Kotel Viadrus

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Olpik
Příspěvky: 375
Registrován: pát bře 13, 2009 11:03 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kotel Viadrus

#61 Nový příspěvek od Olpik »

bibos píše:Strejda se také těší až mu Viadrus prorezne. :D
To je čoudák jak prase.To je kotel na koks.
Kazdy kotel je coudak a jeste kdyz se prilozi uhel to musite vseci uznat. :ano: Taky mame Viadrus a od zacatku se mi nelibila ta regulace

toho vzduchu protoze:
-je kotel furt bez vzduchu jakmile se voda trochu ohreje tak se zacnou privirat dvirka podle nastavene teploty a potom hori s
mirne pootevrenyma dvirkama a malym privodem vzdduchu nejhorsi stav po prilozeni do ohrateho kotle na zhave uhliky naskladate
studene drevo- coudí :zly:
-nedojde k uplnemu zavreni dvirek pro minimalni vykon kdyz uz je drevo prohrate a jenom zhne ,trochu se voda ochladi a dvirka se
otviraji -zbytecne hori :pistol:
Ten termostaticky regulator sel do prd... ¨protoze stejne klekl .V dnesni dobe elektroniky tam cpou voskove nebo jake termostaty
plus minus 10stupnu rozdilu neni problem.Ja bych je :pohlavek: :pohlavek:
Predelal jsem to rizeni na digitalni regulator a ovladani dvirek servem a snimani teploty na vystupu kotle ne uprostred.Vyzkousel
jsem dva druhy regulaci skokovou a PID ,ale ta je vhodna spis pro plynulou regulaci plynu takze vyhrala skokova. 8) To znamena ze
kotel hori porad z plne otevrenyma dvirkama az dosahne voda nastavene teploty tak dvirka se zavrou a postupne teplota vody klesa
az dosahne hodnoty pro otevreni tak se otevrou naplno a teplota rychle opet stoupa. To u toho termostatu original nepripada v
uvahu ten se zacne otevirat od nejmensi mezery a pomalu dusi kotel a dochazi k nedokonalemu spalovani-coudeni.
Teplota jde nastavit po jednom stupni a diference taky.Spokojenost . :) :)
Jinak u nas v dedine co vim Viadrus vede ,kamos mel dvakrat Atmos po 7 letech nasral :zly: :zly: :zly: se a sel do Viadrusu
Přílohy
001 (2).JPG
237.JPG
regulator.JPG
cidlo.JPG
004.JPG

Uživatelský avatar
FERO 873
Příspěvky: 2145
Registrován: stř říj 22, 2008 4:18 pm
Bydliště: Bystričany
Kontaktovat uživatele:

Re: Kotel Viadrus

#62 Nový příspěvek od FERO 873 »

Tak presne tento isty omron mam na riadeni aj ja akurat čidlo mam osadene v jimke zopina mi čerpadlo pri dosiahnuti 80 C v kotlovom okruhu a za duomixom mám na vystupe do kúrenia 50 až 55 C a ALARM mam nastaveny na 95 C a ten zopne Kaliofer a prechladi pec a tym padom mi vykúri aj dielnu ale to sa ešte nestalo aby zopol automaticky vždy ho zapinam na ručne zajtra vyfotim :ano: môžem jedine doporučiť 8)

vaclavs
Příspěvky: 770
Registrován: pon lis 17, 2008 12:03 pm
Bydliště: Rychnov Nad Kněžnou

Re: Kotel Viadrus

#63 Nový příspěvek od vaclavs »

Mohl bych poprosit o nějaká schémata, popřípadě návod na zhotovení?
Mám také Viadruse, šestičlánek.
Topím převážně dřevem, letos jsem zkoušel černé uhlí.

Uživatelský avatar
FERO 873
Příspěvky: 2145
Registrován: stř říj 22, 2008 4:18 pm
Bydliště: Bystričany
Kontaktovat uživatele:

Re: Kotel Viadrus

#64 Nový příspěvek od FERO 873 »

Takže tu je môj regulator OMRON nepoznam sice všetky jeho funkcie elektrikari alebo elektronici ho určite poznajú a tych funkci má vraj dosť ale ja využivam len dve lebo tak mi to elektrikar v praci vysvetlil :ano: Zelená hodnota 17 je aktualna teplota v kotli ked sa nekúri červena 80 je nastavena teplota pri ktorej ma nabehnúť čerpadlo tomu zodpoveda AL-1 je nastavený na 0 čiže čerpadlo naskoči po dosiahnuti nastavenej teploty a AL-2 je nastaveny na 15 C nad nastavenú teplotu čiže pri dosiahnuti 95 C na vystupe z pece mi regulator cez stikač zopne kaliofer ktori slúži na vykurovanie dielne a aj ako dochladzovacia smička teplota po zopnuti stúpne ešte zhruba o 5 až 7 C v kotlovom okruhu a za DUOMIXOM koliše medzi 50 až 55 C dalo by sa to kolisanie teplôt ešte znižiť nastavenim hysterezie aby si regulator sam riadil teplotu ale moc sa vtom nastaveni nevyznam tak sa doneho račej nehrabem :ano: a čidlo je použité PT 100 ktoré je osadené v jimke na vystupe z kotla
Přílohy
Obrázok 558.jpg
Obrázok 559.jpg
Obrázok 560.jpg
Obrázok 561.jpg
Obrázok 562.jpg

jonCA
Příspěvky: 43
Registrován: stř bře 17, 2010 6:33 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kotel Viadrus

#65 Nový příspěvek od jonCA »

Prosím o radu práve nám odišiel kotol na tuhe palivo tvz.domadel s plechu.Chcel by som Vadrius
U26 so samo obehom vody bez čerpadla.
Aký výkon potrebujeme na 263člankov na radiátoroch?
Palivo uholný kal piliny a drevo?
Kolko článkov na kotli 3 či 4?
Dakujem za rady!

jonCA
Příspěvky: 43
Registrován: stř bře 17, 2010 6:33 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kotel Viadrus

#66 Nový příspěvek od jonCA »

Vie mi niekto poradit?

LARSON
Příspěvky: 356
Registrován: ned úno 08, 2009 4:40 pm

Re: Kotel Viadrus

#67 Nový příspěvek od LARSON »

dej tam 4 článkový budeš tam mít víc místa na přikládání .3 článkový má malý přikládací prostor

mmv38
Příspěvky: 21
Registrován: sob lis 07, 2009 8:29 pm

Re: Kotel Viadrus

#68 Nový příspěvek od mmv38 »

neviem, teda ci by 3 clankovy kotol bol to prave orechove co sa tyka priestoru, opravte ma ak sa mylim, ale nepocita sa ako clanok aj koncovy a pociatocny kus, ktory je ovela kratsi, a potom mi pripada liatinova pec o takomto malom vykone dost neefektivna :chytry:

Uživatelský avatar
scuril
Příspěvky: 221
Registrován: sob bře 14, 2009 8:29 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kotel Viadrus

#69 Nový příspěvek od scuril »

Zdarec,byt tebou tak si to nechám zpočítat.Výkon kotle by měl být o něco menší než jsou tepelné ztráty Tvého domu aby jel co nejvíc na plno-ale aby stíhal a nemusel jsi ho zbytečně dusit.Ikdyž máš v plánu litinový kotel,neznamená to že by nesprávným spalováním(dušením) se ti nevytvářel dehet na stěnách topeniště.Ten totiž při kolísání teploty kotle má jiné pnutí jako litina a tím pádem dochází k jiné roztažnosti a působí na ni jako brusný papír.Jeden předešlý pisatel psal něco o kotli Verner-znám taky jeden plecháč,r.výr.1994,zapojen s akumulační nádrží a celou dobu provozován bez větších oprav a problémů-majitel spokojen.Nemyslím si že výrobci Verner,Viadrus,Dakon,atoma atd.jsou špatní vyrobci,ale ani ne geniální,vyrábí to přece taky jen omylní lidé.Myslím si že je to taky hodně o tom kdo a jak ten kotel provozuje(o vysušeném dřevě ani nemluvě pokud se s ním topí) a že i kotel by se čas od času měl nechat zkontrolovat popř. opravit servisem-ne vždy totiž může za prorezivění nebo prasknutí či jinou závadu výrobce.
Každopádně pokud zkontaktuješ servis nebo výrobce kotle nad kterým uvažuješ,určitě ti zpočítá ztráty tvého domu a doporučí vhodný výkon kotle nezávazně a ZDARMA(aspoň ti seriozní).
Toď můj názor a zkušenosti.

jonCA
Příspěvky: 43
Registrován: stř bře 17, 2010 6:33 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kotel Viadrus

#70 Nový příspěvek od jonCA »

Kupil som Vadrius U26 4članky .Po konzultaciach z kamaratmi som sa rozhodol pre 4 clanok ma ich viacej ludi od 3 až po 5 članok každy si ich chvali. Po namontovani prinesiem prve postrehy.

Uživatelský avatar
Dvordy
Příspěvky: 2105
Registrován: pon črc 09, 2007 8:50 am
Bydliště: Táborsko

Re: Kotel Viadrus

#71 Nový příspěvek od Dvordy »

Zetor 15 píše:Zdar pánové, máte někdo zkušenosti s kotlem Viadrus Herkules Duo? Mám v plánu pořídit ho na vytápění novostavby. Líbí se mi, že je možné topit kusovým dřevem (i uhlím, ale to nebudu) a pak má zásobník na pelety a automatické přikládání.

Prosím o jakékoliv zkušenosti, poznatky, připomínky.
Koupil jsi ten kotel? Chtěl jsem ho také, a po pročtení této diskuse http://forum.tzb-info.cz/t.py?t=11&i=106505&start=0 jsem o něm začal pochybovat.
Zetor 4011, Zetor 7341, JCB 3C III

Uživatelský avatar
Zetor 15
Příspěvky: 461
Registrován: čtv črc 12, 2007 10:25 pm
Bydliště: Chvojenec

Re: Kotel Viadrus

#72 Nový příspěvek od Zetor 15 »

Nekoupil jsem ho, taky jsem si pročetl různá fóra a už ho nechci.
Rozhodl jsem se pro licotherm am 24 bio, ale ještě ho nemám, ještě nemám hotové topení.

Uživatelský avatar
Simír
Příspěvky: 42
Registrován: ned bře 15, 2009 12:39 am
Bydliště: Chrudimsko

Re: Kotel Viadrus

#73 Nový příspěvek od Simír »

Já mám 5ti článek a jsem moc spokojen přecházel jsem z dakonu dor 24 a orzdíl je velkej je to asi jako mercedes a trabant.doporučuji u26
Nissan Patrol GR

Uživatelský avatar
Tomas50
Příspěvky: 103
Registrován: úte lis 11, 2008 3:44 pm
Bydliště: Benešov

Re: Kotel Viadrus

#74 Nový příspěvek od Tomas50 »

A velkej rozdil je v cem? Akorat u dreva. My topime hnedym uhlim a v tom mi prijde mercedes teda ten dakon. :)
Nehaň, ukaž lepší.
Meum est propositum in taverna mori.

Uživatelský avatar
olin
Příspěvky: 991
Registrován: ned črc 08, 2007 11:17 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kotel Viadrus

#75 Nový příspěvek od olin »

Lidičky, mám problém! Akutně potřebuju výkres včetně rozměrů na výrobu bočních plechů a nejlépe foto jejich uchycení. Loni jsem koupil zánovní kotel, za dobrou cenu, ale plechy se nějak ztratily a já mám kotel holej. Mám je všechny, jen ty boční nemůžu nikde sehnat.
Je to kotel, jako na fotce, šestičlánek.
Přílohy
viadrus.jpg
Dejte mi na to pár lidí a já to udělám.....
PRSKAVEC

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“