Přivesy za auto

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Sadra17
Příspěvky: 6275
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Přivesy za auto

#46 Nový příspěvek od Sadra17 »

Dáva píše: sob čer 29, 2024 1:28 pm nemusíš mít v papírech skupinu E
zažitý mýtus i bez E můžeš tahat vozík nad 750kg akorát se musíš vejít s CELKOVÝMA váhama do 3500kg....
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 1160
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Přivesy za auto

#47 Nový příspěvek od Dáva »

glock69 píše: sob čer 29, 2024 8:43 pm Školení řidičů před týdnem. Pokud je vozík prázdný, tak ho můžeš táhnout (bere se hmotnost vozíku z TP) , když na něho dáš jakýkoliv náklad (např. pytel cementu 25 kg) tak už nesmíš (bere se max. možná hmotnost dle TP) . Tak nevím
https://www.vezeko.cz/cs/component/cont ... ho-vozidla

fikejz
Příspěvky: 6977
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Přivesy za auto

#48 Nový příspěvek od fikejz »

Andre to tu napsal dobře. Jde totiž o dva rozdílné úhly pohledu na věc. První je z hlediska spojitelnosti vozidel do soupravy a druhá z hlediska řidičského oprávnění (kvalifikace) s takovou soupravou jet.
Takže spojit tažné vozidlo s nosností na kouli šestnáct metráků s prázdným vozíkem na 3,5t pokud je jeho prázdná hmotnost do oněch 16metráků lze. Ovšem jet s takovou soupravou může pouze řidič s oprávněním nad 3,5 tuny takže +E (a je jedno jestli je to B+E, nebo C+E)

Platí to beze změn už dlouhá léta, ale evidentně se stále najdou nejen policajti, co to neznají. Svého času, někdy od roku 2010, jsem dokonce vozil vytištěné stanovisko ministerstva ke spojování vozidel do souprav a podmínkách jízdy s nimi. Protože když měl orgán dojem, bylo lepší mu vrazit pod nos papír s tím, že jeho nadřízení to vidí jinak, ale pokud chce tak není problém se potkat u správního řízení. (Žádný nechtěl :-/ )
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

jean
Příspěvky: 3593
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Přivesy za auto

#49 Nový příspěvek od jean »

Mastny sa pytal, ci repasovat stars vozik, alebo kupit novy a na troch stranach sa tu rozoberaju nesmysle o max. povolenej hmotnosti.

mastnacek
Příspěvky: 7975
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Přivesy za auto

#50 Nový příspěvek od mastnacek »

Jean ani ne tak jestli repasovat, ale do ceho novyho jit. Sratej casem poladim na praseciny typu sterk, uhli, stary zelezo atd.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21627
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Přivesy za auto

#51 Nový příspěvek od ota »

Tuhle tu byl klučina a měl vozík Hambaur. Byl to 2 nápravový plato se sundavacíma sajtnama. Líbilo se mi, spousty upínacích bodů uvnitř korby. Sundáš sajtny za chvilenku sám. Docela bytelnej vozejk.
Mám teď vozík s dřevotřískou. Řekl bych, tichonkej oproti Agadosu s plechem. To jsem měl půjčený a to bylo jak když vezu železářství. Už měl něco odjeto a všechno se třepalo jak plechovice.
No a uplně nejhorší vozík co jsem viděl byl ten nejobyčejněhší Pongratz. Kdysi jsem tu o něm psal. Soused vezl prkna a dal si navrch na sajtny proklady a na to naložil delší prkna. Ale ne žádnou haldu. Hromádku. A střihnul zatáčku a sajtničky se ohnuly jak z másla. Opravovali jsme to spolu. Všechno nýtováno hliníkovejma 3 mm trhacíma nejtkama. Celá ložná plocha 6 šroubama M 8 přišroubovaná k nálravce skrz podlahu 9 mm tlustou. Díry pod šroubama tak 16 mm průmér, jak to bylo vyrajtovaný. Sajtny podélné přinejtovaný k tý slabonký desce. Všechny nýty prolezly bez síly ven. Všude jsme dali šrouby, velkoplošné podložky. A sajtny z 0,5 mm plechu paličkou na kusu U profilu naklepali naspátek. Opravili jsme to a soused vozík zrovna odvezl vrátit. Stačilo se na něj špatně podívat a už se sypal!

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 16569
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Přivesy za auto

#52 Nový příspěvek od oco13 »

Oto a mne ten Pongratz práve drží už 20? možno aj viac rokov. Ako jasné, že som ho už zlomil, ale to bolo úmyselné aby sa ukázalo slabé miesto. On sa vlastne nezlomil len sa odtrhla náprava. Tak som zvaril z 10mm pasoviny také kliny a tými som ju uchytil. Odvtedy drží. Je to O1 teda povolených má 450kg náklad. Ja mu dávam kubík štrku. Ale už dlho nič neodpadlo takže naposledy sme k tomu kubíku ešte chvílku lopatovali . Laguna s 88KW ho nevládala už na 4ke potiehnuť , tak pekne celú cestu na 3ke.
Keď povolí sajtna tak tam dám samorezku a ide sa ďalej.
Obrázek
Aj ten spôsob naloženia je super :D
Naposledy upravil(a) oco13 dne ned čer 30, 2024 12:51 pm, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21627
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Přivesy za auto

#53 Nový příspěvek od ota »

Když mě se podle fotek co dáváš zdá ten Tvůj vozík bytelnější, než měl soused půjčenej. To byl opravdu ten nejlevnější, nejobyčejnější vozík. Opravdu hrachovina už na pohled. Když jsme vyndali podlahu sám jsem vlezl do vnitř a za zadní sajtnu jsem vozík zvedl v pohodě kolama do luftu s ojí na kouly auta. Aby soused mohl oddělat tu nápravku. Můj vozík nezvednu sám ani náhodou.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 16569
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Přivesy za auto

#54 Nový příspěvek od oco13 »

Je to možno vyššia rada, ale to prevedenie je rovnaké - všetko znitované, sajtny nejdú dole lebo sú vlastne aj rámom. Brzda brzdila hádam len vo výrobe. Bolo to myslené ako hobby pre panelákového zahradkara. Ale kúpila to oknárska firma a vozík zistil že život není peříčko. Potom som ho zdedil ja a nie a nie ho zlikvidovať ani eko ani po sedliacky . Ak sa niečo odtrhne tak je hneď vidieť že sa to dá lahko opraviť. :typek: A tak žije a trápi sa so mnou. 8)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek :wink:
A najviac si pamätám reakciu policajtov niekde pri Pezinku - pane rýchlo s tým zmiznite, my sa budeme pozerať na druhú stranu. :smich: :typek:

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 1160
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Přivesy za auto

#55 Nový příspěvek od Dáva »

Líbí se mi Tvůj přístup k životu a jak řešíš problémy 8) . Vždycky všechno vyrešíš po svým a nějak to vždycky dopadne .
Jak někdo chytrý řekl " nejhorší smrt je z vyděšení" ty jsi v pohodě. Takže klobouk dolů..

J.A.Y.
Příspěvky: 2082
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Přivesy za auto

#56 Nový příspěvek od J.A.Y. »

Hosi vono neni problem zapojit, ale spravne nalozit :smich:

Obrázek

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 16569
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Přivesy za auto

#57 Nový příspěvek od oco13 »

Dáva píše: ned čer 30, 2024 4:40 pm Líbí se mi Tvůj přístup k životu a jak řešíš problémy 8) . Vždycky všechno vyrešíš po svým a nějak to vždycky dopadne .
Jak někdo chytrý řekl " nejhorší smrt je z vyděšení" ty jsi v pohodě. Takže klobouk dolů..
Ono je to horšie - raz ma nejaká firma poslala na psychotesty a doktorka mi hovorí - vám by som tie papiere nemala vobec dať, vy nemáte absolutne žiaden pud sebazachovy. :pohlavek: tak som jej slúbil že vždy budem pracovať individualne, aby som nahodou nezobral zo sebou aj kolegov. :-/

filo
Příspěvky: 284
Registrován: úte čer 19, 2012 6:15 pm
Bydliště: Liberec

Re: Přivesy za auto

#58 Nový příspěvek od filo »

Tvl... některý z vás mě dost děsíte...

Ad možnost jet: pro možnost jet jen s B platí je součet maximálních hmotností auta a vleku musí být do 3500kg a zároveň maximální vozíku menší než pohotovostní auta (lokomotiva musí být těžší). Pokud se nevlezeš tak B+E

Pro spojování do souprav platí, že okamžitá vleku se musí vejít do toho, co má auto v TP jako maximální.

Tolik legislativa.

A jinak by mě opravdu zajímal duševní pochod člověka, co je ochotný investovat desítky tisíc do nebržděnýho dvounápravovýho vleku, je ochotný platit provozní a servisní náklady starýho velkýho mergla, je ochotný investovat do vělký čtyřkolky a při tom všem není ochotný si udělat E, který stojí do desítky včetně poplatku za zkoušku a před tím lékařskýho vyšetření... jako kde je ten problém? Těch 10k nebo co jako?

Ve výsledku stejně jednou bude potřeba třeba vést něco dlouhýho a co pak s tím krátkým vlekem... tuhle jsem tu koukal na borca, co jel kolem a měl na vleku nějaký delší hranoly... vlek sice bržděnej, ale krátkej a pevný přední čelo... celý mu to trčelo dozadu a jel jak posranej, protože mu to s tou dodávkou muselo dělat děsný věci.. a při tom stačilo si zajet 10km a u Karáska si půjčit dlouhý plato za 500 Kč... nechápu.

Já si kvůli přístavbě baráku E dělal rok a půl zpátky... pojezdil jsem si trochu v autoškolským autě a do měsíce hotovo. Tady u nás to stálo 8...

Fakt by mě zajímalo, proč Dáva je ochotnej invetsovat do všech těch verglů, ale udělat si zá pár kaček příslušnej řidičák už ne.

Honza

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 16569
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Přivesy za auto

#59 Nový příspěvek od oco13 »

Možno sa bojí skúšok? :zapomel:
Ja keď som chcel motorku tak som zrazu nenatestoval na auto ani 10 bodov. A tak som v práci testoval online pol roka 10hodín z 12tich a zrazu som robil všetky testy naplno. :smich: :smich: A to investovanie do nebrzdeného 2 napravového ? - presne taký má kamoš čo robí tepelné a chladové izolacie - vozík nikdy neviezol nič iné ako vatu alebo polystyren. :-/

mastnacek
Příspěvky: 7975
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Přivesy za auto

#60 Nový příspěvek od mastnacek »

Tvl, dik kdo dal tipy na znacky vleku a ostatnim aloha, uzijte si chytraceni.

Odpovědět

Zpět na „Auto Moto koutek“