Kovošrot

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
P.S.
Příspěvky: 5107
Registrován: úte srp 04, 2009 6:38 pm
Bydliště: KT

Re: Kovošrot

#3316 Nový příspěvek od P.S. »

Je fakt, že malé střední německé firmy odebírají výrazně méně plechů. Jen firmy které mají státní zakázky, tak ty jedou na plný plyn. Kilo nerezu stojí 3€. Paket plechů který váží cca. 2,5t, tak to je cena úděsná.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21637
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kovošrot

#3317 Nový příspěvek od ota »

Kdo pozná, z čeho by byla tahle almara? Bude mít kolem 80- 100 kg. Nevážil jsem ji. Ale manipulovali jsme s ní ve dvou. Pravdépodobně by to měla být jakási dodávka. To řazení asi bylo ulomené a je to upravované.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
winch
Příspěvky: 2223
Registrován: stř bře 11, 2009 12:08 am
Bydliště: Pov. Bystrica

Re: Kovošrot

#3318 Nový příspěvek od winch »

To čerpadlo mi pripadá Soviet union- pozri zozadu na štítok, či tam nebude azbuka.
Starý, dobrý je to stroj, som rád že mám traktor môj.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21637
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kovošrot

#3319 Nový příspěvek od ota »

No moc jsem to nehledal, hnul jsem si zase se zádama a byl jsem rád, že se o mě soused postaral s vykutěním z kontejneru a naložením. Potřebuju vypustit zbytek oleje a nalít tam něco na konzervaci. Uvnitř je to čisté. Tak se pokusím podívat co by kde bylo. Ale takhle na první pohled ani čísílko, ani písmenko nevidno.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21637
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kovošrot

#3320 Nový příspěvek od ota »

Tak jsem chvilku hledal a našel jsem jen jeden podobnej obrázek téhle převodovky ale byl to inzerát na Slovenském bazoši a je už smazaný. Ten pidi obrázek co se zobrazí ve vyhledávači by vypadal stejně jako ta moje převodovka. A u toho odkazu je ,,převodovka Gaz" Ale nějakej starší typ náklaďáku to bude. Všechny Gaz pak jsou spíš ležatý převodovky. Tahle ta je stojatá hodně podoná jako ten Garant. A z boku ten náhon. Vzadu to mělo asi ruční brzdu. Je tam takovej štít zbytek po ní. A předek je upravenej a řazení taky. Asi to někdo ulomil tak je to tam opravený jak to asi šlo.

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1901
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: Kovošrot

#3321 Nový příspěvek od stanik84 »


Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21637
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kovošrot

#3322 Nový příspěvek od ota »

Jo to bude přesně ono! 8) Gaz 53. Zajímavéé je, že snad v 99% je jen holá převodovka a jen pár obrázků je s tím předním vývodem. Mohlo to být třeba pro vojenské učely, ale zase by to mělo asi jinou barvu. Zajímavé, kde se ta převodovka tady vzala. Měl jsem ji v merku možná rok. Ale nevěděl jsem, jestli je na prodej. Myslel jsem, že ji má majitel jako náhradní k nějakému autu co tam provozuje. Jednou jsem se na ní zeptal a on že se dohodnem, jestli ji chci. Ale asi uklízeli a tak ji vyhodili, i když jsem měl zájem ale asi jen tak že jsem se pořádně navymáčknul. Ale vyndali mi ji tak je doma.
Ještě by to chtělo sehnat ten krk řazení. Ten můj je poškozenej. Řadit jde normálně, ale kdyby někde vyplaval byl by dobrej. 8)

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1901
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: Kovošrot

#3323 Nový příspěvek od stanik84 »

Tak sundej víko, odmontuj to dodo (dodělej doma), přefrézuj vršek víka a udělej to, jako to má LKT.

Jeden dlouhý zimní večer:

https://www.bendula.sk/bendulam/eshop/3 ... a-Standard

K čemu ti to bude? Jako taky tahám domu ledaccos, ale takový zgarby ještě ne. :vysmech:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21637
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kovošrot

#3324 Nový příspěvek od ota »

No :vysmech: mám doma fakt hromadu zgarbáků. Jeden navíc, nebo míň to už nerozhoduje. Převodovek tu bude třeba 10. Co kdyby náhodou. Ale vyselektuju si třeba dvě a ostatní dám do světa. Protože to nemá cenu syslovat. Traktůrek bych si dělal třeba v důchodu jen pro zábavu. No a to si chci nechat nějakou volbu dílů. Přišlo mi škoda, aby takovou pěknou bytelnou ne moc velkou kompletní převodovku spolkly hutě. Zase není to ranec za ní.
To horší co se mi stalo, vzal jsem si tam vysavač. Že z něj vyndám ten naviják s kabelem a přišroubuju si ho venku na stěnu. Je to moc dobrá věc. Vytahneš, pak jen zmáčkneš čudl a kabel se sám uklidí. No dám vysavač na váhu a 2,5 kg. Majitel povídal vem si to a je. Tedy nestál ani těch 25 Kč, byl k nákupu. :vysmech: Přijdu do dílny a co myslíš, že se stalo? Strčím vidlici do zdi a on normálně maká. Kurva škoda roztřískat funkční vysavač! A teď je dilema. Je to bezsáčkovej a nemá tu nádobku. Vubec jsem ve šrotě po ní nekoukal, protože jsem nepotřeboval nádobku v tu chvíli. Tak až tam příště pojedu musím tu nádobku najít! :D Škoda pěknýho vysavače roztřískat ho i když byl zadarmo. Je pěkně tichonkej a chybí jen ta nádobka a hadice ty tu nějaké mám.
Co se stane příště? Samozřejmě tam bude jinej vysavač a tak pojď ty na ten kabel! A budu doufat, že vyrazí jistič! :vysmech:
No a stála tam klimatizace. Vnitřní, venkovní jednotka. Kurva zatím vše makalo co jsem odtud dovlekl. Že bych dotahnul i tu klimu? :vysmech: Do dílny by mastila. Ale problém je, souseda švagr dělá klimatizace. Dokopej ho sem, aby to uvedl do chodu! :D

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1901
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: Kovošrot

#3325 Nový příspěvek od stanik84 »

:D

No jo no, taky mám tu nemoc :-) . Ale už jen na jeden druh věcí. Zbytek už přecházím, radši :-) ,doma by mě vyhnali. Stačila naposled ta poslední mašina :-) , ale malýmu se to líbilo, ten velkej jeřáb :-) . To ještě žena neví, co ještě přitáhnu :vysmech: . Malej evidentně bude po mně, všechno co vrčí a točí se, tak ho zajímá. Vidí mě s lopatou a už hledá svojí. Kolečko už má taky svoje. Seno taky obracel (je mu lehce přes dva roky).

Taky mám kamaráda. Má dílnu a dělá u něj jeden kluk. Na co jedna Desta. Proč ne pět :-) . Na co jeden harvestor, když může mít tři. Samochodky vyvážečky taky. No zgarbů hodně. Děláme si vždycky srandu, že až se to pod tou dílnou propadne (je zakramařená tak, že tam nic nevjede - bývalý JZD :vysmech: :vysmech: ), tak tam vznikne druhá Macocha :-)

Fizz
Příspěvky: 8364
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Kovošrot

#3326 Nový příspěvek od Fizz »

To je mi jaksi povědomý...

Všecky klíče už umí zapnout, všechno už musí mít nejakou pojistku proti spuštění. A když dojedu z kovošrotu, táto maš? :D a maminka nekde v pozadí, jó vždycky něco, každopádně zatím nebývá proti,....
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

duchodce
Příspěvky: 4569
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Kovošrot

#3327 Nový příspěvek od duchodce »

Ono no já nevím kam s tím ,ještě jsem se nevzpamatoval..... :jazyk: Potřebuji tabuli pozinku -kouknu na net a vypadla mě myš z ruky .Cena 750 -850 Kč naší pevné měny . Není to tak dlouho co stála tabule 200-300 stovky. Kur..a chudáci lidi co staví ,ty to položí.. :pistol:
No to za chvílí bude v kovošrotě dráž nežli nová věc...
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21637
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kovošrot

#3328 Nový příspěvek od ota »

To Duchodce psal jsem tu o cenách plechů. Z první ruky od šéfa. Ceny šly raketově nahoru. Z 15 a 17 Kč/ kg na 36 a 51 Kč/ kg. Ale povídal, že pozinkovaný děrovaný plech 1 mm síla je stále na stejné ceně. Tak jako třeba v říjnu. Pro jistotu objednal pár balíků, než si někdo všimne, že zapoměl zdražit.
V kovošrotě leží přejezdová deska na výkop. Nějak jsem neregistroval moc rozměr. Ale bude myslím 4x2 m a síla 40 mm. Nekoukal jsem do tabulek kolik by to mohlo vážit. Ale asi nesmysl. Jinak plechy jako 3mm síla ani trocha není.

Fizz
Příspěvky: 8364
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Kovošrot

#3329 Nový příspěvek od Fizz »

:shock:

Safra, super stůl ale za 25t.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21637
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kovošrot

#3330 Nový příspěvek od ota »

No ale kupodivu krapet prohnutej. Ale ne moc. Ještě u toho ležely kulaťiny a plocháče asi 3m, možná delší. Majitel ty tyče strkal ještěrkou na stranu. Potřeboval tam zajet kontejnerem. A ty matroše slušný tloušťíci. Vzal bych tak metr od každýho. Ale jak to tam nadělit? Jedině 230 karbik sebou. Autogen tam nemají. No uvidíme až příště. Karbik sebou. Jako teď jsem měl sebou stahovák. Potřeboval jsem si stáhnout unašeč na komprasor. A soused paráda a stáhnul si asi 3 řemenice z motorů na plochej řemen. Klučina co tam pracuje, jak jste tu řemenici sundali? No tady mám sebou stahovák! A on jasně připravenost akce!
Jo tohle jsem měl v merku, ale asi by mi to zabíralo jen místo doma. No nebylo to zase tak těžký, ale rozměrný. :D Nechal jsem to tam.

Obrázek

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“