TECHNICKÉ PROBLÉMY JAPONSKÝCH STROJŮ - obecně

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
xlmen
Příspěvky: 1026
Registrován: pon srp 16, 2010 2:03 pm
Bydliště: Ostrava - Klimkovice

Re: TECHNICKÉ PROBLÉMY JAPONSKÝCH STROJŮ - obecně

#301 Nový příspěvek od xlmen »

Tak mi bylo doporučeno jedním servisákem přes Yanmary, ať se na to vybodu z důvodů stáří a dostupnosti dílů!

ibanez5
Příspěvky: 1640
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: TECHNICKÉ PROBLÉMY JAPONSKÝCH STROJŮ - obecně

#302 Nový příspěvek od ibanez5 »

Ono to máš těžko. Myslím že na většinu japončiků neseženeš ND. Nadruhou stranu, pokud máš někoho známého se soustruhem,tak uděláš většinu věcí a možná i levněji než na netu... :)
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 16622
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: TECHNICKÉ PROBLÉMY JAPONSKÝCH STROJŮ - obecně

#303 Nový příspěvek od oco13 »

Mňa by hlavne zaujímalo čo konkretne je ťažko zohnatelné. Lebo vidím predávať sady na go motorov, aj celé motory. kolečká do prevodovky vyrobí každá strojarska firma, ložiská a semeringy sú bežne zohnatelné. Altík je nahraditelný hocičím z osobáku.
Ja by som skor mal obavy z elektroniky čo je práve u novších modelov.

ibanez5
Příspěvky: 1640
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: TECHNICKÉ PROBLÉMY JAPONSKÝCH STROJŮ - obecně

#304 Nový příspěvek od ibanez5 »

Oco , přesně. Starou "kovařinu" se daří opravit vždycky 8) :)
Já bych třeba nikdy nebral traktor s powershiftem,nebo v automatu. Čím jednoduhší tím lepší 8) 8) 8)
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

other-side II
Příspěvky: 1671
Registrován: sob zář 03, 2022 9:15 pm
Bydliště: Perštejn

Re: TECHNICKÉ PROBLÉMY JAPONSKÝCH STROJŮ - obecně

#305 Nový příspěvek od other-side II »

no, sleduju ceny japonců a asi během kovidu to vzalo čáru nahoru

dneska není problém dát 130 peněz za hodně jetý Japonec

B6001 za 130 po repasi

Solis 16 + SPZ!! z Hejnice je za 205 peněz, když máš někoho vhodnýho, odečteš DPH, takže nový stroj za 162 peněz

asi tak
Kéž jsou všechny bytosti šťastny.

ibanez5
Příspěvky: 1640
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: TECHNICKÉ PROBLÉMY JAPONSKÝCH STROJŮ - obecně

#306 Nový příspěvek od ibanez5 »

Chlapi , nemáte prosím někdo kontakt na pána z Hluboče u Opavy co repasuje Iseki? Tchán od bráchy zhani mulčovač,tak bych mu zkusil zavolat. Kdysi jsem u něho byl,ale nějak jsem si neuložil čislo a nemůžu se ani dopátrat kdo mi ho posílal. Pokud ho někdo máte pošlete mi ho prosím do sz. Díky :)
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

ibanez5
Příspěvky: 1640
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: TECHNICKÉ PROBLÉMY JAPONSKÝCH STROJŮ - obecně

#307 Nový příspěvek od ibanez5 »

Děkuji už mám :friends:
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

vesiki
Příspěvky: 4
Registrován: pát dub 24, 2020 9:03 pm
Bydliště: Nový Jičín

Re: TECHNICKÉ PROBLÉMY JAPONSKÝCH STROJŮ - obecně

#308 Nový příspěvek od vesiki »

Ahoj borci, mám ISEKI TU225 LandHope. V poslední době se mi objevil problém, že mi teče olej asi přes hydraulický ventil co je pod sedačkou (viz.foto). Máte někdo typ, kde zakoupit nový ventil, který by ho nahradil?
Dík


Obrázek

Obrázek

jnsalat
Příspěvky: 1
Registrován: ned říj 08, 2023 11:25 am
Bydliště: Sebechleby

Re: TECHNICKÉ PROBLÉMY JAPONSKÝCH STROJŮ - obecně

#309 Nový příspěvek od jnsalat »

Ahojte kúpil som si Kubotu B8200 keď som ju kupoval bola v nepojazdnom stave pomaly ju dávam dokopy už jazdí len sa mi vyskytol taký problém že mi nejde preradiť rýchlosť počas jazdy ide to len cez zuby alebo vôbec keď traktor stojí z radením nieje problém je tam založená nová spojkova lamela s tou by tiež nemal byť problém. Neviem či je to normálne preto lebo to nemá sinchróny alebo je s tým nejaký problém ďakujem za pomoc a rady.

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4945
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: TECHNICKÉ PROBLÉMY JAPONSKÝCH STROJŮ - obecně

#310 Nový příspěvek od imaginaro »

Nevím jak to mají ostatní, ale na mé GB175 je to taky tak, musím zařadit stupeň který chci a pak se rozjet, pokud to není závada, tak to vypadá že to nemá synchrony. :-/
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Kotě
Příspěvky: 3
Registrován: stř zář 27, 2023 8:36 am
Bydliště: Praha

Re: TECHNICKÉ PROBLÉMY JAPONSKÝCH STROJŮ - obecně

#311 Nový příspěvek od Kotě »

Ahoj skupino, mám také Yanmar FX24D a jsem s ním velmi spokojen. Ale dneska při práci v lese jsem na něm něco poškodil a bohužel nevím co - převodovka, diferák, převody v koncáku, náhonová hřídel,... Nikde neteče olej, což se divím. Nejsem schopný to identifikovat ani podle zvuku odkud se ozývá. Ale co jsem provedl. Couvám v lese ke kmenu, který jsem chtěl vytáhnout, mám zařazenou redukovanou jedničku, a měl jsem zapnutou čtyřkolku (zřejmě jsem jí nechal zařazenou, když jsem tahal dříve jiný kmen) a podle mě jsem měl hodně stočená přední kola a najednou se ozval velmi nezdravý zvuk (nevím odkud). Ani nevím zda zpředu, či zezadu traktoru. A od té doby někde chrupe, loupá,.... A když je drobet zatížený a má se s ním couvnout, tak chrčí. Pomalu jsem dojel domů, zvuky vydává stále stejné, bez ohledu na to, zda jede na 4x4, je zapnutá uzávěrka, nebo je vyřazeno na neutrál. Když jsem měl zařazenou redukovanou jedničku a chtěl jsem přejet práh do stodoly (cca 4 cm), tak začalo kdesi chrčet a traktor nechtěl práh přejet. Byl zapnutý pouze zadek. A tím se obávám, že s veškerými zjištěními končím, protože jsem musel odjet z chalupy... Nemáte, prosím, nějakou zkušenost s takovou poruchou?

Děkuji mnohokrát.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3660
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: TECHNICKÉ PROBLÉMY JAPONSKÝCH STROJŮ - obecně

#312 Nový příspěvek od ladiki »

Vypadá to, že hlavní převodovka musí na ponk :pistol:

Zkus vypustit oleje ze všech převodů i předních a hledej úlomky zubů. Takto by jsi mohl zjistit, kde bude chyba. Tipuju, že bude omleté ozubení....tím, že zadní kola nezabírají na 1 redukci, tak mezi tímto soukolím budou chybět zuby...

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14624
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: TECHNICKÉ PROBLÉMY JAPONSKÝCH STROJŮ - obecně

#313 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...nevím jak to má YANMAR , ale u KUBOTY je taková spojka na hřídeli mezi převodovkou a spojkou . Tam může být smetené drážkování . A nebo drážkování přímo na lamele spojky .

http://eshop.rvr-agro.cz/propojky-hride ... 45877.html

petrn
Příspěvky: 9
Registrován: pon lis 16, 2020 3:23 pm
Bydliště: Skuteč

Re: TECHNICKÉ PROBLÉMY JAPONSKÝCH STROJŮ - obecně

#314 Nový příspěvek od petrn »

Mám podobný problém,Yanmar F7. Pří najetí předniho kola do kolejí a stočení kol skoro do pravého úhlu,pří záteži s rotavátorem se ozval nepříjemný kovový zvuk,jako když se o sebe odírají blbě sestavená ozubená kola. Tahal sem za sebou rotavátor dál asi hodinu,traktor normálně jezdil,ale vždy při vytočení a velkém rejdu( dojížděl sem co nejvice k pletivu na zahradě) traktor se zastavil . Musel sem srovnat přední kola a jelo se vesele dál. Kdyby někdo tušil,co to muže být,budu moc rád za pomoc.

Zetor15
Příspěvky: 973
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: TECHNICKÉ PROBLÉMY JAPONSKÝCH STROJŮ - obecně

#315 Nový příspěvek od Zetor15 »

Nemaji ty traktory na hodou asistent otaceni kdy se pri rejdu zrychluje predni naprava? Pokud ano bude to pravdepodobne to razeni zrychleni....

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“