Terra

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14610
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Terra

#421 Nový příspěvek od DYK »

Taky se to tak dá říct.Ono jde o to, že celý ten strojek je na taková kola lehký,nebo kola jsou šíroká, jak kdo chce, a výsledek je, že to jede jak po hranatých kolech. Záběrové elementy, jejich šířku a celkovou konstrukci proorávacích kol je třeba řešit s ohledem na hmotnost stoje tak, aby ta hmotnost pěkně zatlačila záběráky do země, nebo jich tam dát dostatečné množství, aby to tolik"nehopsalo".
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: Terra

#422 Nový příspěvek od Brendak »

Jo jo. Poskakovalo to tak , že se uvolnil káblík k fajce od svíčky.

Pokud bych to ted´ dělal , asi bych okopíroval ty z Vary , nebo ty Kolotove. U těch kolotových je to myslím vedené tím talířem a šípama. A u Vary je to vedené talířem , který je v kraji toho válce. Takže se to opře.

Odkaz na Vary je na 14. straně. Přízpěvek od Sekalsemmalo.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Terra

#423 Nový příspěvek od Tom »

Právě ty SVS kola se mi moc nezdají. Mě by spíš zajímalo, kdo je výrobcem těch kol jako má kolot: http://www.nasetraktory.eu/forum/downlo ... &mode=view
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14610
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Terra

#424 Nový příspěvek od DYK »

Tak výrobcem bude nejspíš nějaká kovovýroba, jako u všech. Třeba je to z Mountfieldu, který ještě nevyrobil ani psí boudu, zato by ji dokázal dobře prodat v akci se štěnětem zdarma a se sedmiletou zárukou, nebo se mrkni na ten MKS od kultivátor.cz jak jsem již psal. Pak na taková kola můžeš použít hvězdici z rotavátoru a máš připojení vyřešený.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Terra

#425 Nový příspěvek od Tom »

kolot píše:Právě že Vari má proorávací kola s rovnými ostruhami!
,,Kola proorávací SVS´´
Napsal jsem ti Soukromou zprávu (nahoře vlevo, pod logem nasetraktory.cz). Podívej se prosím na to. Díky :)
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Terra

#426 Nový příspěvek od Tom »

DYK píše:Tak výrobcem bude nejspíš nějaká kovovýroba, jako u všech. Třeba je to z Mountfieldu, který ještě nevyrobil ani psí boudu, zato by ji dokázal dobře prodat v akci se štěnětem zdarma a se sedmiletou zárukou, nebo se mrkni na ten MKS od kultivátor.cz jak jsem již psal. Pak na taková kola můžeš použít hvězdici z rotavátoru a máš připojení vyřešený.
No je tam jeden obrázek na kterém jde vidět, že tato kola existují, ale jinak jsem tam nic jiného nenašel... Chtělo by to nějakou detailnější fotku.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14610
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Terra

#427 Nový příspěvek od DYK »

To mě mrzí, ale já jiné - lepší foto nemám.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Terra

#428 Nový příspěvek od Tom »

DYK píše:To mě mrzí, ale já jiné - lepší foto nemám.
Jo, však já jsem s tím ani nepočítal, že bys mohl mít lepší. Já jim tam napíšu a domluvím se s nima kdyžtak. Díky moc za odkaz 8)
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

rendos
Příspěvky: 42
Registrován: ned dub 03, 2011 8:55 pm
Bydliště: vidlákov

Re: Terra

#429 Nový příspěvek od rendos »

Tak Terra/Vari je nachystána na zimu, sníh nikde,ale snad se dočkáme :ejchuchu: . Tady je alespoň pár fotek shrnovací radlice vlastní výroby.
Přílohy
2011-12-27 15.01.46.jpg
2011-12-27 15.01.33.jpg
2011-12-27 15.01.03.jpg
2011-12-27 15.00.53.jpg

Uživatelský avatar
Lišák1
Příspěvky: 1171
Registrován: úte čer 02, 2009 8:28 pm
Bydliště: Sklené nad Oslavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Terra

#430 Nový příspěvek od Lišák1 »

Máš to pěkný, ale prakticky tam vidím dva problémy. Chybí ti možnost bočního náklonu radlice, alespoň trochu, a ta kolečka, co máš uprostěd je vhodnější mít na koncích radlice, lépe to kopíruje terén. Ale praxe ti ukáže.
Nissan Terrano 3,0 TDI, Zetor 5211

rendos
Příspěvky: 42
Registrován: ned dub 03, 2011 8:55 pm
Bydliště: vidlákov

Re: Terra

#431 Nový příspěvek od rendos »

Lišák1 píše:Máš to pěkný, ale prakticky tam vidím dva problémy. Chybí ti možnost bočního náklonu radlice, alespoň trochu, a ta kolečka, co máš uprostěd je vhodnější mít na koncích radlice, lépe to kopíruje terén. Ale praxe ti ukáže.
Terén mám celkem rovný tak snad to naklápění nebude potřeba ,pokud se ukáže že je potřeba ,předěláme....

J.Pucera
Příspěvky: 524
Registrován: ned čer 26, 2011 8:30 pm
Bydliště: Hořešovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Terra

#432 Nový příspěvek od J.Pucera »

Zdravím!
Vim, že to sem nepatří. Ale měl bych k prodeji sekačku s košem k VARI, pouze na 2t motory. Nechtěl by někdo? Kupoval jsem nějaký starší věci a tuto bylo k tomu a já to nepotřebuji.
Přílohy
P105032.jpg

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14610
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Terra

#433 Nový příspěvek od DYK »

Nevadí. Nechám to tu, zájemci se budou hlásit po SZ a jen mi řekni, má pojezd, nebo je bez. Doplnil bych ti to tam. Taky dodám, že lze použít i pro čtyřtakty po výměně nýtů pro spony motoru.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

J.Pucera
Příspěvky: 524
Registrován: ned čer 26, 2011 8:30 pm
Bydliště: Hořešovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Terra

#434 Nový příspěvek od J.Pucera »

Jo na to jsem zapomněl, pojezd nemá. Já mam doma tu samou, kupoval ji kdysi otec, tuto jsem sehnal s motorem. Ale na 4t se musí upravit ta příruba, jinak by to samozřejmě záměnou těch koliků šlo. Dodám fotky rozdílu těch přírub.
Dělali se tuty sekačky i pro 4t, ale to měli jinou přírubu pro usazení motoru. Je mezi nima rozdíl. Protoře 4t tam nenacvakneš ty spony a ty motory co se dělaj teď s novýma řidítkama tam nedostaneš, protože vzadu na řidítkách je šikmý odlitek, který překáží. Ta příruba na 2t motory je "čtvercová" a je taková velká.

J.Pucera
Příspěvky: 524
Registrován: ned čer 26, 2011 8:30 pm
Bydliště: Hořešovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Terra

#435 Nový příspěvek od J.Pucera »

Posílám foto, na nich je vidět rozdíl. Na první fotce je příruba orig. bez úprav. pro 2t motory.
Na druhé fotce je moje příruba s odfrézovaným materiálem, aby šel nasadit i 4t motor.
Jak je vidět na fotkách tak by nešli zacvaknout ty spony, jak jsem psal.
Přílohy
příruba s úpravou
příruba s úpravou
příruba orig.
příruba orig.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“