Bielorus EO 2621

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Jura
Příspěvky: 341
Registrován: úte dub 14, 2009 6:00 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Bielorus EO 2621

#6706 Nový příspěvek od Jura »

Ještě něco málo k olejům.
Do nádrže pod palubovkou je předepsán motorový olej stejné specifikace jako je náplň v motoru. Zdůvodu připadného úniku do motorového prostoru.
Hydaulika podkopu může komunikovat s převodovkou, motorový olej tam nemá smysl.
U 1514tky byly doporučeny oleje:vřetenový, turbínový, dokonce i trafoolej.
My jsme použili olej stejný jako máme v převodovce.
Je to nějaký univerzální olej.

Uživatelský avatar
cont33
Příspěvky: 3250
Registrován: úte říj 21, 2008 10:11 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Bielorus EO 2621

#6707 Nový příspěvek od cont33 »

U tej 1514 neviem presne ako je to to su tie najstaršie modely a ten som videl asi 2x a nejak som to nepozeral ako to je tam riešené. Ma to aj pomalý a rýchly zdvih ramena??? Alebo lepšia otazka. Bez toho aby si zapol hlavnu hydrauliku dokažes podvihnuť rameno alebo manipulovať z otočom???
ak niekto niečo chce tak pisať na cont7133@gmail.com Už tu niesom. V poslednom čase zaberá miesto každý príspevok.

Jura
Příspěvky: 341
Registrován: úte dub 14, 2009 6:00 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Bielorus EO 2621

#6708 Nový příspěvek od Jura »

Jde zapnout jen jedno čerpadlo, ale všechen tok oleje jde do jedné trubky a u čerpadel nejsou zpětné ventily. Tlak utíká přes další čerpadla zpět do nádrže. Rameno se hýbe, ale jen nepatrně.
Nevím jestli je to takto zapojené original, nebo už nejaká úprava.
Otočí, patkama a radlicí jde hýbat bez zařazených hlavních čerpadel.

Jura
Příspěvky: 341
Registrován: úte dub 14, 2009 6:00 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Bielorus EO 2621

#6709 Nový příspěvek od Jura »

Teď jsem ještě dohledal, že ty stroje, které měly dvě čerpadla, mají společnou nádrž pro oba okruhy. Do ní samozřejmě motorový olej.

Johni
Příspěvky: 5
Registrován: úte říj 13, 2020 12:44 pm
Bydliště: Bánovce nad Bebravou

Re: Bielorus EO 2621

#6710 Nový příspěvek od Johni »

Zdravím, tak ospravedlňujem sa za neuvedenie presného popisu stroja ale ako som už písal sám sa s ním zoznamujem.

Môj stroj má:

1.- oblú kabínu
2.- na 100% má servo
3.- má hranatú masku motora

Uživatelský avatar
majo77
Příspěvky: 53
Registrován: čtv led 16, 2020 2:56 pm
Bydliště: Košice-okolie

Re: Bielorus EO 2621

#6711 Nový příspěvek od majo77 »

Takže tvoj model má označenie EO2621A. Stroje so servom sa mohli označovať aj EO2621-AS.

m1ki
Příspěvky: 6
Registrován: úte črc 23, 2019 7:16 am
Bydliště: Plzeň

Re: Bielorus EO 2621

#6712 Nový příspěvek od m1ki »

Čauves borcí,
tak jako po každé delší práci řeším a opravuji úniky oleje. Vždy už si myslím, že to nikde nepoteče a náhle oběvim nový, tentokrát větší zdroj oleje :vztek: :hm:
Teď jsem se dostal k tomuhle pro mě "black boxu" viz video a foto.
https://youtu.be/VoJ12CduntE

Obrázek
Jde o trubku vedoucí pokud se nepletu k pístnicím otoče. Nevím ale, naco v ní jsou ty šrouby postraně (možná odvzdušnění?) a proč je to z tolika "kusů" propojení.
Dokázal by někdo poradit co v tom je a k čemu slouží?
LZE TO BYPASSOVAT např. klasickou novou hydraulickou hadicí, aby to neteklo? :zapomel:

Zkušeným děkuji za cenné rady. :ahoj:

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4582
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Bielorus EO 2621

#6713 Nový příspěvek od Peter768 »

Je to brzda otoču.... tu o tom píše Cont33 https://www.nasetraktory.eu/forum/viewt ... start=1320

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2770
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Bielorus EO 2621

#6714 Nový příspěvek od Killer Koly »

ty srouby slouzi na serizeni a rozhodne se nedoporucuje to demontovat, jinak se ti bude trhat retez
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Dudes25
Příspěvky: 10
Registrován: úte zář 01, 2015 11:06 pm
Bydliště: Levice

Re: Bielorus EO 2621

#6715 Nový příspěvek od Dudes25 »

Zdravím... konečne som sa dostal aj na stavbu, ale s bielorusom som vela nespravil.. mam pár otázok.. pri práci s podkopom a pri vacšom zábere hydrauliky mi vypína hlavné čerpadlo.. proste páka na zapnutie sa sama posunie dopredu.. musim ju mat zaistenú.. asi už bude vybehané to zaistenie za čerpadlom.. spojkový pedal mi zabera dost pri podlahe, na spojku cez okienko zospodu som sa este nepozrel. Bager mam na stavbe a bolo tam blata po uši, nechcelo sa mi lihat pod to.. Zajtra pridám fotky ako mi ta spojka funguje. zatial nesmýka, no nechce sa mi ju cez zimu moc menit vonku :D

Johni
Příspěvky: 5
Registrován: úte říj 13, 2020 12:44 pm
Bydliště: Bánovce nad Bebravou

Re: Bielorus EO 2621

#6716 Nový příspěvek od Johni »

Zdravím, chcel by som sa vás spýtať či niekto náhodou nemá výkresy na mechanický rýchloupínak na Bielorusa, plánujem si ho vyrobiť, len ma napadlo, že ak má niekto niečo také už skreslené uľahčilo by mi to prácu. Dík. :)

Jakub15
Příspěvky: 5
Registrován: úte čer 23, 2020 11:14 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Bielorus EO 2621

#6717 Nový příspěvek od Jakub15 »

Čaute.
Chcel by som na zimu kompletne pretesniť môjho bielorusa s označením tuším eo 2621A. Je to olejnička tečú všetky piestnice aj rozvádzače. Ešte som to nerobil tak by som sa chcel opýtať, kde začať a ako postupovať? Ďalej by som rád vymenil aj olej s olej. filtrom.
Tiež som tu našiel, že sa dáva do hydrauliky mot. olej M6AD. Na internete som našiel viacero značiek a rôzne ceny s tým že tam píšu letný olej. Viete mi niekto v tomto poradiť? Ďakujem.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9569
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Bielorus EO 2621

#6718 Nový příspěvek od Atlan »

No vonku zuri korona tak citaj, je tu toho dost.
Ano letny olej, ber najlacnejsi. Rovno 200l sud, nieco das do hydrauliky, nieco do motora, a niece ked ti streli hadica :D

Osobne som piesty prerobil na euro mamzety aby bol pokoj.
Ako a z coho upravit vonkajsi strieraci kruzok som tu pisal.
Proste citaj....
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Jakub15
Příspěvky: 5
Registrován: úte čer 23, 2020 11:14 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Bielorus EO 2621

#6719 Nový příspěvek od Jakub15 »

Atlan, mohol by si mi tu prosím ťa uviesť link alebo č. strany kde si túto problematiku rozoberal. Je tu 448 strán a ušetrilo by mi to dosť času. Teda, ak si to aspom trochu ešte pamätáš, kde to bolo.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9569
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Bielorus EO 2621

#6720 Nový příspěvek od Atlan »

Daj hladat prispevky podla autora, atlan, v sekcii bielorus. Heslo manzeta, manzety
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“