Zetor 7245

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4229
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Zetor 7245

#1 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Sháním pro známého nějaký traktor s předkem (6245, 7245, 7745, 6340, 7340) Je to dneska děsnej problém sehnat něco v dobrém stavu. On to chce mít vše v pořádku, radší si připlatit a neřešit nějaké další opravy,atd. Což u těhto starých traktorů dnes moc nejde no.... :smich:
Byli sme se dívat na 7245 z dovozu (Řecko) nějaký pán u Hodonína. No stav nic moc, byla v původním stavu,ale moc práce na ní aby k nečemu vypadala. Jako motorycky a převodovka vypadala v pohodě. Ale uníky olejů dost. Přední náprava na kaši, servo nechodilo, zadní portál ta mezipříruba mezi diferákem a portálem povolená pár šroubů chybělo, takové celé divné no. Kabina dveře dovařované (neseděly) tapecírunk na kaši. No prostě mě vubec nenadchla. A ještě pán přerážel VIN číslo, což jsem moc nepochopil a zarazilo mě to.

No a ted jsme se byli dívat v sobotu taky na dovozových Zetorech (Skandinávie, Norsko, Švédsko) Je to pán kousek za Poličkou u Svitav z Telecího. Prodává čelní nakladače intertech a právě tyhle Zetory. Jsou tedy všecky se Slovenskou kabinou. Ale to by mu prý nevadilo.
Tak jsme tam vybírali ze dvou a to 6245 a 7245. Stav podstatně lepší než ta z Hodonína. Ale nějaké věci na nich stejně jsou potřeba dělat. Ale tenhle pan má dílnu a co si zákazník řekne tak mu na tom udělá včetně laku a kosmetiky. Což se mému známemu libí protože on nemá žádne možnosti jak a kde si to vše udělat a nerozumí tomu ani.
Všecky traktory maj většinou orstu origo z výroby, akorát tahle 7245 ji nemá (ale že jí kdyžtak předělaj) Nemaj teda vzduchařinu (tu na přání dodělávaj) nemaj násobič ani přepínání 540/1000 (některé měli reverz) potom maj takový zvláštní masivní agrohák. A čtvrtou rychlospojku do který je napojen tlak ze zvedání ramen (nevím kuli čemu to maj)

No takže k té 7245 nemá tedy orstu, ale posilovač. Na štítkách nemaj vubec vyražen rok výroby nevím proč. Ale vzadu na kabině je štítek a tam je 1984 :-/ Na budíku má 2800 mth. Motor chytl a šel hezky, je suchej žadnej uník. Z odpařovaku nedejchá a za plynem šla dobře. Akorát vubec nezakouří (tvrdil že do ciziny chodily uplně stažený na čerpadlech)

K té 6245 ta má orstu,samosvor přední nápravy, spodek 30 km/h, kotouč brzdy, na budíku 1800 mth ale budík nejde otáčkoměr takže to asi ani nepříčítá hodiny :-/ Motor taky pěkně chytl a chod krásný za plynem, z odpařováku nic nešlo. Akorát u tohodle traktoru je slyšet takové jakoby kvílení někde od spojky ale spíš z převodovky. Trochu to popíšu jedu na jedničku na volnoběh po rovině nebo do kopce je to slyšet, i na další kvalty. Ale jak to je třeba z kopce kdy nemusí táhnout zvuk se ztratí. A nebo když se vyšlápne spojka tak ten zvuk hned zmizí. Čerpadlo jsme vypnul a beze změny. Není to žadnej kovovej zvuk ani klepání, prostě takové kvílení které dělá na všecky kvalty a jak se vyšlápne spojka zmizí to. Že by nějaká hřídel nebo ložisko?? Jinak vše funguje v pohodě ani vůle nikdy cítit není v převodovce když jsem cukal s kvaltama.

Tak uvidíme jak to dopadne jeden z těchto dvou vyberem a ten mu daj celej do kupy i s lakem a prostě vším co bude chtit :)

6245

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek


7245


Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

crazymen11
Příspěvky: 213
Registrován: stř bře 17, 2010 7:33 pm
Bydliště: hlinsko

Re: Zetor 7245

#2 Nový příspěvek od crazymen11 »

Náhodou nemá tu stodolu v Kunštátě za Bystrým u Poličky respektive za Olešnicí.

Tomas6
Příspěvky: 5789
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Zetor 7245

#3 Nový příspěvek od Tomas6 »

Kolik takový traktor stojí? Nebylo by pro pána lepší když si radši připlatí koupit něco novějšího?
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4229
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 7245

#4 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Hele je to přímo vesnice Telecí kousek za Poličkou ;-)

No taky jsme koukali a přemýšleli. Jenže třeba 6340 rok 1998 krásná zachovalá od Povodí, ale 600 000 kč plus daň :jazyk: To se mu zas dávat nechce. Potom se byl dívat na nové traktory značky Solis. Je to myslím Indycký nebo Turecký. Prý si to dost chválí....nevím nemám s tím zkušenosti. A tam mu nabízel 3 válec v porovnání prý se Zetorem 5245 a to vychazí myslím 400 000 kč bez kabiny a 500 000 kč s kabinou tak nějak zhruba.

On totiš bude mít ten traktor na úpravu motokrosové tratě pouze. Takže nějaký kultivátor nebo něco takového a pak buď rotavátor nebo rotační brány.

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4229
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 7245

#5 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Jo a cena těch traktorů z toho Telecího je po tý "GO" což znamená prý že opravěj co je potřeba co kde teče,hrká a prostě nefunguje plus co si novej majitel vše řekne že chce udělat. Tak takovej udělanej traktor s novým obutím je cca 400 000 až 420 000 kč

oakenfold
Příspěvky: 342
Registrován: stř říj 20, 2010 7:58 pm
Bydliště: Vamberk

Re: Zetor 7245

#6 Nový příspěvek od oakenfold »

To jsou stejně cifry, za 35 let starý traktory. Ale jasný, každý to opraví, díly levný, svoji práci to udělá.
Z7711, Z3011, Z Super P, Nakladač Nujn 100, Bss 3,5t, Bss P73S, RUR 5

Hanzp
Příspěvky: 35
Registrován: ned úno 12, 2012 5:28 pm
Bydliště: Berounsko

Re: Zetor 7245

#7 Nový příspěvek od Hanzp »

Co mám v práci dotaženej z UK tak nemá taky vyraženej rok výroby.

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2554
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Zetor 7245

#8 Nový příspěvek od Bellian »

Bral jsem dva roky zpět z Telecího 7245 + čelák. Nebyla tak orezlá, jak je na fotkách vidět u tebe. Osobně s nimi mám dobrou zkušenost. V zimě chytá pěkně a řazení bez vůlí. Spojka byla na hraně, loni jsem ji dělal. Přední kola jsem měl mizerný, zadní luxusní, cena o 100k menší.
Ale pokud by to střikali atd, tak se 400k nedivím.
Celkově jsem spokojen a nelituji toho nákupu.
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4229
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 7245

#9 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Ahá tak ty jí máš od nich 8) Děkuji za info jsem rád. Jo jako vypadaj solidní :) Tak uvidíme jak dopadnem ;-)

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2554
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Zetor 7245

#10 Nový příspěvek od Bellian »

Jen doplním, asi po měsíci mi odešlo servo čerpadlo, poslal mi nové a půlku mi zaplatil. To by udělal málokdo.
Měl jsem na něj pár dotazů a vždy mi ochotně odpověděl (to už byl stroj cca 2měsíce doma). Když jsem traktory obhlížel, tak z "překupníků" se choval nejlépe. Ostatní byli nepříjemní. Tenhle ukázal traktor a řekl jestli něco chceme bude v kanceláři, dal nám klíče ať se jedeme projet. Zkrátka nás nechal o samotě a nerušil. Pokecal jsem i s klukama co tam traktory opravují a vše v pohodě 8) .
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4229
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 7245

#11 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Jo jo to máš pravdu, to by jentak nikdo neudělal 8) A jinak s tebou souhlasím a taky to tak vidím ;-)

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“