UKT,LKT a parta z lesa VIII

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
vimňouk
Příspěvky: 90
Registrován: čtv kvě 27, 2010 9:39 pm
Bydliště: Hlinsko

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4231 Nový příspěvek od vimňouk »

Myslel jsem hlavně vzduch. ovládání a jeho udržení bez vody/ledu, zvlášť když traktor nejezdí denně a jinak vzduch nepotřebuje, a potom také přesnost ovládání, hlavně přes vysílačku. To mě přijde jako největší nevýhoda jak TUN (hlavně) tak i DTN. Pak "čistotu" brzdových pásů u DTN, zvlášť v tomhle počasí obleva-bláto-mráz. To mě přijde jako hlavní výhoda těch Agam, konstrukce brzdy a elektrohydraulika. Psal jsem tu reakci narychlo a asi i rychleji než myslel :)

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8775
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4232 Nový příspěvek od Franta.cz »

vimňouk píše:Myslel jsem hlavně vzduch. ovládání a jeho udržení bez vody/ledu, zvlášť když traktor nejezdí denně
Vzduch vůbec neřeším.Nelihuju občas vypustím vzduchojem to je všechno.Je sica fakt, že 70 mě zamrzá, ale mám vyzkoušeno že max po 2 kilometrech povolí.Akorát ráno hodím lana přes pajsr.
vimňouk píše: potom také přesnost ovládání, hlavně přes vysílačku. To mě přijde jako největší nevýhoda jak TUN (hlavně) tak i DTN.
:-/ Zmáčknu vysílačku namotávám, povolím nenamotávám.Zmáčknu brzdu odbrzdím, zmáčknu znova je zabržděno.
TUN a DTN když mají úplně jinou konstrukci brzdy a spojky.TUN je má zubový DTN třecí.Zrovna pro tu přesnost je mnohem lepší třecí spojka a brzda DTN.
Mimochodem jakou má brzdu a spojku Agama?
vimňouk píše:Pak "čistotu" brzdových pásů u DTN, zvlášť v tomhle počasí obleva-bláto-mráz.
Dokud jsem ještě parkoval venku, pokud přes noc nasněžilo vzal jsem pometlo a ometl naviják od sněhu.Měl jsem originál dekly a nikdy nebyl problém ani s blátem ani se sněhem.
Když prší nedělám to nechám jiním.
vimňouk píše:To mě přijde jako hlavní výhoda těch Agam, konstrukce brzdy a elektrohydraulika.
Zrovna to elektrohydraulický ovládání se mě nelíbí ani trochu.Utíká vzduch, pokud to není drastický klidně doděláš šichtu, nebo těch 6 atmosfér
se dá někdy utěsnit v lese a doma si s tím nějak poradíš. Začne kapat olej z elektrohydrauliky máš padla.Třeba zrovna DTN se dělala s elektrohydraulikou, ale hodně rychle od toho ustoupily.Unikající olej tam navíc zamastil oba pásy

Jan Karlik
Příspěvky: 1056
Registrován: stř říj 29, 2008 3:11 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4233 Nový příspěvek od Jan Karlik »

Mám krpana 8,5 a za šest let nikde ani kapka. Nikdy jsem s tím neměl žádný problém. Za mě s elektrohydraulikou max spokojenost. :)

Uživatelský avatar
pitrs
Příspěvky: 318
Registrován: pon lis 03, 2008 3:14 pm
Bydliště: točník okr.beroun

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4234 Nový příspěvek od pitrs »

:tyty: agama naviják má elektromagnetickou brzdu i spojku žádnej vzduch ani olej v tom je ta výhoda absolutně žádná údržba.
.zetor fortera 11441+palms 10d 2wd,vimek 610

vimňouk
Příspěvky: 90
Registrován: čtv kvě 27, 2010 9:39 pm
Bydliště: Hlinsko

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4235 Nový příspěvek od vimňouk »

Jejej, omlouvám se zase chyba, elektrohydrauliku by měla mít ta nová Agama 2x7, aspoň mi to pan prodejce říkal, je tam hodně dílů jako u Tajfunu a u toho mi jedinkrát sákla pístnice brzdy a jednou prdla hadice, jinak taky sucho jako v hrachovině. A ovládání na milimetr vysílačkou ne jako TUN. Já jsem s tou Agamou 2x5 nikdy netahal ale měl ji kolega na polesí, jednu z prvních co vyrobili a vždycky ji moc chválil.
Já hlavně nikdy nechápal výhodu dvojbubnu, možná dřív když se třídilo kulatina-surák, dneska stejně všechno odpřáhnu na kupě a rozvozím nebo pocukám vysílačkou mezi rampama :)

Uživatelský avatar
pitrs
Příspěvky: 318
Registrován: pon lis 03, 2008 3:14 pm
Bydliště: točník okr.beroun

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4236 Nový příspěvek od pitrs »

jak dlouho děláš v lese že nechápeš výhodu 2 bubnu?mam na každym laně 8 kluzáků a občas je to málo-vem 16 kusů na 1 lano a na skládce to budeš rozpřahat celý den :pistol:
.zetor fortera 11441+palms 10d 2wd,vimek 610

vimňouk
Příspěvky: 90
Registrován: čtv kvě 27, 2010 9:39 pm
Bydliště: Hlinsko

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4237 Nový příspěvek od vimňouk »

20 roků :smich: a furt s jednobubnem, ale na slabé dříví máme buď koně nebo Vimeka :friends:
16 žabek bych teda nechtěl vypřahat ani na 2 bubnu a 8 s řetězy nést do kopce :pistol:

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9185
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4238 Nový příspěvek od Sniper »

Chlapi, není to moje přání, přišlo mi mailem, ale nedá mí to a musím se s vámi podělit ;-) 8)

Každopádně pod ten text se také podepisuji :ano:

Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Pegos
Příspěvky: 143
Registrován: ned úno 18, 2018 7:42 pm
Bydliště: Česká Lípa

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4239 Nový příspěvek od Pegos »

vimňouk píše:20 roků :smich: a furt s jednobubnem, ale na slabé dříví máme buď koně nebo Vimeka :friends:
16 žabek bych teda nechtěl vypřahat ani na 2 bubnu a 8 s řetězy nést do kopce :pistol:
Jj přesně tak. Měl jsem dvoububen igland na každé straně 5 zabek a už tak toho bylo dost. Dnes když se vše dělá na sortimenty zaprahnout 10 kusů 8 cek nebo 10 tek je opravdu nadlidský úkon.

Uživatelský avatar
pitrs
Příspěvky: 318
Registrován: pon lis 03, 2008 3:14 pm
Bydliště: točník okr.beroun

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4240 Nový příspěvek od pitrs »

Pegos píše:
vimňouk píše:20 roků :smich: a furt s jednobubnem, ale na slabé dříví máme buď koně nebo Vimeka :friends:
16 žabek bych teda nechtěl vypřahat ani na 2 bubnu a 8 s řetězy nést do kopce :pistol:
Jj přesně tak. Měl jsem dvoububen igland na každé straně 5 zabek a už tak toho bylo dost. Dnes když se vše dělá na sortimenty zaprahnout 10 kusů 8 cek nebo 10 tek je opravdu nadlidský úkon.
což o to taky děláme 80% v sortimentech to vykrákám vyvážečkou ale špice neřežem to jde v dlouhym na sklad a to se pak hodí 16 ůvazků.nebo probírky taký v dlouhym a pak je dvoububen super.
.zetor fortera 11441+palms 10d 2wd,vimek 610

Uživatelský avatar
tronda
Příspěvky: 911
Registrován: ned pro 21, 2008 9:28 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4241 Nový příspěvek od tronda »

tak,tak.....nedovedu si představit tahat na jeden buben, neříkám že to nejde,ale jde o zvyk, s dvoububnem dělám od 94-roku a vystřídal jsem lkt, třeboň, agamu, igland a nyní zase třeboň na JD, jednoznačně nejhorší řešení nástavby na traktoru jakou jsem kdy měl..

Pegos
Příspěvky: 143
Registrován: ned úno 18, 2018 7:42 pm
Bydliště: Česká Lípa

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4242 Nový příspěvek od Pegos »

Jj s tím souhlasím je to lepší třeba když je svazkovana že to vezmeš každou stranu na jiné lano. A i v pasece že vezmeš do jedné strany suraky a do druhé kulatinu.

MILOŠAK
Příspěvky: 15
Registrován: pon led 28, 2013 6:27 pm
Bydliště: HLINSKO

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4243 Nový příspěvek od MILOŠAK »


Uživatelský avatar
Vinea 30Hp Comfort
Příspěvky: 3585
Registrován: pát úno 13, 2009 2:52 pm
Bydliště: okr.Prostějov

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4244 Nový příspěvek od Vinea 30Hp Comfort »

tronda píše:tak,tak.....nedovedu si představit tahat na jeden buben, neříkám že to nejde,ale jde o zvyk, s dvoububnem dělám od 94-roku a vystřídal jsem lkt, třeboň, agamu, igland a nyní zase třeboň na JD, jednoznačně nejhorší řešení nástavby na traktoru jakou jsem kdy měl..
To jsi dostal jelena z té várky co braly VLS? Kámoš ho má a nástavba nahovno
ZETOR 5211

Uživatelský avatar
tronda
Příspěvky: 911
Registrován: ned pro 21, 2008 9:28 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4245 Nový příspěvek od tronda »

přesně.... zadní štít metr za kolama a 40cm nad zemí, přejet menší strouhu nemožné a v lese tahám štít po zemi jak se kola trochu zaboří a visím na každém pařízku.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“