Japonský rotavator

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
MiguelB6
Příspěvky: 39
Registrován: ned led 09, 2011 8:38 pm
Bydliště: mělník
Kontaktovat uživatele:

Re: Japonský rotavator

#46 Nový příspěvek od MiguelB6 »

máš nějaké stránky ??

Uživatelský avatar
Jet
Příspěvky: 305
Registrován: pon dub 13, 2009 12:52 pm
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Japonský rotavator

#47 Nový příspěvek od Jet »

jaké stránky?
Tak dnes jsem udělal trochu údržbu a nestačil jsem se divit , v rotavátoru olej byl, akorát pravé spodní ložisko bylo suché, dál v motoru místo nějakých 2,5 litru oleje tak 4litry a nejlepší převodovka tam má být 8l a vypustil jsem tak 15l :shock: myslíte že to může mít na něco vliv tolik oleje v převodovce?

Uživatelský avatar
milstav1
Příspěvky: 2401
Registrován: pon lis 15, 2010 12:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Japonský rotavator

#48 Nový příspěvek od milstav1 »

Jet píše:jaké stránky?
Tak dnes jsem udělal trochu údržbu a nestačil jsem se divit , v rotavátoru olej byl, akorát pravé spodní ložisko bylo suché, dál v motoru místo nějakých 2,5 litru oleje tak 4litry a nejlepší převodovka tam má být 8l a vypustil jsem tak 15l :shock: myslíte že to může mít na něco vliv tolik oleje v převodovce?
Tak v motoru i múžou vylítat simerinky jinek tuším že tyto stroje používají převodoví olej zrovna na hydrauliku tak jak to má zetor

Uživatelský avatar
kucmar
Příspěvky: 1427
Registrován: stř črc 04, 2007 8:45 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: Japonský rotavator

#49 Nový příspěvek od kucmar »

Jet píše:jaké stránky?
Tak dnes jsem udělal trochu údržbu a nestačil jsem se divit , v rotavátoru olej byl, akorát pravé spodní ložisko bylo suché, dál v motoru místo nějakých 2,5 litru oleje tak 4litry a nejlepší převodovka tam má být 8l a vypustil jsem tak 15l :shock: myslíte že to může mít na něco vliv tolik oleje v převodovce?
A kde jsi zjistil, že tam má být v převodovce 8 litrů? Na mém je psáno nějakých 19 litrů. Je to i na pohon hydrauliky( takže by to mělo taky zvednout vlečku, roztočit hydromotor atd.) , takže těch 15 může být v pohodě. Tvůj traktor je o kapánek menší, ale těch 15 litrů bych viděl reálných.

Uživatelský avatar
Jet
Příspěvky: 305
Registrován: pon dub 13, 2009 12:52 pm
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Japonský rotavator

#50 Nový příspěvek od Jet »

Je to napsané u otvoru pro plnění sae80 8l a šavle možná chodí lepší než před tím, u Kuboty B6000 bylo 10l a to podle manuálu.

Uživatelský avatar
Jet
Příspěvky: 305
Registrován: pon dub 13, 2009 12:52 pm
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Japonský rotavator

#51 Nový příspěvek od Jet »

MiguelB6 píše:máš nějaké stránky ??

Tady máš ty gumy.

http://allegro.pl/opony-rolnicze-nowe-1 ... 72196.html

MiguelB6
Příspěvky: 39
Registrován: ned led 09, 2011 8:38 pm
Bydliště: mělník
Kontaktovat uživatele:

Re: Japonský rotavator

#52 Nový příspěvek od MiguelB6 »

nemužu nikde najit jak si řikal ani jeden šípak jsem neštastný :( jinaj ká dávám taky 20L oleje převodovýho do zadu je to zároven jak říká na hydrauliku a také jako olej do náboju zadní kol davej ješte pozor nevím jestli máš hnanej předek ale pokud jo vymenit olej i vepředu protože když ti odejde předek jdeš se klouzat

Uživatelský avatar
Jet
Příspěvky: 305
Registrován: pon dub 13, 2009 12:52 pm
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Japonský rotavator

#53 Nový příspěvek od Jet »

Jo ale pokud ten traktor nemá vývod a rozvaděč tak nevídím důvod tam dávat zbytečně tolik oleje.

MiguelB6
Příspěvky: 39
Registrován: ned led 09, 2011 8:38 pm
Bydliště: mělník
Kontaktovat uživatele:

Re: Japonský rotavator

#54 Nový příspěvek od MiguelB6 »

Ahoj kluci davejte pozor dal jsem hustej olej a tece mi to zadnim buferem :) ale dobry

Uživatelský avatar
Jet
Příspěvky: 305
Registrován: pon dub 13, 2009 12:52 pm
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Japonský rotavator

#55 Nový příspěvek od Jet »

Do čeho jsi dal hustý olej ??

Uživatelský avatar
kucmar
Příspěvky: 1427
Registrován: stř črc 04, 2007 8:45 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: Japonský rotavator

#56 Nový příspěvek od kucmar »

Ono věřím tomu, že se to může stát. U 30 let starého střepa přece jenom gufero může povolit. Taky čekám na první ostrou jízdu, kde se mi ukážou netěsnosti a olejíček zvenku :typek: . Oni ti Japonci ten traktor před odjezdem do Česka oprali tak důkladně, že ten traktor nevykazuje vůbec žádné známky úkapů oleje atd.

Uživatelský avatar
Jet
Příspěvky: 305
Registrován: pon dub 13, 2009 12:52 pm
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Japonský rotavator

#57 Nový příspěvek od Jet »

Myslíte že se naftové čerpadlo maže od motoru nebo se někde olej musí nalít?

Uživatelský avatar
kucmar
Příspěvky: 1427
Registrován: stř črc 04, 2007 8:45 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: Japonský rotavator

#58 Nový příspěvek od kucmar »

Napadla mě taková myšlenka. Místo origo nožů, dát tam řetázky, jako na mulčovači. Myslíte si, že je to reálné? Já vcelku rotavátorovat nepotřebuju nic( max. na jaro zahradu), ale mulčovač se dá využít téměř celoročně. Si myslím, že ten mulčovač by nemusel mít takové nároky na výkon jako rotavátor, který je asi 10 cm v zemi. Co vy na to?

Uživatelský avatar
fogeljet
Příspěvky: 190
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:08 pm
Bydliště: Nedaleko Trenčina

Re: Japonský rotavator

#59 Nový příspěvek od fogeljet »

Ahoj zapojim sa do tejto debaty . Obavam sa ze to nebude fungovat . Skusal som to vobec to neseka iba to umlati k zemi . Ma to male otacky ja mam prevod do pomala 4:1 aj na 1000 ot je to zufale malo. Treba zvisit otacky prevod min 1:1 alebo 1:2 mozno dlhe dobre nabrusene na volno upnute noze tvaru T pomozu.To som este neskusal. Josef

Uživatelský avatar
kucmar
Příspěvky: 1427
Registrován: stř črc 04, 2007 8:45 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: Japonský rotavator

#60 Nový příspěvek od kucmar »

Já tam mam ještě čtvrtou rychlost vývodu 2500 ot/min., takže to by mohlo stačit ;-) . Ale zase si myslím, že těch 1000 by taky nemělo být zrovna málo. Stejně mně to nedá a vyzkouším to. Díky za názor.

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“