Bielorus EO 2621

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Bielorus EO 2621

#6211 Nový příspěvek od Johny1490 »

Prepakovanie je super, lebo ti lepšie doviera lyžicu. ALe pokial maš stary typ ramena tak prepakovanie nepotrebuješ.....

Vrto
Příspěvky: 29
Registrován: úte zář 18, 2018 10:32 pm
Bydliště: Detva

Re: Bielorus EO 2621

#6212 Nový příspěvek od Vrto »

Tym ze nastavim vyssi tlak na rozvadzacoch tak to bude citlivejsie? Hadiciam ten vyssi tlak predpokladam ze vadit nebude ked su do vyse 300..

Sadra17
Příspěvky: 6275
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Bielorus EO 2621

#6213 Nový příspěvek od Sadra17 »

jo při vyšším tlaku bude rychleji reagovat hydraulika, ale zároven může začít někde tect
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9569
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Bielorus EO 2621

#6214 Nový příspěvek od Atlan »

Citlivejsie to nebude, bude to sice lepsie kopat, ale bud ohnes piestnice, alebo nieco vylomis.
Nastav tlaky podla manualu a hlavne tlakomera.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Vrto
Příspěvky: 29
Registrován: úte zář 18, 2018 10:32 pm
Bydliště: Detva

Re: Bielorus EO 2621

#6215 Nový příspěvek od Vrto »

Vdaka za kazdu radu chlapi :) dnes som si vsimol ze do jednej strany ide otoc viac ako do druhej.. kolko ma mat ta retaz vlastne clankov, resp valcekov od pasoviny k pasovine?

roman79
Příspěvky: 183
Registrován: stř zář 08, 2010 7:29 pm

Re: Bielorus EO 2621

#6216 Nový příspěvek od roman79 »

Vacsim tlakom docieliš vacsiu silu. Teda lahsie zlomis nasadu, ohnes piestnicu alebo ti niekde prdne hadica alebo trubka. Bielorus ma aj na povodnych tlakoch taku silu, ze ju poriadne ani nevyuzijes.
Nema to nic sposobene s citlivostou. A navyse ak ti nefunguje automaticke pridvihovanie nasady (odlahcovaci ventil) tak je velmi pravdepodobne ze nieco ohnes alebo zlomis. A to odlahcovanie je nastavene tusim na 90 barov, takze 110 ti uplne staci. Rychlejsie to reagovat NEBUDE. To by si potreboval vacsi PRIETOK cerpadiel.

Prepakovanie je super vec aj na starom type ramena. Lopatu zavreš uplne a ked nakladas vysoko tak sa ti nesype na zem a nenakladas polovicne lopaty. Da sa to jednoducho dorobit do pripravenych dier na nasade. Ked to nemas tak ti lopatu zavrie len do praveho uhla. A mozes si vyskusat ako "super" sa takto pracuje.

Ten budik kp/cm2 by som tipol na tlak oleja v motore. A tipujem ze mas malo oleja v motore, lebo ked tlacis radlicou tak sa zdvihnes zo zeme, olej odtecie od sacieho koša a tebe to NEMAŽE. Oleja tam ma byt tuším 18-20 litrov. Neviem presne.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9569
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Bielorus EO 2621

#6217 Nový příspěvek od Atlan »

Co nefunguje vyhladavanie na fore?
Retaz tu
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... start=6105
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Hari
Příspěvky: 59
Registrován: stř čer 13, 2018 5:04 pm
Bydliště: Moravsky svaty jan

Re: Bielorus EO 2621

#6218 Nový příspěvek od Hari »

roman79 píše:Vacsim tlakom docieliš vacsiu silu. Teda lahsie zlomis nasadu, ohnes piestnicu alebo ti niekde prdne hadica alebo trubka. Bielorus ma aj na povodnych tlakoch taku silu, ze ju poriadne ani nevyuzijes.
Nema to nic sposobene s citlivostou. A navyse ak ti nefunguje automaticke pridvihovanie nasady (odlahcovaci ventil) tak je velmi pravdepodobne ze nieco ohnes alebo zlomis. A to odlahcovanie je nastavene tusim na 90 barov, takze 110 ti uplne staci. Rychlejsie to reagovat NEBUDE. To by si potreboval vacsi PRIETOK cerpadiel.

Prepakovanie je super vec aj na starom type ramena. Lopatu zavreš uplne a ked nakladas vysoko tak sa ti nesype na zem a nenakladas polovicne lopaty. Da sa to jednoducho dorobit do pripravenych dier na nasade. Ked to nemas tak ti lopatu zavrie len do praveho uhla. A mozes si vyskusat ako "super" sa takto pracuje.

Ten budik kp/cm2 by som tipol na tlak oleja v motore. A tipujem ze mas malo oleja v motore, lebo ked tlacis radlicou tak sa zdvihnes zo zeme, olej odtecie od sacieho koša a tebe to NEMAŽE. Oleja tam ma byt tuším 18-20 litrov. Neviem presne.
Ahoj roman.
Co mas prosim ta na mysli tym automatickym pridvihovanim nasady? Mam dojem, ze to mi asi nefunguje. Tak, ako aj brzda otoca...

A otazka na vserkych clenov...
Dneska som trosku kopal a patky som este zdvihol, ale ako som chcel zdvihnut radlicu, tak som zistil, ze nereaguje ani radlica a ani patky. Dolial som preventivne aj olej, ale stale nic. Je mozne, ze by len tak z nicoho nic odislo predne cerpadlo? Popripade da sa to nejak zistit bez toho, aby som kupoval nove "na skusku"? Ja teda predpokladam, ze to asi bude cerpadlom, kedze tiahla na rozvadzac sa hybu az do rozvadzaca. Len mi je divne, ze by odislo pen tak z nicoho nic, bez nejakych prejavov, ci uz viditelnych, alebo pocutelnych...
Vdaka za rady. 8)

Jaj a oleja som ja do hrbaca lial 16 litrov po vrchnu risku...

Vrto
Příspěvky: 29
Registrován: úte zář 18, 2018 10:32 pm
Bydliště: Detva

Re: Bielorus EO 2621

#6219 Nový příspěvek od Vrto »

Atlan vyhladavanie funguje, aj som hladal a vycital som ze 24 capov... a ja ich tam mam 26, preto sa pytam, je to mozne? Na to aby som dal retaz na stred, zrejme je zle zalozena, treba vybolcovat petky? Vypada ze cez tu medzeru to neprejde...

roman: kde najdem ten odlahcovaci ventil na pridvihovanie nasady? Treba aj ten nejako nastavit, alebo je to uz od vyroby na tych 90?
Dakujem

Uživatelský avatar
majo04
Příspěvky: 96
Registrován: pát kvě 19, 2017 1:21 pm
Bydliště: ZV/DT

Re: Bielorus EO 2621

#6220 Nový příspěvek od majo04 »

Hari: to cerpadlo ti niekto nevypol? mne sa s tym minule hral syn... ;-)

inak suhlasim, ze dvihanie tlakov je o nicom. ja ked som to kupil boli dvihnute a citlive to veru nebolo. a piestnica na lyzicu ohnuta tak ze nesla bez flexky ani rozobrat.
po repase vsetkych cerpadiel, vsetkych valcov a vsetkych hadic/trubiek to kope citlivejsie aj rychlejsie s tlakmi aj hlboko pod normou.
a to ani nehovorim ako lahko mi ide volant...

Vrto:Ak niekto nedal pridlhe bolcne na patky tak to prejde. A ak dal, staci ich vyklepnut o kusok

Hari
Příspěvky: 59
Registrován: stř čer 13, 2018 5:04 pm
Bydliště: Moravsky svaty jan

Re: Bielorus EO 2621

#6221 Nový příspěvek od Hari »

Majo: nie nevypol. To som skusal hned ako prvu variantu. Aj ked pocas kopania by to tazko niekto vypinal...

roman79
Příspěvky: 183
Registrován: stř zář 08, 2010 7:29 pm

Re: Bielorus EO 2621

#6222 Nový příspěvek od roman79 »

Na pridvyhovanie nasady je tam taky jednosmerny ventil medzi nasadou a hlavnym valcom. Ked moc ťaháš násadu k sebe a stupne tlak nad nastavenu hodnotu, tak to prepusti do hlavneho valca a ten pridvihne cele rameno. Nastavuje sa podkladanim podloziek pod pruzinu. Aspon u mna je to taky isty ventil ako na šponovanie reťaze.

Hari, mozes mat len vzduch v cerpadle. Ked uz ma svoje najlepsie roky za sebou tak sa tazko samo odvzdusni. Mne sa toto parkrat stalo. Alebo mas zapchaty odvetravaci otvor na nadrzi a robi ti to podtlak a nepusta olej. Alebo nejaka špina na vstupe do rozvadzaca.

Hari
Příspěvky: 59
Registrován: stř čer 13, 2018 5:04 pm
Bydliště: Moravsky svaty jan

Re: Bielorus EO 2621

#6223 Nový příspěvek od Hari »

Roman: a ako si ho potom odvzdusnil?
Ale akoze nechybalo mi vela oleja v nadrzke. Som dolial nejake 3 litre a bolo v strede okienka...

Uživatelský avatar
cont33
Příspěvky: 3250
Registrován: úte říj 21, 2008 10:11 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Bielorus EO 2621

#6224 Nový příspěvek od cont33 »

dva krat sa mi tiež stalo že mi prestali ragovat patky a radlica z ničoho nič. Na prednom rozvadzaci zblbol poistný ventil. Asi nejaka špina sa tam dostala. Prvý raz to začalo same po chvilke reagovat a druhý raz som musel rozobrať poisták. Nič som tam nenašiel ale asi to pri rozoberaní vyplavil olej. Ked som sa o tom bavil z otcom ked ešte žil tak mi povedal toto : A načo tam vozíš to kladivo??? ked to prestane zničoho nič fungovat tak poklep z citom po ventoloch a ide to dalej. Preto je na rusa kladivo najlepší nastroj, Až ked to dalej nejde až potom rozoberaj.... :)
ak niekto niečo chce tak pisať na cont7133@gmail.com Už tu niesom. V poslednom čase zaberá miesto každý príspevok.

Hari
Příspěvky: 59
Registrován: stř čer 13, 2018 5:04 pm
Bydliště: Moravsky svaty jan

Re: Bielorus EO 2621

#6225 Nový příspěvek od Hari »

cont33 píše:dva krat sa mi tiež stalo že mi prestali ragovat patky a radlica z ničoho nič. Na prednom rozvadzaci zblbol poistný ventil. Asi nejaka špina sa tam dostala. Prvý raz to začalo same po chvilke reagovat a druhý raz som musel rozobrať poisták. Nič som tam nenašiel ale asi to pri rozoberaní vyplavil olej. Ked som sa o tom bavil z otcom ked ešte žil tak mi povedal toto : A načo tam vozíš to kladivo??? ked to prestane zničoho nič fungovat tak poklep z citom po ventoloch a ide to dalej. Preto je na rusa kladivo najlepší nastroj, Až ked to dalej nejde až potom rozoberaj.... :)
No este keby som tak vedel, kde ten ventil je a ci ho tam vobec mam, kedze mi tam polka ventilov chyba :smich:

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“