Soustruhy

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21637
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#10816 Nový příspěvek od ota »

Klucí ,,jepičí ostří". Na každý kus musím přeostřit dokončovací nůž s letovaným plátkem. A občas se mi to povede trefit. A to mám na bruskách nastavený uplně pořát stejný hodnoty. Jen to políznu, nasadím a jedu. Otáčky posuv vždy stejné. A tady mám vrtulky při 0,3 mm jako z učebnice. Povrch paráda hladlý. Ono celkově trefuju hladkej povrch u tohodle matroše. Ta šmouha na hřídely vznikla tak, že jsem opřel pačmáky o hlavu, aby se .i netřepaly ruce s telefonem.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13961
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Soustruhy

#10817 Nový příspěvek od Čárls »

JJ holt dobře nabroušený núž je na dokončování nejlepší 8) Pěkná práce :friends: 8) 8)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20611
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Soustruhy

#10818 Nový příspěvek od vitex »

Ahoj Oto, :friends: kdybys nekecal.Zavrávorals po hruškovici. :smich:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21637
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#10819 Nový příspěvek od ota »

Kluci nevím kde se to už řešilo. Ale dneska jsem si vzpoměl na ceny materiálu když tady byl šéf, tak jsem se optal co a jak zdražilo. Takže běžné plechy. Válcovaný za tepla stál v říjnu 15 Kč/kg. Dneska kolem 35 Kč/kg. Válcovaný plech za studena v říjnu 17 Kč/k nyní kolem 51 Kč/kg. A hlavní problém plechy nejsou. Uplně nedostatkovej materiál je pozinkovaný plech. Tabule prý stojí oproti dřív 5x tolik. Kupodivu děrované plechy jsou za skoro stejnou cenu co byly vloni. Tam prý skoro nezdražili. Pravděpodobně buďto děrované plechy jedou ze zásoby, nebo mají domluvenou cenu na dlouhé období. Proto je cena za děrované pozinkované plechy třeba třetinová než za klasicky neděrovaný pozink.
Na profily jsem si nevzpoměl abych se zeptal.
Víceméně ceny jsou stejné u všech prodejců. Kolísá to podle procent za odebrané množství. Od 0,5% po 12% podle tonáže. Povídal, že třeba některý prodejce nabízí slevu 0,5%, jako novinku. Pak říkal, že mu třeba volá operátorka a že vyšašila jsem pro vás dva balíky plechu. Ale musíte přijet ihned, nebo mi to rozeberou a nebude požadované množství. Takže jeli až za dva dni pro to a už tam chlapi vytahali 10 tabulí někomu. A naštěstí to vyšlo na tabuly přesně ve výrobě. Nezbyl ani štráf plechu navíc. No je to prej velká bída s materiálem. Teď bude schánět přesný plocháč válcovaný za studena a nějakou 19 ... a vubec se neví, jestli se to sežene. Většina to nemá na skladě. Materiál jsme již asi 5 x brali. Ferona, Raven. Ale momentálně není nikde skladem. Nebo potřebné množství tun.

Fizz
Příspěvky: 8364
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Soustruhy

#10820 Nový příspěvek od Fizz »

Stejně jako roxory a podobně, par ks není problém, chceš kamion a nejsou nebo, na 3x z několika zdrojů.

Dnes stejný problem hrncove brusné diamantové kotouče na beton, nemáme, budou za 3-6tydnu a pod. Normální spotřebak. Uvidíme v srpnu ale začíná to smrdět nějakým cenovým pruserem.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19330
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Soustruhy

#10821 Nový příspěvek od Britt »

Mě bylo řečeno, že za zdražení můžeme poděkovat EU, která zavedla Clo na dovoz veškerého zboží z Číny a Čína raději začala dodávat tam, kde Clo není. Velice hrubý odhad růstu cen je prý do konce roku až o 300%. Za chvíli budou levnější díly ze zlata, jak ze železa. :smich:
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21637
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#10822 Nový příspěvek od ota »

No nějaký impulz ke zdražování ocelových výrobků prý nastal po zavření huťí někde v Rumunsku. Od té doby jde všechno rapidně nahoru.
A jak píše Fizz, 6 tabulí plechu není problém vyšašit, ale kamion ani náhodou. Tuhle tu byl hlavní mistr z jedné firmy a povídal, že měli na skladě klidně 4 kamiony plechů. Majitel řekl, že jsou to mrtvé peníze a postupně zdělat bez doplnění. Nebudou držet skladem tolik materiálu zbytečně. To bylo vloni. Vše tedy postupně zpracovali a na požadavek doplnění stavu majitel nereagoval. No a teď mají sklad vymetenej, přijde poptávka a nemají z čeho dělat. Majitel je zase jebe, že nemají materiál. Dodací lhůta od 6 týdnů vejš.

Fizz
Příspěvky: 8364
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Soustruhy

#10823 Nový příspěvek od Fizz »

Přesně.

A není to ojedinělé. Ono se to nejak srovná, ale záleží za kolik. Kdo to zaplatí je asi jasný.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13961
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Soustruhy

#10824 Nový příspěvek od Čárls »

Jo ty časy kdy ocel byla za hubičku a východoslovenský železárny jely na plný koule rusáci tam valili rudu a uhlí neb sme uměli dobrou ocel vyrobit jsou asi v nenávratnu pryč
Kvalita železa je pryč končí 11600 11700 prakticky nedostupná misto toho bude třída 12 číslo za nepamatuji Přivezli nám do práce jakl síla stěny 2 mm a i ten se žulí na spodní hranici síly stěny místo 2mm je tam 1,8 až max 1,9 ale 2 ani omylem aj elektrikáři držkují dřív dutinky na 2,5kabel málem nenavlíkly dnes tam kloktají
Kdepak ty soudruzi dělají chybu :-/
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1901
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: Soustruhy

#10825 Nový příspěvek od stanik84 »

No já ohledně těch cen zjistil toto. Čína masivně po Covidu investovala do výstavby, kvůli oživení ekonomiky. Není z toho důvodu dostatek železa. Když je něčeho nedostatek, tak se automaticky zvyšuje cena.

https://www.opojisteni.cz/pojistny-trh/ ... y/c:20529/

Škodovka taky nemá díly - hlavně čipy - VW už jednal na Tchajwanu s nějakým výrobcem, aby přednostně dělali čipy do aut.

Uživatelský avatar
drtikol
Příspěvky: 1462
Registrován: úte zář 25, 2007 1:25 pm
Bydliště: Františkovy Lázně

Re: Soustruhy

#10826 Nový příspěvek od drtikol »

Ahoj, co se týče těch rozměrů, tak mám čerstvou zkušenost, běžně upichuju trubky 28 x 4.65, tj. 18.7mm díra, teď na přání zákazníka upichuju trubky z helmutova 28 x 4.5 na který se čekalo dva týdny a včera jsem zjistil, že ty první mají díru jen o 0,07-0,1mm menší než ty druhý místo 0,3mm, železárny se prý vejdou do tolerance, ale na těch 0,2mm a při množství tun vydělaj pěkný peníz .

Janci
Příspěvky: 2735
Registrován: pon led 21, 2008 2:59 pm
Bydliště: TN
Kontaktovat uživatele:

Re: Soustruhy

#10827 Nový příspěvek od Janci »

Z čoho može byt táto luneta?
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Zetor 4011

Uživatelský avatar
winch
Příspěvky: 2223
Registrován: stř bře 11, 2009 12:08 am
Bydliště: Pov. Bystrica

Re: Soustruhy

#10828 Nový příspěvek od winch »

Z brúsky na guľato
Starý, dobrý je to stroj, som rád že mám traktor môj.

Uživatelský avatar
uhlik05
Příspěvky: 671
Registrován: sob srp 06, 2011 8:05 pm
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Soustruhy

#10829 Nový příspěvek od uhlik05 »

Byl by někdo schopný určit z fotky co je to za typ soustruhu z duvodu zjistěni nějaké specifikace hlavně hmotnosti apod. Dík
Obrázek

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21637
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#10830 Nový příspěvek od ota »

Moc se v těhle starších strojích nevyznám. Je to podobné jako stará Zbrojovka. Může to být klidně i ona. I Němci dělali podobnou konstrukci.
Je to vlastně dávný předchůdce SV 18. Odvozoval bych to od ní. Tedy váha by mohla být kolem 1800 kg do 2 tun.
Někde tam bude třeba šťítek. I když zvětším obrázek, nepoznám jestli tam je. Je tam cosi vidět, ale to může být šťítek z dřívějška z bývalého podniku jako DKP a číslo.
Užasně tam kdosi vyřešil kolečko koníka! :smich: Jakási řemenice ze šlapacího šicího stroje. 8)
Teoreticky tam dole vlevo na stojanu za tou smotanou hadicí je cosi lesklého jako šťítek. Ale nejde moc vidět jestli je to on nebo ne.
Starší paměťníci jiste identifikují typ. Je to stroj, ketrý se tu vyskytuje, již jsem pár viděl na obrázcích. Ale ono se to liší třeba jen uspořádáním pák, nebo odlitků litiny.
Za 30 000 Kč by to byl dobrý kup, tedy jestli se točí a dělá co má. 8)

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“