bydliště: Opava

Re: MINI 070, 075

#1782 Nový příspěvek od Ferko »

Tmel na motory a převodovky. Je cihlově červený v tubách a koupil jsem to jak ve stavebninách ,kde mají stavební tmely , tak v obchodě -barvy laky- na auta a tam to taky měli. Tmel se dá umýt acetonem a benzín ho taky rozpouští ,takže ho nepoužívat na karburátory.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#1783 Nový příspěvek od Tom »

Peter768 píše:
Tom píše:Dnes opět a zase :smich: Ještěže je Mini takový malý a lehký, člověk se zapřáhne sám a vytáhne ho vlastními silami... už s TKčkem nevím co bych dělal :smich:
TK-čko by to prešlo :smich: Ale nemôžeme porovnávať MINIho s TKčkom :rally:
No, nebo bych s tím zapadl na více neuvěřitelném místě :smich: TKčko asi ano, ale s "velkou" MT8čkou bych tam měl taky strach... přece jenom moc vysoká není ale na váze si to vynahrazuje :)
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9569
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#1784 Nový příspěvek od Atlan »

tu mate motor dostupny v cesku http://www.bergland24.cz/elektrocentral ... -kw--13-ps cena je prijatelna ...no kvalita china. Ale ako dlho tu bude fungovat nikto nevie. ale motor honda vyzera rovnako.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Holder
Příspěvky: 1543
Registrován: úte říj 21, 2008 8:16 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: MINI 070, 075

#1785 Nový příspěvek od Holder »

Tom píše:Dnes opět a zase :smich: Ještěže je Mini takový malý a lehký, člověk se zapřáhne sám a vytáhne ho vlastními silami... už s TKčkem nevím co bych dělal :smich:
Tome TK , MT8 co je na obrázku by si stím poradilo hravě . :makarena: A když je v nesnázích tak odpojit vlek a to bys vyděl co dokážou ! ;-)

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“