GO motora Multicar M25

vše k motorům, včetně spojky, chlazení, palivové soustavy atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jano PX
Příspěvky: 94
Registrován: pát dub 30, 2010 9:28 am
Bydliště: Považská Bystrica

GO motora Multicar M25

#1 Nový příspěvek od Jano PX »

Poradí niekto s cenovo dostupnou GO motora Multicar M25? Motor stál asi 18 rokov v dielni. Teraz sme prišli na to, že má praskliny na hlave aj piestoch.

bastler
Příspěvky: 187
Registrován: pon dub 05, 2010 10:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: GO motora Multicar M25

#2 Nový příspěvek od bastler »

znamej mi povidal že by to mělo pasovat z mercedesu ze 123 nebo 124 minimalně ty písty nebo snad celej ten motor je prej nahraditelnej

Uživatelský avatar
Jano PX
Příspěvky: 94
Registrován: pát dub 30, 2010 9:28 am
Bydliště: Považská Bystrica

Re: GO motora Multicar M25

#3 Nový příspěvek od Jano PX »

Dnes som vybral piesty.Jeden krúžok bol zlomený. Vložky vypadajú celkom dobre - žiadne ryhy. Ale hlava aj piesty musia ísť nové. Predpokladám, že motor bežal nejaký čas bez vody. Nemá niekto nové piesty a krúžky pre priemer vložky 48,8mm?

Myslíš, že by pasoval celý motor z mercedesu ze 123 nebo 124? Na Tatre 805 je pripravená príruba na motor Multicar M25.

Uživatelský avatar
fabikmiroslav
Příspěvky: 4585
Registrován: úte čer 09, 2009 8:35 pm
Bydliště: Trenčín

Re: GO motora Multicar M25

#4 Nový příspěvek od fabikmiroslav »

Janko škoda v Novom meste bol vyhodeny cely motor komplet bol by som ho zobral :-/ :'( :'(
Dobre už bolo

bastler
Příspěvky: 187
Registrován: pon dub 05, 2010 10:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: GO motora Multicar M25

#5 Nový příspěvek od bastler »

mužeš sem prosim hodit fotky jak to je rozebrane jen tak pro orientaci zda byto pasovalo?

Uživatelský avatar
Jano PX
Příspěvky: 94
Registrován: pát dub 30, 2010 9:28 am
Bydliště: Považská Bystrica

Re: GO motora Multicar M25

#6 Nový příspěvek od Jano PX »

fabikmiroslav píše:Janko škoda v Novom meste bol vyhodeny cely motor komplet bol by som ho zobral :-/ :'( :'(
Aký motor? Multicar, alebo ten Mercedes?

Uživatelský avatar
Jano PX
Příspěvky: 94
Registrován: pát dub 30, 2010 9:28 am
Bydliště: Považská Bystrica

Re: GO motora Multicar M25

#7 Nový příspěvek od Jano PX »

Foto bohužiaľ nemám. Bol som so svokrom a začali sne to tak neplánovane rozoberať. Nabudúce nafotím.

bastler
Příspěvky: 187
Registrován: pon dub 05, 2010 10:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: GO motora Multicar M25

#8 Nový příspěvek od bastler »

OK 8)

Uživatelský avatar
fabikmiroslav
Příspěvky: 4585
Registrován: úte čer 09, 2009 8:35 pm
Bydliště: Trenčín

Re: GO motora Multicar M25

#9 Nový příspěvek od fabikmiroslav »

Jano PX píše:
fabikmiroslav píše:Janko škoda v Novom meste bol vyhodeny cely motor komplet bol by som ho zobral :-/ :'( :'(
Aký motor? Multicar, alebo ten Mercedes?
Multikar
Dobre už bolo

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3189
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: GO motora Multicar M25

#10 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Jano PX píše:Poradí niekto s cenovo dostupnou GO motora Multicar M25? Motor stál asi 18 rokov v dielni. Teraz sme prišli na to, že má praskliny na hlave aj piestoch.
Nooo, všetko čo potrebujeme na Multicar 25 kupujeme v Púchove...sú tam dve firmy, čo sa tým zaoberajú. Posledne nám robili go. hlavy valcov, jeden ventyl "prepadol" durch, bolo treba vymeniť sedlá. Ak bude treba, zoženiem kontakt, nemám ho pri sebe.
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Jano PX
Příspěvky: 94
Registrován: pát dub 30, 2010 9:28 am
Bydliště: Považská Bystrica

Re: GO motora Multicar M25

#11 Nový příspěvek od Jano PX »

Ursus 73 píše:
Jano PX píše:Poradí niekto s cenovo dostupnou GO motora Multicar M25? Motor stál asi 18 rokov v dielni. Teraz sme prišli na to, že má praskliny na hlave aj piestoch.
Nooo, všetko čo potrebujeme na Multicar 25 kupujeme v Púchove...sú tam dve firmy, čo sa tým zaoberajú. Posledne nám robili go. hlavy valcov, jeden ventyl "prepadol" durch, bolo treba vymeniť sedlá. Ak bude treba, zoženiem kontakt, nemám ho pri sebe.
Svokor zistil, že v Púchove robí GO pán Nemček. Druhá firma je kto? Hlavy údajne opravuje firma REOPA Šurany. Cenu neviem, ešte som tam nevolal.

Uživatelský avatar
Jano PX
Příspěvky: 94
Registrován: pát dub 30, 2010 9:28 am
Bydliště: Považská Bystrica

Re: GO motora Multicar M25

#12 Nový příspěvek od Jano PX »

fabikmiroslav píše:
Jano PX píše:
fabikmiroslav píše:Janko škoda v Novom meste bol vyhodeny cely motor komplet bol by som ho zobral :-/ :'( :'(
Aký motor? Multicar, alebo ten Mercedes?
Multikar
Mirko čo si myslíš o motore Multikar M25 do KAČENY nie je dosť ťažký ?

Uživatelský avatar
fabikmiroslav
Příspěvky: 4585
Registrován: úte čer 09, 2009 8:35 pm
Bydliště: Trenčín

Re: GO motora Multicar M25

#13 Nový příspěvek od fabikmiroslav »

Ak si nemal v kačene lepši tak budeš spokojny ked ho z generalkuješ prežije ta :ano: :ano:
Dobre už bolo

Uživatelský avatar
Jano PX
Příspěvky: 94
Registrován: pát dub 30, 2010 9:28 am
Bydliště: Považská Bystrica

Re: GO motora Multicar M25

#14 Nový příspěvek od Jano PX »

fabikmiroslav píše:Ak si nemal v kačene lepši tak budeš spokojny ked ho z generalkuješ prežije ta :ano: :ano:
Ešte nieje poskladaná, nápravy sú zúžené a príruba je upravená pre motor Multikar. Musím dať zúžiť disky pre gumy 7,50/16, ktoré už máme a veľa, veľa inej práce. Dúfam, že sa to podarí niekedy poskladať. Ja s tým nemám veľa skúseností.

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3189
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: GO motora Multicar M25

#15 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Jano PX
áno, jedna firma je pán Nemeček, tam nám robili tú hlavu, brali sme to na výmenu, kus za kus...myslím, že to posielajú do Šurian, my sme to potrebovali hneď, peniaze boli až druhoradé...
druhá firma je pán Loduha, predtým mal servis priamo v Púchove, teraz predáva súčiastky doma v garáži, posiela aj poštou. Neviem, či ešte robí servis, je to v susednej dedine, ale názov neviem :zapomel: a tel. 0903 511 143 alebo 042 463 28 65
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Odpovědět

Zpět na „Motory“