Stěhování frézky - rada

pouze technický problém, pro který zde není kategorie.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Fizz
Příspěvky: 7851
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Stěhování frézky - rada

#16 Nový příspěvek od Fizz »

Já stěhování dělával, ale tohle má svý specifika, starej barák podsklepený.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Fizz
Příspěvky: 7851
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Stěhování frézky - rada

#17 Nový příspěvek od Fizz »

Takže po pátrání se jedná o FWA 41. Velká holka. Pokud by někdo měl zájem vyměnil bych za něco trošku menšího. Na to je pár měsíců, jak bude na místě v dílně už s ni zase 50let nikdo hýbat nebude.

Dokumentace z pekla vyvržená k tomu je.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Fizz
Příspěvky: 7851
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Stěhování frézky - rada

#18 Nový příspěvek od Fizz »

"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Stěhování frézky - rada

#19 Nový příspěvek od vitex »

Tak dej fotky,mě by to zajímalo,co jste chtěli stěhovat za mašinu.Nebo že by reklama?

Fizz
Příspěvky: 7851
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Stěhování frézky - rada

#20 Nový příspěvek od Fizz »

Samo že reklama.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Stěhování frézky - rada

#21 Nový příspěvek od ota »

Už tady ta reklama byla. Někdo psal, že je to nějakej podfuk. Když si budeš stěhovat doma frézku budeš se snažit si to pokuťit sám. Protože takováhle firma stojí rachot. Kdo si to z nás kuťilů múže dovolit? Nikdo.
Do firmy jezdil stěhovák, kterej něco přestěhoval. Přijel s dodávkou a tam měl všechno. Přijel kamion, jeřáb a on si všechno sám řídil. Tady ty nejeď sem, takhle tohle. Nikoho nepotřeboval, všechno měl svoje sebou. Jeřáb sundal 20 tunovej ohraňovák na silnici před vrata dílny. On pod něj dal podvozky. Do vrat plechové přejezdy. Kouknul po dílně, za sloup přivázal lanovej hubcuk. Na podvozkách měl oka za ty dal lana a jen kýval tyčkou a ohraňovák takhle natáhl na místo. Sem tam stočil podvozky do směru. Sám bez nikoho. Ale celá akce trvala chvíli. Pak ohraňovák sundal z podvozků, vyrovnal na místě. Vyvrtal kotvící otvory do podlahy a na chemickou kotvu ukotvil. Nechal to chvíly bejt, dojel si na oběd a pak ty kotvy dotáhl momenťákem a zkontroloval vyrovnání. Ohraňovák nemusí stát tak jako soustruh třeba. Posbíral vercajk a naložil do dodávky a odjel. Platba fakturou. Sám a všechno zmáknul jak nic. Žádné vykecávání, žádná improvizace. Došel do dodávky donesl co potřeboval a dělal. Říkal že to dělá leta letoucí. Pojistku na jakékoli problémy se stěhováním. Hlavně věděl co dělá. Jenže si takovího chlapa jednej na jednu frézku doma. Jen cesta bude rachot.

Fizz
Příspěvky: 7851
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Stěhování frézky - rada

#22 Nový příspěvek od Fizz »

Ja se tim taky chvíli živil.

Tento měl nejakych 38tun:
Obrázek

Samozřejmě se něco "porcovalo" treba kvůli opravě nebo revizi...

Tento neco kolem 60ti: (ten mouřenín na "komíně" jsem já, mašina je ještě cca 3metrx zakopaná)

Obrázek

Tenhle blok je skoro "masiv" ... Cca 12tun.


Obrázek
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Stěhování frézky - rada

#23 Nový příspěvek od ITS »

Fizz, kde byl ten poslední snímek ?

Fizz
Příspěvky: 7851
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Stěhování frézky - rada

#24 Nový příspěvek od Fizz »

Hodonín.

Už si z toho spoustu nepamatuju, to byla dost jebačka, mašina tam byla driv než barák, no a dejte to ven, barák ať stojí, vse co se jerabovalo tak jen dírou na vzduchotechniku. Když se vyvážely rámy tak dve desty a na nekolika místech se sekaly drážky do zdi, treba aby se projelo chodbou. Tam bylo takové odvážné vedení, všecko jde nic není problém. Vyfasoval jsem pár úvazků, destu, nějaký trubky, klíče od 36 nahoru no a za měsíc bude nakládka.

U kompletace už jsem prakticky nebyl, nastoupil jsem na VŠ, ale tam tuším byly nějaký problémy včetně úrazů, pak už jsem se tomu nevěnoval. Před 15 rokama to bylo dost hurá všecko, tsk jsem se zacal věnovat jiným věcem a oborům. Několikrát me minul nebo jsem byl těsně vedle smrtaku který se nestal kvůli pár šťastným centimetrům. Takže jako zkušenost dobrý, párkrát jsem pak ještě cosi stěhoval ale drobnosti 3-6tun, kde byla problém manipulace, ale už na vlastní triko, podle své hlavy.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3795
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Stěhování frézky - rada

#25 Nový příspěvek od exot »

Jj stehovani je o vybaveni a hlavne premejsleni to neni jako hop na kravu a je tele.Obcas nekde neco stehuju nejtezsi byla sekce jedne masiny k 8 tunam po zabaleni.Ve fabrice vzdy masinu postavíme vyzkousi se a predvede zakaznikovi(tedy dokud se mohlo cestovat) pak se rozebere na co nejvetsi manipulovatelne celky.Takze jesterky uvazky a stehovaci voziky pokud je potreba.Strehoval jsem fungl novyho masturna(cca 3,5 t) asi na 3 mista nez nasel ideal i umisteni pak SU 50 SU 40. 400 rumuna a 18.S tema soustruhama se musi dost opatrne jak maj teziste nahore.Jde o i na trubkach(nekdy to jinak nejde) ale voziky jsou supr ,mnohe veci jen pomoci pajcru (na tu 50 to uz chtelo pod vretenikem 2 chlapy s pajcry.Musim zaklepat nikdy se nic nezesralo vyjma odrenych beden na dopravu.A to se to pak strkalo do kontejneru coz byla vcelku jebacka utlacit 8t bednu (chudak co to pak tahal ven).Docela me takova prace bavi Treba toho rumuna jsme museli na trubkach protlacit kolem jinych masin takovym esickem ptotoze byl vzadu v dilne a jinudy to neslo a pak po zamkovce asi 15 metru z kopce takze vse jistit klinama pak uz jen nacouval frajer z rukou a mel za 5 minut nalozeno i s uvazaním.Ono je to kolikrat jen o tom jak vec uvazat aby se nezesrala.
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

Fizz
Příspěvky: 7851
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Stěhování frézky - rada

#26 Nový příspěvek od Fizz »

Jo, uz sem i tak cosi koupil, frezku třeba, dali to tam destou, ale pak se z vrat udelali dveře ajeste chodbička.

Cena super, ale musíte to dostat ven, radsi jsem to zaplatil předem, kdy si dojedete? Jak kdy? Ted to vytáhnu. Aha? Pajsr, par trubek, a než se vrátili z oběda frézka na rampě i se skrinema s příslušenstvím. Ale ta mela cca 2t, s tím hneš i sam. Skříně byly horší, nožky po trubkách nejedou. Ale kleštiny, frezy, upinky atd, no nech to tam. (Jak dybych četl něco od Oty :smich: )
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Stěhování frézky - rada

#27 Nový příspěvek od ota »

To Tizz možná jsem tu už psal, jak jel můj kamarád pro frézku. :vysmech: Až napotřeťí vezl tu frézku. 2x před ní příslušenství. Halu pokaždé odemkl jinej ,,klíčník" a v lejstrech měl napsáno ,,stroj frézka s kompletním příslušenstvím" Kámoš obráběcí stroje viděl asi akorát z vlaku a to asi ještě jel dost rychle. :vysmech: Takže co bylo na dílně bylo příslušenství frézky. ;-) Naložili avii že sotva jela a že pro stroj přinedeme znovu. Klíčník zamknul a tak jo, prijeďte znovu. Jeli znovu a jinej klíčník. Vyndal papír a tam stroj frézka z kompletním příslušenstvím. Tak co už, nejdřív příslušenství a frézka nakonec. Zase se nevešla. Tak odjeli a jeli pro ni znovu. A to tam byl nějakej šéfík s klíčema. No že chlapi naložte to už všechno co tady je, aspoň se s ťím nebudeme muset jebat. Ták jo, avka lezla jako želva naložená. Pak se s ťím klukem s avkou šabli. Třeba vrtáky po deseťině a byla jich plná velká koupelnová vana, podle průměru i po 30 ks, frézka jako stroj tam byla jedna. Stroje žádné, ale vercajk k bývalým mašinám tam zustal všechen. Tak ho odvozili. A šéfík si ještě liboval, že se s ťím nemusí jebat.

Fizz
Příspěvky: 7851
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Stěhování frézky - rada

#28 Nový příspěvek od Fizz »

To už se snad ani stát nemůže....

Dneska ti sundaj i univerzálu, tuhle jsem byl s kámošem se dívat na náklaďák, oholený na Knop, všecko čerstvě, vsecky krytky ucpavky v interiéru pryč, prodejný po 50káčé, gumy na sráče sjety, baterka kaput, nelenili ani mechanismus uzávěrky vykuchat z diferaku, atd atd.

Pak jsem začul typka co tam seděl v kanclu hele se známe ne? Nakonec ze jo, povidal, koupí většinou z itošky, oholit co to jde, umejt, nastříkat co jde, ze se to naučil od Poláků, a pak k nemu ještě chodí lidi pro tuhleto a zamhleto, a víc spokojeni než předtím. S větší vyvar. Lidi v pohodě, za novy gumy na autě ti nikdo nechce připlatit, za v pohodě sadu bez auta dáš majlant...

Koupit stroj s příslušenstvím je jako vyhrát sportku, holt když dnes chceš něco dobrýho musíš skladat. Já tak koupil cabstara, dobrej základ, a k tomu jinej diferak, taky špéru, do toho brzdy, do toho nějaký podvozkovyz věci atd atd, nakonec asi 30veci proměněných, ale auto mam jak chci a ve stavu, za cenovku co by pro spoustu lidí byla nesmysl a to vse bylo v celku za dobrý ceny. Holt jiná doba.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Stěhování frézky - rada

#29 Nový příspěvek od ota »

No já když kupoval frézku tu FA3AU tak to bylo přez překupníka. V inzerátu bylo že ke stroji příslušenství. Přijeli jsme na obhlídku a že co tu najdete k frézce v té dílně, všechno snoste sem. Snosil jsem asi tunu věcí. Prodávající měla mrákoty. Tolik věcí? Svěrák placatej, prisma, naklápěcí, fréz, dvě škatule kol k děličce, atd. Pár věcí jsem dal stranou, že to není k frézce, ale si je odkoupím. Překupník ano toto je vše příslušenství. Prodávající ale to je moc věcí! A on a co s ťím budete bez mašiny dělat? Nechejte mu to ke stroji a hotovo, však v inzerátu to bylo uvedeno s příslušenstvím. Pak mi pomohl ještě ukecat ty další věci, které jsem chtěl dokoupit navíc. Paní si nastudovala ceny na netu a chtěla nesmysly. Společně jsme to pak usmlouvali na přijatelné ceny. Ono s ťím příslušenstvím je to tak, stojí to víc než stroj.

Fizz
Příspěvky: 7851
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Stěhování frézky - rada

#30 Nový příspěvek od Fizz »

https://stroje.bazos.cz/inzerat/1326058 ... -fwa39.php

:D ta už je venku, ale zase jihlava...
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“