Quicksilverův štěpkovač

štěpkovače, šťípačky, drtiče, navijáky, pily...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
quicksilver
Příspěvky: 156
Registrován: stř led 14, 2009 4:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Quicksilverův štěpkovač

#226 Nový příspěvek od quicksilver »

Ahoj, já mám průměr 330mm 8)
Výroba drážkových (náhonových) hřídelů. Libovolné délky a jakékoliv úpravy.
obrábění

Můj štěpkovač: http://www.youtube.com/watch?v=4RoC5rESlQU - bližší info a cena přes SZ

belarex
Příspěvky: 2
Registrován: čtv led 20, 2011 10:59 pm

Re: Quicksilverův štěpkovač

#227 Nový příspěvek od belarex »

Üdvözlet
engem érdekelne a stepkovacs szeretném kérdezni hogy Magyarországra meglehetne e oldani a küldését
kérem hogy a választ erre az emailra küldje ppeter@knezevac.net
előre is köszönöm
Péter

belarex
Příspěvky: 2
Registrován: čtv led 20, 2011 10:59 pm

Re: Quicksilverův štěpkovač

#228 Nový příspěvek od belarex »

Pozdrav
stepkovacs by mě zajímají Chtěl bych se zeptat na to, že Maďarsko by mohlo zase až to, jak zmírnit jeho odeslání
prosím, že odpověď nechat ho poslat na tento e-mail ppeter@knezevac.net
pozdravit
Péter

Uživatelský avatar
quicksilver
Příspěvky: 156
Registrován: stř led 14, 2009 4:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Quicksilverův štěpkovač

#229 Nový příspěvek od quicksilver »

Předání štěpkovače do maďarska proběhlo v pořádku a nynějšímu majiteli zdárně slouží a dlouho sloužit bude 8)
Díky za obchod. :friends:
Výroba drážkových (náhonových) hřídelů. Libovolné délky a jakékoliv úpravy.
obrábění

Můj štěpkovač: http://www.youtube.com/watch?v=4RoC5rESlQU - bližší info a cena přes SZ

glevan
Příspěvky: 69
Registrován: ned pro 30, 2007 4:26 pm
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Quicksilverův štěpkovač

#230 Nový příspěvek od glevan »

Ahoj mohlů bych se zeptat na tvůj názor jak strojaře???? Mám od jara udělanej štěpkovač na stejným principu jako ty ala Rojek. Bohužel jsme hřídele udělali z materiálu co se sehnalo a hřídel s převodovkou asi po 40 kubících je mírně ohnutá asi 5 desetin. Takže kamoš ted valí hřídel novou z materiálu 14220 a laboruje s kolegem z hokny co s tím dál. Jejich poslední resumé je hřídel zacementovatna 5-7 desetin , zakalit a popustit na 45 HRC. Doufám že jsem to napsal dobře , nejsem strojař. Díky moc za odpoVěď Rosťa

Uživatelský avatar
quicksilver
Příspěvky: 156
Registrován: stř led 14, 2009 4:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Quicksilverův štěpkovač

#231 Nový příspěvek od quicksilver »

A jaký máš průměr hřídele, který vykouká ze štěpkovače? Převodovku máš násuvnou a jsou tam drážky pro pero? Z mého pohledu je materiál 14220 na toto nevhodný. Tím, že ho budeš cementovat a následně kalit, nezvýšíš jeho pevnost v celém půřezu, ale jen na povrchu.
Výroba drážkových (náhonových) hřídelů. Libovolné délky a jakékoliv úpravy.
obrábění

Můj štěpkovač: http://www.youtube.com/watch?v=4RoC5rESlQU - bližší info a cena přes SZ

glevan
Příspěvky: 69
Registrován: ned pro 30, 2007 4:26 pm
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Quicksilverův štěpkovač

#232 Nový příspěvek od glevan »

Ano převodovka je násuvná nasazená na klínku. Průměr z hlavy ted nevím , plánky má můj strojař , ale jen tak od pasu kolem 40 mm. Jak bude kamoš na telefonu tak upřesním... K ohnutí hřídele pravděpodobně došlo tím , že jak je šponovák klíňálů na převodovce jsme místo talířových podložek použili jen velkou pružinu.Říkali jsme si , že když by se mělo něco kousnout tak at radši protočí klíňáky. Jenže ty stejně drželi v tahu tak , že dřív to při opravdu velké zátěži zadusilo motor. No a při normálním provozu ta převodovka celkem dost na tu pružinu tlačila tak , že převodovka dost " pulzovala".

Konopek
Příspěvky: 1
Registrován: úte led 17, 2012 11:05 am
Bydliště: Kroměříž

Re: Quicksilverův štěpkovač

#233 Nový příspěvek od Konopek »

Ahoj jak jsem četl prodáváš i skříň i snožmyza kolik by to bylo k mání dík konopek :)

ve82
Příspěvky: 92
Registrován: úte zář 21, 2010 8:56 pm
Bydliště: Přeštice

Re: Quicksilverův štěpkovač

#234 Nový příspěvek od ve82 »

Taky bych rád věděl cenu za skříňku :) Jestli je to tajné pak sz. Děkuju

Fery
Příspěvky: 367
Registrován: stř črc 15, 2009 11:31 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Quicksilverův štěpkovač

#235 Nový příspěvek od Fery »


skins125
Příspěvky: 481
Registrován: pát led 20, 2012 7:59 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Quicksilverův štěpkovač

#236 Nový příspěvek od skins125 »

quicksilver píše:
Zdravím ťa Quicksilver, chcel by som sa spýťať, aké si použil ozubené kola, aký priemer, aké sú hrubé, a cca výška zubov, Ďakujem Ondrej.
Zetor 25 - 4011
Zetor 25 - 6718
Class Colombus - Perkins

skins125
Příspěvky: 481
Registrován: pát led 20, 2012 7:59 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Quicksilverův štěpkovač

#237 Nový příspěvek od skins125 »

skins125 píše:
quicksilver píše:
Zdravím ťa Quicksilver, chcel by som sa spýťať, aké si použil ozubené kola, aký priemer, aké sú hrubé, a cca výška zubov, Ďakujem Ondrej.
A ešte sa chcem spýtať aj na to aký je tam rozdiel keď kúpim kolečká s modulom. alebo bez neho.. Ď
Zetor 25 - 4011
Zetor 25 - 6718
Class Colombus - Perkins

Uživatelský avatar
pawlik
Příspěvky: 325
Registrován: stř zář 29, 2010 10:47 am
Bydliště: okr. Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Quicksilverův štěpkovač

#238 Nový příspěvek od pawlik »

skins125 píše: A ešte sa chcem spýtať aj na to aký je tam rozdiel keď kúpim kolečká s modulom. alebo bez neho.. Ď
Sice nejsem quicksilver, ale pokusim se odpovedet.
Modul je yakladni vec, vedle poctu zubu (nebo roytecne kruznice), ktera urcuje velikost zubateho kola. Vyska zubu je urcena taky modulem, kdy h=2.25*m. Cim vetsi modul, tim vetsi mas zuby a ty lepe snazeji dynamicke razy. Osobne sem volil modul 5. Roztecna kruznice je vzdalenost hrideli/2.
Tady je k tomu nejaka literatura :-) http://sosi.cz/servis-a-opravy-cviceni/ ... ch-kol.pdf

skins125
Příspěvky: 481
Registrován: pát led 20, 2012 7:59 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Quicksilverův štěpkovač

#239 Nový příspěvek od skins125 »

pawlik píše:
skins125 píše: A ešte sa chcem spýtať aj na to aký je tam rozdiel keď kúpim kolečká s modulom. alebo bez neho.. Ď
Sice nejsem quicksilver, ale pokusim se odpovedet.
Modul je yakladni vec, vedle poctu zubu (nebo roytecne kruznice), ktera urcuje velikost zubateho kola. Vyska zubu je urcena taky modulem, kdy h=2.25*m. Cim vetsi modul, tim vetsi mas zuby a ty lepe snazeji dynamicke razy. Osobne sem volil modul 5. Roztecna kruznice je vzdalenost hrideli/2.
Tady je k tomu nejaka literatura :-) http://sosi.cz/servis-a-opravy-cviceni/ ... ch-kol.pdf
Ďakujem ti ale aj tak tomu niako nechapem :( , ktoré tam mám kúpiť takéto niečo ? http://www.retezyolomouc.cz/temp/produk ... om_195.jpg

alebo takéto http://www.retezyolomouc.cz/temp/produk ... om_196.jpg

Stále neviem k čomu tam slúži ten výčnelok na tom ozubenom kolesi..
Zetor 25 - 4011
Zetor 25 - 6718
Class Colombus - Perkins

skins125
Příspěvky: 481
Registrován: pát led 20, 2012 7:59 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Quicksilverův štěpkovač

#240 Nový příspěvek od skins125 »

už som asi pochopil načo je tam ten výčnelok na tých ozubených kolesách, pretto že keď to budem mať na klínek tak aby mi to dobre držalo v kope, ale platí to aj pri svernom puzdri ? ? ?
Zetor 25 - 4011
Zetor 25 - 6718
Class Colombus - Perkins

Odpovědět

Zpět na „Lesní a dřevo technika“