Alternator

elektroinstalace, okruhy, světla, startéry, baterie, dobíjení, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
velocidaptor
Příspěvky: 29
Registrován: úte led 04, 2011 5:13 pm

Re: Alternator

#16 Nový příspěvek od velocidaptor »

baterka nie je stara-ked mi nedobijalo vydrzala aj 2 mesiace bez dobijania,startuje sa snou dobre.Kontrolka sa zopina cez to relatko.este to skusim pomerat.Len musim ist na urad prace bo som prisiel o pracu.Zatial diky chalani.som necakal ze tu budem mat tolko odpovedi za chvilu.

Uživatelský avatar
SERDA
Příspěvky: 805
Registrován: sob lis 29, 2008 6:16 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Alternator

#17 Nový příspěvek od SERDA »

Ahoj Klasiku,
prosím tě , bude fungovat i bez relátka (ta kontrolka) předpokládám, že žárovka funguje jako budící element. Mám podobný altik - Hitachi 23100 77amper / LR165-707B. Popřípadě kolika W má mít žárovka aby "to" nabudilo altík. Jinak je z Nissana Sanny
Dík
Serda

Auto-klassik
Příspěvky: 1743
Registrován: ned pro 27, 2009 4:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Alternator

#18 Nový příspěvek od Auto-klassik »

SERDA píše:Ahoj Klasiku,
prosím tě , bude fungovat i bez relátka (ta kontrolka) předpokládám, že žárovka funguje jako budící element. Mám podobný altik - Hitachi 23100 77amper / LR165-707B. Popřípadě kolika W má mít žárovka aby "to" nabudilo altík. Jinak je z Nissana Sanny
Dík
Z Nissana to neznám ,ale už jsem psal,že potřeba to zapojit podle toho jak je to v autě.A to je vše.Všem doporučuji,aby se vyhýbali alternátorům s více kontaktama.Více kontaktů ,znamená více funcí a hlavně složitější zapojení.Dříve byla el schémata
v návodech na obsluhu,dnes jsou jen v dílenských příručkách a někdy mají formu blokových schémat.
Pokud bych dělal u aut jen elektriku,tak bych to snad měl v hlavě.Já ji nedělám.Je mi líto!
Co se týká kontrolní žárovky ,tak obvykle mívají 3-5 W.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9569
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Alternator

#19 Nový příspěvek od Atlan »

skus napisat tu ... inak skusil by som viac modelov je mozne ze ho davali do viacerych aut ... http://www.nissanclub.cz/msgboard_posts ... era&kols=9

http://www.nissanclub.cz/graphics/msgbo ... a00002.jpg len ktovie co je to za alternator..

mozno tu http://jdmfsm.info/Auto/Japan/Nissan/Su ... N13%20N14/
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
SERDA
Příspěvky: 805
Registrován: sob lis 29, 2008 6:16 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Alternator

#20 Nový příspěvek od SERDA »

Atlane díky za spolupráci na bastlírně. Jirka
Serda

hotday
Příspěvky: 1677
Registrován: stř úno 03, 2010 12:15 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Alternator

#21 Nový příspěvek od hotday »

este mna napadala taka sialena vec, ze zohnat niekde altik z tica, ten je celkom maly a aj dost silny, aspon na traktor dostacujuci...a idu donho len 2 kable, regulator uz ma v sebe, remenica je na klasicky remen, takze by to tam podla mna celkom aj slo...ked by si si nevedel dat rady...

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9569
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Alternator

#22 Nový příspěvek od Atlan »

S by malo ist priamo na poistky vraj 30A , L na ziarovku a cez 10A poistku a spinacku na +12V aspon podla istej schemy... to Sko sa mi nepozdava.... Inak nieco by malo byt nazancene pismena na kryte altika...

Inak typ si opisal dobre lebo s takym konemtorom nejako neviem nic najst...
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
SERDA
Příspěvky: 805
Registrován: sob lis 29, 2008 6:16 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Alternator

#23 Nový příspěvek od SERDA »

pokud je dotaz na mě, jj opsal správně. No já našel jen ....708B a tušim 72A. Jinak to Sko sedí -jde na 30A pojistku, ale bohužel je tam jen symbol +Bat a dva štekry neoznačené. Už to mám pořešené- díky plánkum el a sehnal jsem podobnej konektor. Díky
Serda

velocidaptor
Příspěvky: 29
Registrován: úte led 04, 2011 5:13 pm

Re: Alternator

#24 Nový příspěvek od velocidaptor »

hotday píše:este mna napadala taka sialena vec, ze zohnat niekde altik z tica, ten je celkom maly a aj dost silny, aspon na traktor dostacujuci...a idu donho len 2 kable, regulator uz ma v sebe, remenica je na klasicky remen, takze by to tam podla mna celkom aj slo...ked by si si nevedel dat rady...

to neni zly napad.porozmyslam len mam teraz moc prace

Odpovědět

Zpět na „Elektrika“