Nakladače UNHZ 750

nakladače, jeřáby, lopaty za traktor, stohařr, zdvižky, ruky..

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4228
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladače UNHZ 750

#301 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

No hele ty trubky jsme tam dělali mi to není origo. Ty vedou pod uroveň rozvaděčů pak jsou k rozvaděči dopojený hadicema kratšíma. A jinak ty trubky vedou mostem až nahoru.
Ok válec ti změřím, ale nevím jestli hned zítra. Jak budu doma dřiv z práce nebo nějak rozumně tak ti to změřím ;-)

PEST
Příspěvky: 1256
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Nakladače UNHZ 750

#302 Nový příspěvek od PEST »

Aha díky, nespěchá to, spíš jen že v katalogu tohle není, je tam válec a číslo dílu. Dle mě to bude buď ze sedmituny a nebo z osmituny. Abych věděl co koupit :-)

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4228
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladače UNHZ 750

#303 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Jo jasný chápu. Ze 7 tuny to není určitě ta má ty úzké. Tady je ten velký šíroky. Jak se dostanu domu za světla změřím ti to.

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4228
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladače UNHZ 750

#304 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Tak jsem to konečně změřil a ten válec ma průměr nějakých 130 mm. A je silnější než mám na vleku 8 tuně ;-)

PEST
Příspěvky: 1256
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Nakladače UNHZ 750

#305 Nový příspěvek od PEST »

díky moc 8)

PEST
Příspěvky: 1256
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Nakladače UNHZ 750

#306 Nový příspěvek od PEST »

Ahoj,

UNHZ750 by se měla točit dle návodu cca na 400-500otáček vývodáku, co se stane pokud bych otáčky přešvihl třeba na 600? Odcházejí čerpadla, nebo bude tlak ničit O-kroužky?

O co mi jde, mám na traktoru danou hřídel na 1000ot kvůli lisu, tudíž i přeřazeno na 1000ot, a zrovna u crystala nejde jen řadit, ale musí se prostě koncovky měnit, není to náročně, ale vzhledem k tomu že tam náhon na nic jiného nepoužívám napadlo mě prostě nechat 1000, ale točit traktor na volnoběh, aby na výhodáku bylo cca 500otáček, zkoušel jste to už někdo?

Ještě jde o to jestli vůbec crystal zapne náhon při malých otáčkách motoru, ale to řeším v jiném vlákně :)

sustodp
Příspěvky: 373
Registrován: stř pro 10, 2014 7:55 pm
Bydliště: velky krtis

Re: Nakladače UNHZ 750

#307 Nový příspěvek od sustodp »

nazdar, ja v praci obcas zapinam tu 750ku aj do 10145 ale aj pri 540 otackach vyvodu sa s tym neda robit pod nejakych 600ot motora. hocikedy motor zatazi tak ze zdochne. standardne to robi dobre okolo 1100 ot motora. ta rychlost je postacujuca, ale 1000otacok kardanu a volnobeh na motore to zdochne asi okamzite. a pri vyssich by to bolo asi moc rychle. mne osobne vadi ked to ide na velky plyn lebo to s tym nakladacom strasne myka a sklbe a tak sa stym nerobi dobre. ale na vyskusanie to kludne zapni aj na 1000 a uvidis. :friends:

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4228
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladače UNHZ 750

#308 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Ahoj nikdy jsem to nezkoušel na 1000 otáček. Ale jak píše kolega v určitých chvílých když dáš dvě funkce naráz tak to má solidní odpor. Takže si myslím že v tom velkým převodu na 1000 a volnoběhu ti to bude dusit traktor :-/
A jinak taky s tím dělám tak na zvýšenej volnoběh nevím ted přesně kolik otáček, ale asi kolem těch 1000 otáček na motoru jak psal kolega. Mě funguje plyn z kabiny nakladače takžě si to navolím jak potřebuju ;-) Ale když je pak moc otáček tak to chodí moc rychle a mlatí to s nakladačem jak už bylo zmíněno 8)

PEST
Příspěvky: 1256
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Nakladače UNHZ 750

#309 Nový příspěvek od PEST »

Docela jste mě překvapili s těmi otáčkami, já to točil vždycky tak kolem 2000 motoru, v návodu je psáno 400 na vývodu, a nepřišlo mi že by to nějak moc litalo, ale pravda že s tím vždycky nakládál táta a nestěžoval si. Vyzkouším a uvidíme, náhodou nevíte kde sehnat redukci z 21 drážky na 6drážku? Viděl jsem to naživo na CASE, ale na na netu jsem to zatím nenašel.


sustodp
Příspěvky: 373
Registrován: stř pro 10, 2014 7:55 pm
Bydliště: velky krtis

Re: Nakladače UNHZ 750

#311 Nový příspěvek od sustodp »

mne by pri 2000 ot motora vadila aj spotreba, to by mi bolo na jeden den nakladania malo aj 30l nafty, sice by bol vycsi vykon, ale urcite nie dvojnasobne :-/

PEST
Příspěvky: 1256
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Nakladače UNHZ 750

#312 Nový příspěvek od PEST »

díky za odkaz na redukci to je přesně ono :)

tohle zkusím poptat, mají prodejnu kousek od nás https://www.t-agro.cz/catalog_item/64872

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4228
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladače UNHZ 750

#313 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

ok nemáš zač ;-) Od T-agra berem všechny díly na techniku v práci. Jsou dobrý seženou vše 8) Origo díly a za daleko lepší ceny než u prodejců techniky :)

krejcak
Příspěvky: 1
Registrován: ned pro 30, 2018 9:01 am
Bydliště: Dolní Třebonín

Re: Nakladače UNHZ 750

#314 Nový příspěvek od krejcak »

Dobrý den,

náhodou jsem narazil na toto forum.

Stavím papírový model nakladače UNHZ 750, mohu se zeptat na vnější průměr hadic s hydraulikou?

Obrázek


Mohu také poprosit o fotografii části pod kabinou (viz. foto) - právě kvůli zapojení hydrauliky.

Obrázek


Předem všem děkuji za čas a pomoc.

PEST
Příspěvky: 1256
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Nakladače UNHZ 750

#315 Nový příspěvek od PEST »

Dneska proběhla zkouška nakladače, kardan na 1000ot, na motoru cca 1300-1400ot takže na kardanu kolem 500-600ot, mě to tedy přišlo rychlé a necitlivé, ale nemám srovnání seděl jsem v tom prvně, už jsem chtěl přehodit otáčky, ale přišel táta sedl do toho a najednou to chodilo lehce plynule a říkal že mu to tak vyhovuje. Holt asi umím hovno a mám se co učit :D Traktor v pohodě pokud vezme hodně do lopaty a zatáhne dvě funkce tak to motor pocítí ale nechcípne, ani nepadnou otáčky. Takže za mě spokojenost, je to možné to tak provozovat. Pravda je že nedokáži posoudit v jakém stavu jsou čerpadla, jestli kdyby se dala nová tak by to pak netlačilo víc. Zatím to ale maká a já alespoň nemusím pořád přehazovat koncovky.

Odpovědět

Zpět na „Manipulační technika“