Soustruhy

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DODOTRAK
Příspěvky: 1021
Registrován: ned lis 02, 2008 10:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Soustruhy

#10891 Nový příspěvek od DODOTRAK »

:friends: Zdravím chlapi.
Riešil tu niekto na SV 18 RA vysuv vany na špony dopredu?
Kedže sustruh bude pri stene a vaňa sa vysúva pri čistení dozadu.
Ak to má niekto prerobené dajte typ ako na to .
8)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21637
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#10892 Nový příspěvek od ota »

Mám to stejně. Soustruh u zdi. Vybírám špony ze předu. Bez vysunování vany. Špony dávám do 60l plechového soudku. Tedy více soudků. Jde to uplně luxusně. Droboťinu lopatkou a struny v rukavicích přendám. Je to vejškově akorát. Nu vykydal jsem takto tuny špon. Letos po jaru asi 1,5 tuny špon. Za těch asi 7 roků co to tak mám pár tun už vybráno zpředu. Odjedu suportem na konec a vyberu špony v pohodě. Bez problémů.

Uživatelský avatar
winch
Příspěvky: 2223
Registrován: stř bře 11, 2009 12:08 am
Bydliště: Pov. Bystrica

Re: Soustruhy

#10893 Nový příspěvek od winch »

Tiež vysúvam dopredu, Ten horný plech odložím, a vaňu vysuniem. Vaňu som myslím zdvihol málo nahor- teda ľavú stranu, aby lepšie odtekala emulzia.ObrázekObrázek
Starý, dobrý je to stroj, som rád že mám traktor môj.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21637
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#10894 Nový příspěvek od ota »

Já ten plech nevyndavám. Jde to v pohodě i s ním. Když mám špony céčka, je jich ve vaně třeba 80 kg a lopatkou je v pohodě vyndám dopředu. A to že vybírám při hřídelích metráky špon, není to problém. Struny, táhlé špony v rukavicích pokoulím vanou, aby z toho byl takový váleček, nebo koule a to jde v pohodě vyndat ani to nenadělá kolem bordel. Jinak to vytahám rovnou do soudku. Mám jich asi 6.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20611
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Soustruhy

#10895 Nový příspěvek od vitex »

Vanu jsem otočil a vysouvám ji dopředu.Žádný problém.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21637
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#10896 Nový příspěvek od ota »

Nojo u RDčka to nelze. Nejde vysouvat dopředu. Taky jsem to tenkrát študoval a když jsem tam tu vanu zezadu nasunul opačně a ten přední plech měl venku zkusil jsem zazadu vysunout vanu dopředu ven a nešla. Obejdu mašinu a aha, od suportu dolů je taková trubka s husím krkem kde vede elektrika od potenciometru. Takže jsem to zase přeskládal jak to bylo. A vybírám předem bez problému taky. Včera jsem narazil v pánské hračkárně na plechovou lopatku. Paráda zakoupil jsem. Ta plastová co mám toho vybírání měla plný brejle. A hlavně při hřídelích které dost dělám se zatavovaly horké špony do lopatky.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19330
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Soustruhy

#10897 Nový příspěvek od Britt »

Já mám plechovou lopatku a shrabuju to malířskou špachtličkou. Nejhorší na tom je to ohejbání. Zrovna teď mám plnou vanu a potřeboval bych jí vykydat.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21637
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#10898 Nový příspěvek od ota »

Jardo kydám u hřídelí třeba 80 kg céček z vany. Je to tak 3/4 60l soudku. Vždycky si říkám, až tu další. A pak je tam kopec jak Říp! Teď dělám na frézce už asi 14 dní a špon malej kyblíček od barvy. Vysavač to spolyká. Ale mám hotovo. 1050 drážek 11mm frézou. Vyštrachal jsem hrubovací 11 TK frézu a jede furt stejně. Akorát když jsem s ní kdysi frézoval, nedával jsem pozor a rychloposuvem najel na čelo a vylomil jsem dva zuby. No musím najíždět pomalejc z kraje a jak si udělá dírku tak už jede. Propíchnu 10 mm plocháč a pak jedu už do plnýho podélně najednou drážku 35 mm dlouhou. V pohodě. Povídal mi šéf že těch plocháčů bude ještě asi 660! Teď jich bylo 344. No asi je nestihnu udělat už to rovnou teď vím. :smich:

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19330
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Soustruhy

#10899 Nový příspěvek od Britt »

Já si teď dělám ze 110 materiálu unašeč na stovkovou univerzálku do otočného hrotu a to je kurva materiálu, co musím odtočit. Sype mi to krásná céčka, ale ty svině lítají všude a levačku mám popálenou od nehtů až ke krku a nohy taky, protože jsem frajer a stojím u toho v nátělníku, ktaťasech a pantoflích. :smich:
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1901
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: Soustruhy

#10900 Nový příspěvek od stanik84 »

Není snad problém kus plechu a dva magnety? Jinak to tak dopadá :D . Cvakneš na nožovku a valíš.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21637
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#10901 Nový příspěvek od ota »

Mám na to udělanej kryt. Na konci suportu nasadím na rybinu utáhnu šroub a mám pokoj. Z hliníkoveho plechu kryt a plexisklový okýnko. Na hřídele to jinak nejde.
Ale to že Ti létají špony nahoru je daný utvařečem třísky. Měl jsem jeden typ destičky a ty měly utvařeč, ten tlačil špony parádně dolů pod držák. Dal jsem jinou a špony 5m daleko létaly. Vyzkoušel jsem 7 typů stejné destičky každá měla jiný tvar utvařeče. Zkoušel jsem kvedlat posuvama a buďto lezou struny, nebo spirálky a nebo céčka. Ale odhoz třísky je daný tvarem utvařeče. To jsem už zjistil. Scháněl jsem ten jeden typ a už nesehnal. Každej nabídne destičku a to je dobrý to bude fungovat. Nefunguje to.
Na plechy na magnetech bacha. Když Ti chytne univerzálka špony nebudeš stačit uťíkat! Všechno to mám za sebou. Opřené plechy za šrouby univerzálky, vytahlo to šponu a už to lítalo. Nejlíp je, pevně spojený šroubama. To třeba kryt jen ohne, odstrčí a nelítá to po dílně. No musíte si ťím projít, pak si to uděláte pořádně.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13961
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Soustruhy

#10902 Nový příspěvek od Čárls »

Jardo proč se ohejbat to chce jak v kravíně udělej si škrabák a šikovnou rukojeť vyškrábneš celou vanu přímo do kyble na špony
Já takto kydám sn 50 a předtím sv 18 přímo do kolečka 8) No a jestli tam nějaký zustanou v koutě tak na příště :)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21637
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#10903 Nový příspěvek od ota »

Čárlsi na fabryce jezdil jakýsi Olda sponař. Docela hodně pil! On měl vozik s bantamkama a na něm takovou plechovou vanu. Z boku držák a tam lopata, kopáč a koště. Přijel a kopačem ,,vykopal" vanu špon u soustruhu do té korby jeho vozíku. Pak pometl co spadlo vedle voziku hodil to do něj a jel s ťím na šroťák. Tam byly z panelů díry. Tam se sypaly špony ještěrkou nebo Olda z voziku. Kolikrat měl pod kůží a ta kára mu tam slítla dolů. Pak mu ji ještěrkář vytahnul. Ale když přijel kovošroťák, vybral drapákem špony, dole jezero emulze. A marast tam třeba z liťiny. Oldova kára měla v bantamkách tisíce špon napíchanejch. Občas se některá prokousala na duši a kára lehla na disk. Ty bantamky tam měl z tříkolové ještěrky. Ty měly tlustou gumu a chvíli to trvalo, než špona prošla k duši. Když pak skončila fabryka Oldova kára ležela v díře na spony. Sundal jsem si z ní ty bantamky a vzal dom.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13961
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Soustruhy

#10904 Nový příspěvek od Čárls »

No my máme kontejner na dílně vodě nepropustný a venku velký konťas no a my kolečka s bantamama bezdušáky takže plná guma tam se nějaká ta šponka vejde než se mění na mým kolečku po 25 letech se teď dávalo nový No už sem se naučil nepřetěžovat kolečko do konťasu na dílně to musíme ručo .
Ale mám vyhodu jeden ochotnej mladej frezař když vidí plný kolečko u mně u soustruhu se sám zveden a jde vysypat s druhým mlaďým ( je jim jednomu 30 druhýmu 20)
Já dnes odpočívám a chystáme ženiny kulatiny
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19330
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Soustruhy

#10905 Nový příspěvek od Britt »

Oto, to je smutný čtení. Tady skončila spousta fabrik, mašiny nechali rozflákat a ani nešly na šroťák, ale rovnou na vagony a do hutí s nima, aby si náhodou někdo nepomohl. Tonu Pečky vyrabovali amíci,ŽOSka zašla na oubytě...
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“