Fortschritt E930/931

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2770
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Fortschritt E930/931

#3571 Nový příspěvek od Killer Koly »

filtr to urcite nebyl, to same to delalo i bez nej. nejspis tam byl soubeh nekolika zavad, vadny karburator a neco se zapalovanim. ale fakt si nepamatuju, co to bylo. fortschritty servisuju skoro 40 let a s takovou zavadou jsem se jeste nikdy nesetkal, ani zadny zakaznik za mnou s necim takovym neprisel. dokonce nevedeli ani na simsonforu
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

vlado333
Příspěvky: 217
Registrován: čtv čer 08, 2023 5:12 pm
Bydliště: Nováky

Re: Fortschritt E930/931

#3572 Nový příspěvek od vlado333 »

Chlapi, na 14 tej strane tohto fóra ste sa dohadovali o kosení, akú kosačku a aby sa nemuselo zbierať seno. Ja som tohto roka kosil už 2x, tretie kosenie odkladám len kvôli horúčavam, tráva je vysoká... To som Vám chcel povedať, že či niekto tu povie, že trepem somariny, ale je to pravda. Od prvého kosenia do druhého kosenia bolo predošlé seno (skosená tráva) fuč. Bál som sa, že mu bude staré nahnité seno chytať do bubna, ale žiadne tam nebolo. No sem tam malinký trs ano, ale vôbec to nebolo prekážajúce. A musím dodať, že seno nikto neukradol akoby chcel niekto poznamenať. Jednoducho zhnilo na zemi. Kosil som to bubnovou kosačkou Perla 581 SP BDR (dúfam, že som to nepoplietol) s Mountfildu a vôbec im nechcem robiť reklamu. Ukladá to do riadku a potom to pekne zhnije. Teraz ako som spomínal, kúpil som lištovú kosačku na Ferda, teda použijem aj tú + bubnovku a musí to byť super. Inak neskutočné peniaze pýtajú za tie kosačky v MTD. Niečo okolo do 1100 €. Ja som ju kúpil ešte za 680 €. Inak, keby bol taký žací bubnový sakrament na Ferdu, bolo by to dobré. Ale niekde som videl, len ten samotný bubnový sersam stojí okolo 700 € bez motora, kolies, teda bez pohonu !!!

malotraktor
Příspěvky: 2117
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Fortschritt E930/931

#3573 Nový příspěvek od malotraktor »

Musím ti dát za pravdu. Sekával jsem kamarádovi zahradu křovinořezem. Často vysoká tráva po pás. Málokdy na to potom sáhl, nechal to na řádkách a pak přišel abych posekl otavu. Jak píšeš, nebylo tam prakticky nic. Bál jsem se jak se to bude motat na nůž, ale nebylo poznat kde ty původní řádky byly.
Nevěř všemu co si myslíš

vlado333
Příspěvky: 217
Registrován: čtv čer 08, 2023 5:12 pm
Bydliště: Nováky

Re: Fortschritt E930/931

#3574 Nový příspěvek od vlado333 »

Zdravím ťa Malotraktor. Keď sme pri tom krovinoreze, sused si takto roky kosieval celú svoju záhradu, ale požíval hlavicu so silonom. Všetku trávu rozsekal na padrť a tá pod sebou dusila novú trávu. Trvalo o dosť dlhšie kým ju prerástla nanovo a bola potom redšia. A kým kosil znovu, stará, resp. seno už bolo fuč, zhnité. Kosil to skoro celý deň, ale mal o to dlhšie pokoj. Takže, netreba sa báť nechať to zhniť.

malotraktor
Příspěvky: 2117
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Fortschritt E930/931

#3575 Nový příspěvek od malotraktor »

Já vysokou trávu seču osmizubým kotoučem. Vůbec to nedrtí, ale krásně to skládá na řádek.
Nevěř všemu co si myslíš

vlado333
Příspěvky: 217
Registrován: čtv čer 08, 2023 5:12 pm
Bydliště: Nováky

Re: Fortschritt E930/931

#3576 Nový příspěvek od vlado333 »

Ten osmizubec mám aj ja, na niektoré roboty (práce) je super, travu zotne ide ďalej. Presne ako s kosou. Ale sused je taký aký je, a ten požíva len spomenutý silo ktorý kol dokola len všetko opakovane drtí. On si povedať a poradiť nedá, on je najmúdrejší a my máme aspoň zábavu. Keď sa trošku schladí, Ferdo pôjde kosiť do záhrady, som zvedavý ako sa mi podarilo nastaviť žaciu lištu čo som kúpil na neho.

vlado333
Příspěvky: 217
Registrován: čtv čer 08, 2023 5:12 pm
Bydliště: Nováky

Re: Fortschritt E930/931

#3577 Nový příspěvek od vlado333 »

Killer Koly, alebo aj ostatní ľudkovia, skús (skúste) si spomenúť, čo bolo tomu Ferdovi keď nevládal ťahať, dusilo ho, ten taký zvuk ani nie bublavý, ale taký dutý, hlavne, resp. až vtedy keď sa zohreje, kosím, plný plyn a Ferdo ide takmer na mierne zvýšený voľnobeh a to na plný plyn, trošku kopček k tomu a on zhasne. Guferá nové (na kľuke), sviečka N14C nová (zatiaľ), v krabici mám nové Izolator MZ14-260. Skúsim či neni pripchatý ten výfuk, ale to by išlo zle, dusilo by to aj studené aj teplé. Skúsim aj filter vzduchu, mám aj nový, bez filtra by musel driapať ako šľak. To bez filtra myslím len na skúšku funkčnosti. Zhodiť výfuk (rúru) od hlavy válca tiež. Napadá vás ešte niečo? Za rady vopred ďakujem,

Uživatelský avatar
deyva
Příspěvky: 258
Registrován: pát úno 13, 2015 11:22 am
Bydliště: Brno-Venkov

Re: Fortschritt E930/931

#3578 Nový příspěvek od deyva »

K tomu sečení trávy. Právě kvůli tomu jsem koupil tu lištu na Ferdu, protože švagrová jestli bych jí aspoň trochu neudržoval stavební pozemek. 9.5. jsem to sekl poprvé. Místy až 150cm+ vysoká tráva a nic se nenamotávalo a lišta to hezky házela na strany:

Obrázek
Ještě jsem jí říkal, ať si to vyhrabe, ať tam není bordel. Samozřejmě tam ani nebyla od té doby. Jen já jsem tam dal dýně do pár hnízd s tím, že buď z toho něco bude nebo ne.

Teďka 13.7. jsem to sekl znovu a jak psal Vlado. Maximálně sem tam nějaká hromádka, jinak se drtivá většina trávy "ztratila":

Obrázek

Co byl teda při tom druhým sečení problém byl svlačec nebo takovýho něco, co se namotalo na hřídele kol, zabalilo to s sebou i veškerou trávu kolem, takže jsem sem tam musel zastavit a vysvobodit kola z bakule trávy. Když jsem ty popínavý potvory sem tam zavčasu přišlápl nohou za kolem, aby se utrhly, už se to nenamotávalo.

Mezi tím jsem si na Ferdu udělal pojistku, páč s ním jezdím i po silnici po dědině do sběrňáku, tady na ten pozemek a tak. Tak jsem ještě dodal trojúhelník na magnet :D


Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
deyva
Příspěvky: 258
Registrován: pát úno 13, 2015 11:22 am
Bydliště: Brno-Venkov

Re: Fortschritt E930/931

#3579 Nový příspěvek od deyva »

Vlado, jak vypadá svíčka? Není to uchlastaný už od začátku? Sytič těsní? (ta guma sytičová v karbecu). Plovák je OK nebo v něm šplouchá benzín? A trysky jsou na svým místě? Myslím, že se mi jednou povedlo dvě prohodit, ale teďka nevim, jestli to bylo na Fortschrittovi nebo na Jawě 350.

Jestli je tohle všechno cajk, tak asi ten výfuk? :chytry:

vlado333
Příspěvky: 217
Registrován: čtv čer 08, 2023 5:12 pm
Bydliště: Nováky

Re: Fortschritt E930/931

#3580 Nový příspěvek od vlado333 »

Deyva, dnešný jeho štart bol taký, že motor mal vysoké otáčky od samého naštartovania sytič otáčky neznižoval, predtým keď reval vo vysokých otáčkach za studena, stačilo dať trochu sytiča a otáčky klesli a to až tak, že ho po chvíli zadusilo. Dnes nie, na sytič išiel na vysoké otáčky. Keď sa trochu zohrial, otáčky samé klesli, prvý riadok kosenia urobil perfektne, a druhý riadok už ho začalo pridúšať, akoby nemal palivo, hoci dosť dymil (ale ešte v norme). Keby že som celkom neznalý, povedal by som, že je to sviečka, resp. jej zlá tepelná hodnota a že po zohriati motora zle páli. Kosil som na mierne zvýšené voľnobežné otáčky, hoci som mal plný plyn, dusilo a skapínal. Tá sytičová gumička je otočená, lebo bola už otlačená a nové gumičky z toho piestika vypadávajú, preto som ju otočil. Tú sviečku pozriem. Už som aj tu, tak sviečka je čierna, ale suchá. Teda, akoby išla na bohatú zmes. Plavák je nový. Trysky, teda ich umiestnenie skúsim pozrieť pokiaľ sú tam označenia, lebo dnes sa už neunúvajú oraziť číslami ich veľkosti.

vlado333
Příspěvky: 217
Registrován: čtv čer 08, 2023 5:12 pm
Bydliště: Nováky

Re: Fortschritt E930/931

#3581 Nový příspěvek od vlado333 »

Honekerova kurva, už nejde ani za studena, ani za tepla!!! Žeby odišiel semering (zelený) čo som menil cca 1-2 mesiace dozadu? Aj sviečka je origo Izolator. Síce sa správa lepšie ako Brisk, ale nie a nie ísť. Ten výfuk to asi nebude, ale hovorím len asi tak na 60%, lebo sem tam zbliakne a reve, potom nič. Zadusí ho.

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2770
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Fortschritt E930/931

#3582 Nový příspěvek od Killer Koly »

zkus vymenit karburator a podivej se na svicku, jak pali. me po cca 20 minutach provozu vzdycky prestala palit na elektrodach a jiskra zacala preskakovat po telese svicky. povymenoval jsem vsechno vcetne te krabicky zapalovani a pak to nejak prestalo a nakonec jsem to prodal
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

malotraktor
Příspěvky: 2117
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Fortschritt E930/931

#3583 Nový příspěvek od malotraktor »

Když jsem se do podobného stádia dostal já, tak jsem to všechno prodal.
Nevěř všemu co si myslíš

Vedra
Příspěvky: 1418
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Fortschritt E930/931

#3584 Nový příspěvek od Vedra »

Proti tomu namotávání trávy si tam dej kanalizační trubky ten rozměr co je pod 125tkou, 110-115? Sedí to na ty volnoběhy jak prdel na hrnec akorát udělat díru na dotažení kola. Hodně se to tím zlepší.

modráček
Příspěvky: 211
Registrován: pon čer 01, 2015 7:44 am
Bydliště: pz

Re: Fortschritt E930/931

#3585 Nový příspěvek od modráček »

I já jsem to tak udelal . Prodal jsem to mladšímu a koupil stroj který tolik nezlobi. Jenomže taková doporučení se sem do debaty moc nehodí , nikdo na ne nečeká. Taky si myslím , že by taková masina ani Vlada nebavila. :) Kam by dával peníze a co by opravoval.Vlastne jsem chtěl reagovat na větu že si to kolega dal pojistit , protože jezdí v provozu. Tak kdyby si byl ze Slovenska , řeknu asi jo , u vás je všechno mozne. Tady musíš mít technicky průkaz . Pojišťovna si klidně peníze vezme , ale ne vždy její právník uzná plnění. Vždyť si tam neměl vlastně bez TP vůbec být. Tak pozor. I proto jsem si koupil stroj který smí jezdit v provozu . A neházejte flintu do žita Vlado . Killer něco vymysli a zase to pojede.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“