Zetor 4011 - vývodový hřídel - teče olej

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
haven
Příspěvky: 158
Registrován: úte črc 25, 2017 3:15 pm
Bydliště: Kroměříž

Zetor 4011 - vývodový hřídel - teče olej

#1 Nový příspěvek od haven »

potrebuju poradit tece mi olej kolem vyvodoveho hridele https://postimg.cc/3yHK6QhZ https://postimg.cc/7GHqH1fG co je potreba a udelat abych vyměnil tu hridel

Uživatelský avatar
Hranostaj
Příspěvky: 1351
Registrován: ned říj 30, 2016 11:49 pm
Bydliště: Plzen jih

Re: zetor 4011

#2 Nový příspěvek od Hranostaj »

Z tej fotky neni nic poznat ale nejspis bude stacit vyměnit gufero v tom domečku.

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: zetor 4011

#3 Nový příspěvek od Matúš »

Tak tak, pokiaľ nemá hriadeľ nejaké škrabance, tak stačí gufero.
Inak neviem, ako na 4011, ale na všetkých 3011, alebo aspoň 99 zo 100 má tu hriadeľ ukrútenú vpredu, čiže traktor rozobrať a vybiť spredu.

haven
Příspěvky: 158
Registrován: úte črc 25, 2017 3:15 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: zetor 4011

#4 Nový příspěvek od haven »

Gufero sem už měnil 3x :vztek: a na te hřídeli sou škrábance :( Já sem si říkal že to nepůjde jenom tak, že ta hřídel vede přes celou převodovku

Zdeněk 23
Příspěvky: 307
Registrován: pon zář 17, 2012 8:45 pm
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Zetor 4011 - vývodový hřídel - teče olej

#5 Nový příspěvek od Zdeněk 23 »

Údajně by to mělo u Z4011 jít bez rozebrání převodovky. Řešil jsem to s kamarádem, mám na traktoru podobný problém, bohužel mě kámoš opustil navždy, tak už neporadí. Musí se zařadit nevím jaká závislost a pokud je hřídel vcelku(není ukroucený) tak by měl jít vytáhnout dozadu. Ale jsou tady chlapi co tomu rozumí, určitě někdo poradí přesněji.

Uživatelský avatar
jafi
Příspěvky: 1507
Registrován: úte bře 08, 2011 10:50 pm
Bydliště: namestovo

Re: Zetor 4011 - vývodový hřídel - teče olej

#6 Nový příspěvek od jafi »

Ahoj, ak je to ako na 3011 tak prajem vela stastia :prace:
Zetor 3011
Zetor 7245 HS

haven
Příspěvky: 158
Registrován: úte črc 25, 2017 3:15 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Zetor 4011 - vývodový hřídel - teče olej

#7 Nový příspěvek od haven »

Rozdelavat to nebudu žádným případe, to raci upalim svajcem, gufero vyhodím a za vařím a je po opravě a hřídel není ukroucena.

pavel sk
Příspěvky: 13089
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 4011 - vývodový hřídel - teče olej

#8 Nový příspěvek od pavel sk »

Ked vypustis vsetok olej s prevodovky, demontujes veko pod rozvodovkov a predne dolne plechove veko na prevodovke (blizsie ku motoru), tak tu hriadel celu dozadu vytiahnes. V predu je v lozisku a koleso nahonu tej hriadele a vzadu je duta hriadel pohonu cerpadla a prepinania funkcii. Pri spätne montazi to treba potom trafit spät do draziek.

Uživatelský avatar
Petr Matula
Příspěvky: 1920
Registrován: ned črc 08, 2007 7:13 pm
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 4011 - vývodový hřídel - teče olej

#9 Nový příspěvek od Petr Matula »

Odsrubujes dekl a vyměnit gufero. Dělal sem to A dával sem i nové ložisko a serverovou. Hřídel mi chodila +- 2cm tam a zpatky

Přema
Příspěvky: 230
Registrován: úte lis 25, 2008 11:12 am
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Zetor 4011 - vývodový hřídel - teče olej

#10 Nový příspěvek od Přema »

pavel sk píše:Ked vypustis vsetok olej s prevodovky, demontujes veko pod rozvodovkov a predne dolne plechove veko na prevodovke (blizsie ku motoru), tak tu hriadel celu dozadu vytiahnes. V predu je v lozisku a koleso nahonu tej hriadele a vzadu je duta hriadel pohonu cerpadla a prepinania funkcii. Pri spätne montazi to treba potom trafit spät do draziek.
Minulý týden jsem s pomocí skládal převodovku a pokud si vybavuju, tak bych vypustil olej, sundal obě víka (převodovku i rozvodovku) a po odjištění vytáhl hřídel. Jsou tam dvě vidličky takže vracet hřídel ve dvojko. Víko s hydročerpadlem není třeba sundat leda kvůli vyčištění sítka a vpředu u spojky to bude omezené prostorově trefit se do ozubeného kola na vidličce ( se sundaným předním spodním víčkem jak píše pavol je to v pohodě).

haven
Příspěvky: 158
Registrován: úte črc 25, 2017 3:15 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Zetor 4011 - vývodový hřídel - teče olej

#11 Nový příspěvek od haven »

Díky za odpovědi jak budu davat motor na opravu tak vletim aj na tu hridel :)

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“