Mitsubishi MT24 hladina hydraulického oleje

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
OakLD
Příspěvky: 35
Registrován: čtv dub 12, 2018 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Mitsubishi MT24 hladina hydraulického oleje

#31 Nový příspěvek od OakLD »

Sečení minulej rok s WIRAX 1,35m
Obrázek
Zkušenosti jsemnapsal do vlákna o pořizování bubnové sekačky.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 16594
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Mitsubishi MT24 hladina hydraulického oleje

#32 Nový příspěvek od oco13 »

Ako zvládaš prejazdy s nakladačom ? parkovanie , ostré a úzke zákruty?

OakLD
Příspěvky: 35
Registrován: čtv dub 12, 2018 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Mitsubishi MT24 hladina hydraulického oleje

#33 Nový příspěvek od OakLD »

oco13 píše:Ako zvládaš prejazdy s nakladačom ? parkovanie , ostré a úzke zákruty?
Přejezdy úplně v pohodě; člověk si musí dát pozor, že má dlouhej nos a když mám vzadu sekačku, tak i dlouhej ocas (celkem délka cca 6,5m). Taky mám trochu problém při výjezdu mezi domama, že když dojedu s lopatou na kraj silnice, ještě pořádně nevidím do stran. Parkování je horší, postavil jsem Micině domeček 7,5x3m (zhruba maximum, jaká kůlna jde u domu postavit bez stavebního povolení) a je to tak akorát pro ten traktor a pár příslušenství. Nakladač trochu komplikuje práce na poli, hlavně v rozích, kde se člověk snaží co nejvíc vjet do rohu. Můžu nakladač zvednout, ale ve svahu to moc nedělám, abych se nekutálel... :-) Ale dá se to zvládnout.
Pokud zvedám těžký věci (hodně hlíny, kamení, těžký balíky,...), je prakticky nutný to vyvážit něčím vzadu, obvykle si dám dozadu krabici a do ní 4x30L kanystry, to hodně pomůže. Nakladač naopak přidává na stabilitě, pokud vezu sekačku nebo obraceč. Jízdu se sekačkou po zadních (v přepravní poloze), jak někteří popisujou, to neznám.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 16594
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Mitsubishi MT24 hladina hydraulického oleje

#34 Nový příspěvek od oco13 »

Ja poznám opačný prípad :shock: dolu kopcom po predných. :pistol: Ale už mám ventil aj nemrzku a pôjde voda do zadných gúm. 8)

OakLD
Příspěvky: 35
Registrován: čtv dub 12, 2018 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Mitsubishi MT24 hladina hydraulického oleje

#35 Nový příspěvek od OakLD »

Celkem problém s tím palivovým filtrem, ani jeden z uvedených (SK3680, MM409870 , WGF9062) jsem nikde v CZ e-shopu nenašel...

OakLD
Příspěvky: 35
Registrován: čtv dub 12, 2018 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Mitsubishi MT24 hladina hydraulického oleje

#36 Nový příspěvek od OakLD »

oco13 píše:Ja poznám opačný prípad :shock: dolu kopcom po predných. :pistol: Ale už mám ventil aj nemrzku a pôjde voda do zadných gúm. 8)
Teda fuj, to bych nerad zkoušel :-). Voda/roztok v kolech určitě pomůže, ale já bych z toho měl obavy. Bude to pěkná váha, já nevím, jestli tyhle malotraktůrky jsou na to dělaný, kolik třeba váží maximální doporučený závaží do kol... Stanislav měl roztok v předních, použil ještě distanční podložky a ulomil postupně obě kola... Jak moc k tomu přispěl ten roztok v kolech je otázka, ale faktor to nejspíš bude. Jinak z praktickýho hlediska, bednu za traktorem člověk sundá nebo z ní vyndá zátěž, ale zase zavazí při manipulaci ve stísněnějších prostorech. Zátěž vzadu v bedně má zase větší páku...

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14617
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Mitsubishi MT24 hladina hydraulického oleje

#37 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...jestli je palivový filtr stejný pro celou řadu MT , tak ho mají v RVR , jen si ověřit rozměry .

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1899
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Mitsubishi MT24 hladina hydraulického oleje

#38 Nový příspěvek od RoKur »

Já jsem palivový filtr objednal před dvěma lety u Vás v Brně. Ta firma dělá spoustu filtru.

C-FILTER FILTRY, s.r.o.
Trnkova 117i
Brno
628 00
Česká republika

Tel. : +420 545215920
Fax : +420 545210655
E-mail : info@c-filter.cz
Web : http://www.c-filter.cz

Napsal jsem poptávku: objednávám u vás 1 ks palivového filtru SK3680, (MM409870 , WGF9062) a do dvou dnů jsem ho měl doma.

Je to zajímavé, ale na Googlu to najdu hned https://www.google.com/search?q=SK3680& ... 40&bih=781 Zadal jsem pouze SK3680 a přepnul jsem vyhledat pouze české stránky.

OakLD zkus se trochu zastydět. Vladimír Ti taky už podruhé radí to RVR.
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3660
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Mitsubishi MT24 hladina hydraulického oleje

#39 Nový příspěvek od ladiki »

4oakLD: tak ono je také třeba číst pořádně. Sta'na měl micinu rozšířenou adabsurdum a také jí fest nakládal. Proto pořídil větší stroj.....

firma C-filter je jistota......podobně umí i http://kd-filter.cz/

POkud naplníš pneu na micině vodou dle doporučených hodnot, tak jenom získáš. Použití vody v pneu je u japonců nejefektivnjší dotížení, které nezatěžuje konstrukci stroje. Faktem je , že stejného efektu dosáhneš umístěním záváží v disku kola......

Zkus si trochu uvědomit, co jsi koupil za stroj a pro co byl určen....je to stroj, který je do rýžoviště...celou dobu je spřažen s rotavátorem, který stroj do rýžoviště dotíží.....naopak pro leší "handling" se dopředu umísťuje závaží....to, že je stroj obecně festovní, tak pro evropské účely jsou třeba patřičné úpravy pro hospodárnější využití.....

Na Tvůj stroj bych se nebál dát dozadu zátěž 90kg na jedno kolo.......

OakLD
Příspěvky: 35
Registrován: čtv dub 12, 2018 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Mitsubishi MT24 hladina hydraulického oleje

#40 Nový příspěvek od OakLD »

RoKur píše:Je to zajímavé, ale na Googlu to najdu hned https://www.google.com/search?q=SK3680& ... 40&bih=781 Zadal jsem pouze SK3680 a přepnul jsem vyhledat pouze české stránky.
Ono ale přece není problém to vyhledat, ale koupit. U KD-filter jsem objednával i před 2ma týdny, dodali mi ty WIXy do motoru. Ale podle jejich webu nemají žádný jiný, který potřebuju, skladem. Možná to můžou sehnat, můžou to určtiě nechat vyrobit, ale cena za kusovou dodávku bude úplně jinde. Nicméně tam zavolám a poptám se, třeba to nebude takovej problém nebo nabídnou alternativu. Zkusím i C-filter.
RoKur píše:OakLD zkus se trochu zastydět. Vladimír Ti taky už podruhé radí to RVR.
RVR jsem prošel, v nabídce ho nemají (ani podle jednoho značení). Nicméně když jsem teď procházel jejich web víc tak vypadají, že by mohli poradit.

Jinak se nestydím, prosím o radu, sám radím když vím a nemám s tím problém. Já bych se styděl víc třeba za unáhlený závěry... :-)

OakLD
Příspěvky: 35
Registrován: čtv dub 12, 2018 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Mitsubishi MT24 hladina hydraulického oleje

#41 Nový příspěvek od OakLD »

Jinak jsem našel i ten kontrolní šroub, resp. šrouby. Není jeden na nápravě, ale dva v nábojích kol a jsou zezadu. Hledal jsem nejvíc zepředu, mrkl i zezadu, ale předtím jsem ej přehlídl.
Obrázek

Výpustní šroub bude ten prostřední z pěti na spodním víku čepu náboje, díval jsem se, že má malý osazení a těsnění.

A než to někdo začne komentovat, ten olej na kole je pokecanej ode mě, kapal z konvičky při výměně motorovýho oleje.

OakLD
Příspěvky: 35
Registrován: čtv dub 12, 2018 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Mitsubishi MT24 hladina hydraulického oleje

#42 Nový příspěvek od OakLD »

Začalo mě něco zvonit od přední nápravy, naštěstí při kontrole pod traktorem jsem zjistil, že je to jenom kryt (trubka) hnací hřídele. Vysunul se z přední nápravy a volně klimbal na hnací hřídeli. Nevěděl jsem, jestli to půjde opravit snadno, ale nakonec to byla drobnost na pár minut. Chytl jsem tu trubku a krouživým pohybem jsem ji zatlačil zpět, abych nestrhl to těsnění na konci. Pak jsem přemýšlel jak to tam má držet a všiml si, že na druhý straně krytu je šroub v drážce, kterej ten kryt drží proti posuntí, byl uvolněnej, tak jsem ho dotáhl a hotovo.

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1899
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Mitsubishi MT24 hladina hydraulického oleje

#43 Nový příspěvek od RoKur »

OakLD píše:Celkem problém s tím palivovým filtrem, ani jeden z uvedených (SK3680, MM409870 , WGF9062) jsem nikde v CZ e-shopu nenašel...
Pokud napíšeš tohle, a já dám do Googlu dotaz a hned dostanu několik odkazů, tak se nediv, že Ti napíši, aby ses trochu zastyděl.
Tak proč teď píšeš, že to není problém vyhledat, ale koupit? To jsou dva docela diametrálně odlišné výrazy. Pokud bys hned napsal, že to nemůžeš sehnat, tak Ti napíši úplně něco jiného. Jak mám vědět co si myslíš, když píšeš něco jiného.

Díky za to, že tady dáváš své postřehy a opravy. 8)
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

OakLD
Příspěvky: 35
Registrován: čtv dub 12, 2018 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Mitsubishi MT24 hladina hydraulického oleje

#44 Nový příspěvek od OakLD »

RoKur píše:
OakLD píše:Celkem problém s tím palivovým filtrem, ani jeden z uvedených (SK3680, MM409870 , WGF9062) jsem nikde v CZ e-shopu nenašel...
Pokud napíšeš tohle, a já dám do Googlu dotaz a hned dostanu několik odkazů, tak se nediv, že Ti napíši, aby ses trochu zastyděl.
Tak proč teď píšeš, že to není problém vyhledat, ale koupit? To jsou dva docela diametrálně odlišné výrazy. Pokud bys hned napsal, že to nemůžeš sehnat, tak Ti napíši úplně něco jiného. Jak mám vědět co si myslíš, když píšeš něco jiného.
:) :) Tak se přečti, co jsi citoval :). Najít referenci na webu a najít zakoupitelnou položku je něco diametrálně odlišného, jak tu někdo napsal :). A ani to, když něco najdeš v e-shopu ještě není výhra, protože spousta věcí na starší traktory už v dodavtelským řetězci není, je to sice jako záznam v nějakém e-shopu ("nedostupné", "není skladem"), ale v praxi to je neobjednatelný.
Taky někdo psal, že by uživatelé měli číst pozorně. Ale žádnej stres, já to beru s humorem :friends:
RoKur píše:Díky za to, že tady dáváš své postřehy a opravy. 8)
Budu se snažit svým skromným dílem přispět, tyhle traktory tu ještě nějaký desetiletí asi budou, tak snad se to někomu taky bude hodit. Škoda že tu jsou zakázaný úpravy starších příspěvků, mohl bych ten první změnit a přidat tam odkazy na důležitý věci...

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1899
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Mitsubishi MT24 hladina hydraulického oleje

#45 Nový příspěvek od RoKur »

A jsme tam kde jsme byly ve smazaném vlákně. Jak jsem Ti tady dal odkaz vyhledávače, tak tam hned jeden z prvních odkazů je odkaz na výrobce, který mi ten filtr do dvou dnu poslal.
Ladiky Tě trefil přesně. Odvádíš pozornost někam jinam. Už to nemá cenu a je to pro mě ztráta času.
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“