Bielorus EO 2621

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
majo04
Příspěvky: 96
Registrován: pát kvě 19, 2017 1:21 pm
Bydliště: ZV/DT

Re: Bielorus EO 2621

#6226 Nový příspěvek od majo04 »

V strede okienka??? To pod volantom je nadrz len a len na servo

Hari
Příspěvky: 59
Registrován: stř čer 13, 2018 5:04 pm
Bydliště: Moravsky svaty jan

Re: Bielorus EO 2621

#6227 Nový příspěvek od Hari »

Pockat...
To neni nadrzka aj na predny rozvadzac? Cize patky a radlicu?

Uživatelský avatar
majo04
Příspěvky: 96
Registrován: pát kvě 19, 2017 1:21 pm
Bydliště: ZV/DT

Re: Bielorus EO 2621

#6228 Nový příspěvek od majo04 »

Rozvadzac je na nej sice prisroubovany, takze to moze mylit, ale nadrz na kopanie a dvihanie je spolocna, ta velka. Ta pod volantom u verzii bez serva ani nie je.
Ja to mam dokonca tak, ze aj otoc(resp spodny zadny rozbadzac) ide na to predne cerpadlo spolocne s patkami a radlicou a na tie druhe dve cerpadla, co mam na prevodovke mam napojeny iba zadny horny rozvadzac.
Ale ci je to original a na vsetkych takto tvrdit nemozem, treba pozriet ako idu trubky.

Hari
Příspěvky: 59
Registrován: stř čer 13, 2018 5:04 pm
Bydliště: Moravsky svaty jan

Re: Bielorus EO 2621

#6229 Nový příspěvek od Hari »

Jaj tak. Ja som bol doteraz v tom, ze ta predna je na predny rozvadzac :smich:
A cerpadla mam ja len dve. Jedno male vpredu, co sa zapina packou na motore a druhe vacsie mam pod schodikami a to zapinam pakou v kabine na lavo...

Ale celkovo je ten moj veteran dost dodrbany. Este donedavna som poriadne ani kopat nemohol, lebo to nemalo silu zdvihnut podkop s nabranou lyzicou. Teraz som vymenil dva piesty z noveho a je to lepsie, ale aj tak to nema bohvieaku silu a ked sa zohreje olej, tak uz skoro vobec. Plus mi tam chybaju zamky na patkach, nefunguje brzda otocu, vsetky rozvadzace tecu, vsetky piesty svojvolne padaju, packy na patky mam opacne, takze lava ovlada pravu a prava lavu... No proste niekto sa na tom svojho casu dobre vyblbol asi...

Uživatelský avatar
majo04
Příspěvky: 96
Registrován: pát kvě 19, 2017 1:21 pm
Bydliště: ZV/DT

Re: Bielorus EO 2621

#6230 Nový příspěvek od majo04 »

ono je najhorsie, ze cele roky sa na ne sr*lo a len robili a max sa niekde nieco zaplatalo aby sa robilo dalej. Ja som sa pustil do opravy a neraz som mal hlavu v smutku so zohnatim nieco co najblizsie originalu...

roman79
Příspěvky: 183
Registrován: stř zář 08, 2010 7:29 pm

Re: Bielorus EO 2621

#6231 Nový příspěvek od roman79 »

Hari, ako sa mi to odvzdusnilo uz presne nepamatam. Ja to mam ale uz prerobene. Na motore mam vacsie cerpadlo, NŠ-50. Priamo z nadrze mam podtlakovu hadicu k cerpadlu. Je polopriesvitna, tak som videl ze je prazdna a nieje v nej olej. Ked ti to ale zacalo robit odrazu, pozrel by som sa na rozvadzac. Taky kusok gumičky narobi kopec roboty pri hladani poruchy. Aj teraz sa mi zapchava privod na drapaku. Nechce zatvarat, resp. velmi slabo a otvara v pohode. Ked som prehodil privody tak zatvara dobre a otvarat sa mu nechce. Ale podarilo sa mi ho rozbehnut tak to moc neriesim. Az kym sa bordel nedostane niekam inam.

Ten ventil je taky valček na trubke. Da sa lahko najst ked pojdes po trubke, ktora by tam pre zakladnu cinnost nemala byt.

Uživatelský avatar
cont33
Příspěvky: 3250
Registrován: úte říj 21, 2008 10:11 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Bielorus EO 2621

#6232 Nový příspěvek od cont33 »

ten ventil je na prednom rozvadzači. Keby tam nebol tak to nefunguje. Tiež mam patky opačne prava paka ovlada lavu a lava pravú. Ale to tak bolo origo. Pozeral som to ked som to chcel prehodiť a tie trubky su tak poohýbané original že sa nedaju prehodit aby to fungovalo normalne.
ak niekto niečo chce tak pisať na cont7133@gmail.com Už tu niesom. V poslednom čase zaberá miesto každý príspevok.

roman79
Příspěvky: 183
Registrován: stř zář 08, 2010 7:29 pm

Re: Bielorus EO 2621

#6233 Nový příspěvek od roman79 »

Ja som myslel ale nadlahcovaci ventil. Uz som to tu pisal, ze som ho zaslepoval kvoli kladivu. Teraz pridvihujem pomalym zdvihom pri tahani nasady.

SuriK
Příspěvky: 36
Registrován: ned zář 09, 2018 12:45 pm
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Bielorus EO 2621

#6234 Nový příspěvek od SuriK »

Teraz citam, ze ta predna nadrzka pod palubovkou je na servo? Aky olej tam dat? Povodny majitel vravel, ze je to nadrzka na prednu radlicu. Ked som to pozzrel a videl ze nad tou nadrzkou je rozvadzac, co ovlada ozaj tu radlicu a tie patky, tak som myslel ze je to tak. Mozem tam dat m6ad? Alebo olej na servo. On tam dal hydraulicky, takze budem musiet vypustit a vymenit... Ale za aky?
Bielorus eo 2621A

Uživatelský avatar
majo04
Příspěvky: 96
Registrován: pát kvě 19, 2017 1:21 pm
Bydliště: ZV/DT

Re: Bielorus EO 2621

#6235 Nový příspěvek od majo04 »

Na servo jednoznacne hydraulicky, s motorovym pojde volant tazko. Ja mam hydraulicky vsade a uz nikdy by som k motoraku nesiel.

A co sa tyka ovladania patiek, tiez som rozmyslal, ze to prehodim, hranaty predok/gulata kabina to tak proste ma. Ale zvyknes si na to rychlo...

SuriK
Příspěvky: 36
Registrován: ned zář 09, 2018 12:45 pm
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Bielorus EO 2621

#6236 Nový příspěvek od SuriK »

Tak servo neviem ci je ok, lebo na mieste ked stojim tak veru neotocim, ale ked sa pohnem, tak otocim volantom aj jednym prstom. Inak mam odpojene nejake chlaenie a netusim z kade. Kam patri?
Obrázek
Bielorus eo 2621A

Hari
Příspěvky: 59
Registrován: stř čer 13, 2018 5:04 pm
Bydliště: Moravsky svaty jan

Re: Bielorus EO 2621

#6237 Nový příspěvek od Hari »

Surik to nie je chladenie, ale kurenie a patri do kabiny pod paky predneho rozvadzaca...

Vrto
Příspěvky: 29
Registrován: úte zář 18, 2018 10:32 pm
Bydliště: Detva

Re: Bielorus EO 2621

#6238 Nový příspěvek od Vrto »

Chcel by som tento tyzden kus vyladit motor. Trysky sa nastavuju na 170 ako tu uz niekto pisal? .. otazka je ci je tam zavit ako na zetore lebo mam moznost pozicat len taku skusacku... vdaka

SuriK
Příspěvky: 36
Registrován: ned zář 09, 2018 12:45 pm
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Bielorus EO 2621

#6239 Nový příspěvek od SuriK »

Chlapi, ak by mal niekto zaujem, tak mam k dispozicii funkcny otackomer, moto hodiny neviem ci idu, ale otacky funguju, je bez skla, vymenim za nejaku drobnost na bielorusa... Inak mam novy otackomer, ten funguje, ale nerata mi motohodiny, neviete ako vlastne funguje pocitanie motohodin?
Obrázek
Bielorus eo 2621A

Uživatelský avatar
Jan_2
Příspěvky: 1423
Registrován: úte pro 28, 2010 9:00 pm
Bydliště: Celakovice

Re: Bielorus EO 2621

#6240 Nový příspěvek od Jan_2 »

SuriK píše:Tak servo neviem ci je ok, lebo na mieste ked stojim tak veru neotocim, ale ked sa pohnem, tak otocim volantom aj jednym prstom.
ja taky ne, pokud potrebuju na miste a je to v terenu, zvednu se na radlici a pak zatacim a kdyz zatocim, tak radlici zvednu nahoru.
Zetor 6911
BSS 5 tuna 3x
BSS 7 tuna
Belorus EO 2621 V

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“