Zetor crystal spojka PTO

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MartinL
Příspěvky: 81
Registrován: sob čer 28, 2014 4:36 pm
Bydliště: Vysočina

Zetor crystal spojka PTO

#1 Nový příspěvek od MartinL »

Zdravím, mám takový zapeklitý problém s vývodovým hřídelem na mém crystalu. Strašně dlouho trvalo než se sepnu, třeba i 2-3 minuty, když už se sepnul, tak se točil, neklouzal. Předpokládal jsem závadu vzadu ve spojce, tudíž jsem ji rozebral, dal nové manžety, lamely, okroužky, vše důkladně zkontroloval. Bohužel problém přetrvává. Sehnal jsem si budík a změřil tlak na přívodní trubce. Výsledek je takový, že tlak tam naběhne až po nějakých 3 minutách. Když změřím tlak na druhé trubce na brzdu, tlak tam naběhne během 3 sekund, nějakých 11-12 bar.
Nesetkal se někdo z Vás s takovým problémem ? :'(

pavel sk
Příspěvky: 13098
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor crystal spojka PTO

#2 Nový příspěvek od pavel sk »

Dôlezity je tlak na tlakovej rurke. Kolko si tam nameral??? Tam by si mal namerat tlak 1,5 MPa pri nasobici v rezime korytnacka. Pri merani ked prepnes nasobic
do rezimu zajac, tak by ti malinko mal poklesnut tlak, ale hned sa dostat spät. Tym vylucis, ze ti tlka neuteka cez nasobic. Nasobic ti pracuje normalne?

Uživatelský avatar
Martin90
Příspěvky: 1615
Registrován: pát lis 12, 2010 9:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zetor crystal spojka PTO

#3 Nový příspěvek od Martin90 »

Shodil bych řadící páky, podlahu u nich a zkontroloval krok příslušné páky na víku převodovky. Odpoj táhlo a zkus to ovládat přímo na víku. Nezapomeň si vyřadit rychlost. Vypadá to, jako by soupatko v rozvaděči nedošlo do dané polohy. Jinak ještě max nečistota
někde v potrubí .
Zetor 8245 Turbo, Zetor 12145 Turbo, ZTS 16245 Super

Uživatelský avatar
MartinL
Příspěvky: 81
Registrován: sob čer 28, 2014 4:36 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Zetor crystal spojka PTO

#4 Nový příspěvek od MartinL »

Násobič pracuje normálně, reaguje hned a neklouže.
Zdá se, že jsem problém vyřešil, páčka na tisícrihanu byla pootočená a narážela do oka trubky, tudíž nepřesunula šoupátko až do krajní polohy.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“