Zetor 50 Super

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Chudej farmar
Příspěvky: 875
Registrován: čtv črc 05, 2007 10:42 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#16 Nový příspěvek od Chudej farmar »

tekiti: tvuj super je very gooooooooooood 8) a ten co sem dal oktaviamen taky nevypada zle, i ten komin mi tam neprijde tak hrozny.. myslim ze je to tzv doutnik z 77 ze? :)
Studoval jsem fakt rád miloval jsem Suchdol CZU - Holky, chlast, pohoda :-) ted uz jen práce ale dělám jako jeden z mála to co me baví :-)

5 traktorů, 170ha, 40ks dobytka... vše v podstatě dělám sám :-)

forest
Příspěvky: 12
Registrován: pon črc 23, 2007 9:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#17 Nový příspěvek od forest »

moc pekny,s tim filtrm bych si taky hlavu nelamal,ja ho v lese urval,mam nachystanej dlouhej z malyho kombajna a schovam ho pod ram.a jak rikal krcal,supr majurka pose..,je pravda ze malinko vic papne,ale je to dric :jazyk:

Peter
Příspěvky: 31
Registrován: úte srp 21, 2007 3:17 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Kontrola prevodoveho oleja

#18 Nový příspěvek od Peter »

Asi to niekomu bude pripadat ako banalna otazka: kde presne a ako zistim uroven oleja v prevodovke a hydraulike na Zetor 50Super. Malo by to byt spolu a mal by tam byt ten isty olej. Naliat by som vedel kadial, len neviem kolko. Dakujem. Bezradny zaciatocnik. :-/ :-/ :-/

Uživatelský avatar
Tata
Příspěvky: 2946
Registrován: sob črc 07, 2007 9:42 pm
Bydliště: Ostrava Nová Bělá
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrola prevodoveho oleja

#19 Nový příspěvek od Tata »

Peter píše:Asi to niekomu bude pripadat ako banalna otazka: kde presne a ako zistim uroven oleja v prevodovke a hydraulike na Zetor 50Super. Malo by to byt spolu a mal by tam byt ten isty olej. Naliat by som vedel kadial, len neviem kolko. Dakujem. Bezradny zaciatocnik. :-/ :-/ :-/
Je to možná blbá rada, zkusil by sehnat knižku v které ja napsáno jak peèovat o urèitý typ stroje, tam by mìlo být všechno.

Uživatelský avatar
Tekiti
Příspěvky: 449
Registrován: úte črc 10, 2007 8:32 am
Bydliště: Vlašimsko
Kontaktovat uživatele:

#20 Nový příspěvek od Tekiti »

No ja to mam vpravo vedle paky,ktera zapina cerpadlo hydrauliky.Uz sem to s tim takhle koupil.Oznacil sem to na fotce modrym krouzkem. 8)
Obrázek

Uživatelský avatar
Tekiti
Příspěvky: 449
Registrován: úte črc 10, 2007 8:32 am
Bydliště: Vlašimsko
Kontaktovat uživatele:

#21 Nový příspěvek od Tekiti »

Este sem zaúpomnel dodat,ze je to merka jako je v motoru na olej.Normlaka sroubovaci. :)

Uživatelský avatar
ichomik
Příspěvky: 201
Registrován: stř srp 08, 2007 12:25 pm
Bydliště: Vyškov

#22 Nový příspěvek od ichomik »

Jojo je to pøesnì tam. Ještì dodávám že v pøevodovce je 42 litrù oleje a je spoleèny i pro hydrauliku. Pokud budeš olej vypouštìt tak u supru jsou dva vypouštìcí otvory ze spodu pøevodovky.
Zetor 50 Super -Supřík

Uživatelský avatar
Petr Matula
Příspěvky: 1920
Registrován: ned črc 08, 2007 7:13 pm
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

#23 Nový příspěvek od Petr Matula »

Tekiti píše:Jak sem si vsiml,tak je dze par lidi,kteri vlastni supra,tak se vas zaptam na jeden problem.Ackoli sem generalkoval i predni napravu,tak mam porad problemy s prednima svislakama.Ty horni ulozeni sem udelal novy bronzovy pouzdra a do spodka sem koupil novy kuzelový loziska.Presto se mi dneska stalo,ze se mi po najeti pri velke rychlosti na nerovnost rozskakalo kolo a musel zastavit,aby se to uklidnilo.Myslim,ze to lita v tom dolnim lozisku...nejspis je volny lozisko v te litine.Jenze jak to mam opravit??Je to dost blbej problem,protoze musim jezdit porad pomalu abych si nenamlatil a bejt jak ostriz s ocima na kole,jestli nebude skakat.
Ty svislaku budou dobre. Menil jsi i kulove cepy? Me to delaji kulaky.

Uživatelský avatar
Tekiti
Příspěvky: 449
Registrován: úte črc 10, 2007 8:32 am
Bydliště: Vlašimsko
Kontaktovat uživatele:

#24 Nový příspěvek od Tekiti »

Petr Matula píše:
Tekiti píše:Jak sem si vsiml,tak je dze par lidi,kteri vlastni supra,tak se vas zaptam na jeden problem.Ackoli sem generalkoval i predni napravu,tak mam porad problemy s prednima svislakama.Ty horni ulozeni sem udelal novy bronzovy pouzdra a do spodka sem koupil novy kuzelový loziska.Presto se mi dneska stalo,ze se mi po najeti pri velke rychlosti na nerovnost rozskakalo kolo a musel zastavit,aby se to uklidnilo.Myslim,ze to lita v tom dolnim lozisku...nejspis je volny lozisko v te litine.Jenze jak to mam opravit??Je to dost blbej problem,protoze musim jezdit porad pomalu abych si nenamlatil a bejt jak ostriz s ocima na kole,jestli nebude skakat.
Ty svislaku budou dobre. Menil jsi i kulove cepy? Me to delaji kulaky.

Kulaky v kterych byly vule sem menil.Uz sem zkusil to kuzelove lozisko i vymezit pomoci podlozek...takhle se to u nich myslim dela.Ale nepomohlo to...je to blby...Supr je dost rychlik a ja zrovna kdyz jezdim do lesa asi 25 km, musim jet skoro porad na 4 a na volnobeh bez plynu,nebo spis za 3 po nerovnostech.Takze to jedu strasne dlouho,ale neda se nic delat...jinak je to neriditelny..musim s tim neco udelat.

Uživatelský avatar
Tekiti
Příspěvky: 449
Registrován: úte črc 10, 2007 8:32 am
Bydliště: Vlašimsko
Kontaktovat uživatele:

#25 Nový příspěvek od Tekiti »

Tekiti píše:
Petr Matula píše:
Tekiti píše:Jak sem si vsiml,tak je dze par lidi,kteri vlastni supra,tak se vas zaptam na jeden problem.Ackoli sem generalkoval i predni napravu,tak mam porad problemy s prednima svislakama.Ty horni ulozeni sem udelal novy bronzovy pouzdra a do spodka sem koupil novy kuzelový loziska.Presto se mi dneska stalo,ze se mi po najeti pri velke rychlosti na nerovnost rozskakalo kolo a musel zastavit,aby se to uklidnilo.Myslim,ze to lita v tom dolnim lozisku...nejspis je volny lozisko v te litine.Jenze jak to mam opravit??Je to dost blbej problem,protoze musim jezdit porad pomalu abych si nenamlatil a bejt jak ostriz s ocima na kole,jestli nebude skakat.
Ty svislaku budou dobre. Menil jsi i kulove cepy? Me to delaji kulaky.

Kulaky v kterych byly vule sem menil.Uz sem zkusil to kuzelove lozisko i vymezit pomoci podlozek...takhle se to u nich myslim dela.Ale nepomohlo to...je to blby...Supr je dost rychlik a ja zrovna kdyz jezdim do lesa asi 25 km, musim jet skoro porad na 4 a na volnobeh bez plynu,nebo spis za 3 po nerovnostech.Takze to jedu strasne dlouho,ale neda se nic delat...jinak je to neriditelny..musim s tim neco udelat.
Tak uz sem na to asi kapnul.Ta vule je v prevodovce rizeni. :'( Kulaky byly meneny,naprava by mela byt taky OK.Ted sme fakt silne vzali za predni kolo a tahla se hybala az do prevodovky.Me by ale zajimalo,jestli to nerkdo z vas uz opravoval a co mam cekat.Pamatuju si jako malej spunt este kdyz sme meli Z25 a taky velky vule v prevodovce,tak se tam dalo neco otocit,ze to bylo dobry..jenze u supra :-/ Co vy na to????? :)

Uživatelský avatar
ichomik
Příspěvky: 201
Registrován: stř srp 08, 2007 12:25 pm
Bydliště: Vyškov

#26 Nový příspěvek od ichomik »

Jestli nezapomenu tak Ti sem zítra hodím scan øízení z katalogu ND. Jinak co jsem slyšel tak to bylo nejlíp vyvedené øízení té doby absolutnì bez poruch. Ještì jen pokud ho budeš rozdìlávat, tak tì upøímnì lituju, nedávno jsem mìl sundanou nádrž (tekla malé dírky a byla orezlá zevnitø takže taková malá GO nádrže) a pøístup a manipulace ........ :'( a to ty budeš teprve na zaèátku.
Zetor 50 Super -Supřík

Uživatelský avatar
ichomik
Příspěvky: 201
Registrován: stř srp 08, 2007 12:25 pm
Bydliště: Vyškov

#27 Nový příspěvek od ichomik »

tak jsem si vzpomìl, tady to máš:
Obrázek

Obrázek

Obrázek
Zetor 50 Super -Supřík

Uživatelský avatar
Tekiti
Příspěvky: 449
Registrován: úte črc 10, 2007 8:32 am
Bydliště: Vlašimsko
Kontaktovat uživatele:

#28 Nový příspěvek od Tekiti »

ichomik píše:tak jsem si vzpomìl, tady to máš:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Dekuji ti moc...je to mnohem lepsi prace,kdyz neco rozebiras a vis jak to tam vypada.Asi me to nemine..prece si nenecham celej dojem ze zgeneralkovanyho traktoru zkazit spatnym rizenim.A nadrz uz sem mel venku...prace na nic to je,ale na puleni traktoru mezi skrini prevodovky a te redukcni to nema :smich: :)

forest
Příspěvky: 12
Registrován: pon črc 23, 2007 9:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#29 Nový příspěvek od forest »

ASI NIC PRO VAŠI ODBORNOU DEBATU,ALE PROÈ MÁTE VŠICHNI TEN DIVNEJ RÁM NA KABINÌ?supr je supr

Uživatelský avatar
Tekiti
Příspěvky: 449
Registrován: úte črc 10, 2007 8:32 am
Bydliště: Vlašimsko
Kontaktovat uživatele:

#30 Nový příspěvek od Tekiti »

forest píše:ASI NIC PRO VAŠI ODBORNOU DEBATU,ALE PROÈ MÁTE VŠICHNI TEN DIVNEJ RÁM NA KABINÌ?supr je supr

Myslis muj ram? :) Tak moc sem ho teda nevidel,ale uz parkart jo a ja bych rek,zeje podstatne pevnejsi a verim,ze by ten traktor unes pri prevraceni.
8)

Odpovědět

Zpět na „Zetor Super 35-50“