VYVÁŽEČKY DOMÁCÍ VÝROBY

vleky, káry, vozíky, návěsy, cisterny, vyvážečky, hnojáky, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
novalobanohal
Příspěvky: 9
Registrován: čtv dub 11, 2019 11:40 am
Bydliště: Tišnov

Re: VYVÁŽEČKY DOMÁCÍ VÝROBY

#916 Nový příspěvek od novalobanohal »

Tak jsem se taky trochu pohnul, nakladač je na místě teď to začít kompletovat. Teď sháním prodloužení vyvoďáku na TUN 40 a hlavně můj nakladač není kompletní, chybí jedna noha s pístnicí a nějaké trubky apod.
Obrázek

Obrázek

Obrázek
Zetor 7011 + TUN40 + horská vzpěra, aneb UKT pro chudé

osel
Příspěvky: 344
Registrován: stř led 27, 2010 12:28 pm

Re: VYVÁŽEČKY DOMÁCÍ VÝROBY

#917 Nový příspěvek od osel »

Nemáš moc malou vzdálenost od oka k ruce? Mám to na vleku podobně a jebe mě to do kol a v brodech to ohrožuje kabinu. Jseš přímo z Tišnova?

Uživatelský avatar
novalobanohal
Příspěvky: 9
Registrován: čtv dub 11, 2019 11:40 am
Bydliště: Tišnov

Re: VYVÁŽEČKY DOMÁCÍ VÝROBY

#918 Nový příspěvek od novalobanohal »

Jsem přímo z Tišnova a oko je skrz plot takže tam místo je v tom bych neviděl problém spíš mám nápravu moc vzadu ale to se uvidí.
Zetor 7011 + TUN40 + horská vzpěra, aneb UKT pro chudé

Uživatelský avatar
PetrP
Příspěvky: 186
Registrován: ned říj 26, 2008 12:32 pm

Re: VYVÁŽEČKY DOMÁCÍ VÝROBY

#919 Nový příspěvek od PetrP »

Zdravím pánové, dotaz naty technicky zkušenější :) Koupili jsme vyvážečku tovární výroby, podvozek je žebřinový na 9-10t nosnost a finská ruka Nokka váha ruky vč. podpěr dle štítku 905kg + něco rozvaděč + má vlastní hydraulický okruh. Ložná plocha 4,4m. Celková váha něco kolem 2t. Vyvážečka je dělaná do horního závěsu, bude zapřižena v Zetoru 7745, automatický závěs.
Zajimalo by mě jak moc je zatížený závěs (aby vše vydrželo) když je vlek prázdný a když na něm bude naloženo např. 3t váha. Našel jsem tu jen tabulky na jednoosý, ale né jak to je u tandemové nápravy. Více info a rozměry buď dodám se pokud by se to někomu hodilo, nebo pošlu do SZ,email,messenger :)
Z4011 + Z6945

osel
Příspěvky: 344
Registrován: stř led 27, 2010 12:28 pm

Re: VYVÁŽEČKY DOMÁCÍ VÝROBY

#920 Nový příspěvek od osel »

Počítej tandem úplně stejně jako jednoosák jen osa nápravy je v ose výkyvu tandemu. A 3 t na tom určitě vozit nebudeš.

dulik
Příspěvky: 124
Registrován: pát lis 13, 2009 7:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: VYVÁŽEČKY DOMÁCÍ VÝROBY

#921 Nový příspěvek od dulik »

Používáte někdo ten třmen mezi rotátor a rameno který je vybaven brzdou?? Rád bych věděl jestli se to vyplatí kupovat a jestli to je fakt nezničitelný jak tvrdí prodejce.

Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3466
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: VYVÁŽEČKY DOMÁCÍ VÝROBY

#922 Nový příspěvek od harijaro »

Skús hodiť nejaké foto lebo vôbec neviem čo myslíš? ! :-/

bastlir
Příspěvky: 424
Registrován: úte bře 10, 2009 11:18 am
Bydliště: Sedlčany-Benešov

Re: VYVÁŽEČKY DOMÁCÍ VÝROBY

#923 Nový příspěvek od bastlir »


dulik
Příspěvky: 124
Registrován: pát lis 13, 2009 7:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: VYVÁŽEČKY DOMÁCÍ VÝROBY

#924 Nový příspěvek od dulik »

https://www.rotatory.cz/propojeni-s-brzdou/brm10-73-01/
Tak vidím, že asi nepoužíváte když vás dotaz zaskočil. Přišlo mi celkem dobrý když se drapák nemlátí jak hadr na holi. Chtěl jsem jen vědět jestli je ten rozdíl znatelnej. Ne že bych ho chtěl koupit ale vyrobit ho by nebyl zas tak problém.

AlexTc
Příspěvky: 1422
Registrován: sob říj 25, 2008 2:45 pm
Bydliště: okr. Tachov

Re: VYVÁŽEČKY DOMÁCÍ VÝROBY

#925 Nový příspěvek od AlexTc »

Mám toto provedení https://www.indexator.se/en-GB/lankar-- ... 00-hd-kpl/ znát to je. Z každé strany té podkovy jsou talířové pružiny a silonová podložka nebo nějaký takový materiál. Nesmrtelný to není, jakmile se udělá vůle v pouzdrech čepu tak to začne ničit ty podložky.

dulik
Příspěvky: 124
Registrován: pát lis 13, 2009 7:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: VYVÁŽEČKY DOMÁCÍ VÝROBY

#926 Nový příspěvek od dulik »

Díky, tak to udělám brzděný. A ještě bych se rád znovu zeptal, na předešlé straně osel píše, že každá opěrná noha je ovládaná rozvaděčem zvlášť. Mě se to moc nezdá a tak jsem se na to už jednou ptal ale nikdo neodpověděl. Tak jak to máte vy??

doca
Příspěvky: 480
Registrován: sob lis 15, 2008 10:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: VYVÁŽEČKY DOMÁCÍ VÝROBY

#927 Nový příspěvek od doca »

zvlášť to bejt nemusí, stačí to dát na jednu sekci oba - pak ti jde nejprv ta noha která má menší odpor a až pak ta druhá, pokud se potřebuješ nějak dorovnat na svahu tak si jen přetočíš rameno abys odlehčil tu stranu kterou chceš zvednout víc.
ale každopádně dej na nohy hydraulický zámky, já to kdysi neudělal a pak jak jsem nakládal, tak se volně olej přeléval za jedné packy do druhé, podle zátěže a naložil jsem prd a mazal jsem to domů předělat, no a samozřejmě mají funkci tu že když ti praskne hadice při nakládání tak to nepřevrátíš.

dulik
Příspěvky: 124
Registrován: pát lis 13, 2009 7:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: VYVÁŽEČKY DOMÁCÍ VÝROBY

#928 Nový příspěvek od dulik »

Takhle jsem to předpokládal. Zámky jasně, původně jsem je zamýšlel jen jako bezpečnostní prvek při prasknutí hadice, to přelití mezi hydr. válci mě teda nenapadlo. Díky!

osel
Příspěvky: 344
Registrován: stř led 27, 2010 12:28 pm

Re: VYVÁŽEČKY DOMÁCÍ VÝROBY

#929 Nový příspěvek od osel »

Dej obě nohy na jednu sekci a až budeš stát hodně blbě ve svahu tak si na mě vzpomeneš. :)

Uživatelský avatar
novalobanohal
Příspěvky: 9
Registrován: čtv dub 11, 2019 11:40 am
Bydliště: Tišnov

Re: VYVÁŽEČKY DOMÁCÍ VÝROBY

#930 Nový příspěvek od novalobanohal »

K těm nohám bych se taky rád zeptal, teď jsem řešil právě problém že mi chyběla noha i pístnice tak jsem nakonec sehnal dvě nohy komplet ze 750 i se zámkama, jenže jeden zámek vždycky nechce odemykat, mám je na jeden okruh a zřejmě se okrádají o pilotní tlak a ten tužší prostě neodemče. Až ve chvílí kdy je na jedné straně kolo 20cm ve vzduchu a celý vůz nakřivo tak je dostatečný tlak na odemčení druhé nohy. Zámky jsou to HZD-10, rozdělané jsem je měl tuším tak 12x neliší se vůbec ničím a vevnitř jsou jak nové a přetěsněné. Problém se vždycky týká toho samého zámku ať ho dám na jakoukoliv stranu a otočím vzhůru nohama. Milionem pokusů jsem zjistil, že neodemče tlak, jen zpátečku, jakoby tlak na přívodu nepřetlačil šoupátko přes tlak co je zavřený ve válci. Aktuálně jsem musel ten jeden zámek vyhodit a mám jen na jedné noze, což jak předpokládám bude dělat bordel, protože si ho tlak na druhou nohu nejspíš sám odemče a přeleje se olej, ale co já vím...
Zetor 7011 + TUN40 + horská vzpěra, aneb UKT pro chudé

Odpovědět

Zpět na „Dopravní technika“