Bielorus EO 2621

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9569
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Bielorus EO 2621

#6316 Nový příspěvek od Atlan »

videl si niekoho nieco kopat v zime ked nemuse l? lebo ja nie
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
majo04
Příspěvky: 96
Registrován: pát kvě 19, 2017 1:21 pm
Bydliště: ZV/DT

Re: Bielorus EO 2621

#6317 Nový příspěvek od majo04 »

No ved keby som nemusel, nekopem ani v lete :smich:
Ja mam vpredu nevypinatelne malinke na servo a vypinatelne na otoč. A vzadu mam dve spriahnute dokopy. Ja mam este gulatu kabinu....
A vo sa tyka unikov, tak momentalne obieham traktor kol dokola po kazdej robote a dotahujem co som pri GO dotiahol slabo, hned ako to zacne slzit :)
Jedine co ma stve, ze mi kvapka pri sroube nadrzky serva. Ked som to skladal, nevsimol som si, ze tie srouby idu skrz do nardze :vztek:

SuriK
Příspěvky: 36
Registrován: ned zář 09, 2018 12:45 pm
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Bielorus EO 2621

#6318 Nový příspěvek od SuriK »

Ja mam tak isto ako majo. Ten isty typ, 4 cerpadla. Majo, poviem ti cez zimu, ak bude treba startovat, snad sa tak nestane. Skor budem na nom robit udrzbu. Inak ako sa dostanem k maznici loziska spojky? Otvorit ten spodny dekel, ci vrchny?
Bielorus eo 2621A

Uživatelský avatar
majo04
Příspěvky: 96
Registrován: pát kvě 19, 2017 1:21 pm
Bydliště: ZV/DT

Re: Bielorus EO 2621

#6319 Nový příspěvek od majo04 »

Ja budem isto fusovat cez zimu ked zrovna nebude mraz lebo cez leto boli akosi same dolezitejsie veci.
Lozisko spojky sa maze zboku, ale presnejsie ta odkazem na ten navod ako kolega lebo ja to mam vytuningovane az ku schodikom hadicou s maznicou na jej konci.

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Bielorus EO 2621

#6320 Nový příspěvek od Johny1490 »

Z hlavy si nepametám rozmer okružku na pretlakovy ventil do zadneho rozvadzača, ale viem že su dva druhy tych ventilov a na jednom rusovi som mal aj taki aj taki. Takže nebolo by od veci ich najskvor vyhodit a pomerat. Mam urcite rezervne obidva typy, ale nemam na sačikoch popisane ktore idu kam....

tomz
Příspěvky: 106
Registrován: úte kvě 22, 2012 9:13 pm
Bydliště: Bystřice nad Pern.

Re: Bielorus EO 2621

#6321 Nový příspěvek od tomz »

Sháním řízení na bělorusa, nevíte o něčem?

Uživatelský avatar
Jan_2
Příspěvky: 1423
Registrován: úte pro 28, 2010 9:00 pm
Bydliště: Celakovice

Re: Bielorus EO 2621

#6322 Nový příspěvek od Jan_2 »

ty nastavby jsou tusim na 3 ruznych traktorech. A tusim, ze rizeni ma kazdy trochu jine, treba EO2621V ma traktor JUMZ6KM a tam je polohovatelny volant. Jak to maj ty nastavby A a B netusim. Teda ty z retezovou otoci.
Zetor 6911
BSS 5 tuna 3x
BSS 7 tuna
Belorus EO 2621 V

tomz
Příspěvky: 106
Registrován: úte kvě 22, 2012 9:13 pm
Bydliště: Bystřice nad Pern.

Re: Bielorus EO 2621A

#6323 Nový příspěvek od tomz »

Je to na EQ2621A řízení bez posilovače

SuriK
Příspěvky: 36
Registrován: ned zář 09, 2018 12:45 pm
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Bielorus EO 2621

#6324 Nový příspěvek od SuriK »

Takze som si otvoril navod a nasiel som iba obrazok a kde asi sa nachadza to mazanie na spojkoveho loziska. Pre vsetkych, kto by mal rovnake problemy: po stlaceni spojky bolo pocut jemne piskanie, skripanie, proste ako ked tocite nenamazane lozisko. Riesenie. Namazanie spojkoveho loziska. Maznica sa nachadza za schodikami, kde nastupujeme. Je schovana pod krytkou, ktora ma stvorhran, nieco ako vypustaci ventil od oleja motora. Tu treba dat dole a tam je maznica, ina ako na bagri, taka okruhla gulata, take byvali na skoda 1203. Dufam ze som aspon trosku pomohol.
Bielorus eo 2621A

tomz
Příspěvky: 106
Registrován: úte kvě 22, 2012 9:13 pm
Bydliště: Bystřice nad Pern.

Re: Bielorus EO 2621

#6325 Nový příspěvek od tomz »

Neví někdo, kde je výrobní číslo?

Uživatelský avatar
Jan_2
Příspěvky: 1423
Registrován: úte pro 28, 2010 9:00 pm
Bydliště: Celakovice

Re: Bielorus EO 2621

#6326 Nový příspěvek od Jan_2 »

ceho ? Motor ma stitek na pravim boku, verze V ma cislo traktoru na sloupku volantu vlevo, ale to se u nas neeviduje, cislo nastavby je u verze V vpravo cca nad prednim kolem na ramu nastavby vyrazeno a na pravem boku na plechach motoru je taky stitek k nastavbe. s udaji jako je vaha na napravy atd.
Zetor 6911
BSS 5 tuna 3x
BSS 7 tuna
Belorus EO 2621 V

SuriK
Příspěvky: 36
Registrován: ned zář 09, 2018 12:45 pm
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Bielorus EO 2621

#6327 Nový příspěvek od SuriK »

Zdravim Vas chlapi. Chccem pridat poznatok, ako nasponovat retaz, keby niekto nahodou nevedel. Zaistit rameno kolikom, proti pohybu. Zdvihnut rameno, ktore ma 2 piesty, cize stredna packa na zadnom rozvadzaci, a ked sa dostanete na doraz, este chvilu podrzite v tom doraze a zaroven vtedy tuknete packu na otoc smerom doprava a dolava, staci tuknut, lebo ked podrzite dlho, moze vam prasknut retaz. Tak tolko z mojho poznatku. Inak uz zazimovavate svoje masinky? Ja som este minuly tyzden kopal, ale nez som zacal trosku som motor ohrial, a kope to paradne aj v teplotach okolo 0. Ale este davnejsie mi pribudol problem, ked som trosku nakloneny, tak mi spada otoc. Retaz je napnuta, preto nechapem, ani sa nekyve, tym myslim ze ked sa otaccam a pustim packu, tak hned rameno zabrzdi a nekyve sa do prava a dolava. Preto mi je to divne, ze keby je piest zle pretesneny, tak mi aj sa ubolnuje retaz a mal by som aj volu na tej otoci, to kyvanie, nie? Riesil niekto nieco taketo.
Bielorus eo 2621A

Uživatelský avatar
milosba
Příspěvky: 240
Registrován: čtv čer 25, 2015 8:15 pm
Bydliště: Stakčinska Roztoka

Re: Bielorus EO 2621

#6328 Nový příspěvek od milosba »

ja mam svojho este v pohotovosti , musim ponakladat tazke veci tak este tyzden a potom vyberam baterku a odparkujem ale asi este kupim nemrznucu a nalejem len cisto nemrznucu bez riedenia nech mam moznost startu v hlbokej zime na odhrabanie snehu ci ked by dakoho trebalo tahat z priekopy :)

Uživatelský avatar
majo04
Příspěvky: 96
Registrován: pát kvě 19, 2017 1:21 pm
Bydliště: ZV/DT

Re: Bielorus EO 2621

#6329 Nový příspěvek od majo04 »

Ja tam mam tiez nemrzku a tiez ostava v pohotovosti :)

nnntomas
Příspěvky: 186
Registrován: ned led 31, 2016 1:36 pm
Bydliště: Praha

Re: Bielorus EO 2621

#6330 Nový příspěvek od nnntomas »

Tak Bělorusové by měli být na zimu zvyklí, ale jak je pod 0°C tak se mu moc chytat nechce :)

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“