HON 053

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: HON 053

#991 Nový příspěvek od ota »

Ano chce to dělat v mládí. Uplně jinak to odsejpá. Postavil jsem dvougaráž a to jsem chodil do práce. Všechno sám. Akorát mi švagr pomohl s vazbou. Pak jsem přestavěl celej barák. Pomahal mi taťík. Ale to jsem měl ještě sílu z toho. Pak jsem přestavěl bývalý chlév na dílnu. Pak přestavěl druhej chlév na dílnu. Potom jsem udělal na půdě podkroví. Zase taťík byl k ruce. V podkroví akorát kámoš nalisoval rozvod topení, jinak jsem si dělal uplně všechno sám. No a nakonec jsem přistavěl ještě tu dilnu. Takovou přístavbu 30m2 z venku té první dílny. Pak jsem proboural okno až na podlahu a udělal tudy průchod. Ta dílna mě teď živí. Znovu jsme stavěli s tatíkem. No a synové pomahali. Taťíkovi bude příští rok 90. Je vitální jak mladej kluk. Když jsme pokládali tašky na střechu nestačil jsem pokládat jak stačil podávat! On je zvyklej celej zivot makat. No já už dvakrát kýlu. A to mě hrozně omezuje. Ale synové umějí za to vzít. Tak snad to nějak spíchneme. Samozřejmě sami. Kolikrát když jsem viděl odborníka jak to kuťil, raději si vše dělám sám. S tesařem jsem se koukal jak dělal vazbu a u sebe jsem si ji pak udělal sám. Oni pořát nemají čas a něco chybí. Jeden mi slíbil tesařinu a tři měsíce trvalo a stejně nepřišel.

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4231
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: HON 053

#992 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Kluci nenapadá vás jak by šlo spasovat na hona věž z desty? Mám jí doma udělanou za traktor, ale budem stavět halu a potřeboval bych ještě výš takže na honu by to bylo ideál. Jde mě spíš o hydrauliku. Nahoru vyjedu s věží, ale jak dolů :-/ :zapomel: Když je potřeba volná vratka a věž je na jednu hadici. Musel bych vždy chcipnout motor nebo vypnout čerpadla a věž spustit. Ale to se mě moc nelibí..... :smich: Je nějaké řešení napadá vás něco? Dík

Uživatelský avatar
Přemo
Příspěvky: 1772
Registrován: pát lis 26, 2010 9:31 pm
Bydliště: Kousek od Hlučína

Re: HON 053

#993 Nový příspěvek od Přemo »

Tak si ste druhe rychlospojky natahni hadici do nadrze,at to nema protitlak :smich: :D
zetor 50super,Z10045turbo,7011,E516B,BSS P53S,6T,P93S,10.08-agro,hon un 050 2x,BDT po faceliftu,bogballe,kertitox ala Napa,a spousta dalších stroju co uz není kam davat:)

Fizz
Příspěvky: 8367
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: HON 053

#994 Nový příspěvek od Fizz »

Stejně to má kladivo, zpátečka je volná.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: HON 053

#995 Nový příspěvek od ota »

Nezkoumal jsem funkce těch dvou trubek pro připojení nářadí. Nešlo by to dát na jednu trubku rychlospojku. Do ní zapojit hadici od věže pro zvedání. Nahoru by zvedal tlak. A když by Jsi chtěl dolů dal by Jsi páku na opačnou stranu a tlak by šel do druhé trubky a z té s napojením na věž by měl tlak i s olejem téct zpátky váhou věže.
Je to tak?

Fizz
Příspěvky: 8367
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: HON 053

#996 Nový příspěvek od Fizz »

Jj.
Bude to ale tlakovat druhou zavřenou hadici.

Na volnoběh by to snad neměl byt problém.

Nebo dodělat přepínání jako má bagr na přídavném okruhu.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: HON 053

#997 Nový příspěvek od ota »

Jo dát tam mezi to ten přepínač hydrauliky na 12V. Mívají to bagry na přídavným okruhu. Zmáčkneš tlačítko a ono to pustí olej sem, nebo tam. Ale asi to bude stát penizé. :(

Fizz
Příspěvky: 8367
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: HON 053

#998 Nový příspěvek od Fizz »

Já to mám mechanický. Páka zvenku na kabině.

Vyhybku mám mezi přídavným okruhem a rychloupínakem.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

pavel sk
Příspěvky: 13098
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: HON 053

#999 Nový příspěvek od pavel sk »

Kolko ta samotna veza vysokozdvihu vazi? UN 053 mal dovolene zatazenie na vylozniku max. 550kg. V robote sme to mali na nom od vyroby aj napisane pri koncovych čapoch kde sa bolcnuje varecha. S tou vezou to uz bude vratke a nestabilne. Ono ten nakladac s adapterom na stohovanie sena dostava uz dost na frak a to ten adapter bol oproti veze ovela laksi. Navise UN nema bezpecnostne zamky na okruhoch. Ak nieco prdne, tak je to pruser jak Brno. Nezabudajte ze je to nakladac, nie plosina.

nabocklish
Příspěvky: 1900
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: HON 053

#1000 Nový příspěvek od nabocklish »

Pavle neboj, při stavbě haly je tolik možností jak se zabít, že převrácený hon je až cca šestnáctá možnost :D

Teď nám tady firma zatepluje halu, dáváme sendvičové panely a všechno dělají z vrchu. Vždy vytrhnou tři - čtyři vlnité plechy a dávají místo nich panely, jeřáb tam nedosáhne tak je položí kam může a zbytek ukládají rukama. Když jsem jim dával podepsat předání pracovního prostoru, tak jsem zeptal že je to sedm až osm metrů nad zemí a jestli by ti chlapi neměli být uvázaní a jejich šéf na to "no měli, ale nic by neudělali". No což, jejich zodpovědnost. Navíc teď v té sněhové kalamitě... :-/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: HON 053

#1001 Nový příspěvek od ota »

Občas se nachomejtnu na stavbě. Když vím, že jedu i s materiálem na stavbu automaticky si beru sebou výbavu. Což je helma, žlutá vesta a když vím že se bude něco manipulovat tak i postroj. Mám to v krabici v garáži a jen to strčím do auta. Už i můj šéf by mě vyjebal, že nemám. Na montáži některé firmy mají na kraji závoru a tam boudičku. Přijede, přijde tam a dědek, bába kdo tam sedí si skontroluje jestli tyhle věci máš na sobě. V Pavlově kontrolovali i pracovní boty. Jak nemáš, nejdeš na stavbu. Tohle jsou už základní věci které vyžadují všude a všichni. Bez nich se ani nikam nejede. A to že i tyhle věci mají i kluci od jinud. I co pro nás smluvně pracují. Dneska si už nikdo nelajzne tyhle základní věci nemít. A to jsme prcek firmička. U jedné firmy co smluvně děláme máme na helmě samolepky s osvědčením. Když náhodou přijde od nich bezpečák kontroluje si co je na samolepce. Když máš nějaký problém, nalípne na helmu samolepku. Po třech samolepkách jdeš ze stavby. Nebo nejdeš na stavbu. A může firmě prdnout pokutu. A to že tučnou. Sem tam někdo slíznul jednu samolepku. Pak už si dáváš bacha na každej prd. Tam jsem v postroji chodil raději i na svačinu! Jistota. Jak jsme byli nad 1,5 m postroj musel bejt. Nikdo ani nepípnul a jak vylezl z auta už ho na sebe soukal.
No máme tu otočnou desku na vidle k honu. Nejsou k ní vidle a ta deska na kterou se vidle nasazují. Ale myslím, že na tom kdysi tady otáčel bedny s obilím. Byly to bedny jako giterbox. Dole s lyžinama. Aby bedna na vidlích držela i po otočení. V pohodě tu bednu zvadal plnou obilí. Kouknu se do katalogu kolik je tam psanejch na ty vidle. Mám to doma. Ale 500 kg má velká lžíce prázdná. To už by pak nezbývalo na náklad nic.

pavel sk
Příspěvky: 13098
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: HON 053

#1002 Nový příspěvek od pavel sk »

Hups. Pockaj. Kus som si tie hmotnosti poplietol :pohlavek: . Tych 550kg bolo na tom vylozniku pre stohovanie sena. Na HON-ke to bolo na vylozniku 1100kg. Ale s tou vezou s vysokozdvihu by som to aj tak neriskoval. Uz na oko by to vypadalo ako zliepka vo zdvihnutej polohe. Stacilo ked sme stali dvaja vo vareche zdvihnuty tak sa to do stran na tocni hojdalo a to neni ten HON vybyty na pakach otoce.

Fizz
Příspěvky: 8367
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: HON 053

#1003 Nový příspěvek od Fizz »

Prd, bude to kolem 2t, plnou velkou lžíci písku nalozis do Tatry.

Na háku zvedám panely ana držku nepadam. Tak tak, hák je delší o metr, nez výložník, a panel má cca 2300, takže cca 2t na haku nebo 1600 v sufanu je v pohodě.

Oficiální nosnost: v lopatě 1100kg (u vojáků, malá lopata)
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

pavel sk
Příspěvky: 13098
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: HON 053

#1004 Nový příspěvek od pavel sk »

Co som nasiel tak tych 1100kg je udavana nosnost nakladaca bez ohladu aka je na nom zavesena varecha. Netvrdim ze nezodvihne aj viac. To mas Fizz pradvu. On toho zodvihne hodne. S roboty to poznam lebo este mame par kusov v prevdzke. Na haku dvihame bezne 1000kg vaky s osivom do sejacky pri sejbe. V terene v naklonoch to s tym nakladacom uz mierne cviči. Na dvore po rovine je to este v pohode a to mame 4X4-ku. Ja som skor reagoval na pouzitie tej vysokozdvyznej veze co sa tu spomenula na UN a stabilite ked sa to vsetko zdvihne a vysunie do luftu.

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4231
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: HON 053

#1005 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

No máte pravdu že to s tou věží nebude uplně dobrý. Ale potřebuji to spíš na montáž po hale. Né na zvedání těžkých věcí do výšky. U té klece na vidlých je problém jak psal Pavel že Hon nemá hydraulické zámky no toho jsem si vědom :pistol: Muselo by se tomu prostě věřit.... :co?:
Jinak ano má psaný na koci ramena nějakých 1100 nebo 1200 kg ted nevím přesně. Ale veme daleko víc. Ted jsem na paletizačních vidlých převážel 1700 kg. A tom dělané masivní těžké vidle ještě k tomu. Takže s vidlema si myslím skoro necelé 2 tuny. Mám teda vzadu přidané závaží. Není to na žadné blbnutí tohle už, ale pomalu se to převézt dá ;-) Hydraulika to bere v pohodě na volnoběh. Ta je asi dost předimenzovaná :)

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“