Rychlerostoucí topol

štěpkovače, šťípačky, drtiče, navijáky, pily...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
šampus
Příspěvky: 59
Registrován: ned říj 30, 2011 11:26 am
Bydliště: Karviná

Re: Rychlerostoucí topol

#3856 Nový příspěvek od šampus »

Tady to teda žije... Nikomu nic neroste, nikoho nic netrápí ? (nemyslím záda :smich: ) Před časem jsem dořezal a narovnal sklizeň viz. výše. Odhad byl správný, je to opravdu 12 m3.
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Spagre
Příspěvky: 1262
Registrován: sob dub 02, 2011 9:06 pm
Bydliště: Holice u Pardubic

Re: Rychlerostoucí topol

#3857 Nový příspěvek od Spagre »

Pěkného dřevíčka! Tady to moc nežije, už asi všichni všechno víme a jen pěstujeme:) Já začnu dřevo svážet asi za měsíc. Nejdříve musíme bohužel zlikvidouvat souše v našem hektarovém lesíku, protože to tam všechno postupně usychá:( A tak to je asi všude.

Každpádně nyní je čas začít pěstovat, protože za pět let nebude v ČR dřevo!
Rychle rostoucí dřeviny od A do Z.
Sadba, plantáže na klíč, poradenství...

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4940
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Rychlerostoucí topol

#3858 Nový příspěvek od imaginaro »

No a to je právě ono, zlí jazykové tvrdí že RRT potřebuje víc vody než smrk- jak to je?
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
Spagre
Příspěvky: 1262
Registrován: sob dub 02, 2011 9:06 pm
Bydliště: Holice u Pardubic

Re: Rychlerostoucí topol

#3859 Nový příspěvek od Spagre »

Někdo tvrdí všechno možné. To bych asi neřešil. Celá příroda potřebuje víc vody než tu máme a můžeme být rádi za tyto deště co teď padají. Když bolševik narovnal 8000 km toků řek, není divu, že vše hned odteče. Jinak topoly mi žádné neuschly, ale stromy nad nima v lese co tam máme to odnáší tragicky:(
Rychle rostoucí dřeviny od A do Z.
Sadba, plantáže na klíč, poradenství...

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Rychlerostoucí topol

#3860 Nový příspěvek od Leo »

Regulace začali už za C.K.Mocnářství, pak za první republiky, a dorazili to komunisti.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

rammsteiner
Příspěvky: 59
Registrován: ned črc 03, 2011 2:37 pm
Bydliště: trencin

Re: Rychlerostoucí topol

#3861 Nový příspěvek od rammsteiner »

Zvycajne sa nezapajam do tychto debat, ale tu musim. Myslim si ze regulaciou riek v SR a CR sme nic nepokazili. Prave naopak zachranilo sa vela majetku, vyrobilo sa vela elektriny a hlavne vela zivotov pri povodniach.
Ono toto su večné temy, ktore nemaju odpoved. Je nam jasne (okrem V. Klausa) ze klima sa meni a jednoducho sa musime prisposobit. Ale ked sa bavite so starymi ludmi vo veku cca 90r tak regulacie riek povazuju za mudre, lebo si pamataju mrtvych po povodniach. A naopak, neviem si predstavit ci by sa stavali pozitivne k sadeniu topolov a inych naletovych drevin na ornej pode.
Vyjadrenie, ze za 5r nebude drevo je trochu zavádzajúce. K tomu by sa skor mali vyjadrovat odbornici z lesnickej oblasti.

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1899
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Rychlerostoucí topol

#3862 Nový příspěvek od RoKur »

Zkusím oponovat, aby tady byl i druhý pohled. Ono se nejedná o to, že se udělala špatně regulace proti povodním přehradami. Jedná se o to, že se narovnaly koryta řek. Že se vysušily mokřady, zrušily suché poldry a zátopové oblasti. Pokud by dnes začalo pršet, tak jak to bylo v minulosti, tak by škody na majetku i životech byli určitě větší, než tenkrát.
Co se týče Klause, tak tvrdí to, že na oteplování nemá člověk takový vliv, jak je nám předkládáno. Že by oteplování bylo i bez zásahu člověka. Tudíž takové hysterické reakce na omezení uhlíkové stopy ..., jsou zbytečné a nákladné.
Nemám rád Klause, ale s tímto s ním souhlasím.
Snížit emise a spotřebu, aby se nám lépe dýchalo a žilo, to chápu, a jsem i pro. Ale svádět to na oteplování klimatu, a pokud snížíme spotřebu fosilních paliv, tak se klima zase vrátí do normálu, je podle mě totální ... Zase se jedná pouze o finanční stránku. Zblbnout co nejvíce lidi, protože někdo to zaplatit musí.

Pěstování topolů na orné půdě je spíše o ekonomice. Pokud by na tom měli naši předkové vydělat, tak to budou pěstovat také.
Na druhou stranu, pokud by jsme neměli co do huby, tak by tam ty topoly určitě nebyli.
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

mastnacek
Příspěvky: 7997
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Rychlerostoucí topol

#3863 Nový příspěvek od mastnacek »

Kdyz si clovek predtavi kolik toho jezdi po zemi, kolik toho lita ve vzduchu a po mori... na vyrobu tech vehiklu co se toho musi vyrvat ze zeme.... zase tak bych to nevylucoval ze clovek to urychluje. Ale to je na debatu asi jinde.

šampus
Příspěvky: 59
Registrován: ned říj 30, 2011 11:26 am
Bydliště: Karviná

Re: Rychlerostoucí topol

#3864 Nový příspěvek od šampus »

Obrázek
Rostou :)

pepča
Příspěvky: 118
Registrován: stř říj 19, 2011 8:32 pm
Bydliště: Třebíč

Re: Rychlerostoucí topol

#3865 Nový příspěvek od pepča »

Letos proběhla první sklizeň topolů. Nebyly to sice ještě celé stromy, na ty přijde řada až příští rok, ale likvidoval jsem matečnici. Byla to taková pidi na plantáži jsem využíval dva řádky jako matečnici a protože končím s rozšiřováním došlo na její likvidaci štěpkoval jsem kmínky s ročním přírůstkem. Zpracoval jsem asi 500 stromků a bylo z toho 6m3 štěpky. Při představě, že budu zpracovávat 6000 sedmiletých stromů, nevím kde to budu skladovat.

Uživatelský avatar
Spagre
Příspěvky: 1262
Registrován: sob dub 02, 2011 9:06 pm
Bydliště: Holice u Pardubic

Re: Rychlerostoucí topol

#3866 Nový příspěvek od Spagre »

No tak to už bude pěkná hromada:)
Rychle rostoucí dřeviny od A do Z.
Sadba, plantáže na klíč, poradenství...

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7536
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Rychlerostoucí topol

#3867 Nový příspěvek od mihi »

Ahojte, pri Novom Meste vyrastajú ďalšie plantáže japonských topoľov. Kto cestuje po dialnici D1 smer BA-TN môže sledovať pri novom meste na Ľ strane.
Keď to začali sadiť boli to 1m prúty..

Ahojte :)
Mihi

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Rychlerostoucí topol

#3868 Nový příspěvek od Leo »

U nás má někdo malou plantáž vzrostlých topolů v polích u silnice. Nemá to oplocené. V tomto počasí to parádně chladí a schovávají se tam i zvířata.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

šampus
Příspěvky: 59
Registrován: ned říj 30, 2011 11:26 am
Bydliště: Karviná

Re: Rychlerostoucí topol

#3869 Nový příspěvek od šampus »

Mihi viděl jsem, doufám teda, protože cestou dolů na Bratislavu to bylo po pravé straně.

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7536
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Rychlerostoucí topol

#3870 Nový příspěvek od mihi »

Šampus,hej to je ono.
Mihi

Odpovědět

Zpět na „Lesní a dřevo technika“