stavba mulčovače

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
mufik
Příspěvky: 1584
Registrován: pát pro 04, 2009 6:19 pm
Bydliště: Vsetín

Re: stavba mulčovače

#91 Nový příspěvek od mufik »

naftak píše:Zdravím páni
Rozmýšlam nad výrobou mulčovača s vertikálnou osou otáčania o šírke 1-1,1m. Vedeli by ste mi povedať aká prevodovka, resp prevodový pomer by mala mať uhlová prevodovka na mulčovači? Mám továrenský malotraktor TV 824, tak môžem voliť medzi 540/1000 otáčok za min.
Ďakujem
(myslím že realizácia by nemala byť náročná, len potrebujem zohnať vhodnú prevodovku)
Převodový poměr stačí 1:1,teď jsem si jeden takový mulčer narychlo spíchnul,záběr 1,2 m,3 nože,seká to krásně už na 540 ot/min,traktor mám mitsubishi 20hp a zvládá to bez problémů.Teda zatím jsem zkoušel jenom nízkou trávu,větší ještě nenarostla.
Není problém to vymyslet složitě,ale jednoduše./Kalašnikov/

Uživatelský avatar
kucmar
Příspěvky: 1427
Registrován: stř črc 04, 2007 8:45 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: stavba mulčovače

#92 Nový příspěvek od kucmar »

Taky se pouštím do stavby mulčovače. K dispozici mám tu stejnou převodovku, co ji tu má vyfocenou BT, takže tento problém mám vyřešený. Skelet udělám ze 4 mm tlustého plechu- taky v pohodě. Jediná překážka je, že nevím kde splašit nějaké nože za solidní peníz. Chtěl bych to udělat tak, jak je to tuším na stránce číslo 4- ten červený. Dvá pohyblivé nože a jeden napevno na skeletu. Neví někdo o nožích za rozumný peníz? Dík.
Šířku chci 120 cm, takže 4 kusy stačí( na jeden rotor).

mufik
Příspěvky: 1584
Registrován: pát pro 04, 2009 6:19 pm
Bydliště: Vsetín

Re: stavba mulčovače

#93 Nový příspěvek od mufik »

Tu převodovku jsem použil taky,jenom má přímé ozubení a převod 1:1,nože jsem udělal z hardoxu.Uvidím jak budou držet ostří,pokud by se tupily tak ostří navařím tvrdo návarem.To řešení s tím protinožem je zajímavé.
Přílohy
Obraz0108.jpg
Není problém to vymyslet složitě,ale jednoduše./Kalašnikov/

Uživatelský avatar
kucmar
Příspěvky: 1427
Registrován: stř črc 04, 2007 8:45 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: stavba mulčovače

#94 Nový příspěvek od kucmar »

Ano, taky mám rovné zuby a převod 1:1. To s tím protinožem jsem viděl taky na domadělaném stroji a fungovalo to spolehlivě. Drtil s tím taky réví ve vinohradě, což už je trochu tvrdší materiál, jak tráva. tam už se průměr dřeva pohybuje do 4 cm, takže to je dobré. Na Kubotě mám možnost otáček 540/750/950/1250, takže nemám strach, že by to traktor otáčkově a výkonostně nestíhal. Teď jenom sehnat za rozumný peníz ty nože.

mufik
Příspěvky: 1584
Registrován: pát pro 04, 2009 6:19 pm
Bydliště: Vsetín

Re: stavba mulčovače

#95 Nový příspěvek od mufik »

Nože jsem nechal z hardoxu 6mm vypálit laserem,ohnout na ohraňováku,ostří předfrézoval a nabrousil.Co jsem zatím zkoušel tak vypadá že ostří by hardox mohl držet.
Není problém to vymyslet složitě,ale jednoduše./Kalašnikov/

Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 926
Registrován: stř črc 04, 2007 10:17 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: stavba mulčovače

#96 Nový příspěvek od Robert »

to máš jednorotor ? jakej je záběr ?

mufik
Příspěvky: 1584
Registrován: pát pro 04, 2009 6:19 pm
Bydliště: Vsetín

Re: stavba mulčovače

#97 Nový příspěvek od mufik »

1,2 m,píšu to o pár řádků zpátky.
Není problém to vymyslet složitě,ale jednoduše./Kalašnikov/

Uživatelský avatar
kucmar
Příspěvky: 1427
Registrován: stř črc 04, 2007 8:45 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: stavba mulčovače

#98 Nový příspěvek od kucmar »

Taky chci záběr 110-118 cm s jedním rotorem. Nože se dají koupit za nějakých 360 kus( x4 kusy) , takže nad tím přemýšlím. Třeba se podaří sehnat něco za rozumnější peníz. Anebo třeba někdo poradí jak na to :-/ .

Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 926
Registrován: stř črc 04, 2007 10:17 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: stavba mulčovače

#99 Nový příspěvek od Robert »

mufik píše:1,2 m,píšu to o pár řádků zpátky.
dej sem víc fotek , mám něco v plánu tak bych se mohl opičit :smich:

Uživatelský avatar
kucmar
Příspěvky: 1427
Registrován: stř črc 04, 2007 8:45 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: stavba mulčovače

#100 Nový příspěvek od kucmar »

Tak jsem začal stavět.... Jediné co teď řeším je, jak udělat ten spodek. Rozměrově: pracovní záběr- 115- 118 cm, celková šířka 128 cm. Plech je 3 mm, zpevněné Jäklem 3,5x3,5 , stěna 2 mm. Snad to bude stačit. Přidávám foto.
foto 141.jpg
foto 142.jpg
foto 143.jpg
foto 144.jpg
foto 145.jpg

mufik
Příspěvky: 1584
Registrován: pát pro 04, 2009 6:19 pm
Bydliště: Vsetín

Re: stavba mulčovače

#101 Nový příspěvek od mufik »

Dobré,ale převodovku máš moc nízko,měl jsem to stejně a při zvedání se vpředu opíral kardan,zvedal jsem ji o 40 mm a ten jekl co jde vepředu napříč středem vyber aby tam vlezl kardan a mělo by to být ok.
Není problém to vymyslet složitě,ale jednoduše./Kalašnikov/

Uživatelský avatar
kucmar
Příspěvky: 1427
Registrován: stř črc 04, 2007 8:45 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: stavba mulčovače

#102 Nový příspěvek od kucmar »

Do třetího bodu použiju bod z rotavátora. On je do půlky pevný, pak jde teprv kousek třetího bodu. Tohle mi docílí toho, že asi do 40-50 cm to zvedá v rovině s traktorem a pak co jde výš, zvedne jenom zadní část. Předek zůstává na stejném místě. Tím pádem budu moci bezproblémů čistit vnitřek skeletu. V pondělí dám trojbod a nafotím. Snad to bude dobré.

mufik
Příspěvky: 1584
Registrován: pát pro 04, 2009 6:19 pm
Bydliště: Vsetín

Re: stavba mulčovače

#103 Nový příspěvek od mufik »

Ty to nebudeš mít dozadu na řetízkách?Právě jak je to na těch řetízkách tak se to při zvedání trochu prověsí a kardan se opírá o předek mulčovače.Jo,teď se dívám že jsi od Břeclavi takže nějaké kopírování muld a mezí řešit nemusíš,tak tam ty řetízky nepotřebuješ.U mě jsou trochu jiné požadavky.V pondělí to nafotím jak to mám udělané.
Není problém to vymyslet složitě,ale jednoduše./Kalašnikov/

Uživatelský avatar
kucmar
Příspěvky: 1427
Registrován: stř črc 04, 2007 8:45 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: stavba mulčovače

#104 Nový příspěvek od kucmar »

Jo, díky za fotky. Já mám všude rovinu, s tím problém není. Řětízky tam určitě dám, ale zbytek odhalí asi až ostrý provoz.

mufik
Příspěvky: 1584
Registrován: pát pro 04, 2009 6:19 pm
Bydliště: Vsetín

Re: stavba mulčovače

#105 Nový příspěvek od mufik »

Už mám hotovo,včera jsem mulčoval asi 0,3 ha,jede to docela pěkně.Nemulčuje to úplně na drobno,to je asi tím že to vzadu není uzavřené,zase to ale umí i na zpátečku a mě to tak vyhovuje.Omlouvám se za polohu fotky.
Přílohy
Fotografie0013.jpg
Není problém to vymyslet složitě,ale jednoduše./Kalašnikov/

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“