Čím topíte v dílnách?

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
peťo TK
Příspěvky: 628
Registrován: stř říj 17, 2007 2:47 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím topíte v dílnách?

#181 Nový příspěvek od peťo TK »

BIGG píše:Nemáš strach, že ti chytne olej v té vedlejší dávkovací nádobě? Přeci jen, teplota na obalu nad 600°C.
Ahoj, testoval som to na dvore asi hodinu a bolo to v pohode, ale aj tak špekulujem, že na to natiahnem 200lit. sud a tím pádom oddelím tú misku s olejom od žiaru.To nerezové sito je vyžhavené a od neho horia olejové výpary. Dúfam že sa nič nestane lebo :cert: nikdy :spac: :ohen:
Ujo, odveziete ma na traktore?

Uživatelský avatar
Baťa1
Příspěvky: 2446
Registrován: čtv zář 09, 2010 1:55 pm
Bydliště: VY-PV

Re: Čím topíte v dílnách?

#182 Nový příspěvek od Baťa1 »

Já topím už několik let tady v týmtok, topívali sme v dilni v petrách, pak v tech velkéch kamnech co bývali v hospodách, ale všecko to bylo slabé, jak venku bylo -15, tak v dilně už moc teplo nebylo, teď ikdyž je takové mráz tak za hodinu po zatopeni je v dilně někdy i +25, za den se při hodně velké zimě spálí tak tři koše dřeva a elektromotor větráku má 500w, původní má 1kw 1450ot, ale to je moc rychlé, tak je tam převod řemeněm do pomala (asi na polovic to je asi 700ot )a motor tak stačí tech 0,5kw nesmí se ovšem úplně otevřít popelnikovy dvirca jinak by se kamna propálily tyto kamna vyrábí kovopodnik Prostějov
Přílohy
DSC00376.JPG
DSC05111.JPG
Frézování, soustružení a jiné činnosti v dílně, Zetor 50 super

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15218
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím topíte v dílnách?

#183 Nový příspěvek od kenybz »

zajímavé kamna...nechceš udělat víc fotek aj vnitřku? a ten ventilátor je spalinový a nebo fůká horkyý vzduch do dílny?

Uživatelský avatar
Baťa1
Příspěvky: 2446
Registrován: čtv zář 09, 2010 1:55 pm
Bydliště: VY-PV

Re: Čím topíte v dílnách?

#184 Nový příspěvek od Baťa1 »

Toš pokusím se tam neco vyfotit, ve vnitřku je tma..jak v kamnách no.., jinak ten větřák je na teplé vzduch, funguje to jednoduše, je to dvouplášť, jakoby kotel na ústřední, akorád misto vody tema trubkama teče luft, dule só dvě řady šamotovéch cihel na véšku, aby se to nepropálilo, plameň ohřivá ty trubky co só za tym plechem nad hornima dvircama, něma fúká ten luft a ze zadu na mistě teho předniho plechu só dva vyvody , jeden doprava jeden vlevo, na to se nasadi 160-tka kominová trubka a horké luft ide kam chceš, já mám ten jeden zacpané a proto ten origo větřák nepouživám, pak mně v obrobně licó vykrese a papiry a práši se tam a je tam moc horko, jednó sem odešel na oběd zapoměl sem otevřité popelnik a zapnuté ten velké motor a když sem přišel tak tam bylo +39 stupňu a to bylo venku asi -5, proto ten malé motorek s tó řemeničkó, v budócnu to má s teho druhyho zacpanyho pruducha vyst eště do stolárny (tam zatim mrzne jak venku) tak to potom pojede na ten origo motor, na tu dilnu co mám je to zbytečně silny, stačilo by polovic, ale zase ty kamna byly skoro zadarmo, sem je kópil od sóseda za 3000kč, akorád sem si je musel odvyst ihned! a odvez pul tuny hneď :typek: ale rozlámal sem jenom dvókolku a nikemu to na hnátu nespadlo..no a komin to má zvrchu, je tam pruměr 220 takovy koleno nemám tak je to zuženy na 160 a šup do komina o stejnym pruměru, to jak zatápim tak kóř z teho letí jak by tam byl větřák taky a topim jenom dřevem a pilinama, nekdy na rozehřáti nejaká tá olejová hadra..toš tak..
Frézování, soustružení a jiné činnosti v dílně, Zetor 50 super

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15218
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím topíte v dílnách?

#185 Nový příspěvek od kenybz »

tak nic nefoť pochopil jsem to z popisu takže si to monštrum umím představit :)

Uživatelský avatar
BIGG
Příspěvky: 12
Registrován: stř srp 11, 2010 9:21 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím topíte v dílnách?

#186 Nový příspěvek od BIGG »

peťo TK: Tak jsem zvědav, jak se ti to podaří rozjet a hlavně jakou budeš mít hodinovou spotřebu. Jen mám podezření, že to čerpadlo (turbína) bude až moc silná a navíc asi bude pískat. Tento systém jsem viděl někde na ru. stránkách ale funguje na 100%. Tak pokud to máš pouze na ohřev dílny s horkým vzduchem, tak to asi bude OK. Já jsem šel dále, dotáhl jsem to i na teplovodní oběh do bytu a s teplým vzduchem i na dílnu cca 130m a celkem to stíhá, při denní spotřebě cca 12-20 litrů. :ano: Ale řeknu na rovinu a bez mučení.... 4 roky laborace , aby sousedi byli v klidu a nic nepoznali čím topím.... však to znáš, každý je hned ekoterorista :typek: . Dnes jsem v klidu, jen se tetelí vzduch nad komínem a nikde nic...
stále se jen učím a neříkám, že to nejde, jen to ještě neumím :)

Uživatelský avatar
Landsverk
Příspěvky: 273
Registrován: stř říj 22, 2008 7:15 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Čím topíte v dílnách?

#187 Nový příspěvek od Landsverk »

Představuji vám nová kamna do dílny s vestavěným výměníkem .Obal je nádoba z darlingu,čela jsou plech 5 mm, výměník má boky 5mm silné a deska s odkouřením 13Omm je silná 15mm.Síla stěny trubek výměníku je 1Omm.
Přílohy
DSC02388.JPG
DSC02387.JPG
DSC02389.JPG

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4259
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: Čím topíte v dílnách?

#188 Nový příspěvek od pepa.traktor »

vypadájí moc topivě ,kolik toho vytápíš a délka polen 0,5m,? pěkná práce
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

Uživatelský avatar
Landsverk
Příspěvky: 273
Registrován: stř říj 22, 2008 7:15 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Čím topíte v dílnách?

#189 Nový příspěvek od Landsverk »

Tvoje kamna Pepo taky vypadají dost výkoně :cert: .Vytápěný prostor je zhruba 75 m čtverečních.Délka polen až 6O cm.Časem chci udělat za výměník opláštění z pozinku a do něj vestavět ventilátorek z digestoře z plynulou regulací otáček.

Uživatelský avatar
daniber
Příspěvky: 194
Registrován: pát srp 24, 2007 10:48 pm
Bydliště: Český Ráj

Re: Čím topíte v dílnách?

#190 Nový příspěvek od daniber »

Piston píše:Jaká byste doporučili nová kamínka? Babička bude mít 80, je třeba jí dát něco hodnotného. A praktického. Staré Petry v jizbě jsou na vyhození, takže třeba kamínka. Líbí se nám litinová, jako třeba Jötul, jenže ceny u něj začínají na 22 000 tisíc. Nevíte o lacinějším litinovém ekvivalentu?
Já dával předloni nahoru do takovýho většího pokoje karpeny. Pokoj to je celkem velkej a moc se neobývá jen když je návštěva a tak je tam většinou celkem kosa. Ale tyhle kamna to tam ohřejou dost rychle a topím jen dřevem a pilinama. Výhoda proti petrám jsou ty větší dvířka. Maj je teď pomalu v každým železářství já za ně dal jen tisícovku, spadli při přepravě tak jsou vzadu ťuklý ale tam to není vidět.

Uživatelský avatar
cont33
Příspěvky: 3250
Registrován: úte říj 21, 2008 10:11 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Čím topíte v dílnách?

#191 Nový příspěvek od cont33 »

Ja momentalne z týmto ale časom zbastím pec na vypalený olej.... 110kubických metrov zatial stíhajú ale nieje až taká zima tak uvidím ako budu zvladať ked bude chladnejšie. preto potom radšej ten olej...
Přílohy
05122010014.jpg
ak niekto niečo chce tak pisať na cont7133@gmail.com Už tu niesom. V poslednom čase zaberá miesto každý príspevok.

jimV
Příspěvky: 3016
Registrován: úte říj 21, 2008 8:39 pm
Bydliště: NOVY HROZENKOV

Re: Čím topíte v dílnách?

#192 Nový příspěvek od jimV »

vy se mate ja kolik venku tolik v dilne akorat soustruh to nechape kdyz je minus deset tak se mu moc nechce

bohcísař
Příspěvky: 233
Registrován: pon úno 08, 2010 11:51 pm

Re: Čím topíte v dílnách?

#193 Nový příspěvek od bohcísař »

Kamarád taky stále spekuluje s topením, olejem, dřevem. Udělal topení (jak se tu píše) na olej přes vstřik. trysku a čerpadlo, fungovalo to na sto-pro výhřevnost atd., ale zatím od toho upustil, protože je to moc hlučné.

Honza49
Příspěvky: 408
Registrován: sob úno 20, 2010 10:31 am
Bydliště: Kyjov

Re: Čím topíte v dílnách?

#194 Nový příspěvek od Honza49 »

Musí to dát mimo místnost a jen dotáhnout trubku ke kamnům,ale jinak dělo.COOOOO!

romus145
Příspěvky: 3676
Registrován: úte srp 18, 2009 10:32 am
Bydliště: Kraj Vysočina

Re: Čím topíte v dílnách?

#195 Nový příspěvek od romus145 »

já si včera načtrnul plánek olejových kamen :wink: a nevypadá to složitě na výrobu, ale stou hlučností de omezit, ale ne ji uplně zamezit :(
Věrný člen agresorů.com

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“