Vari System

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
cernovec
Příspěvky: 37
Registrován: pát říj 22, 2010 6:33 pm

Re: Vari System

#301 Nový příspěvek od cernovec »

neviem či sa to tu hodí, ale príde mi to dosť zaujímavé
http://dum.bazos.cz/inzerat/10474990/Ma ... -Honda.php

Uživatelský avatar
lukas258
Příspěvky: 617
Registrován: pon črc 05, 2010 1:21 pm
Bydliště: mrákotín-telečsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vari System

#302 Nový příspěvek od lukas258 »

cernovec píše:neviem či sa to tu hodí, ale príde mi to dosť zaujímavé
http://dum.bazos.cz/inzerat/10474990/Ma ... -Honda.php
zajímavý kdybych mněl 40 000 kc tak bych ho bral
Vari Zetor Crystal Avia Liaz Tatra Takeuchi Občas bojuji s pravopisem...

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15218
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Vari System

#303 Nový příspěvek od kenybz »

nemá negdo tip kde kůpit součástky na lakra
jo taky by sa zešel manuál k temu
díky :friends:

Uživatelský avatar
lukas258
Příspěvky: 617
Registrován: pon črc 05, 2010 1:21 pm
Bydliště: mrákotín-telečsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vari System

#304 Nový příspěvek od lukas258 »

porádí mu někdo s mím problémem
Vari Zetor Crystal Avia Liaz Tatra Takeuchi Občas bojuji s pravopisem...

J.Pucera
Příspěvky: 524
Registrován: ned čer 26, 2011 8:30 pm
Bydliště: Hořešovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vari System

#305 Nový příspěvek od J.Pucera »

Zdravím! Ještě k tomu mulčovači. Já ho mám asi 6 let a jsem s ním celkem spokojený. Pravda neseká furt, ale drží. Sekal na 2t i 4t. První co jsme s otcem sundali byla ta brzda. Stále se hřála. Dýl se akorát dotáčí, při tom točí i s pojezdem, což je nevýhoda při zastavování. Jinak je ta převodovka téměř shodná s převodovkou ze Samsona, ten jen nemá tu brzdu a ten nos co se strká do DSK 316 je otočený o 180° kvůli přidělání krytování.

pavelpisa
Příspěvky: 2
Registrován: pon srp 08, 2011 3:35 pm
Bydliště: Pardubice

Problém s regulací vzduchu?

#306 Nový příspěvek od pavelpisa »

Zdravím pánové,
potřeboval bych radu ohledně VARI, konkrétně 2-takního motoru JM 4 -003 (R.V. 1992, myslím že je to 5HP, 133ccm3).

Měl jsem problémy se startováním a chodem motoru. Rozdělal jsem motor, vyčistil karburátol a vyměnil jehlový ventil, vyčistil vzduchový filtr, vyměnil svíčku, palivový filtr a hadičky. Teď chytne ihned a chod na volnoběh bez přidání plynu je v pořádku jak má být.

ALE když běží na volnoběh a přidám plyn tak si motor začne sám přidávat a ubírat. To samé se děje pokud je v pohybu s převodovkou DSK-317, pluhem nebo sekačkou. Když přidám více plynu než je potřeba pro danou zátěž začne taky sám přidávat a ubírat.
Například, když povezu vlek plný suti do kopce a dám jedničku tak necuká, protože je pod zátěží. Ale když s tím samím nakladem pojedu po rovině na asfaltu tak bude cukat. A když jedu na dvojku ať prázdný nebo naložený tak necuká. Přikládám to většímu zatížení díky těžšímu zpřevodování.
Prosím o radu jak to opravit, jinak je vše na stroji v pořádku. Já to příkládám regulaci vzduchu.
Předem děkuji za rady a odpovědi.

chobotek
Příspěvky: 11247
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Problém s regulací vzduchu?

#307 Nový příspěvek od chobotek »

Ta "regulace vzduchu" bude asi zátěžový regulátor. Zkotrolovat váznutí, vůle, předpětí pružin. Zjištěné závady odstranit.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

pavelpisa
Příspěvky: 2
Registrován: pon srp 08, 2011 3:35 pm
Bydliště: Pardubice

Re: Problém s regulací vzduchu?

#308 Nový příspěvek od pavelpisa »

Dobře,
ještě by mě zajímalo jak funguje princip zátěžového regulátoru a jak má být správně nastaven?

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15218
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s regulací vzduchu?

#309 Nový příspěvek od kenybz »

motor je chlazený ventilátorem , který fouká na klapku a tím ji naklápí...větší otáčky= vetší výchylka klapký= automaticky to ubere plyn....od klapky vede táhlo, které ovládá klapku v karburátoru proti tomu působí pružina, která se dá "zavadit" do některé z drážek.
Je možné žes při montáží karburátoru to táhlo nasadil do špatné dírky v tej páčce..taky je možné že to máš ohlé a někde to drhne možných závad je víc

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15218
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s regulací vzduchu?

#310 Nový příspěvek od kenybz »

je v tom bordel...píšu rychlo tak jsem to nadatloval znovu...
chtělo by to roztřídít a udělat společnů podsekci k jednotlivým strojům třeba s názvem závady vari, pf62, zetor atd atd.. a jejich odstranění

empík
Příspěvky: 249
Registrován: stř čer 02, 2010 7:58 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Vari System

#311 Nový příspěvek od empík »

Já nejspíš své vlákno zakládat nebudu, protože mám své rajče a to možná stačí. Zde je pár technických poznatků z letošní bramboriády a malé nesrozumitelné videjko, na kterém není skoro nic vidět. Pokračujte od této fotky: http://empikovy-stroje.rajce.idnes.cz/B ... C08986.jpg

dvk
Příspěvky: 1693
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: Vari System

#312 Nový příspěvek od dvk »

Nedaří se nedaří, včera jsem ohnul nůž na Tajfunu. Zajímavé je, že nůž je kvůli prokluzu přitažený mezi dvě plastové podložky a ani to nepomohlo při setkání s 5cm trnkovým pařízkem. Sečená plocha je sad který byl v minulosti zarostlý trnkovýžm náletem, takže podobných kolků a pařízků tam je plno. Prodejce mi nabízel buď nový originální stejný nůž nebo nůž s pohyblivými konci (ale za víc jak dvojnásobnou cenu). Vzal jsem ten originální, ale jestli se zase někde zohne, dost uvažuju nůž vyrobit z normálního plocháče + koupit sadu nových pohyblivých nožů na konce.

Přijde mi, že ty pohyblivé nože na konci by si s takovým bordelem poradily bezpečněji, ale prodejce říkal, že to je starší varianta nožů ... proč by to opustili, pokud by to bylo lepší mě nenapadá. Snad leda kvůli výrobním nákladům ... ? :-/
Přílohy
DSC01572.JPG
DSC01571.JPG

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14610
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Vari System

#313 Nový příspěvek od DYK »

Je pravda, že pohyblivé konce jsou starší druh provedení. Důvod změny a tady jen spekuluji, byl kvalita mulčování. Vidím to tak, že většina dnešních seče jen trávu, která se ještě před nedávnem sekla na seno, takže celkem čistý pozemek a mulčovač se pořídil proto, že seno není už čemu dávat, protože mladí se o zvířenu starat prostě nebudou. Jen je třeba udržet pozemek jakš takš v pořádku. Proto změna nože za mulčovací normalizovaný tím pádem i levnější a ty zuby na krajích právě líp rozmělňují sečenou hmotu což souvisí s rychlejším rozkladem atd atd. Jen do bordelu s pařízky a jiným dřevnatým náletem to moc není. .Tady by se hodil spíš klasický kladívkový na horizontální třídel. Dřív ten mulčovač taky neměl ty žebra na vstupu, který v určitým terénu či spíš situaci můžou dělat problémy. Obzvlášť při sečení něčeho delšího a polehlího. Jinak jsem rád, že jsi se ozval. Chtěl jsem se zeptat, zda jsi nezkoušel s mulčovačem síct nať a ostatní bordel v bramborách? Jestli jo, šlo to?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

dvk
Příspěvky: 1693
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: Vari System

#314 Nový příspěvek od dvk »

Díky za postřehy. Tak jsem rád, že jsem koupil ten novější typ. S tou natí Ti bohužel neodpovím, brambory zatím nepěstujem a seču zatím výhradně trávu. Neviděl bych v tom ale problém, jediná nepříjemnost asi bude, že ti bude mulčovač strašně prášit hlínu všude dokola.

Pozemek co seču nebyl udržovaný snad 50 let, před třema rokama jsem jej vyčistil a teď se snažím pravidelně sekat, aslepoň 3x do roka. Dá se tedy říct, že je hezčí a hezčí a sečení by mělo být stále jednodušší a méně náročné. Větší pařezy se trhaly ven, ale těch maličkých okolo 5 - 7 cm tam je ještě pořád spousta, odehnívá to pomalu. Jsou to tři břehy, meze se musí křoviňákem. Mít traktor a mulčovač na hydraulickém ramenu jak mají silničáři, tak jsem vysmátý :)

Jinak musím zaklepat, tajfun zatím šlape, občas by snesl silnější motor (teď mám GXV160), ale dá se s tím naučit. Zvlášť s letošním počasím je to tragédie, do toho nějaká dovolená a jiná práce ... a hned tráva po pás.
Přílohy
Horní břeh posečený
Horní břeh posečený

Uživatelský avatar
lukas258
Příspěvky: 617
Registrován: pon črc 05, 2010 1:21 pm
Bydliště: mrákotín-telečsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vari System

#315 Nový příspěvek od lukas258 »

pěkně velkou pluchu sečeš 8) 8)
Vari Zetor Crystal Avia Liaz Tatra Takeuchi Občas bojuji s pravopisem...

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“