MINI 070, 075

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
strafnik
Příspěvky: 622
Registrován: sob čer 13, 2009 2:28 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#1651 Nový příspěvek od strafnik »

To snad ani není možné, že by to byla tovární výroba, vypadá to jako směska domáda a karosérie Mini. Spíš to vypadá, že to někdo ufušoval v tom JZD.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#1652 Nový příspěvek od Tom »

strafnik píše:To snad ani není možné, že by to byla tovární výroba, vypadá to jako směska domáda a karosérie Mini. Spíš to vypadá, že to někdo ufušoval v tom JZD.
V rámci různých JZD fungovaly různé tzv. "přidružené výroby". Někteří chovali nutrie na kůži, někteří dělali nábytek, například v JZD v Jablunkově se vyráběly laminátové karoserie na první Miníky (jak se mi podařilo sehnat ty náhradní části karoserie, tak tam byla cedulka). Toto podle mě někdo po večerech nakreslil, a v malé sérii to vyrobili. Je to hodně inspirované Minim, ale Mini to není. Nicméně je to moc zajímavé - myslím že tak před rokem jsem už jeden takový kousek na prodej viděl.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
Minihansol
Příspěvky: 395
Registrován: sob dub 11, 2009 11:07 pm

Re: MINI 070, 075

#1653 Nový příspěvek od Minihansol »

strafnik píše:Tož lehce se mi to staví když mám blbě pluh, rotavátor má 100kg a je to tak akorát, jak to bude nad 100 budou potíže se stabilitou předku. Další problém je TBZ, po zkušenostech s čelní origo radlicí bych řekl, že nabírat tlakem do desky TBZ nebude dobré, deska se časem ohne a blbě se to pak rovná...! Nezapomenout že zrovna uložení ramen TBZ Miniho není podepřené stěnou převodovky a je v luftě.
Ja som problém s dvíhaním hydraulikou nemal, buď to zdvihlo alebo postavilo miniho na zadné. Keď som zaťažil predok tak v pohode dvíhal zemiakový sadzač plný zemiakov a aj mládenca, ktorý stál na ňom a dozeral aby v každej myštičke bol zemiak.
Síce mal som perobenú hydrauliku, ale úprava spočívala v druhom pieste a čerpadle z posilovača riadenia osobného auta. :)

Uživatelský avatar
strafnik
Příspěvky: 622
Registrován: sob čer 13, 2009 2:28 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#1654 Nový příspěvek od strafnik »

S TBZ jsme si možná nerozuměli. V mém příspěvku není slova o zdvihací síle hydrauliky. Celý příspěvek je o odlehčení přední nápravy-snížení stability. S odlehčenou přední nápravou to blbě zatáčí... Ale hlavně jsem připomínal riziko plynoucí z nabírání materiálu (písek, hlína, štěrk...) lopatou uplou v TBZ. Ale tvé zkušenosti se sazečem by jistě ocenilo víc lidí, napiš o tom víc, zkušenosti, fotky konstrukčního řešení sazeče. Díky.

Uživatelský avatar
ferencc
Příspěvky: 195
Registrován: sob dub 30, 2011 9:55 pm
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#1655 Nový příspěvek od ferencc »

Ja som to vyriešil takto...
Přílohy
predne zavažie.jpg

Uživatelský avatar
Minihansol
Příspěvky: 395
Registrován: sob dub 11, 2009 11:07 pm

Re: MINI 070, 075

#1656 Nový příspěvek od Minihansol »

To si mu priťažil, ale sa drží pri zemi ako má. Našiel som foto sadzača s minim, foto sadzača budú neskoršie musím ho vytiahnuť z kúta garáže.
Přílohy
sadzac.jpg

Uživatelský avatar
Minihansol
Příspěvky: 395
Registrován: sob dub 11, 2009 11:07 pm

Re: MINI 070, 075

#1657 Nový příspěvek od Minihansol »


Uživatelský avatar
strafnik
Příspěvky: 622
Registrován: sob čer 13, 2009 2:28 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#1658 Nový příspěvek od strafnik »

Jak jsi měl konstruované zavěšení? Ramena TBZ vodorovně, když byly kola sazeče na zemi a rám sazeče vodorovně? Ty máš dvojčinný hydraulický válec, že? Takže nemáš ten řetízek co tahá TBZ? Mám strach, že mi ho bude převažovat. (nadzvedávat TBZ

Uživatelský avatar
Minihansol
Příspěvky: 395
Registrován: sob dub 11, 2009 11:07 pm

Re: MINI 070, 075

#1659 Nový příspěvek od Minihansol »

strafnik píše:Jak jsi měl konstruované zavěšení? Ramena TBZ vodorovně, když byly kola sazeče na zemi a rám sazeče vodorovně? Ty máš dvojčinný hydraulický válec, že? Takže nemáš ten řetízek co tahá TBZ? Mám strach, že mi ho bude převažovat. (nadzvedávat TBZ
Zavesenie bolo trojbod, ramená v pracovnej polohe trošku dolu a ako na foto vidieť sú trošku hore ale sadzač je na pevnej zemi a kolesá sadzača sa dajú voľne otáčať. Válec hydrauliky je dvojčinný, ale je tam reťaz ako na pôvodnom vybavení TBZ. Ja som kúpil miniho s TBZ, ale bez hydraulického piestu a ručného čerpadla. Prvému majiteľovi to zmizlo v servise pri oprave. Toto je foto z prvého testu, ešte bez dodatočnej prednej záťaže. Pokiaľ nikto nestál na sadzači tak v pohode sa dal zdvihnúť a predné kolesa sa držali pri zemi. :)

Uživatelský avatar
strafnik
Příspěvky: 622
Registrován: sob čer 13, 2009 2:28 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#1660 Nový příspěvek od strafnik »

Dnes jsem testoval sazeč brambor Vari doplněný o závěs pro TBZ Miniho.

Mé pocity z testu: Rýha pro pokládku brambor je patrně správná, dostatečně hluboká. Zato zahrnovací disky mě docela zklamaly :( Navíc už nelze dále ovlivnit velikost hůbku, při druhém testu jsem snížil pozici disků na nejnižší dostupné nastavení. Kde může být chyba?
Přílohy
P191111_09.46.jpg
P191111_09.32.jpg

Uživatelský avatar
Poupic
Příspěvky: 904
Registrován: pát říj 31, 2008 5:42 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#1661 Nový příspěvek od Poupic »

Ja bych víc roztočil třetí bod aby se ty disky dostaly více do země.

Uživatelský avatar
strafnik
Příspěvky: 622
Registrován: sob čer 13, 2009 2:28 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#1662 Nový příspěvek od strafnik »

Taky mě to napadlo, později, ale byla tam zima, tak jsem další pokus už nedělal. Ještě to má další aspekt, začátek řádku je málo zahrnutý (disky se zahloubí později) a konec řádku není vůbec, jelikož je nutno vyhloubit sazeč a to už jdou ven i disky takže od radličky k diskům je nezahrnuto. Jak se to řeší, co dělám špatně?

Uživatelský avatar
Poupic
Příspěvky: 904
Registrován: pát říj 31, 2008 5:42 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#1663 Nový příspěvek od Poupic »

A kdes sehnal tenhle sazeč? a kolik tě stál? taky jsem ho dřív za miniho chtěl.

tk14
Příspěvky: 1295
Registrován: stř pro 03, 2008 7:44 pm
Bydliště: Buda 4,okr.Kutná Hor

Re: MINI 070, 075

#1664 Nový příspěvek od tk14 »

Ahoj,zkusím se vložit do diskuze,myslím že by ta zem měla být lépe zpracována,pořádně rozrotavátorovat a mohlo by to být lepší,začátek a konec zahrábneš ručně,nebo musíš nechávat souvrať jako u velkého sazeče,je to jen můj názor

Uživatelský avatar
strafnik
Příspěvky: 622
Registrován: sob čer 13, 2009 2:28 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#1665 Nový příspěvek od strafnik »

Sazeč, jak jsem psal je origo Vari a koupen byl před týdnem na inzerát :) Ještě mě zajímá co je to ta souvrať?

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“