Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Tomas6
Příspěvky: 5789
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

#4156 Nový příspěvek od Tomas6 »

Neměla by být při 40km/h přední náprava brzděná? Ať už vlastníma brzdama, nebo připnutím při brzdění?
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

red.bill
Příspěvky: 2197
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

#4157 Nový příspěvek od red.bill »

Správně měla, to už při konstrukční rychlosti nad 25km/h, zrovna tak už by fo mělo mít i dvouhadici, proto to fabrika nikdy nedělala a pro 40km/h byla carraro... jenže zrovna ta dvouhadice se dřív obcházela na vyjímku(u vleků)... pokud tu nápravu přehazíš individuálně, papíry nikdo neřeší...

Tomas6
Příspěvky: 5789
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

#4158 Nový příspěvek od Tomas6 »

A jsou schopné to ty dva bubny z těch 40km bezpečně ubrzdit? Úplně nechápu smysl takové přestavby. Sám mám traktor 40km/h(proximu) a jezdím stejně tak max do 30km/h. A to opravdu max.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6941
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

#4159 Nový příspěvek od Lukashil »

Cetli jste poradne muj dotaz? Traktor zustane na 30km, cili vic nepojede.....
Jen napravu bych chtel zrychlit, ABY NA NI SLA CO NEJMENSI KOLA
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 397
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

#4160 Nový příspěvek od -sheppard- »

U uř1 už se ve fabrice montovalo automatické připínaní přední nápravy při brždění? to jsem netušil, nevíte jak to bylo řešeno?
Zetor 7211 Tunis

frturek1
Příspěvky: 3246
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

#4161 Nový příspěvek od frturek1 »

Tak o tom připínání jsem nikdy neslyšel a ani to nikde neviděl a ani bych to nechtěl,to radši udělat kotouč na kardan

red.bill
Příspěvky: 2197
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

#4162 Nový příspěvek od red.bill »

Nemontovalo ale řešit se to dá velice jednoduše. Zapínání předělat na vzduch a pak ovládat od brzdovek, nějak vhodně odlělit okruhy aby při zanutým předku brzdovky nesvítily...

U uř1 ke kardanu nic nenacpeš, na to tam není místo, buď překáží převodovka nebo motor. Nějaký pidi kotouč nemá význam. Další věc je, jestli by to vůbec vše okolo vydrželo...

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6941
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

#4163 Nový příspěvek od Lukashil »

Nevydrzelo, loupnout tam predek pri plny rychlosti by dorazilo nejmin skrinku.

Dokazal by mi nekdo prosim spociat ktere ty pneu by vychazely?
Dekuji
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
sita
Příspěvky: 1205
Registrován: pát bře 13, 2009 3:10 pm
Bydliště: Křemže

Re: Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

#4164 Nový příspěvek od sita »

to spocitas primitivni trojclenkou. Rekni mi obvod pneu a pomer v naprave, kterymu veris, ze funguje a ja ti to prepocitam s pomerem co je v naprave na 40kmh :D

red.bill
Příspěvky: 2197
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

#4165 Nový příspěvek od red.bill »

Proč by to mělo něco dorazit? Stejně se to všechno točí, jen na volno... pokud nehrabeš tak předek pustíš úplně normálně jako když bys stál, v tom problém není. Já to myslel na ty síly od brzdy na kardanu, s tím nikdo nepočítal...

Uživatelský avatar
Zendass
Příspěvky: 145
Registrován: pon úno 12, 2024 5:31 pm
Bydliště: Uničov

Re: Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

#4166 Nový příspěvek od Zendass »

Pokud se nepletu tak UŘ1 mají mechanický spojky. Pokud by tam nebyly 100% poměry předek:zadek, traktor bude zabírat do “sebe”, takže se budou masakrovat ozubený kola.. tohle možná Luki myslel.
Opravte mě mýlím-li se :)
Zetor 7711

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21641
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

#4167 Nový příspěvek od ota »

Tady mají jednu 7745 s předkem. Když bys nechal zařazenej předek po silnici zjebe to něco. Už se to tu stalo. Dali na traktor brigádníka, on jezdil jen autoškolu s traktorem bez předku. Kvedlal s páčkama a zapnul si předek. Povídal, že mu bylo trochu divné, proč to moc nejede. Ale neřešil to. Co vím, tak se něco zjebalo možná v nápravě. Musel bych se na to optat. Rozebírali to a opravovali.
Jinak co jezdějí kolem mě traktory a vozí třeba hnůj v bedně ten traktor s předkem ( který má vypnutý ) jede vždy o kvalt dolejc. Ten předek i když není zapnutej ubere vykonu. Běžně jede kolem mě na 4 a ten s předkem jede na 3. Náklad stejnej + - nějaké kolecko hnoje víc míň. Druhá věc je menší rejd. Třeba v lese je to poznat. Švagr jezdil taky s 7745 a jeli jsem do lesa dvouma traktorama mi 7711 a kličkovali jsme lesem a otočím se a švagr nikde. Zastavím a jdu spátky a on se nevytočil lesem a musel vycouvat a jet jinudy. Pak sice když jsme naložili vlečku dřevem a spřáhli ty dva traktory za sebe, byl ten předek znát. Ale on měl ten samosvor v předku. Což bylo ještě lepší. Ale to bylo tak 3x za rok v tom lese. Jinak předek se u nás neužije.

frturek1
Příspěvky: 3246
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

#4168 Nový příspěvek od frturek1 »

Mám takovej pocit že se to tu někde kdysi řešilo a mám takovej dojem že někdo dával kotouč s brzdičem z auta mezi kloub a unašeč kardanu u napravy. Za jízdy při brzdění zapínat předek mi nepřijde rozumný,převodovek poměr je přeci lehce odlisnej,přední náprava je při zapnutí lehce rychlejší

Zetor15
Příspěvky: 969
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

#4169 Nový příspěvek od Zetor15 »

Ten kotouc u napravy mam pripravenej vcetne drzaku a serepeticek proste celou sadu. Ale ted neni cas tak to budu montovat az prez zimu stve mi porad pripinat predek kdyz jedu ze svahu s necim tezsim co zadek neubrzdi. Nemyslim vlek ale treba lis nahrnovac a podobne tezke veci co tlaci traktor ale samy neumi brzdit.

pavel sk
Příspěvky: 13088
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Lukashilův ZETOR 7211 TUNIS

#4170 Nový příspěvek od pavel sk »

Ten drziak s brzdovym segmentom tam chces o co prišrobovat??? Tie 4 srobky M8 ktore drzia viečko s guferom ti tu silu pri brzdeni neudrzia. Racej by som doriesil to brzdenie ako to maju aj "modernesie traktory" zapinanim 4X4 pri brzdeni, ako tu uz vyssie odznelo. Pokial je traktor s origo prevodovanim s vyroby a ma obute pneu. ako tam maju byt, tak by som sa o skrinku, ci prevody nebal. Tam sa nema co hadat. V robote mame napr. CASE 95JXU, tam tiez niesu ziadne predne brzdy, dokonca diferak bez uzavierky klasika. Tam sa tiez predok aktivuje brzdovym pedalom a netrpí tym nic, ani sa nehada. Neviem preco by malo nieco trpiet u UR1. UR1 prevody a celkovo traktor je oproti toho co som s vnutra u CASE videl mastodont. UR1 ma na tu dobu slusne nadimenzovane prevodovanie. Co sa tyka odporu prednej napravy v doprave, tak to je jasna vec, ze ta hnana naprava robi odpor. S tym musi pouzivatel pocitat ked to kupuje. Ono je dokonca dost rozdiel v odpore medzi tazkou napravou Zetor a starou manzetovkov bez reduktorov. Osobna skusenost doma. Ten druhy traktor s manzetovkov co doma mame, je na ceste svižnejsi oproti 6945 s tazkym predkom, aj napriek tomu ze ta 69-tka ma motor v lepšej kondicii.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5211-7745“