Yanmar fx 24d

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3660
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Yanmar fx 24d

#106 Nový příspěvek od ladiki »

LEzgy, já bych teda baterii za chodu rozhodně neodpojoval....ale jen bych teda odpojil solenoid...je to jen obyč elmag. cívka

U mě solenoid otevírá přívod paliva pod napětím. KDyž na něm napětí není, zastaví přívod paliva.....

lezgy
Příspěvky: 257
Registrován: sob dub 20, 2019 3:44 pm
Bydliště: KE

Re: Yanmar fx 24d

#107 Nový příspěvek od lezgy »

caute mozno blba otazka ale...

ked mam dole ramena traktora oka od zeme cca 5cm
sorovak ked lezi na zemi ma vysku na okach cca 25
cize tie oka by mali ist do zeme ca 20cm +-

problem je ze ich nizsie uz s pluhami dostat neviem
je pravda ze zem je strasne tvrda,

je mozne ze to nejde do zeme kvoli tomu alebo je tam nejaky jak to nazvat hydraulicky odpor ?
neskusal som uz z dovodu casu to zatazit cc 40kilami ale....
dik za kazdy tip, kazdy cm by pomohol....

Kotě
Příspěvky: 3
Registrován: stř zář 27, 2023 8:36 am
Bydliště: Praha

Re: Yanmar fx 24d

#108 Nový příspěvek od Kotě »

Ahoj skupino, mám také Yanmar FX24D a jsem s ním velmi spokojen. Ale dneska při práci v lese jsem na něm něco poškodil a bohužel nevím co - převodovka, diferák, převody v koncáku, náhonová hřídel,... Nikde neteče olej, což se divím. Nejsem schopný to identifikovat ani podle zvuku odkud se ozývá. Ale co jsem provedl. Couvám v lese ke kmenu, který jsem chtěl vytáhnout, mám zařazenou redukovanou jedničku, a měl jsem zapnutou čtyřkolku (zřejmě jsem jí nechal zařazenou, když jsem tahal dříve jiný kmen) a podle mě jsem měl hodně stočená přední kola a najednou se ozval velmi nezdravý zvuk (nevím odkud). Ani nevím zda zpředu, či zezadu traktoru. A od té doby někde chrupe, loupá,.... A když je drobet zatížený a má se s ním couvnout, tak chrčí. Pomalu jsem dojel domů, zvuky vydává stále stejné, bez ohledu na to, zda jede na 4x4, je zapnutá uzávěrka, nebo je vyřazeno na neutrál. Když jsem měl zařazenou redukovanou jedničku a chtěl jsem přejet práh do stodoly (cca 4 cm), tak začalo kdesi chrčet a traktor nechtěl práh přejet. Byl zapnutý pouze zadek. A tím se obávám, že s veškerými zjištěními končím, protože jsem musel odjet z chalupy... Nemáte, prosím, nějakou zkušenost s takovou poruchou?

Děkuji mnohokrát.

esaki
Příspěvky: 41
Registrován: pát kvě 05, 2017 12:32 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Yanmar fx 24d

#109 Nový příspěvek od esaki »

Tak to bohužel neporadím, asi to nějaké poškození v převodech bude, což není banalita. Pokud jde o zařazený předek, to bych si nevyčítal. Pokud jsi se pohyboval v lese a ne někde na asfaltce, míním, že převody by na to stavěné být měly. Např já mám na svém AF-160 stálý 4x4. Nelze ho vypnout, pouze má jakýsi druh volnoběžky pro případy, že se otáčíš na pevném povrchu.

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“