HON 053

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Fizz
Příspěvky: 8367
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: HON 053

#1021 Nový příspěvek od Fizz »

Vypadnutou lopatu uz jsem varil i já. Utrhlo se oko horní pistnice, prázdný pri popojíždění, to smrknuti ve smesi oleje a bláta drželo neuvěřitelně.

To mě na honovi vadí nejvíc žádný odpružení lopaty. Plus ta hydraulika necitlivá hlavně "lopata" dolů, už jsem to psal. To by chtelo nějaký restriktor nebo odbočku s restriktorem, jak máš naložený vidle nebo hák, ta manipulace je dost hulvátská.

Ten pojezd to chce seřídit "pocitem" a zkusmo. Tady jsem se vyloženě potkal s tim co kus to originál. Na mojem to funguje na jedničku, krásně pozvolna. Jen mi z toho trošku fici vzduch když není sešlapla.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Sadra17
Příspěvky: 6278
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: HON 053

#1022 Nový příspěvek od Sadra17 »

ota píše: pon pro 20, 2021 8:34 pm Jo Fizz to bude ono. Tohle jsem myslel. Akorát pro 60 mm čep. No uvidíme kdyžtak bych udělal čepy jako třeba špulku. Aby ve středu byly slabší do těch háků.
to nejni pro čepy ale pro koule :-/
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21651
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: HON 053

#1023 Nový příspěvek od ota »

Sadro17 lze do toho háku lehce šáhnout 60 mm frézou a je to. Možná něco bude, uvidíme.
Včera jsem večer objednal svisláky, pouzdra k tomu. Na obě strany. A ještě i ty 3 pouzdra do upínání lopaty. A na přepákování. Ty neše jsou už dávno za zenitem. Mají třeba 2mm šišatý díry. Tak jsem je objednal taky. Akorát to jedno 40 mm široký co je na vrchu na přepákování neměli skladem. Takže budeme moct opravovat. Snad to mezi svátkama dorazí. Měli tam napsáno objednávky max do 22. 12. No uvidíme.
Čepy asi vyrobím nové. Tedy ty tři do lžíce. Uvidíme jak na tom budou ty ostatní. Kdyžtak i ty ostatní. Matroš na ty čepy není drahej a vyjde to za minimální cenu oproti nákupu z netu. Tak uvidím, jestli potvrdí objednávku ještě před svátkama.

Uživatelský avatar
Přemo
Příspěvky: 1772
Registrován: pát lis 26, 2010 9:31 pm
Bydliště: Kousek od Hlučína

Re: HON 053

#1024 Nový příspěvek od Přemo »

Oto kde nakupujes dily na hona?mam u kolegy na udelani novou pistnici rizeni a potrebuju novy cep,ten stary uplne rozsmelcovany,tak bych ho nechal jinak udelat..
zetor 50super,Z10045turbo,7011,E516B,BSS P53S,6T,P93S,10.08-agro,hon un 050 2x,BDT po faceliftu,bogballe,kertitox ala Napa,a spousta dalších stroju co uz není kam davat:)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21651
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: HON 053

#1025 Nový příspěvek od ota »

Ty díly nekupujeme různě. Věci kolem motoru a podobných věcí jako má Zetor kupujeme vedle ve městečku v Agrotraku. Je tam pán a já mu po mém polopaticky řeknu že potřebuju to a to. Nebo si vezmu ten díl sebou. On jde do skladu a ukazuje mi tohle? Nebo řekne jo tak to už neseženeš ale dej tam tohle, chmátne do regálu a má náhražku.
Teď jsem objednával naposledy z Monsty, tam mají tady dost věcí v nabídce.
Pak jsem koukal i dost věcí má v nabídce Agroad, tam jsme taky něco už kupovali.
A myslím že syn kupoval něco v Zastávce u Brna.
Manžety a ložiska a tyhle věci normálně ve speciálce na ložiska. Ve středu jsem tam zrovna byl, sepsanej papír věcí a všechno jsem přivezl. Měl jsem obavu z těch manžet do pístnice řízení, jsou tam míry 53x63 a paní šahla do poličky a co tam máte dalšího. Měla i ty ložiska co jsou na uložení na té pístnici. Koupil jsem obě nové.
Kolikrát dám do vyhledávače název součástky a ono mi to najde. Ale většinou potřebuju třeba 8 věcí a někde mají jen jednu a jinde druhou. Snažím se to vybrat u jednoho prodejce, aby to bylo na jedno poštovné.
Teď ta Monsta má asi dovolenou. Měli tam tuším do 22.12. Objednával jsem 21.12 a zatím přišlo že zaregistrovali objednávku. Doufám že příští týden by to mohli poslat. Stojí nám tu tříkolka na dvoře na podpěře. Ale zatím jsem složil tu regulaci a dneska bych mohl složit ten píst řízení. K té regulaci musím ještě vyrobir z nerezu nové čepy. Vystružil jsem ty vyčvachtaný díry a teď čepy na míru nové.
Ta pístnice řízení má navařené to oko trošku šejdrem. Ale zatím to necháme. Bylo by to asi na dlouhou opravu. Bakule sváru je ohromná. :vysmech:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Fizz
Příspěvky: 8367
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: HON 053

#1026 Nový příspěvek od Fizz »

Tak jak se na to dívám, pri opravě uložení svislého čepu, nebylo by snazší odřezat celý ten "špunt" z napravy a pak ho vynoveny dát zpět?
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21651
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: HON 053

#1027 Nový příspěvek od ota »

V tom uložení na nápravě je navrchu švestka. Čep jde odspodu do kuželového sedla. Ale jak za tím kuželem byl prasklej, ten zbytek vyžvejkal díru do šišky. Uvažuju o tom, že udělám z mědi vložku, vložím ji do švestky a obvařím cočkem. Vršek bych začistil a díru prostružil. Je to 34 mm průměr a mám tu stavitelnej výstružník. Protože si myslím, až dáme novej čep, v kuželu bude sedět dobře. Ale ta část 34 průměr bude mít asi 2 mm vůly. A myslím při prvním postavení na čumák a pak jebnutí na zadek ten čep může zase rupnout.
Ten náboj jsem dneska očistil, vyndal pouzdra. Protáhnul závity. To sedlo pro páku a celé uložení budu opravovat. Vezmu páku a přečistím tu dosedací plochu a ten středící výstupek. Pak na náboji vyvařím ty ožvejkaný hrany pro drážku a konce té dosedací plochy. Někdo to kdysi svařil dohromady s pákou a prasklo to a je to tam ožvejkaný. Tak bych to celé opravil. A pak až přijdou věci tak to poskládám tak jak to má být. Bez svárů.
Skládal jsem i pístnici řízení. Ale jsme to nějak popletli v ložiskárně a koupil jsem o jeden těsnící O kroužek míň. Tak to nesložím. Musím dojet ten jeden O kroužek dokoupit.
No tak nějak se v tom hrabu postupně. Až udělám tu levou stranu, rozeberu tu pravou stranu a uděláme ji taky.

Fizz
Příspěvky: 8367
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: HON 053

#1028 Nový příspěvek od Fizz »

To me hrozně vadí, pro jednu blbost nedodělat práci a ještě kolem crcačky pro věc za 10korun 50km a hodina času.

Takových věcí co už by se mohlo a co už by se mělo mam dostatek, ale furt je něco přednější. Vzdycky nosím na hromádku až mam pocit ze mám vše a cosi navíc pustím se do toho. Nebo až to jebne. :321:
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21651
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: HON 053

#1029 Nový příspěvek od ota »

Kluci neopravujte věci svářečkou! Celý večer si hraju se svařenýma věcma. Dávám je do původních rozebiratelných stavů.
Pravej svislej čep byl v pořádku. V nápravnici bez jakékoli vůle. Pouzdra jsou asi do 2 mm vymlácený. Ale ty jsem objednal nový. Takže pravá strana nápravy bude jen přepouzdrovat a nový svislý čep.
Ostatní vyvařit opracovat znovu. Už jsem připravil jednu páku na opravu. Vyvařil a teď ji obrobit.
Nemožné, předchozí provozovatel urval šroub na té páce na otočném čepu. No co s tím? Zavarit i se zbytkem šroubu. Nu už mám odvrtáno, závit opravený i díru v páce, která byla taky zavařená. Teď mě čeká vymordovat, odvrtat tu díru pro čep pístnice. Ten někdo pro jistotu povytáhl a zavařil jak z vrchu, tak i odspodu přez závit. Uřezal jsem to a teď to odvrtat a udělat nový čep.
Vyvařit ty chybějící hrany na tom kamenu pro páky na čepech.
No postupně. Jedna páka je už připravená, teď jsem ji vyndal ze slídy.
Pár obrázků toho svářecího opraváře.
Jo jinak středový čep zadní nápravy je z předu festovně obvařenej. Asi začal vylejzat ven, tak ho zajistili.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Fizz
Příspěvky: 8367
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: HON 053

#1030 Nový příspěvek od Fizz »

:D dneska jsem musel zkusmo nastartoval a prohřál honíka. Chytil v pohodě a to je tam nafta z léta a stál od října. Dival jsem se na tu rejdovou paku asi ti to vyfotím :D

Malej se ma to díval a říká: "táto je to ble?" " Rikam jo" a on že "spravíme?"

Budu to muset nechat az bude větší, to by dalo zabrat i Ukrajinci s balšoj bulgarkoj...
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
SV18r
Příspěvky: 50
Registrován: ned dub 22, 2018 8:43 pm
Bydliště: Lučenec

Re: HON 053

#1031 Nový příspěvek od SV18r »

Ota ja som ti to pisal bez strojov sa nezaobides, opravit hona znamena z polovici vyroba druheho

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21651
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: HON 053

#1032 Nový příspěvek od ota »

Tak a druhá páka se ,,koupe" ve slídě. Tahle neměla tak podpálený boky. Tak jsem nemusel navářet takové ,,závěje" svárů. Teď bude tak 4 hodinky ve slídě. A pak očista a zase až bude chvilka, přijdou páky na tvarování karbikem a nakonec na frézku. Na konečné obrobení dosedacích ploch. Ale musí je předhonit čepy. Podle obrobené drážky se bude pasovat páka. Ta drážka s kamenem bude na naklepnutí. 8)

Obrázek

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4230
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: HON 053

#1033 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Proč se to dává do Slídy? A co to je vubec slída? :co?: :red: :smich: dík

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21651
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: HON 053

#1034 Nový příspěvek od ota »

Víš jak se dřív na barák dával břizolit? Byla v tom jako přísada mletá slída. Aby se ta fasáda leskla. Je to nevím, asi nějaký nerost. Ve fabryce byl pytel a v něm ta jemně mletá slída. Páječ destiček obráběcích nožů měl vedle svářecího stolu takové šufle. Když pájel do nožů destičky ze SK po zakápnutí lůžka a přisazení destičky vkládal nůž do hromady té slídy nasypané v tom šufleti. Aby to pozvolna chladlo. Jednou jsem si odsypal. Potřeboval jsem doma zavařit poloosy k traktůrku. A ten svářeč povídal, až je zavaříš strč je do téhle slídy pozvolna vychladnout.
Ta páka po vyvaření byla slušně ohřátá. V té slídě byla 4 hodiny stále tak rozpálená, že bych ji v ruce neudržel za ten druhý konec.
Ta slída asi neprenáší teplo. Když jsem něco vařil a ohřál to že to bylo červené a strčil tam vychladnout pozvolna. Ono vcelku u těhle kovaných věcí to prudké chladnutí není dobré. Tak se snažím v mezích možností domácího prostředí to chladnutí zpomalit. Aby to lak nemělo nějaké pnutí. Mám tu slídu tak to do ní vrazím.

Sadra17
Příspěvky: 6278
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: HON 053

#1035 Nový příspěvek od Sadra17 »

Michal(zetor) píše: pon led 03, 2022 9:19 pm Proč se to dává do Slídy? A co to je vubec slída? :co?: :red: :smich: dík
dává se i do popela, je to kvuli pomalýmu chladnutí 8)
malej traktorista v malým traktoru

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“