Vas nazor na japonske malotraktory

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 16595
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#211 Nový příspěvek od oco13 »

Shibaura D265F - pri 2000rpm 4ka cestná ide 10km/h, a to je maximum ktoré som ochotný akceptovať aj na asfalte, po polných chodím 5km/h. Merané aj GPS pre kontrolu- aplikacie v telefonoch. Mám Fkové tabulky a prehadzujem si ich medzi traktormi, ale radšej idem do vinohradu pol hodinu v klude ako s vytreštenými očami a nervozny 15 minút. :-/ Klbák na 4ke cestnej vraj dá 45km/h, ale to si trúfol len syn, ten je mladší a odvážnejší ako ja. :-/

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 16595
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#212 Nový příspěvek od oco13 »

Ešte k japonským malotraktorom - neviem kde inde to dať. :-/ Tieto dvojkoláky sa už objavujú aj na bazoši za celkom normalne ceny - tu je jeden s mulčovačom.

A tu jeden na predaj https://dom.bazos.sk/inzerat/128113173/yanmar-yt6.php
U mňa časom takýto určite pribudne. 8)

ibanez5
Příspěvky: 1637
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#213 Nový příspěvek od ibanez5 »

No moje Iseki Ts 1610 4x2 jede těch 15 km, to je max, ale Z25 K mi jelo uplně stejně rychle, tak mi to nevadí...Mám tam ale 22 gumy a iseki Ts 1910 má 24 gumy a traktor je to naprosto stejný, tak možná v budoucnu když o nějaké slušné disky s 24 gumama zavadím, tak to předělám... Mám cestovní + 2 redukce, tak mi to vadit nebude a výhoda 4x2 je že se řeší jenom zadek :) Ale když jsem se díval na Tractordata.com, tak tam ty rychlosti byly u některých typů fakt jenom 12 km, nebo i 10 myslím... 8)
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3660
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#214 Nový příspěvek od ladiki »

většina těch strojů jede oněch 14-15km/h, OVŠEM, při maximálních otáčkách motoru. Pokud je někdo zvyklý prdlat nad volnoběhem, tak to nepoletí ;-)
Až ty opravdu malé strojky kolem 10koní mají tu maximálku kolem 10km/h.......je to vše dáno legislativou

V manuálech je jasně stanoveno, jaký obvodový rozměr musí traktor mít, k tomu max rychlost 15km/h, aby šel provozovat s řidičákem na B= osobní auto. Pokud je traktor větší, má větší maximálku, už nejde legislativně řídit "po našem skupinou B", ale je třeba další skupina=nový řidičák.....v přepočtu, řidičák na tento stroj vyjde kolem 100.000,- CZK a vyplatí se jen tomu uživateli, který to se zemědělstvím, myslí vážně :ano:

hobr
Příspěvky: 4066
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#215 Nový příspěvek od hobr »

Nějak jsem nepochopil Tvůj příspěvek - řidičák za 100 litrů? To je trochu moc... :obchod:
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3660
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#216 Nový příspěvek od ladiki »

píšu o japonské legislativě.... ;-)

hobr
Příspěvky: 4066
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#217 Nový příspěvek od hobr »

Nechci Tě chytat za slovo - v Japonsku se platí CZK? :-/
Ale vážně - co my máme společného s japonskými předpisy? Pokud je traktor tady, tak mohu řídit se skupinou "B", nebo "T". A vo tom to je. Nějaká japonská legislativa mě nezajímá, raději bych uvítal info o té naší. :ano:
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

andre.marek
Příspěvky: 682
Registrován: stř črc 05, 2017 8:24 am
Bydliště: Nový Jičín

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#218 Nový příspěvek od andre.marek »

:-/ ladiki píše přece, že v přepočtu. Navíc je to téma japonských traktorů, kde se řeší jejich rychlost. Jsem rád za takové příspěvky rozšiřující obzory.
Ladiki díky za osvětu.
Naše legislativa by měla být všeobecně známá...

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 16595
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#219 Nový příspěvek od oco13 »

hobr píše: stř zář 01, 2021 9:08 pm Nechci Tě chytat za slovo - v Japonsku se platí CZK? :-/
Ale vážně - co my máme společného s japonskými předpisy? Pokud je traktor tady, tak mohu řídit se skupinou "B", nebo "T". A vo tom to je. Nějaká japonská legislativa mě nezajímá, raději bych uvítal info o té naší. :ano:
Povedal by som, že japonské traktory sú stavané podla ich legislatívy a tá naša je im ukradnutá. My ako trh sme nezaujímaví ešte aj pre Azerbajdžan. :typek:

hobr
Příspěvky: 4066
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#220 Nový příspěvek od hobr »

Oco - souhlasím, staví si to podle jejich předpisů :ano:. Ale tady žijeme v ČR (SR) a je mi to u zadele, co je za legislativu v Japonsku.
Je mi vcelku jedno, jestli to "jede" 10 nebo 100 km/h a jestli se u nás prodá 10 nebo 1000 traktorů. Mě zajímá legálnost provozu tady a teď! :obchod: :evil:
Rychlost se dá zvýšit většími gumami, kdo to chce udělat, tak si to musí spočítat... :-/ U 4x2 není problém, u 4x4 je to horší...
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 16595
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#221 Nový příspěvek od oco13 »

No aj s tou legálnosťou je to rozdielne na oboch stranách rieky Moravy.
Slováci to spravili nejako takto Obrázek
P.S:: ak ide na cestu Shiba tak sa tabulka len precvakne. :D

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3660
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#222 Nový příspěvek od ladiki »

Hobr...tak legislativa v CZ je velice jednoduchá. Šedý dovoz na značky jen vyjímka užití pozemní komunikace-úředník od úředníka. To vše do doby, než se něco semele a pojišťovna ukáže dlouhý nos.

A k těm větším gumám. Při větších kolách se maximálka zvýší jen nepatrně o 1-2km/h. Ale naroste větší kroutící moment přenášený do převodovky. U předních kol může být problém s rejdem, výkyvem...tudy cesta nevede. Už jsem pár kol na traktorech měl ;-)

Uživatelský avatar
HONZAD
Příspěvky: 438
Registrován: pát čer 19, 2009 6:15 pm
Bydliště: Brno - venkov

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#223 Nový příspěvek od HONZAD »

Také názor na japonský traktor:

Třeba to někomu pomůže v rozhodování.
Yanmar Fv230D
Mt8-70 MINI
2xFortschritt E931.50 + jeden předělaný na 4takt, zahradní rider MTD Gartenmobil 8/760 HA
Čím jsem starší, jsou jsou moje hračky dražší.

Risardo
Příspěvky: 12
Registrován: stř lis 24, 2021 3:04 pm
Bydliště: Dačice

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#224 Nový příspěvek od Risardo »

Zdravím všechny diskutující :-)
již delší dobu uvažuji o nějakém pomocníkovi na zahradu a to ve formě malotraktoru. O japonských strojích jsem věděl jen okrajově, ale po těch mnoha probdělých večerech a surfováním po webu už mám daleko jasněji. Je toho hodně a pro laika jako jsem já je těžké vybrat.
Vím co chci - nejsem zemědělec, nemám lesy a potřebuji pouze tahat vozík s čímkoliv (zemina, dřevo, tráva atd.), takže plně naložený Agados s celkovou hmotností 750 kg. Zahradu mám do kopečka (cca 12%), cestu zpevněnou zámkovou dlažbou. Takže stroj by měl toto zvládnout.
Mám malý "domaděl" z motorem ČZ175 + převodovka nevím z čeho a ten to samozřejmě nezvládne. Traktůrek je lehký a fyzikální zákony neoblbnu. Proto rozhodování co koupit !
1) již zmíněné japonské malotraktory ... prošel jsem obsáhlé diskuze kde nejlépe koupit, jak silný, zda 4x4 a nebo jen zadek atd.
2) užitkovou čtyřkolku
U malotraktoru nevyužiju všechny jeho funkce (hydraulika, hnaný hřídel) a připadá mi to jako jít na zajíce s kanónem. U čtyřkolky bude přidaná hodnota ve formě zábavy.
Kolik do toho chci vrazit? No, co nejmíň ... :-) Ale vím že za méně peněz bude méně muziky. Japonci do 100 tisíc Kč budou dosti rizikové, co jsem viděl tak jsou to staré orezlé krámy co toho mají jistě hodně za sebou. Odborně repasované budou dražší. U čtyřkolky 300 ccm (nejmenší z užitkových) si nejsem jistý, zda splní mé požadavky a utáhne 750 kg do kopečka. Lehce ojeté do 100 tisíc není problém, nová Linhai lehce nad. Ale i silnější 500 ccm se dají sehnat za solidní peníze ...
Poraďte mi prosím .. ;-)
Děkuji ... Richard

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2710
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#225 Nový příspěvek od Šéďa »

Já se čtyřkolkama nemám velké zkušenosti, ale tahaj vleky, to je pravda, ovšem po silnici, lesní cestě, ap. Když si vezmu, jak tahám vlek po zahradě já s hnojem, trávou, pilinama, zeminou, bordelem ze zahrady, tak je to vždy krok sum krok, potřebuji co nejpřesněji zajet třeba k záhonům nebo jet po záhonu a na to potřebuješ 4x4 s redukcí a hodně malým rejtem. Mám za to, že se čtyřkolkou se ta manipulace hodně ztíží. Na tý zahradě ten traktor nenahradíš. A pokud uvažuješ nad cenou kolem 100 tisíc, tak to už je hodně pěknej japonec. Pro tebe bude stačit nějakej malej mězi 15 - 20hp.

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“