Zateplení podlahy půdy

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Ondra.p
Příspěvky: 26
Registrován: ned led 01, 2017 8:00 pm
Bydliště: Opava

Zateplení podlahy půdy

#1 Nový příspěvek od Ondra.p »

Pánové vím že je zda hodně chytrých a zkušených hlav. Potřebuji zateplit podlahu pochozí pudy aby z místností pod ní neunikalo teplo a zároven zůstala použitelná. Na pudě je betonová podlaha takže nějaká izolace mezi trámy pěna atd. nepřipadá v uvahu.
Muj plán je zhruba takový že na podlahu položím parozábranu na ni do kříže 2x10cm polystyren a na polystyrem 12mm osb. V místech kde nechodím často (pod nízkými šikminami kde mám uskladněné zbytky plovoučky lišty a podobně a lezu tam tak jednou za rok bych dal jednu vrstvu osb v místech kde je pohyb častý 2x 12mm osb do kříže. Máte to někdo takto? Myslíte že je muj návrh zprávný? Vím že existují i ruzne systémy roštu s vatou a podobně ale rád bych co nejlevnější ale funkční řešení. Plocha pudy je cca 70 m2. Budu rád za jakékoli postřehy nápady a podobně jistě to už tady někdo z vás realizoval. Díky :)

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3495
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Zateplení pochozí půdy

#2 Nový příspěvek od jenicek »

Jak to je starej barák a co je o patro níž? Taky záleží jakej tam je beton a jaká vrstva. Já osobně bych to uďál difuzně otevřený bez parozábrany s tvrdou vatou a podlahovejma prknama. Sice to bude dražší, ale nehrozí kondenzace vlhkosti ve stropě. Nejsem moc zastánce polyše, i z důvodu požáru atd.

Ondra.p
Příspěvky: 26
Registrován: ned led 01, 2017 8:00 pm
Bydliště: Opava

Re: Zateplení pochozí půdy

#3 Nový příspěvek od Ondra.p »

jde o barák z konce 70let. S tou vatou to myslíš konkretně jak? Udělat dřevěný rošt a mezi to vatu?

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3495
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Zateplení pochozí půdy

#4 Nový příspěvek od jenicek »

Já mám v baráku (nová roubenka) na dřevěným stropě položenou tvrzenou fasádní vatu s kolmým vláknem ve dvou vrstvách s překrytím spár a na tom jako plovoucí dřevěnou podlahu. Žádný latě, trámky, nic. Občas se na bazoši vyskytne tvrzená vata za dobrou cenu, mě se ji podařilo sehnat za cca 70% ceny fasádního polystyrenu.

Fizz
Příspěvky: 8364
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Zateplení pochozí půdy

#5 Nový příspěvek od Fizz »

V pohodě. Klidně bych vynechal tu folii.

Naskladej polystyrén, nasucho, na pěnu, to je na tobe, pak bych tam rozmotal geošku a na tonaskladal osb, dve vrstvy krizem 1wctka úplně v pohodě. Jen to prosroubovat navzajem a nechat to olovouci. Bez té geosky to bude obcas vrzat.

Ja bych se na to vybodl, na polys bych dal starý lino. Pokud tam skladujes placaty veci je to jedno a kdyby neco malyho tezkyho holt to podložis, je to o dost levnější nez paleta 12ctky.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Stevo
Příspěvky: 824
Registrován: pon srp 24, 2009 6:25 am
Bydliště: Močenok

Re: Zateplení pochozí půdy

#6 Nový příspěvek od Stevo »

Ja mám rozložený polystyrén na tom je zo strešných pár urobený rošt. Medzi latamy vložený ďalší 5 cm polystyrén a na tom položená 15 mm osb prišrobovaná o latový rošt.

pidi
Příspěvky: 729
Registrován: ned črc 03, 2011 9:23 pm
Bydliště: Třinec

Re: Zateplení pochozí půdy

#7 Nový příspěvek od pidi »

Ja mam polystyren 3x10 a na tom osb do krize sesroubovane.

Uživatelský avatar
Stevo
Příspěvky: 824
Registrován: pon srp 24, 2009 6:25 am
Bydliště: Močenok

Re: Zateplení pochozí půdy

#8 Nový příspěvek od Stevo »

Takto to vyzeralo, keď som to robil
Obrázek

Obrázek

Joe66
Příspěvky: 1578
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Zateplení podlahy půdy

#9 Nový příspěvek od Joe66 »

A tu foliu mas naco pod tou osb doskou ? Lebo mi tam nedava zmysel

Ondra.p
Příspěvky: 26
Registrován: ned led 01, 2017 8:00 pm
Bydliště: Opava

Re: Zateplení podlahy půdy

#10 Nový příspěvek od Ondra.p »

U toho polystyrenu z kondenzace vlhkosti strach nemám v jedné části pudy děda kdysi rozložil takovou hodně silnou gumu místo lina která to musí uzavirat uplně a nic se tam neděje. spíš mám strach z polystyrenu kvuli pořární bezpečnosti. Ta tvrzená vata bude asi lepší volba.

Uživatelský avatar
Stevo
Příspěvky: 824
Registrován: pon srp 24, 2009 6:25 am
Bydliště: Močenok

Re: Zateplení podlahy půdy

#11 Nový příspěvek od Stevo »

Fólia je len pre istotu. Kľudne to môže byť bez nej. Kondenzácie nehrozí, skôr naopak vlhkosť sa môže dostať zhora napr. zo snehu, ktorý nafúka pod škridlu. Počul som o probléme s kondenzácii, ale to bol opačný prípad, mali polystyrén nalepený na strope zo spodu v miestnosti a vtedy ten studený betón rosil.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15218
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Zateplení podlahy půdy

#12 Nový příspěvek od kenybz »

hlodavci a jiná havěť + polystyren = možný problém, proto bych do toho nešel
polyš zevnitř na stop nebo sádroš a vata to je taky napikaču máme to tak a v rozích se občas oběví plíseň.
v přední části patrového baráku jsem s bráchou rozmotal na půdě cca 25cm vaty jen tak volně účinek okamžitý a stálo to pár korun...protože tu půdu nevyužíváme tak to nevadí, že je tam vata bez zakrytí třeba osb

Ondra.p
Příspěvky: 26
Registrován: ned led 01, 2017 8:00 pm
Bydliště: Opava

Re: Zateplení podlahy půdy

#13 Nový příspěvek od Ondra.p »

Sadroš a vatu zevnitř bych taky nechtěl. Asi pomalu posháním tu tvrzenou vatu a bude.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9569
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Zateplení podlahy půdy

#14 Nový příspěvek od Atlan »

Najdi si firmu co sa tym zaobera a poradia ti.

Ja by som isiel do vaty, nad tym m3dzera 3 az 5cm a tak osb doska, samozrrjme na krajoch osb vynechas aby to dychalo. Polystyren a lino nedavaj nebude to dychat...
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Stevo
Příspěvky: 824
Registrován: pon srp 24, 2009 6:25 am
Bydliště: Močenok

Re: Zateplení podlahy půdy

#15 Nový příspěvek od Stevo »

Ak vynecháš po krajoch medzeru, bude to vchod do myšieho raja. Po krajoch mám osb zafúkané pur penou, pretože ak sa myš nažere peny je to jej koniec. Tam nemá čo dýchať. To by museli dýchať všetky zateplenia na panelákoch a domoch. Rosiť to môže jedine ak by zle vychádzal rosný bod, tj. ak by napr. bola malá hrúbka izolácie.

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“