MINI 070, 075

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Minihansol
Příspěvky: 395
Registrován: sob dub 11, 2009 11:07 pm

Re: MINI 070, 075

#871 Nový příspěvek od Minihansol »

Soptikgsx píše:
Poupic píše:
Minihansol píše:
Poupic píše:
Minihansol píše:Ja som kúpil toho WILTECA s elektrickým štartérom pred poldruha rokom a zatial slúži k spokojnosti. Tiež som váhal s kúpou a hľadal informácie, napokon riskol kúpu. Uvidím, ak vydrží aspoň polovicu ako pôvodný, tak sa oplatí. 8)
A jak silný motor si kupoval na kolik tě višel? jak je řešenej ten elektrickej startér? je tam normálně baterka a nějáký dobíjení? jak moc miniho využívaš?
Mám 13 koňový motor, štartér je orginál, baterku som vložil pod sedačku traktoristu a na jeseň kontrolujem stav elektrolytu, bateria je 12V z motorky, nabíjanie je priamo z motora cez usmerňovaciu diodu, mám cca 12árov ornej pôdy a sem tam výpomoc.
Tak to máš skoro stejné využití jako já akorát já už mám o něco menší jo a na kolik tě te motor vyšel?
Tohle mě také zaujalo... Jaký typ jsi do miniho pořídil a co zkušenosti - startování, zamontování atd.
dík.
S.
Tu som o tom motore a úpravách trochu písal - viewtopic.php?f=21&t=1085&start=90

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#872 Nový příspěvek od Tom »

To Minihansol: Co to je za značku motoru a na kolik tě vyšel? O ceně tam není zmínka. Pokud bys to nechtěl zveřejňovat, pošli mi to prosím přes SZ. Dík 8)
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
Minihansol
Příspěvky: 395
Registrován: sob dub 11, 2009 11:07 pm

Re: MINI 070, 075

#873 Nový příspěvek od Minihansol »

Tom píše:To Minihansol: Co to je za značku motoru a na kolik tě vyšel? O ceně tam není zmínka. Pokud bys to nechtěl zveřejňovat, pošli mi to prosím přes SZ. Dík 8)
Je to tento motor http://shop.wiltec.info/product_info.ph ... start.html , a cena 351€ aj s dopravou.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#874 Nový příspěvek od Tom »

Minihansol píše:
Tom píše:To Minihansol: Co to je za značku motoru a na kolik tě vyšel? O ceně tam není zmínka. Pokud bys to nechtěl zveřejňovat, pošli mi to prosím přes SZ. Dík 8)
Je to tento motor http://shop.wiltec.info/product_info.ph ... start.html , a cena 351€ aj s dopravou.
Jsi s tím motorem spokojený? Jak budeš provádět případný servis? Má to tady nějakou servisní síť?
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Soptikgsx
Příspěvky: 16
Registrován: úte říj 26, 2010 3:55 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: MINI 070, 075

#875 Nový příspěvek od Soptikgsx »

Minihansol píše:
Tom píše:To Minihansol: Co to je za značku motoru a na kolik tě vyšel? O ceně tam není zmínka. Pokud bys to nechtěl zveřejňovat, pošli mi to prosím přes SZ. Dík 8)
Je to tento motor http://shop.wiltec.info/product_info.ph ... start.html , a cena 351€ aj s dopravou.
Jsi mě naladil..., než BS Vanguard za stašný prachy, tak toto vyjde lépe. Proč jsi nepoužil http://shop.wiltec.info/product_info.ph ... start.html , ten má průměr hřídele 25,4 mm. Myslíš, že by tam šel?
Ten motor asi nemá alternátor na dobíjení baterky?
Dík.
S.

Uživatelský avatar
Minihansol
Příspěvky: 395
Registrován: sob dub 11, 2009 11:07 pm

Re: MINI 070, 075

#876 Nový příspěvek od Minihansol »

Jsi mě naladil..., než BS Vanguard za stašný prachy, tak toto vyjde lépe. Proč jsi nepoužil http://shop.wiltec.info/product_info.ph ... start.html

Pre menšiu spotrebu :shock:

Soptikgsx
Příspěvky: 16
Registrován: úte říj 26, 2010 3:55 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: MINI 070, 075

#877 Nový příspěvek od Soptikgsx »

Minihansol píše:Jsi mě naladil..., než BS Vanguard za stašný prachy, tak toto vyjde lépe. Proč jsi nepoužil http://shop.wiltec.info/product_info.ph ... start.html

Pre menšiu spotrebu :shock:
Stručné a jasné... 8)
Asi to tedy risknu... ;-)
S.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#878 Nový příspěvek od Tom »

Mě se to taky líbí, uvažuju nad tím, ale pořád mi vrtá hlavou ten servis. Předpokládám, že "autorizované" servisy tady nebudou, ale možná to bude nějaký motor okopírovaný. Nevíte jaký?
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
Minihansol
Příspěvky: 395
Registrován: sob dub 11, 2009 11:07 pm

Re: MINI 070, 075

#879 Nový příspěvek od Minihansol »

Tom píše:Mě se to taky líbí, uvažuju nad tím, ale pořád mi vrtá hlavou ten servis. Předpokládám, že "autorizované" servisy tady nebudou, ale možná to bude nějaký motor okopírovaný. Nevíte jaký?
Tieto motory som videl na malej komunálnej a záhradnej technike v Polsku.

Uživatelský avatar
Minihansol
Příspěvky: 395
Registrován: sob dub 11, 2009 11:07 pm

Re: MINI 070, 075

#880 Nový příspěvek od Minihansol »

Tom píše:Mě se to taky líbí, uvažuju nad tím, ale pořád mi vrtá hlavou ten servis. Předpokládám, že "autorizované" servisy tady nebudou, ale možná to bude nějaký motor okopírovaný. Nevíte jaký?


Tento motor je aj v tomto stroji.
Přílohy
minitrak.JPG

Uživatelský avatar
Minihansol
Příspěvky: 395
Registrován: sob dub 11, 2009 11:07 pm

Re: MINI 070, 075

#881 Nový příspěvek od Minihansol »

Soptikgsx píše:
Minihansol píše:
Tom píše:To Minihansol: Co to je za značku motoru a na kolik tě vyšel? O ceně tam není zmínka. Pokud bys to nechtěl zveřejňovat, pošli mi to prosím přes SZ. Dík 8)
Je to tento motor http://shop.wiltec.info/product_info.ph ... start.html , a cena 351€ aj s dopravou.
Jsi mě naladil..., než BS Vanguard za stašný prachy, tak toto vyjde lépe. Proč jsi nepoužil http://shop.wiltec.info/product_info.ph ... start.html , ten má průměr hřídele 25,4 mm. Myslíš, že by tam šel?
Ten motor asi nemá alternátor na dobíjení baterky?
Dík.
S.
Ten môj pôvodný brix mal hriadeľ 25,4 mm, nový WILTEC má hriadeľ 25 mm, takže som musel dať vyrobiť novú časť hard spojky. Motor má vývod na napájanie svetla prípadne dobíjanie akumulátora, neskoršie hodím foto elektr. časti motora.

Soptikgsx
Příspěvky: 16
Registrován: úte říj 26, 2010 3:55 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: MINI 070, 075

#882 Nový příspěvek od Soptikgsx »

Minihansol píše: Ten môj pôvodný brix mal hriadeľ 25,4 mm, nový WILTEC má hriadeľ 25 mm, takže som musel dať vyrobiť novú časť hard spojky. Motor má vývod na napájanie svetla prípadne dobíjanie akumulátora, neskoršie hodím foto elektr. časti motora.
Proto jsem se rozhodl vzít motor s 16HP, neboť ten má za prvé menší rozměry a za druhé výstupní hřídel 25,4, čímž mi odpadne výroba kusu hardy spojky a budu moci použít původní díl.
Jediný co budu muset upravit je výfuk, ten se pod tu kapotu prostě nevleze...
Díky za všechny info.
S.

Uživatelský avatar
Minihansol
Příspěvky: 395
Registrován: sob dub 11, 2009 11:07 pm

Re: MINI 070, 075

#883 Nový příspěvek od Minihansol »

foto elektr. časti motora Wiltec, označený elektrický vývod z motora
Přílohy
wiltec.jpg

Uživatelský avatar
strafnik
Příspěvky: 622
Registrován: sob čer 13, 2009 2:28 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#884 Nový příspěvek od strafnik »

Když se tu rozproudila debata o motorech.... po prozkoumání origo návodu k Minimu musím opravit můj omyl, který jsem tu šířil ohledně hydrauliky Mini 075. Uvedl jsem, že okruh hydrauliky obsahuje malou nádrž na hydraulický olej. Všechno je trochu jinak. Mini 075 nepoužívá hydraulický olej, ale bere si jako např. Kubota olej přímo z převodové skříně přes filtr, který jsem naivně považoval za nádržku. Takže se tímto omlouvám.

Soptikgsx
Příspěvky: 16
Registrován: úte říj 26, 2010 3:55 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: MINI 070, 075

#885 Nový příspěvek od Soptikgsx »

Jen tak mimochodem, kterým směrem se Ti točí výstupní hřídel - při čelním pohledu na něj - proti směru hodinových ručiček?
S.

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“