MINI 070, 075

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Blesk007
Příspěvky: 481
Registrován: ned lis 12, 2017 4:23 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4666 Nový příspěvek od Blesk007 »

Ahoj chlapci, mám takovou malou prosbu, jestli se tu občas mihne někdo kdo má zkušenost s doděláním elektrického starteru k originálnímu Briggsovi.
Mám známého na Moravě kousek od Valmezu co má miníka a rád by si k němu dodělal startér. Pánovi je 81 a tak už ho trochu vysiluje tahání za špagátek, což chápu i v 55 :) Rád bych mu pomohl, ale je dost z ruky a tak to řešíme po telefonu a našel jsem na netu nějaké startery, co by tam snad mohly pasovat, jenže já tem motor viděl jen na obrázku. V traktoru mám diesel a když jsem to přivezl, tak tam byl Jikov, takže potřebuji radu.
Našel jsem zhruba toto, ale potřebuji, aby na to někdo kouknul, jestli tam tento typ jde domontovat:
http://www.ags-shop.cz/cz/e-shop/176028 ... n_to=11630
https://www.sefa.cz/produkty-starter-pr ... etail-3454
https://www.azdily.cz/Elektricky-starte ... -d1356.htm
https://www.prozem.cz/starter-16-zubu-3 ... 5-se501880
Díky za radu, nerad bych mu blbě poradil.
Pěkný den a rukám klid :)

michal1945
Příspěvky: 109
Registrován: sob zář 26, 2020 5:33 pm
Bydliště: Brno

Re: MINI 070, 075

#4667 Nový příspěvek od michal1945 »

ono to není tak složitý, ale , těch informací je málo. Ten motor mé na setrváku věnec ? jaké má ozubení ( modul) je motor pravotočivý , což je obvyklé ,ale také být nemusí a pak zjištovat startét - modul zubů na pastorku a smysl oáčení

lime16
Příspěvky: 2
Registrován: pon úno 22, 2021 2:43 pm
Bydliště: Časlav

Re: MINI 070, 075

#4668 Nový příspěvek od lime16 »

Dobrý den , chci se zeptat jelikož jsem začátečník . Koupil jsem si mt8 070 mini a mam problém , při startu startérem mi hoří kabely jestli byste mi poradili co to muže být . Ručním startem vše bez problému nastartuji ale přes starter hoří kabel. Děkuji jestli mi někdo poradí.

Blesk007
Příspěvky: 481
Registrován: ned lis 12, 2017 4:23 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4669 Nový příspěvek od Blesk007 »

Ahoj Lime, no asi takhle: jestli se starter roztočí, tak to bude malý průřez kabelů a jestli se ani nehne, tak je nějaký kouslý a jde to tam do zkratu.
Ty kabely ke starteru musí mít minimálně 35mm2 ale raději 50mm2 jak ten plusový od baterky, tak ten na kostru - tzn. cca jako dámský malíček :)
A pokud to hned nechytne, tak mu nech odpočinout, když to budeš trápit dlouho, tak hoří i ty silné kabely a baterce to také nedělá nějak extra dobře.
čau

lime16
Příspěvky: 2
Registrován: pon úno 22, 2021 2:43 pm
Bydliště: Časlav

Re: MINI 070, 075

#4670 Nový příspěvek od lime16 »

Ahoj Blesk007 , startér točí tak asi kabely budou chyba . Díky za radu kdyby něco tak se ještě ozvu 8)

Blesk007
Příspěvky: 481
Registrován: ned lis 12, 2017 4:23 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4671 Nový příspěvek od Blesk007 »

Koukni do auta jaké tam máš a pak na traktor a musí to být cca stejné a hlavně měď v celém průřezu. Kdybys tam dal třeba ze starých startovacích kabelů, tak ty bývají někdy poměděná ocel a nebo mají ocelové jádro. Nejlíp když to změříš a skákneš do nejbližšího servisu a oni ti tam ušmiknou kabely na míru a nebo navštiv vrakáč a najdi něco tam na starém autě. Radši tlustší, než hubenější. Já tam mám 50mm2 ke starteru i hydraulickému čerpadlu a v pohodě.

pepa_11
Příspěvky: 204
Registrován: stř led 06, 2010 12:43 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: MINI 070, 075

#4672 Nový příspěvek od pepa_11 »

Ahoj MINIkáři,
s těmi kabely to není třeba přehánět. Kabel 50 mm2 na startér ani nepřipojíš.
Když jsem startér namontoval, zkoušel jsem to startovat z autobaterie pomocí nabíjecích kabelů o průřezu 2,5 mm2, bez problému. Nyní tam mám gelovou baterii 12v asi 18 Ah. Tu mám na boku traktoru před pravým kolenem. Kabely vyjdou kratší a mám tam průřez asi 6 - 10 mm2 z nějakých zbytků. Pro jistotu jsou ještě potaženy další bužírkou. Mínus spojen přes odpojovač aku na kostru motoru, plus je přes solenoidový spínač na startér motoru. Původně mělo být nabíjení, to jsem vypustil kvůli nutnosti překopání elektroinstalace na ss proud. Baterii občas nabíjím nabíječkou na gelové baterie. Jednou až dvakrát za sezónu, zase tak často nejezdím. Zimní provoz je na stávající ruční startování, protože gelovku je třeba před mrazem chránit. Ale v zimě traktor téměř nepoužívám.
Pepa

BourakBob
Příspěvky: 400
Registrován: čtv lis 19, 2020 2:39 pm
Bydliště: Vysočina

Re: MINI 070, 075

#4673 Nový příspěvek od BourakBob »

Čaute chlapi, tak od původní přestavby jsem upustil protože je to hromada času a práce a to teď nemám a traktůrek potřebuji mít letos. Uvažuji že si koupím Mt8 070 mini. Pár inzerátů jsem našel s cenami od 45-80tis. Můžu se prosím zeptat na co by se měl člověk připravit při koupi miníka? Motory jsou převážně už vyměněné za diesel nebo jinou náhradu u téměř všech nabízených 070tek.
Ještě mě zajímá zda se ještě dají sehnat díly které si člověk běžně nevyrobí například kola převodovky a odlité díly a podobně.

Omlouvám se jestli spamuji ale zatím jsem nestihnul přečíst celé vlákno z důvodu času ale snad se propracuji až do konce.

Jinak mohu nabídnout rozestavěný traktůrek viz odkaz https://bourakbob.rajce.idnes.cz/Trakturek/ cenu nabídněte.

Díky

Blesk007
Příspěvky: 481
Registrován: ned lis 12, 2017 4:23 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4674 Nový příspěvek od Blesk007 »

Ahoj Bobe, bouráku, hele já bych se toho tak nebál. Když budeš kupovat traktůrek, tak se asi i projedeš a pokud půjdou rychlosti dobře řadit a nebude to nikde chrochtat a poskakovat, tak to ještě něco vydrží. Spojka se dá koupit a s ní i hromada dílů u pana Smetany a zbytek po inzerátech.
To víš, Miník je už starší kousek, takový veterán, ale dá se udržovat a vylepšovat docela dobře. Já přivezl totální hromadu šrotu za 25 tis. a teď už bych řekl že je Miník docela chlapík. Na to jak vypadal, tak byla převodovka jako z fabriky, jen byly vyčochtané vidličky na řadících tyčích a chcal z ní olej všemi gufery, ale šlo to dobře opravit a převodovka maká jako nová. Je to dost robustní konstrukce a tak by měla něco vydržet. Takže tak, hodně štěstí při výběru :)

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4419
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: MINI 070, 075

#4675 Nový příspěvek od Peter768 »

BourakBob -Tak ako píše Blesk, pokiaľ je prevodovka OK nemáš sa čoho báť - na poloosiach sú dve guferá za sebou, na brzde a pri spojke - ostatné pretesníš silikónom. Jediná nevýhoda je, že je trojka pomalá a môžeš na nej aj orať.

Blesk007
Příspěvky: 481
Registrován: ned lis 12, 2017 4:23 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4676 Nový příspěvek od Blesk007 »

Jojo, Peter má jako vždy pravdu, trojka je pomalá ale za to na čtyřku máš dost práce to udržet na všech 4 kolech :) Ale jde o zvyk a na trávě to na čtyřáka pěkně driftuje :)

BourakBob
Příspěvky: 400
Registrován: čtv lis 19, 2020 2:39 pm
Bydliště: Vysočina

Re: MINI 070, 075

#4677 Nový příspěvek od BourakBob »

V podstatě jsem rozhodnutý do toho jít. Traktůrek potřebuji jen potřebuji dostat peníze z motorky kterou mám doma. Mám doma krosku ale doba je teď blbá na ježdění, a tak jsem se pustil do obdělávání zahrady a zpracovávání dřeva a na to ten traktůrek bude super.
Díky za tipy na díly s panem Smetanou má tam toho celkem dost lecos se dá vyrobit nebo nechat vysoustružit ale u převodovky jsem měl strach.

Kdyby tu byl někdo z vás kdo by chtěl pro kluka krosku tak dejte vědět ;-)

BourakBob
Příspěvky: 400
Registrován: čtv lis 19, 2020 2:39 pm
Bydliště: Vysočina

Re: MINI 070, 075

#4678 Nový příspěvek od BourakBob »

Ještě jsem se chtěl zeptat jak je to s legalizací v roce 2021 co je k tomu potřeba abych mohl jet někde po silnici 4 třídy? A jde to vůbec když traktůrek má například jiný motor? Nepotřebuji to nutně jen by to bylo takový plus :) A je k tomu opravdu potřeba ŘP skupiny T když bych to zlegalizoval?

BourakBob
Příspěvky: 400
Registrován: čtv lis 19, 2020 2:39 pm
Bydliště: Vysočina

Re: MINI 070, 075

#4679 Nový příspěvek od BourakBob »

Vypadá to že budu hrdý majitel Mt8 070 mini. Teď už jen počkat až nám to rozvolní a budu si moci zajet do jiného okresu :vztek:
Zatím jsem se jen rozkoukával a přemýšlel co koupit nakonec pán je tak hodný že mi Mt8 mini podrží do doby než se situace rozvolní. Zatím jsem se dostal asi na 70. stránku tohoto tématu a každý večer hltám další a další. Chci jen říct že klobouk dolů před členy kteří vymýšlí a tvoří. 8)
Mohu se zeptat na skromný dotaz? Budu si tvořit vlastní kárku ale než si miníka dovezu potřeboval bych se zeptat jak ji vyřešit aby mi miníka nezvedala když bude naložená a jaká kola použít? Otec vždy říká že větší kola jsou lepší. :-/ Máte někdo prosím fotky vozíků abych chytil inspiraci co si můžu dovolit tahat a na čem za MT8 mini? Líbí se mi vozíky za čtyřkolky na těch velkých balónech, ale nevím zda je to vhodné za traktůrek. :-/ A v neposední řadě jak velkou? Kolik ten drobek uveze? Nutno říct že máme zahradu ze které vede středně svahovitý terén směrem na dvůr k domu. Když je napršeno tak je celkem kluzká. S miníkem budu z 90% jezdit z bodu A do B právě po této cestě. Převážně bude náklad palivové dřevo nebo bioodpad.

Díky za rady a omlouvám se za neodbornost.

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4419
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: MINI 070, 075

#4680 Nový příspěvek od Peter768 »

Ahoj, síce už miníka nemám, ale mal som a fotky vlečky nájdeš tu aj s nejakým pokecom: http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... start=4590
Jedna je klasika valník ANM-108 - modrá a druhú som prerobil na sklopku. Pri tej sklopke som zrušil svetlá. Čisté rozmery plochy sú cca 100x125cm. A kolesá sú 4,00-8 origo brzdrné ručnou brzdou = výhoda keď odstavíš v kopci. Náprava musí byť posunutá trocha dozadu, aby nakožený vlek tlačil ojom na zadnú nápravu traktora. Ja som tak vozil 400kg štrku hore prudkým kopcom po tráve a Miník to dal 8) Prudký kopce (= taký, že sa ten štrk sype vo v kobe k zadnému čelu) ale samozrejme za sucha.
Ak budeš vyrábať, tak vyrob sklopku, nech nemáš robotu so skladaním prevážaného materiálu... :)

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“