Bielorus EO 2621

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
majo77
Příspěvky: 53
Registrován: čtv led 16, 2020 2:56 pm
Bydliště: Košice-okolie

Re: Bielorus EO 2621

#6586 Nový příspěvek od majo77 »

Nepredáva niekto hranatého Bielorusa? B2 alebo B3

m1ki
Příspěvky: 6
Registrován: úte črc 23, 2019 7:16 am
Bydliště: Plzeň

Re: Bielorus EO 2621

#6587 Nový příspěvek od m1ki »

Čau hoši,
potřebuju radu od zkušenějších.
Teče mi čistý motorový olej mezi vanou a spojkou. Je tam taková zaaretovaná "sponka"
s dírou, kudy jsem si myslel, že to teče, ale tím to asi nebude. Od spojky zevnitř by to také téct nemělo.
Myslíte, že to teče ve spoji vany?
Obrázek
Obrázek


Další netěsnost mám u palivového čerpadla u táhla na plyn. Teče mi tam směs, která smrdí naftou a trochu motorovým olejem.

Předem díky za rady, tipy co a jak snadno spravit popř. nějaké rozměry gufer či rad jak na přetěsnění vany.
Obrázek
Obrázek

Jura
Příspěvky: 341
Registrován: úte dub 14, 2009 6:00 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Bielorus EO 2621

#6588 Nový příspěvek od Jura »

Ahoj, pokud Ti teče motorový olej, buď je mrtvý labirynt na klice, možná tam máš Gufero, nevím jaký máš stroj, nebo teče vana. U našeho stroje je to taková divočina, jakési přítlačné pásky, nemusejí dobře dosedat v rohu jsou přerušené.
Co se týká naftového čerpadla, jestli do prostoru vačkové hřidele prosakuje nafta, jsou mrtvé vysokotlaké elementy. Chvíli trvá, než se skříň zaplní a pak ven.
Naše čerpadlo má vlastní olejovou náplň to je naplněné poměrně rychle, když je mazané od motoru a únik trvá déle, mohl bys cítit naftu i v olejové náplni motoru.
V každém případě je čerpadlo na oživení.

Uživatelský avatar
majo77
Příspěvky: 53
Registrován: čtv led 16, 2020 2:56 pm
Bydliště: Košice-okolie

Re: Bielorus EO 2621

#6589 Nový příspěvek od majo77 »

Ahoj chlapi, je pravda, že novší typ Bielorusa EO2621-B2 / B3 mal iný priemer zadných diskov ako starší model EO2621A ?

Pokiaľ nie, dajú sa dať na ten novší typ pneu 15,5 R38 alebo radšej 13,6 R38 ? Ďakujem vopred za vaše odpovede.

m1ki
Příspěvky: 6
Registrován: úte črc 23, 2019 7:16 am
Bydliště: Plzeň

Re: Bielorus EO 2621

#6590 Nový příspěvek od m1ki »

Jura píše:Ahoj, pokud Ti teče motorový olej, buď je mrtvý labirynt na klice, možná tam máš Gufero, nevím jaký máš stroj, nebo teče vana. U našeho stroje je to taková divočina, jakési přítlačné pásky, nemusejí dobře dosedat v rohu jsou přerušené.
Co se týká naftového čerpadla, jestli do prostoru vačkové hřidele prosakuje nafta, jsou mrtvé vysokotlaké elementy. Chvíli trvá, než se skříň zaplní a pak ven.
Naše čerpadlo má vlastní olejovou náplň to je naplněné poměrně rychle, když je mazané od motoru a únik trvá déle, mohl bys cítit naftu i v olejové náplni motoru.
V každém případě je čerpadlo na oživení.
Čerpadlo na oživení? Co si pod tím mám představit? Vím, jak to uvnitř vypadá. Odkud myslíš, že to prosakuje? Dle mě by to mohlo být asi pouze u hlavního válečku co tlakuje naftu (v bloku pod pumpičkou) tzn. vyměnit váleček s osičkou nebo jak postupovat? Zprvu jsem chtěl pouze přetěsnit nějak to gufero, ale protože z toho teče nafta a né olej, je to špatně nevyřešit příčinu a řešit jen následek.

Jura
Příspěvky: 341
Registrován: úte dub 14, 2009 6:00 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Bielorus EO 2621

#6591 Nový příspěvek od Jura »

Ahoj, když už Ti teče z čerpadla nafta, je třeba ho vzít a dát opravit a seřídit. Můžou protékat vysokotlaké elementy, podávací pumpa. Protože to teče z regulátoru, bude špatné těsněni vačkové hřidele čerpadla, je tam asi gufero, těsnění hřebenové tyče,atd. A až všechno vyměníš a zkontroluješ, musíš ho nastavit. Osobně si myslím, že je lépe poslat ho nějakému čerpadláři.

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2770
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Bielorus EO 2621

#6592 Nový příspěvek od Killer Koly »

ma nekdo radu, jak rozebrat rotor odstrediveho cistice oleje? myslim ten hlinikovy vnitrek s tryskama, co se toci a jsou v nem usazeniny. neni to za co poradne chytit a mam strach to sevrit, abych to nezdeformoval
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1604
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Bielorus EO 2621

#6593 Nový příspěvek od pedro643 »

Killer Koly píše:ma nekdo radu, jak rozebrat rotor odstrediveho cistice oleje? myslim ten hlinikovy vnitrek s tryskama, co se toci a jsou v nem usazeniny. neni to za co poradne chytit a mam strach to sevrit, abych to nezdeformoval
Ja som to rozoberal vo zveraku ale nestlačal som to. Roztiahol som zverak na toľko aby tam vošli trisky. Vložil tam odstredivku a povolil tu matku na vrchu

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2770
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Bielorus EO 2621

#6594 Nový příspěvek od Killer Koly »

diky, tak jsem to udelal a dal? ja potrebuju rozebrat ten rotor. matku jsem odsrouboval, to slo, ale stahnout plast z trysek mi nejde
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1604
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Bielorus EO 2621

#6595 Nový příspěvek od pedro643 »

Chyť to za vrch do zveraka. Jemne, tak aby to tam držalo a cez drevo klepni z vrchu po zavite. Mne to pekne odskočilo

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2770
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Bielorus EO 2621

#6596 Nový příspěvek od Killer Koly »

to je jen nasazene? vypada to jako nasroubovane na tom zavitu

odpoledne vyzkousim, dik zaradu 8)
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Jura
Příspěvky: 341
Registrován: úte dub 14, 2009 6:00 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Bielorus EO 2621

#6597 Nový příspěvek od Jura »

Ahoj, jak píše kolega, je to jen nasazené. Bude to zarostlé bordelem, tak to trochu drží.
Při montáži musí být oba díly tak jak byly, celek je vyvážen. Byly tam značky, když ne je dobré si je udělat.

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2770
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Bielorus EO 2621

#6598 Nový příspěvek od Killer Koly »

OK, diky vsem za rady8)
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
milosba
Příspěvky: 240
Registrován: čtv čer 25, 2015 8:15 pm
Bydliště: Stakčinska Roztoka

Re: Bielorus EO 2621

#6599 Nový příspěvek od milosba »

serus chlapi, kto ma skusenost s navijakom k bagru? Ja chcem spravit dopretu na radlicu daco aby tahalo okolo +- 7ton . Idealne hydraulicky ale ked nenajdem nic ekonomicke tak elekritiku. Elektriku uz mam vyhliadnutu cena do 500cca...
https://kamax.sk/mar-pol-akumulatorovy- ... order=DESC

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1604
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Bielorus EO 2621

#6600 Nový příspěvek od pedro643 »

Skusenosti s tým nema asi nikto. Neurveš si pri vyprostení radlicu? Pride mi lepšie vystužiť ram pod nadržou a dať ho pred alebo pod nadrž ak sa vojde. Aspoň sa ti nezasype hlinou keď budeš niečo hrnúť

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“