Pitipitipafova Shibaura D195F

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Kuba
Příspěvky: 479
Registrován: sob čer 27, 2009 6:51 pm
Bydliště: Vysočina západní

Re: Pitipitipafova Shibaura D195F

#31 Nový příspěvek od Kuba »

Ahoj,
jednoduchý metrový box od Varesu, jako je nahoře ve vlákně jsem vozil za Kubotou B 1610. Náklad byl optimální do 200 kg.

Kuba

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1898
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Pitipitipafova Shibaura D195F

#32 Nový příspěvek od RoKur »

Ondras83 píše: sob led 23, 2021 8:41 pmco mas za traktor a kolik v tom asi uvezes?
Já na šavlích zvednu max 860 kg. 150 kg váží bedna. Tak mi vychází 710 kg. Ale nad 500 kg už musím dovažovat předek. To bych do čeláku nikdy nedal. Nemám ale bednu, ale spíše hydraulickou lžíci s čelem. Tak s tím mohu dělat i terénní úpravy, protože mi jde i do hloubky.
Pro mě je jediná velká nevýhoda proti čeláku, že to nezvednu do výšky, aby jsem to vysypal do vozíku. Nicméně nad bočnici vozíku se dostanu, tak to lopatou jenom nahrnu do vozíku. Je to lepší, než kopat krompáčem a házet lopatou ze země.
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10052
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Pitipitipafova Shibaura D195F

#33 Nový příspěvek od Ondras83 »

to urcite, celak a jakakoli takovahle lzice je tezky konkurent lopaty a krumpace :D

me celak vyhovuje naprosto, bedna je taky dobra, ale asi bych ji neuzil a hlavne zas az tolik nezvednu (2-3 metraky maximalne), takze radsi nekolikrat naberu celakem a i v blate utahnu 1-1,5tuny na vleku :)

soused od vedle si nechal udelat lzici do ramen na zadek, ma takovyho kocourka z trabanta, delal jsem mu na to 3bod, aby to zaprahnul, a i tak je to pomocnik jako blazen :)...ja od doby, co mam traktor, celak a vlek v podstate nepouzivam kolecko...jednou uteklo a od ty doby jsem ho neopravil :red: :twist:

pitipitipaf
Příspěvky: 322
Registrován: stř říj 26, 2011 6:13 pm
Bydliště: pardubice

Re: Pitipitipafova Shibaura D195F

#34 Nový příspěvek od pitipitipaf »

Ladiki: hydrauliku jsem takto ještě nezkoušel, nejdřív musím vyztužit ty vidle :)

pitipitipaf
Příspěvky: 322
Registrován: stř říj 26, 2011 6:13 pm
Bydliště: pardubice

Re: Pitipitipafova Shibaura D195F

#35 Nový příspěvek od pitipitipaf »

tak hydraulika odzkoužena,předek byl lehoulince v luftě, potom už byla hydraulika na doraz nahoře anebo možná redukčák :-/
na fotce to není moc vidět.
Jinak teda musím uznat že to jejich elektro ladění hydrauliky je jednak na tu dobu obdivuhodné a druhak mě to zezačátku trošku sralo.
ramena šli cca do poloviny,bylo to jedním z těch pidičudlíčků pod sedačkou. :typek:


Obrázek

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 16569
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Pitipitipafova Shibaura D195F

#36 Nový příspěvek od oco13 »

Kopa ako kopa , ale kolko to je kilov? :-/

pitipitipaf
Příspěvky: 322
Registrován: stř říj 26, 2011 6:13 pm
Bydliště: pardubice

Re: Pitipitipafova Shibaura D195F

#37 Nový příspěvek od pitipitipaf »

šel na prdel,to mě stačí,.kolik kg nevím ale asi dost :smich:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 16569
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Pitipitipafova Shibaura D195F

#38 Nový příspěvek od oco13 »

Najlahšie sa to merá takto Obrázek
400l vody + 50kg paleta s ibcčkom. Tlak 120barov, gumy na 4 atm.
Zadok som meral takto Obrázek
len už som zabudol kolko štrku sa vojde do suda :zapomel: marí sa mi 550kg? :-/

pitipitipaf
Příspěvky: 322
Registrován: stř říj 26, 2011 6:13 pm
Bydliště: pardubice

Re: Pitipitipafova Shibaura D195F

#39 Nový příspěvek od pitipitipaf »

jj oco ty seš Pan půlič :skodolibe:
můžu to někdy zvážit ale bude mě to k ničemu,prostě něco naberu a buďto se zvedne předek a já se na to vyprdnu nebo se nezvedne a budu vědět že je to ok.,teď vím že je hydraulika v pořádku a to mi ke spokojenosti stačí :driver:

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3659
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Pitipitipafova Shibaura D195F

#40 Nový příspěvek od ladiki »

Piti: díky...mě šlo jen oto, porovnat si stroje ;-) Mě žádná Kubota nezvedla tolik, aby se začal zvedat předek. Vždy byl první bezpečák na rozvaděči :)

Uživatelský avatar
Širon
Příspěvky: 1162
Registrován: čtv led 26, 2017 5:23 pm
Bydliště: Nedaleko Jihlavy

Re: Pitipitipafova Shibaura D195F

#41 Nový příspěvek od Širon »

Je to jedno kolik to zvedne,páč nám to stačí a Ocovi pokud to nebudů alespoň tri tony do vyše petich metrov je to málo a taký stroj je na figu. Ale na to si zvykneš. :zapomel:
Zetor 3011,8011,Yanmar 215d,Valtra N113, 2x sekací traktůrek,Palms10D 5.72 +klembank ,Honda XLV 650 Transalp,Honda XR125L,simson s51enduro,čtyřkolka 250ccm čína, 3x kára domaděl, mulčovač Deleks135cm,štípačky.....

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3659
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Pitipitipafova Shibaura D195F

#42 Nový příspěvek od ladiki »

4širon: :) navrhuji se z Ocom sejít a každý mu koupíme pivo..jsem zvědavý, jestli nebude potřebovat vyztužit nebo nebude potebovat raději menší krouťák :) :friends:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 16569
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Pitipitipafova Shibaura D195F

#43 Nový příspěvek od oco13 »

Páni :friends: ráčili ste si všimnúť , že som schválne napísal tlak v okruhu 120barov. Druhý traktor dáva ešte menej, lebo má ako čerpadlo len obyčajné servo z oobáku. 8)
Ja za seba som preto chcel vedieť presné kilogramy, aby som vedel ako naložiť palety v stavebnínách a doma ich dal dolu no problema. Tých 120 barov je taký policajt, čo mi zabezpečí aj prežitie takýchto situacií.
Obrázek
Ale iné by som dal Pitipafovi do pozornosti - všimni si to oranžové rameno na vidlách. Je to vynikajúca vec ktorá ti zaručí, že náklad ostane na vidlách aj keď sa nakloníš alebo prejdeš cez obrubník. 8)
Malá paleta je brnkačka, ale taký bigbag je už zákerák Obrázek
Edit : Širon trocha ťa opravím, kolko zdvihne a ako vysoko, je jeden faktor, ale druhý velmi dôležitý (a tam som dostal od japoncov do držky) je šírka traktora. Junior má prechodový rozmer 110cm a najbližší zrovnatelný japonec 140cm - tam som ostal smutný. :'(
Momentálne parametre mi stačia, a keď konečne vyprevadím covida, mal by som sa začať venovať F značkám. To by bola také náplasť na to, čo všetko mojim zgarbákom chýba. :D

vfisch2202
Příspěvky: 554
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Pitipitipafova Shibaura D195F

#44 Nový příspěvek od vfisch2202 »

Ja mu pomedzi tie pivá priložím borovičku alebo podľa ocového želania :typek: (no aj ja si niečo dám :jazyk:

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3659
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Pitipitipafova Shibaura D195F

#45 Nový příspěvek od ladiki »

Oco: Jedno se Ti nedá upřít...tady ty fotky znají až v USA a Nasa to zrovna řeší, jako prio nr.1....žádný vesmírný program...vyřešit traktor-nakladač pre Oca... :smich: :smich: Furt jen ukazuješ něco na hraně...ale tu hranu jsi si zvolil sám...normální člověk si hranu posune jinam, ale TY né :vztek: :friends:

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“