DRTIČ

štěpkovače, šťípačky, drtiče, navijáky, pily...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pawlik
Příspěvky: 325
Registrován: stř zář 29, 2010 10:47 am
Bydliště: okr. Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: DRTIČ

#46 Nový příspěvek od pawlik »

S ttím mám zkušenost já. Průchod mezi hřídelema 105 mm. Při průměru 12cm se mi to kousne. Dával sem tam suchý smrk. Zastavilo mi to motor 7.5kW (na hřídelích tak 26kW). Holt to prostě neprošlo. Sle ruku na srdce....kdo by štěpkoval nad 10 cm na špalíky. Já mám ten průchod jenom kvůli tomu, že jsem měl zadarmo ložiskové domky a na menší prostor bych to nezměstnal. Vetšina lidí tady dělá do průchodu 7-8 cm.

Uživatelský avatar
halagacka1
Příspěvky: 1327
Registrován: ned pro 27, 2009 4:51 pm
Bydliště: Čadca

Re: DRTIČ

#47 Nový příspěvek od halagacka1 »

dajte si na you tube test drtiča a uvidite čo tam ludia pchaju a ani zdaleka to nemaju tak vymakane ako biboš myslim maju to na 4 hranoch k tomu ešte bez predlohy a so skrutkou a podložkou tam ma medzi hriadrlmi sotva 8cm a pcha tam stromek suchy ako nohu to je sila že sa boha neboji že ho tam prašti ten kardan :D
Kto nic nerobi,nic nepokazi

Uživatelský avatar
Blajda
Příspěvky: 882
Registrován: čtv led 31, 2008 1:17 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: DRTIČ

#48 Nový příspěvek od Blajda »

Já mám průchod 8cm. 4nože a počítám max do 7cm.Přijde mi škoda pěkný dřevo drtit, mám to na odpad.
Pokud bysme topili jenom štěpkou, pak by to chtělo úplně jinej štěpkovač
Zetor 3011 a 6748

Uživatelský avatar
quicksilver
Příspěvky: 156
Registrován: stř led 14, 2009 4:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: DRTIČ

#49 Nový příspěvek od quicksilver »

Jinak mě to takhle dlouhé větvičky nedělá. Zřejmě má Bibos větší průměr kol. A jak řešíte mazání ozubených kol?
Výroba drážkových (náhonových) hřídelů. Libovolné délky a jakékoliv úpravy.
obrábění

Můj štěpkovač: http://www.youtube.com/watch?v=4RoC5rESlQU - bližší info a cena přes SZ

vendy
Příspěvky: 34
Registrován: pon zář 14, 2009 12:31 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: DRTIČ

#50 Nový příspěvek od vendy »

DOOM píše:no určitě ten kdo už děla štěpku timto drtičem tak s tim ma zkušenost chtělo by aby odpověděl někdo kdo s tim ma zkušenost
mě když se zastaví(a někdy nemusí být ani silná větev než těch cca 8cm,prostě ti přijde střih do nějakého tvrdého suku)tak stojí ihned a chcípne při tom motor,vemeš za klínové řemeny a otočíš do protipohybu a máš větev venku

Gabo
Příspěvky: 480
Registrován: pon srp 13, 2007 9:32 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: DRTIČ

#51 Nový příspěvek od Gabo »

Tak to tady trochu oživím.
Drtič prošel úpravou, :prace: kvůli riziku poškození jsem přidal klínové řemeny, jako pojistku proti přetížení nebo ukroucení a snížil výškový rozdíl mezi vývodovým hřídelem traktoru a hřídelem na drtiči. Funguje dobře (odskoušeno) 8)
Dále jsem dal nový kabát, aby to trochu vypadalo.
Přílohy
Drtič po úpravě 1.jpg
Drtič po úpravě 2.jpg
Drtič po úpravě 3.jpg

Uživatelský avatar
pepa36
Příspěvky: 2337
Registrován: čtv říj 14, 2010 9:14 pm
Bydliště: Hranice na Moravě

Re: DRTIČ

#52 Nový příspěvek od pepa36 »

chlapi jaký dávate převod na štěpkovač

Uživatelský avatar
pawlik
Příspěvky: 325
Registrován: stř zář 29, 2010 10:47 am
Bydliště: okr. Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: DRTIČ

#53 Nový příspěvek od pawlik »

Jak kdo. Rojek a Urban (i já :-) to mají napřímo na vývodovou hřídel, tj. max 520 rpm. Ale stejně se to nehoní na plný plyn, takže tak 350-400 rpm. A někdo to redukuje až na 200 rpm. Ale nevím, z jakých rpm vychází. Každý dle svého gusta.

Odpovědět

Zpět na „Lesní a dřevo technika“