Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Chodíte na houby?

ANO, chodím
103
79%
NE, nechodím
15
11%
Ač houby sbírám nekonzumuji je
13
10%
 
Celkem hlasů: 131

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21628
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#871 Nový příspěvek od ota »

Za týden? Hm to už budou všechny břichovrtky z lesa fuč! Počkej ten nájezd houbařů teď v týdnu. A u nás lufťáci přijedou už v pátek s nůšema. Jak se trochu rozkřikne, že jsou houby, je v lese víc liďí než hub.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20611
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#872 Nový příspěvek od vitex »

Proto se na břichovrtky jezdí ve středu a nebo ve čtvrtek. 8)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21628
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#873 Nový příspěvek od ota »

Dneska jestli nebude lejt a půjdu s hafanem směr k topolům, tak se podívám v druhém lese co roste. Tam není ale ta tráva. Hodně jsou v trávě a kam třeba přez den svítí sluníčko přez řidké větve stromů. V hlubším není ani prašivka. No u topolu tam rostou na louce ty žampiony. Tam když na to přijde, sekal by je kosou. Ale nikdo to asi nesbírá. Třeba to není k jídlu! :vysmech: Tam co pujdu dneska bejvaj ta tvrdý houby. Ale na ně je ještě myslím brzo. Včera děda s košíkem chodil pasekou. V loni to tam kurovčák sežral a kus vykáceli. No a děda kurva tady je bordel! Tady rostly kováře jak talíře! No a dědo kdy že tady rostly ty kováře? A děda počkej tak to nebude dýl jak 30 roků! To tyhle stromy co tu už nejsou byly nízký a pod níma to bylo. :(

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15218
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#874 Nový příspěvek od kenybz »

oto to sem nesmíš psat kde rostou víš kolik to čte lidí?....
to jak jsme řešili v bramborách která odrůda je odolná suchu no a letos byla ona odolná odrůda vyprodána :shock: za 1 den

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21628
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#875 Nový příspěvek od ota »

Hochu, tady to pročochtá mrtě lufťáků a ani nečtou. Domácích jen pár a většinou důchodci. Pár mladších chodí dál do lesa. Tohle je skoro na kraji lesa. No moc domorodců na houby nechodí. A oni mají svoje místa a ty jsou v prostřed lesa. Třeba Honza sedne na kolo a jede. Za 2 hoďky jede dom. Zastaví se a má vrchovatou tašku na řidítku. A jen tvrdý houby. Takoví ty babky vůbec nesbírá. Bere i ty barevný holubinky. No on to zná tak sbírá. Vždycky říká, jedu jen na skok na pár hub. :vysmech:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21628
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#876 Nový příspěvek od ota »

Včera jdu s hafanem na procházku. Na cestě z lesa vyjelo auto. Babka tady z vesnice. Zastavila v prostřed křižovatky ( zvyklá ještě z dob, kdy jezdila po silnici sama :vysmech: ) a nazdár, jdeš na houby? No já že na procházku do našeho. A ona, hochu já jsem tak nemožná, že musím už autem. Sotva strkám nohy a mám sebou i dvě hole. Trochu jsem se porozhlídla po houbách. Koukej, chmátla na zadní sedačku pro košík. Tak půlku košíku hub. No vidíš to, pár hub. :vysmech: A to víš, auto nechám na cestě a šourám se lesem. No a já že tamhle jsem našel a támhle pár taky. A ona, tam jsem byla taky. No a vzadu, tam u krmelce, pak na paloukách v trávě a tamhle a tam taky. :D No to víš šourám se sotva o holích. Kurva si povídám, babča zlítala půlku lesa v okolí. :vysmech: A že tenhle jsem našla tam, tuhle růžovku u krmelce, tohodle kováře pod cestou, atd. Asi pět aut sotva projelo kolem. Jeden zatroubil, a ona polip si šos, však tu máš místa na projetí dost. No a já že raději jdu. Tak jo prej, no a že má poršet zase tak že zase vyrazí po dešťi. Budou! :vysmech:
No já našel pár tvrďáčků, přikryl jsem je rošťím aby ještě ,,došly" ty růžovky těch je mrtě všude i ve vysokým lese, i v trávě. Pak je tam pár holubinek, ty nesbírám, neznám je. Tak pozejtří si vezmu asi košíček na procházku a seberu si ty dorostlí kousky. 8) Manželce na smaženici.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20611
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#877 Nový příspěvek od vitex »

Dnes skoro naposledy v práci a v neděli valím na chatu.V úterý a ve středu do lesa,hrát si na vydru lesní. :smich:

kutil tim
Příspěvky: 1301
Registrován: pát srp 28, 2009 5:00 pm

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#878 Nový příspěvek od kutil tim »

Víťo už začínají růst, počasí ideál.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20611
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#879 Nový příspěvek od vitex »

Ahoj Tondo,však vím.Teď už jenom někde narychlo koupit pláštěnku,protože vloni jsem ji roztrhal v houštinách.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21628
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#880 Nový příspěvek od ota »

Víťo kdysi jsem dostal od pána co pro něj občas něco dělám krásný pláštěnky. Možná 3 ks. Jednu mám v autě jednu v dílně a jednu v šuplíku. Je to taková silnější pěkná pláštěnka tak 3/4teční. Není to ta pod kolena z igelitu. Vozím ji sebou v autě a taky když děláme někde na stavbě. No použil jsem ji asi 3x zatím. No počasí přálo. Ta vydrží i chůzy šípkama. Betelná žlutá signílní pláštěnka. Jediné ouvej je, že je to XL. Tedy na mě ano. Když by Jsi si přijel jednu bych Ti našel. No ale Ty by Jsi potřeboval myslím ale XXXL. Ona je mě akorát. No víš a jako Ty se šroubem posuvu. :vysmech: Nevím, asi jich mám málo!
Tady houby rostou jako kdyby zase někde něco bouchlo! Babička dneska že zítra budou s dědou vařit cosi s houbama. No já že zejtra ještě ne, pujdu s Axisem pro schovaný houby pod rošťím až pozejtří. No a babička že tak si uděláme s houbama omáčku i pozejtří no. Blééé houby každej den! :vztek:

kutil tim
Příspěvky: 1301
Registrován: pát srp 28, 2009 5:00 pm

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#881 Nový příspěvek od kutil tim »

Víťo počkáš až přestane pršet, od nedêle se to zlepší, vzpomínám na tu ûrodu, že nebylo kam položit košík , mám cestu do Věklkėho Meziříćí.Jak to bude na kosu dej vědět, špatně vidím a hledám.

zajíc
Příspěvky: 621
Registrován: pon bře 01, 2010 4:53 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#882 Nový příspěvek od zajíc »

No že bych vyjel na kole za dědkem na chatu. ;-) Však už jsem Tě neviděl dlouho. :zapomel: Přes Rendlíček jsme ale jeli nedávno na kolech.Jó a chodíš na pivko tam dozadu za chatu do tý pěkný hospůdky?Tak si užij dovolenou. :friends: Vlasta

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20611
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#883 Nový příspěvek od vitex »

Jojo,kluci.Budu tam do středy a všechno vysbírám.Vlastíku,ta hospůdka je zatím otevřená jen v pátek a v sobotu.Sezóna začíná až v červenci,to je otevřeno denně.Oto,tu pláštěnku mám taky-samá díra.

Pavel
Příspěvky: 8352
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#884 Nový příspěvek od Pavel »

tak brichovrtky rostou uz je mam v brichu

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13953
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#885 Nový příspěvek od Čárls »

Víťo pojď si to vyměnit dám ti moji starou navdavkem :smich:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Odpovědět

Zpět na „Putyka“