Soustruhy

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13962
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Soustruhy

#10951 Nový příspěvek od Čárls »

Ty jehly znám u nas se používal do drasadel na folii a z tý pak dělaj špagáty :) Jsou dobrý na rýsovací jehly 8)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15218
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Soustruhy

#10952 Nový příspěvek od kenybz »

mikrometr do svěráku no když jich má tolik a furt má málo haha :smich: :friends:
no a misečka plná pidi nástrojů paráda...dneska jsem sa krátce stavil na firmě, že udělám další zkušební chladič no co ti hošani spáchali v nástrojárně to je na poblití :vztek:
a ta cifra co to stálo už aby bylo centrum bo na to nemám nervy cosi gdesi zadávat a pak ten výsledek

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21639
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#10953 Nový příspěvek od ota »

Čárlsi to nejsou jehličky. To jsou TK vrtáčky a frézičky. Začínají na 0,2 mm a 3 mm je max. Ale tentokrát je jich prej hodně ulámanejch. Nekoukal jsem, nebyl čas a neměl jsem lupu. Byla někde položená u soustruhu. Ta pánvička bude mít v sobě třeba 8 kg. Soused ji vytáhnul z auta a postavil na střechu a prej vezmi si ji. Zatáhnu za ten heft a kurva to je těžká pánev! A souseda to teprve trklo. Kurva to jsem ti nadělil kolik kilo k prdu. Co s tou pánví? Coby tu Ti vrátím! Hned vzal magnet a kurva není ani nerez, ani hliníková. Ale šlupka je slabonká, nebude to zase takovej prodělek! Ten obsah to bude ta váha. No dostal jsem ještě dvě Orsty. Pomohl jsem sousedovy vypeklovat hasičskou 8 stříkačku z kufru. Tak prej za odměnu. Stříkačka kompletní, akorát někdo nechal otevřený ty dva prťavonký kohoutky na válcích a natekla tam asi voda. Chtěl jsem tou pákou zatáhnout a soused ječel jak díťě, né né, aby se ten novej motór nezjebal. Všechno na tom cajk, akorát ji asi přivezli na vozíku a schodili ji dolů a nádrž je trochu spláclá. Jinak nic. No kroutili jsme oba dva hlavou, že dovezl by jsi kompletní 8 stříkačku do šrotu? Asi jsou tací, tahle ta je už třetí co soused dovlekl.

Fizz
Příspěvky: 8364
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Soustruhy

#10954 Nový příspěvek od Fizz »

Nejsou to nástroje na tištěný spoje?

Co s tim budeš dělat? Mě tyhle hodně malý veci většinou hrozně nasiraji. Malý veci jsou fajnový ale moc malý radši nee. 😁
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19330
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Soustruhy

#10955 Nový příspěvek od Britt »

Tak tohle už jsou opravdu pidi nástroje. U vrtáků začínám na 0,5 a frézu mám nejmenší 1mm. Na drobotinu používám tyhle Pico nožíky a je to paráda s nimi dělat.
Nakoupil jsem jich na burze slušnou zásobu, za pár kaček.
Obrázek
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21639
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#10956 Nový příspěvek od ota »

No když on soused nabere pro sebe a nabere pro mě. Je to na kila. Minule tam byl 60 l sud plnej. Teď bylo jen trochu v bedně. Ale už stačí, další netřeba. Jo jsou v tom občas plastvý šponky. Ale vše je perfektně ostrý.
Vrtám s pidivrtáčkama každou chvíli. Naposledy jsem vrtal hasičům jakousi tuplovanou trysku do karburátoru. Dírky byly malí a chtěli tam 0,7 mm. Otevřu ten zásobnik kde to mám roztříděný, vyndám průměr a vyvrtám. Uklidím spátky.
Soused měl krabici šroubů. Taky mi ukazoval. Jsou to Texy různých délek. Zase to někde vyčuchal. Kluci kdyby toho byla bedna, ale ukazoval mi fotky. Nechceš nabrat taky? Asi kybl bych vzal. Co by ne za tu cenu. V tom kovošrotě je kontejner a soused odhaduje 5 tun. :vysmech: V pondělí to jede nabagrovat. Aspoň něco. Chlápek ve šrotě že povídal, dneska to tu je a zítra to může bejt v huťích. Prostě to potká v rozumnou dobu tak vezme i mě, ví že neodmítnu a hodí se mi to. Je to na kila. Cena tedy mizivá v poměru s užitkem.

Tomas6
Příspěvky: 5789
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Soustruhy

#10957 Nový příspěvek od Tomas6 »

Akorát aby to s těma texama nebylo, jak když jsem před časem potřeboval v neděli našroubovat plechy na střechu. A pochybělo mi asi 20 ks. Tak jsem poslal manželku do OBI se vzorkem, dovezla a už na první pohled šmejdy. Vrtáčky kulaté a samože nevrtaly. Být to těch 200 ks co jsem našrouboval předtím, tak by mne asi omylo. No pěkně 20 děr předvrtat vrtákem a pak tam našroubovat tex. Takové texy jsou k zlosti.
Nebo co jsem kdysi v železářství koupil M10 šrouby a ony byly tak M9,5. Matka na nich vaklala a při dotažení se šroub strhl. Takže na nic. Měli jsme jich asi 300 ks a při reklamaci, víte pane ono se někdy stane že přijdou šmejdy...
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13962
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Soustruhy

#10958 Nový příspěvek od Čárls »

Oto budu muset k vočaři nebo si to příště víc zvětšit No mě to připomnělo právě ty jehly jjá se s takle malými nastroji nesetkal Jedině s vrtáčkama ty sem si nabral v práci když sem dělával a vrtal tišťáky a to byl nejmenší 0,4 u nás s nimi vrtají trysky na síťovinu co se dává do země nad kabely a taky to plastový pletivo Mají na to spešl vyvrtávačku a hlavičku na tyhle vrtáky Měl sem i takovou malou stojanovou vrtačku točila 10000 otáček ale pak jen překážela tak si ji odvez kamarád co dělá elektroniku a dá se říci skoro vše co jsem už nepotřeboval na bastlení s tišťáky
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19330
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Soustruhy

#10959 Nový příspěvek od Britt »

Teď jasem přijel z burzy a shodou okolností jsem tam zahlédnul ty Pico nožíky. Už podražili a chtějí za jeden 50Kč. :smich:

Karle, Tomáš mi pozdrav vyřídil a taky jsem tam stihnul prohodit pár slov s Otou. :)
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13962
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Soustruhy

#10960 Nový příspěvek od Čárls »

No zkus ho koupit normálně a ne na burze asi se ti protočí panenky v sloup :smich:
Je jeden poznatek po návštěvě servisu Jak sou mazaný ložiska vřetene na SN 50C :smich:
Sem zvědav kdo odpoví správně :smich:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19330
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Soustruhy

#10961 Nový příspěvek od Britt »

Já vím co stojí, ale předtím je měl za 40. :smich: :smich:
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13962
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Soustruhy

#10962 Nový příspěvek od Čárls »

Je jeden poznatek po návštěvě servisu Jak sou mazaný ložiska vřetene na SN 50C :smich:
Sem zvědav kdo odpoví správně
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21639
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#10963 Nový příspěvek od ota »

Měl jsem je v ruce taky. Že Jarda povídal, že pěkně jdou. Ale prd, i s brejlema jsem blbě viděl tvar břitu. :D
Myslím že nejlíp vyšly u Inda kdysi. Koupil jsem u něj 10 mm průměr hvězdičku. Povlakovanou, byly vedle těhle nožejčků. Vybral jsem pohledem ,,lepší". Tyvogo má za sebo tisíce sražení a furt bere jako po másle! Kurva ze já si nevzal aspoň 4. Takhle s ní chodím od vrtačky k soustruhu a nebo k bateriovce. A furt ji někde hledám.
Jardo dole v předposlední řadě byl mladej klučina. Na stolku měl jakési věci na veterany. A měl tam dvě krabice se sadou nožíků. Jakási Čína. No ale měl destičky. DCMG Iscar a jakési čtverečky CCMT od Mitsubishi. Povlakované. Ty Dčka byly Iscar. Chtěl 250 Kč za krabičku. Vzal jsem ty Iscary. Na ty CCMT nemám držák. Byly to snad 7 mm hrana prťavky. Jo měl tam ty kloubkový hadice na emulzi modrý po 50 Kč s kohoutem a po 30 Kč bez kohoutu. Taky jsem si vzal. Příště pohledá malej držák na DCMT abych si udělal tu tyč. Za držák chtěl 300 Kč. Ale nechci s CCMT 07. To by bylo prťavka a hlavně tyhle destičky nemám jinde.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21639
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#10964 Nový příspěvek od ota »

Co si matně pamatuju SN soustruhy měly z pohledu čela vřeteníku průhledítko na olej. Ale už si nepamatuju, jestli tam něco teklo, kapalo. No ten fungláč co kdysi přivezli do nástrojárny hřál jak kamna od novoty. A chodila tam ,,mastelnice" s konví, takže tam někam tu J4 musela lejt. Ale je možný že tam v ložiskách je jen náplň a nemastí se to. Neměl jsem to nikdy rozdělaný před očima.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19330
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Soustruhy

#10965 Nový příspěvek od Britt »

ota píše: sob zář 04, 2021 12:12 pm Měl jsem je v ruce taky. Že Jarda povídal, že pěkně jdou. Ale prd, i s brejlema jsem blbě viděl tvar břitu. :D
Myslím že nejlíp vyšly u Inda kdysi. Koupil jsem u něj 10 mm průměr hvězdičku. Povlakovanou, byly vedle těhle nožejčků. Vybral jsem pohledem ,,lepší". Tyvogo má za sebo tisíce sražení a furt bere jako po másle! Kurva ze já si nevzal aspoň 4. Takhle s ní chodím od vrtačky k soustruhu a nebo k bateriovce. A furt ji někde hledám.
Jardo dole v předposlední řadě byl mladej klučina. Na stolku měl jakési věci na veterany. A měl tam dvě krabice se sadou nožíků. Jakási Čína. No ale měl destičky. DCMG Iscar a jakési čtverečky CCMT od Mitsubishi. Povlakované. Ty Dčka byly Iscar. Chtěl 250 Kč za krabičku. Vzal jsem ty Iscary. Na ty CCMT nemám držák. Byly to snad 7 mm hrana prťavky. Jo měl tam ty kloubkový hadice na emulzi modrý po 50 Kč s kohoutem a po 30 Kč bez kohoutu. Taky jsem si vzal. Příště pohledá malej držák na DCMT abych si udělal tu tyč. Za držák chtěl 300 Kč. Ale nechci s CCMT 07. To by bylo prťavka a hlavně tyhle destičky nemám jinde.
Oto, když jsem tam šel, tak tam nikdo takový nebyl, ale je fakt, že spousta prodejců vybalovala ještě v půl deváté.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“